Má vaše dieťa vyššiu alebo nižšiu váhu ako vrstovníci?

flipinka
13. jún 2008

Ak mate dieta, ktore ma ovela vyssiu alebo nizsziu vahu ako jeho vrstovnici, hodte sem cisla, nech sa cudujeme. A to sa tyka aj vysky.
Napiste mesiac, hmotnost a vysku.
A nepisem to kvoli nejakemu vysmechu alebo aby ste mali pocit, ze nemate tabulkove deti, ale proste aby bolo vidno, ze ludia su vselijaki a je to tak uz od detskeho veku.

kozimura
9. feb 2009

Sluci,tak naše maličká má v téměř 11m 8,4kg a 70cm.Je naopak až moc živá-chodí po čtyřech,stojí a čůrá na nočník od 5ti měsíců a týden už zkouší chodit.

slluci
9. feb 2009

kozimura: No taky jste silnější. My jen dlouhý. Ale gratuluji. To je malá moc šikovná. A stejně ty drobečci jsou kouzelní.

sammy
9. feb 2009

Tinaa, u nas detto s tou vyskou 😀 Mala ma 16 mesiacov a 87 cm, vsetci jej tipuju minimalne 2 roky uz 😀

alishia
9. feb 2009

Vojta měl ted na 8měsíční prohlídce 10,4 kg a 74cm. doktorce se zdalo ze ma hodne, ale co sem videla tak nas tady dost miminek trumflo, ale my nejsme kojeni.

pupa83
9. feb 2009

AHOJTE TAK NASA LEUSKA MA NA 7,5 MESIACIKA 9 KG A 73CM MYSLIM ZE JE TO TIEZ CELKOM DOST 😠

ilci
9. feb 2009

akejka, tak prcek ze začátku přibral jem třeba 100g za týden a dr. nás poslala do nemocnice
minimum je prý 150g za týden
takže jsem začala dokrmovat UM, teď má malej skoro 4měsíce a skoro 7kg a cca 65cm

akejka
9. feb 2009

ilci:
ale v 5-7 mesiaci je minimum 50g týždenne, v prvých mesiacoch je to ako si písala ty...

akejka
9. feb 2009

slluci:
asi ťa sklamem, ale tou váhou to nebude, že ti malý nelozí ☹ Moja malá má 9 mesiacov a 7 kg a behá štvornožky už od Vianoc a aj si sadá. Začína sa aj stavať popri nábytku...
A staršia dcérka mala ako 9 mesačná len 6,5 kg a tiež behala po štyroch...tieto chudučké deti sú veľmi obratné a živé...
a čo ti hovorila dr. v poradni na jeho motorický vývoj ?

tasha8
9. feb 2009

kozimura: musis mat zazracne dieta (v dobrom) lebo od 5-tich mesiacov cikat na nocnik, tak to uz je ina kava....🙂 a ja stresy ze co este maly nesedi...ale uz sa snazi, nechcem to zakrik, ale za dva-tri tyzdne uz hadam bude aj sam sediet..(ved by sa aj patrilo, to uz bude mat cez 7mes 🙂

anxuska
9. feb 2009

tak aj ja mám riadny kus chlapa. ked sa narodil, mal 3060 g a 51 cm. Teraz v 4 mesiacoch má 7 kg a 64 cm, no a len MM a som vegetariánka.

martao
10. feb 2009

Ja mám 3 deti. Najstarší bol tiež prípad. V 6. mesiacoch lozil, v 7. stál a 3 dni pred dovŕšením 9. mesiaca začal chodiť. Doktorka len pozerala. Druhý syn bol tabulkové dieťa-tučnučký a začal chodiť 12. mesiachoch. Sedieť až v 8. mesiacoch. Každé dieťa je iné. Platilo čím štíhlejšie, tým šikovnejšie. Najmladší má 3,5 mesiaca a pretáča sa, snaží sa posadiť. Materská ako vyšitá.

lulu24
10. feb 2009

Ja sa tiez pridavam,doma mame pekneho macka.Ked sa narodil mal 4560 g a 55 cm,v 6 tyzdnoch 6140 g.
Takze mam co robit ked zacne plakat a prestane jedine na rukach 🙂

tasha8
10. feb 2009

martao tak to verim 😲 a lulu24 aspon budes mat dobre vypracovane svalstvo na rukach, ja vravim ze si aspon meusim platit permanentku do posilky 😀 kiezby ale aj ine partie vyzerali inak 😒

lulu24
10. feb 2009

tasha8 s tou pernamentkou mas pravdu,len este musim nieco vymysliet na moju chbrticu 🙂

