Má vaše dieťa vyššiu alebo nižšiu váhu ako vrstovníci?

flipinka
13. jún 2008

Ak mate dieta, ktore ma ovela vyssiu alebo nizsziu vahu ako jeho vrstovnici, hodte sem cisla, nech sa cudujeme. A to sa tyka aj vysky.
Napiste mesiac, hmotnost a vysku.
A nepisem to kvoli nejakemu vysmechu alebo aby ste mali pocit, ze nemate tabulkove deti, ale proste aby bolo vidno, ze ludia su vselijaki a je to tak uz od detskeho veku.

tasha8
2. feb 2009

tak ako tak pozeram na nas nemate :D ked sa maly narodil mal 55 cm a 5050 gr a teraz ma cez 10 kg :D doktorka v poradni mi povedala ze by mal mat v roku 15 kg ze nech sa modlim aby tolko nemal lebo si budem musiet najat nosica 😀 ...poviem vam, to je lepsie ako posilovna, fakt! 🙂

patricia1971
2. feb 2009

tasha8-tak to máš fakt čo nosiť!!!! Moja nemá ani 7 kg,to bude mať 8 mes. a je to také pierko, ale tiež ma niekedy z nej bolia ruky, no neviem si prestaviť, keby mala 10 kg. Ale neboj, malý z toho vyrastie. Kamarátka mala malého "malý sumo" a teraz má 4 roky a je úplne chudučký, no a tiež bol vždy tučnučký a mala čo nosiť... 😵 😵 😵 😵

gabikar
2. feb 2009

My sa radime tiez k modelom .... 7mes. ... 65cm ... 6725g.. este stastie, lebo vlacit na rukach 10kg, tak mam ruky po kolena 🙂

tasha8
2. feb 2009

no dufam, lebo tiez vravim ze budem mat ruky ako orangutan zachvilu 🙂 ale zase, aspon mam dobre svalstvo na rukach, ked uz inde nie, tak aspon tam 🙂 a to najlepsie na tom je, ze tak asi ako vsetky deti, najradsej by sa nosil na rukach 😀 😀 😀 tak sa s muzom striedame v noseni 🙂

certica
2. feb 2009

tasha, nas martin mal v 6. mes. cez 11kg a do tych 12kg sa zmesti aj teraz. ono ta vaha sa po pol roku pribrzdi u vsetkych deti, takze sa do tych 15kg v roku urcite vojdete 😉 . inak ako si rodila? takeho velke novorodeniatko si neviem predstavit 😀

akejka
2. feb 2009

certica:
ja s modelkami som na tom presne opačne. Dobiehame to, čo sme zmeškali medzi 3-6 mesiacom, keď pri plnom dojčení Lucka priberala len 50g týždenne (niekedy aj schudla 😢 ). Zato, odkedy jeme príkrmy a hlavne kaše, priberáme 250g týždenne 🙂 . Takže teraz v 9 mesiacoch sme konečne prekročili hranicu 7 kg...Podotýkam, že toľko vážila staršia dcéra v 12 mesiacoch.

martao
2. feb 2009

Táto stránka je super. Práve som si myslela,že mám drobca 3,5 mesiaca 62 cm, 6,5 kg. prostredný syn má 3,5 roka 20 kg, najstarší 6 rokov 128 cm a 24 kg.

certica
2. feb 2009

akejka, to su vlastne dva extremy, teda vy ste na tej opacnej strane. skor som to myslela tak, ze po tom 6. mesiaci sa vaha u deti zacne korigovat, resp. vyrovnavat do "normalu". aspon co mam ja skusenosti

tasha8
2. feb 2009

no verim ze bude nadalej taky akcny ako je teraz a ze tu vahu trocha "vybeha" 😀...a na druhej strane, ked uz od narodenia viem ake to je nosit take tazke babo, tak ma to nemoze prekvapit 🙂 a to nato aky maval apetit (teraz je to uz lepsie) tak to mohol mat aj viac kil v tom polroku.
certica rodila som cisarskym, esteze tak, lebo aj ked nie som ziadne tintitko, rodit normalne si neviem predstavit, to by sme si asi vytrpeli obaja 😒 a to sa mi pritom snazili dva dni vyvolat porod ale neslo a ako dobre 😉

akejka
3. feb 2009

certica: áno, tak to hovorí aj dr. Že po 6. mesiaci už toľko deti nepriberajú. To len my...aby sme to dobehli. Lebo ja som si postavila hlavu, že budem 5 mesiacov výlučne dojčiť, aj keď malá priberala od 3 mesiaca pod mieru, a 1 mesiac dokonca 50g schudla...odmietala som prikrmovať UM, tak sme sa s dr. dohodli, že to do konca 5 mes. vydržíme a potom sme začali s príkrmami a tie nám pomohli krásne priberať (hlavne ryžová kaša)

kubkovka
3. feb 2009

akejka, a nezapeka ju? Mne doktorka tiez kazala kasu, ale ta ju zapekala. Tak jej ju nedavam a tiez iba kojim

lencici
3. feb 2009

moja ma 19mesiacov a 9,7kg. ale vôbec nevyzera vychudnuto...Práve som si pozerala jej knižku a presne pred rokom mala 6,3kg....