kozimura
10. feb 2009

tasha, děkuji. Já jsem ji začla dávat na nočník od doby, kdy seděla. Vůbec jsem nečekala, že se vyčůrá. Jen jsem chtěla, ať si na něj pomalu zvyká a pak se ho nebojí. Když jsem zjistila, že se opravdu vyčůrá pokaždé, kdy ji posadím a nepláče začla jsem jí dávat na nočník každou hodinku. Kolikrát jsme byli jen na 2 plenách denně. Pak začla i s kakáním a na ráno čekala na nočník. Zhoršilo se to s tím, když začla více "chodit" po čtyřech a více vnímat okolí.Na nočníku ji to nebaví - nepláče, ale občas tam prostě čůrat nechce. Vždy jí dám nočník a vedle krabici s hračkama. Nic nehrotím a nemusí to být tak, že by měla být v roce bez plen. Pro mě je důležité, že chápe, co tam má dělat a nebojí se.

tasha8
10. feb 2009

lulu skus dat tip drahemu na masaz 😉
a kozi, to je fakt super, mas moj obdiv 🙂 viem ze niektore babatka su riadne vykuky a akoby "vedeli" ze maju plienku tak sa nemusia starat 😀 a potom je ten prechod na nocnik tazky a zdlhavy...som zvedava kedy taketo daco zacneme riesit my, zatial 😀 je to v nedohladne 😎

kozimura
10. feb 2009

tasha, neboj, to příjde, dřív nebo později a když později,tak co. Každé děťátko je jiné 😉

tasha8
10. feb 2009

tak tak, to aj ja vravim...zatial je vsetko ok tak niet sa preco stresovat...a dik za povzbudenie 😉

helenkka
10. feb 2009

Ahojky, tak to moje dcera Sabinka v 9.měsících váží 12,5kg a to byla do půl roka jen kojená, teď v tom stále pokračujeme, ale už jíme i jiný dobroty...

samantha86
10. feb 2009

Tak náš "malej - velkej" má ve 4 měsících 7,86kg a 70cm. Kojili jsme pouze dva měsice, pak UM. Je to velkej kluk ale čilej.

tasha8
11. feb 2009

a kolko mali ked sa narodili?

samantha86
11. feb 2009

Porodní míry byly 3900g a 50cm.

cestovatelkaandrea
11. feb 2009

Ahojte, moj drobec ma 5 mesiacov a ma 70cm a 7.6kg. Doteraz je len kojeny 🙂 Ked sa narodil mal 51cm a 3.6kg.

tasha8
11. feb 2009

cestovatelka: malý dlhý slížik? 🙂

regsil
11. feb 2009

Ahojte, tak náš rekordér mal trojmesačný 8100g a 65 cm, do dvoch mesiacov dojčený, potom na UM. Je šikovný , ale o pretáčaní a pokusoch sedieť ešte nemôže byť ani reč. Tie väčšie babätká sú asi pokojnešie, on to prosto nepotrebuje, pokojne si ležká a gramíky sa samy nabaľujú. 🙂

lucinda251
12. feb 2009

Ahojky, tak nas Kubacik ma 4 mesiace, 9,8 kg, a ze 68 cm.. a pretocit z bruska na chrbatik sa pretocil v siestich tyzdnoch.. ked sa narodil, mal 4,6kg a 55 cm a je sikulka uz sa snazi sam sediet a blazni sa jak keby mal pol roka...

tasha8
12. feb 2009

lucinda ahoj aj tu 🙂 my mame tiez Kubka 🙂 Valikubka :D predpokladam ze si mala cisarsky ci ee?

denka28
12. feb 2009

my sme sa narodili v 30tt, s mierami 1750g a 43cm, teraz mame pomaly rok a mame okolo 80cm a 9310g, a neradi jeme... ☹

lucinda251
13. feb 2009

tasha:
Ahojky 🙂 Mala som cisarak,ale az potom ako tahali kliestami, a ked mal hlavicku vonku, zistili ze to tak nepojde.. Tak som si to nakoniec "odcupkala" na salu. a maly bol za 10 min na svete.. A bolo mi povedane, ze dali mu sancu sa narodit "normalne" 🙂
Nabuduce by som sa asi zariadila inak.. A vraj je to tak, ze ked je prve dieta velke, druhe bude vacsie.. Koky, tak kolko bude mat moje druhe babo? 5,5 kg? 😀

mousunek
13. feb 2009

Ahojik no muj klučina je tak trochu rychlik kdyz se narodil mel 3320g a 49cm a ted ve 4cm ma skorem 68cm a 8,5Kg ale vsechno zacina delat drive cekam kdy zacne lezt o to se snazi uz od tretiho mesice