akejka
4. feb 2009

kubkovka: nezapeká ju kaša. Možno to bude aj mliekom, ktoré do nej dávame - France lait...s tým som veľmi spokojná, aj pri prvej dcére to bolo jediné mlieko, ktoré ju nezapekalo...Malú začalo zapekať pri prechode na tuhú stravu (hlavne mrkva). Vyriešili sme to probiotikami Biogaia a HIPP slivkovou šťavou a o 2 dni to bolo v pohode.
Kaše večer zje za honty a stále má málo, ktovie, koľko by jej zjedla, keby som jej uvarila za kýbel... 😉
kubkovka: A z akého mlieka robíte kašu vy ? Možno ju zapeká práve tá značka mlieka...

ncora
4. feb 2009

Ahojte tak mi mame 7tyzdnov a 5,5kg a 60cm..
🙂

estella
4. feb 2009

aj ja sa pridam..moj maly valibuk mal v 4mesiacoch 8090g a 66cm...zajtra mame poradnu a som zvedava kolko bude mat v 5mesiacoch...je len cisto kojeny este nic ine okrem MM nepapal...

kubkovka
4. feb 2009

akejka, no mne kazala doktorka kvoli vahe, ale nemliecnu ryzovu zarabat s vodou, ale jej ju nedavam, lebo to bolo s nou hrozne, a davala som jej ju tyzden a nezlepsilo sa to......tak mam teraz obavu aj ist k doktorke, lebo podla mojej vahy pribrala za mesiac iba nejakych 250g

akejka
4. feb 2009

kubkovka:
ani my sme v 4-6 mesiaci moc nepriberali. Asi tak ako vy, niekedy aj menej a raz mi dokonca jeden mesiac schudla... Minimum by malo byť tých 50g týždenne, tak ak ste pribrali 250g za mesiac, tak to je ešte v tolerancii...(podľa našej dr.)

kate77
4. feb 2009

Zaujala ma téma🙂..tak pridám niečo..naša porodná váha bola 5,57kg..teraz máme 8 kg na 6,5 mes.

kubkovka
4. feb 2009

no ved ona nie je hladna, je spokojna, len aby doktorka neposlala niekam po vysetreniach

mila01
4. feb 2009

Můžu se také přidat?Starší dcera měla porodní váhu 3,46kg a v 6 měsících měla 9,60kg.

tasha8 - neboj,nám se to v tom druhém půlroce zpomalilo v roce už měla " jen " 11,70kg. 😀

tasha8
4. feb 2009

zaujimave, babatko kate77 malo este o cosi viac ako my 🙂 a teraz ma menej, my mame tych aj 11kg hadam uz, kedze sme sa vazili naposledy v polke januara...a zase babatko mily01 malo idealnu vahu pri porode ale vysvihlo sa celkom dost 😉 t 😔 takze je to zalezitost viacerych faktorov... a mila01 to dufam, vsak uz teraz je plny pohybu a kazdym dnom objavuje nove sposoby a moznosti lozenia a presuvania sa a tak 😀
ozaj, ked uz sme pri tych ´velkych´babatkach...neposielali vas na kadejake vysetrenia? my sme uz boli na kardiu( to nastastie v poho) a zajtra ideme na sono obliciek, tak to dufam bude o.k....
majte sa kraaasne

mamutka
4. feb 2009

tak nas 3 a pol mesacny bumbik ma presne 7115 g ( vazeny dnes ) a 65 cm.
pri porode mal 3850 g a 54 cm, je plne kojeny a to som na zaciatku nemala mliecko 😀

gabikar
5. feb 2009

Uz som vyssie pisala, ze moj krpcok mal koncom 6mesiaca 6725g, no a teraz po mesiaci 6750G, takze za ten mesiac sme pribrali iba 25g 😅 . Ale doktorka hovori, ze je to uplne v pohode. Dolezite pre nu bolo to, ze do 1/2 roka strojnasobil svoju porodnu hmotnost, co maju deti urobit do 1 roka. Inak porodnu vahu sme mali 2250g a 45cm

akejka
5. feb 2009

kubkovka:
neboj, nepošle vás dr. po vyšetreniach, lebo ste pribrali aspoň minimum. Horšie by bolo, keď by ste schudli, ako my (50g za mesiac)...ale ani tak sme nemuseli ísť po vyšetreniach, len sme často sledovali váhu a o mesiac skôr sme dali príkrmy a to jej veľmi pomohlo.
Viem, že ty chceš kojiť plných 6 mesiacov, ako sme sa bavili. Stoj si za tým, už to nejak vydržíte, malá ti priberá aspoň minimum, ktoré treba...a ako som písala, pomáha kojenie z oboch pŕs, častejšie (hlavne v noci)...držím palčeky...

mizulienka
5. feb 2009

ahojte tak ja z troska ineho sudka 😉 vcera sme boli na internom vysetreni, lebo misko dost zvracia v poslednom case a bola tam tak PANI dr, ze....ked miska uvidela, prve co povedala, ze akyk je cvalik...akoze fajn, nie je maly, to ano...ma 5,2 mesaica a 10,16 kg, ale dlzku skoro 80 cm, takze ani kratky nie je...ani nepocuvala aky mame problem, len stale dokolecka dokola mlela, ze aby som malemu davala menej jest, ze keby bol na umelom mlieku povedala by, ze je tucne dieta, a ze takto moze iba povedat, ze je pevny 😀 a ked som jej povedala aku mal porodnu vahu a kolko teraz vazi, pozrela sa na mna s takym vysmechom v ociach, ze ja som az nechapala, ako moze jedna dr take nieco urobit....ona si prosto myslela, ze nas maly je proste tucniak a ze mu nenam davat jest...juuj znova som sa rozculila nad dotycnou...prepacte mi 🤐

dadex
5. feb 2009

My sme sa narodili s porodnou vahou 3950g a 51cm. V porodnici schudol o 400 g, no mi sme to stihli za tyzden pribrat naspat. V troch mesiacoch sme mali 7340g a 67 cm. Kazdy mesiac pribereme okolo 1100g. No mne sa nezda, ze by bol nejaky tucko. Je tak akurat.

akejka
5. feb 2009

mizulienka:
nič si z toho nerob, keď sme boli so staršou dcérou v 9 mesiacoch na Kramároch na gastrenterológii (lebo malá v tom mesiaci miesto pribratia schudla), tak dr. zhrozene povedala, keď som malú vyzliekla: "preboha, vyzerá ako somálec !!! čo jej nedávate jesť !!!" (až mi bolo do plaču, aká som zlá matka...ke´d tak moje dieťa vyzerá, bola taká chudá, až jej trčali rebrá)
a nakoniec jej zistili len rýchly metabolizmus (všetky vyšetrenia mal super, aj krvný obraz) a bola veľmi živá, hyperaktívna, malá papala aj doteraz papá pekne.

tasha8
8. feb 2009

toto je inak strasne, ked sa nejake fundovane osoby takto neludsky vyjadruju o tych najmensich...
a toto sa mi stava tiez...skoro vsade kam ideme tak sa kazdy opyta kolko mame, ked poviem ze kolko tak ze "joj, ale ake velke babatko", "no vyzera na viac", "a to ste ho ako porodili", "nemali ste cukrovku" a pod. ako ja nic proti, ale ked sa nrodi babatko 2,5kg tak sa nad tym nikto nepozastavuje...a pritom by nam mali dat extra pochvalu za nosenie tych "cvalikov" 😀 hlavne je, ze su zdravi a to je to naj....
a mizulienka, my tiez tak, maly vobec nie je daky tucko, je dlhy, hadam ma uz aj 75cm ak nie viac, a nema dake sadielka, uplne v poho...vsak ked mal ´startovacie´miery take, tak kolko ma mat teraz??? 😉

tinaa
8. feb 2009

no baby, ja sa tiez pridam, nasa mala 19 mesiacov a 90cm, je vysoka, no a co. Manzel meria 190 a ja 176 tak nechapem co sa kazdy tak cuduje. Je to zdrave a sikovne dieta, ale casto komentuju okrem ineho aj jej vysku. Uz mi to je niekedy luto. To uz o co horsie su deti, ktore niesu zrovna podla tabuliek? Ci baculatejsie, alebo vyssie, nieje to jedno??? Ja si napr. nedovolim komentovat ine deti, ved kazdy ma nejake geneticke predpoklady.

slluci
9. feb 2009

Ahojky, taky se přidávám, mám prcka. V 10,5 měsících má 8kg a 73cm. Je dost hubený
Chtěla jsem se zeptat, malý je i opožděný. Jen se plazí, ještě sám nesedí ani neleze. Jen by mě zajímalo, jestli to nemůže být i tím, že je malý a hubený.