Má vaše dieťa vyššiu alebo nižšiu váhu ako vrstovníci?

flipinka
13. jún 2008

Ak mate dieta, ktore ma ovela vyssiu alebo nizsziu vahu ako jeho vrstovnici, hodte sem cisla, nech sa cudujeme. A to sa tyka aj vysky.
Napiste mesiac, hmotnost a vysku.
A nepisem to kvoli nejakemu vysmechu alebo aby ste mali pocit, ze nemate tabulkove deti, ale proste aby bolo vidno, ze ludia su vselijaki a je to tak uz od detskeho veku.

mousunek
19. aug 2009

ja byla nedavno u znamy ta ma o 10mesicu starsiho klucinu Viktor ma vetsi rucicky jak on vahove je o 0,5kg tezsi no sila. ale bud rada on az pak bude trebas nemocny tak nebude chtit papat. ja vim kdyz mel malej rymu a nebo kdyz lezly zuby to bylo krmeni velkej bojk ted mu lezou spicaky a nakrmit ho to je neco ☹

lamarika
19. aug 2009

jejda, to musí být zkouška trpělivosti 😉 Mýmu synovcovi když rostly zoubky, tak to bylo veselo. Mohl pomalu dojít i malíř 🙂

marelica
19. aug 2009

Ahojky, totálne ma dokáže roztočiť, keď sa ma niekto opýta: A to ešte nechodí? Nerozpráva?! Už ani nemám chuť im vysvetľovať, že naša Katka má len 9 mesiacov (12 kg, 78 cm).... Pritom je na svoj vek veľmi šikovná (sama sa postaví a v postieľke dokáže chodiť dookola popri tyčkách, a tiež sa pekne púšťa rozprávať)...

mousunek
19. aug 2009

me o tom povidej prvni 4 byly v pohode pak lezly 4 najednou a to uz asi moc nevydejchal tak nebastil poradne asi tyden co se mu prorozly a ted bojujeme se spicakama a misto aby jedl ma vsechno v pusine cim by drbal dasne jak vidi lzicku jeci mama mama nebo mnam a jak se se lzickou priblizim macha rukama a vyrazi mi ji z ruky a nebo mi plnou lzicku chyti za to jidlo a ma z toho desnou legraci a uziva si jak mu to v rucicce cvachta 😀

veselica
20. aug 2009

ahojte mamicky🙂)

tak aj my mame doma takeho maleho macka 🙂, v 9 mesiacoch ma tiez nieco cez 12 kg a 83 cm, velmi rychlo priberal prve 4 mesiace, ked mal 3 mesiace vazil 8,3 kg, tiez sme ho vôbec neprejedali. Dr. vravela, ze je velmi kludny a pohodlny, od 4. mesiaca mi prespal culu noc, este sa mi sam nestava na nozicky zatial, ale ved ma cas...
O chrbate ani nehovorim, ruky mam uz take vytahane 🙂), ale vôbec mi to nevadi, hlavne ze sme zdravy a krasny, 🙂

berus222
20. aug 2009

marelica, ja som nehovorila do 2,5 roka. teraz si to troska vynahradzam. ak je mala zdrava, je uplne jedno kedy zacne hovorit alebo sama chodit.

janajanajana
20. aug 2009

Moja ma 5 mesiacov a vazi 8500g, asi dost ze? A to sa kazdy cuduje, ze zje max. 150ml a to kazde 3 - 4 hodky. Aj prva bola baculka, takze to neriesim, az sa postavi na nohy, ide to dole raz dva

nera
20. aug 2009

Nebojte sa....každé dieťa má svoj vývoj....niektoré skôr priberajú, niektoré neskôr....ale hlavne, že sú zdravučké...
Moja prvá dcérka tiež dobre priberala dosť dobre - už ako 5.mesačná mala 8,5kg/70cm a to som nevedela čo ma čaká...moje druhé dievčatko ako 5.mesačná mala 11 050g a 71cm....ale dúfam, že tak ako prvá dcérka teraz je už totál v pohode chudučká(bude mať o dva mesiace tri roky a má 15kg a 98cm), tak aj druhá bude v pohode(zatiaľ na 7. mesiacov má 11,8kg a okolo 74cm).....no najhlavnejšie je, že sú obe zdravučké 😵 😵 😵

bertica.h
21. aug 2009

Viktorka bude mať 4roky a má 13kg a 98cm

kate77
21. aug 2009

ja už som tu asi písala..nám sa malá narodila taký tučko(5,57kg),že manžel bol v šoku,že ju ani nevyfotil..sme čakali,že krásne babatko budeme mat a taaak..hlavne že je zdravučká,teraz mala 1 rok a 10.3kg/78cm,takže pohoda,rastie do krásy(ehm ako každé dietatko🙂 )

pikusa
21. aug 2009

Tak náš rekordman......4 měsíce 8870 gramů..........
nějak nám roste rychle....a je jen kojenej 😉 tak čekám,kdy se to zastaví 😉
Ale hlavně že ho máme a je zdravoučký a prostě náš 🙂

miskachrumka
21. aug 2009

ahojte tak mi mame 22tyzdnov a 8500g a 74cm 😉

andykov
21. aug 2009

Tak Kristýnka měla na šestinedělní prohlídce asi 3,5kg, to mívají děti porodní hmotnost, narodila se s 2650g a začátky s jídlem byli fakt krutý, na 3měsících měla 4,5kg a teď se lepší, tuším, že na necelých 5měsícíchi bude mít těch 6kg. Žádný buclík, ale už je to takový normál si myslím 🙂

zuzkaab
21. aug 2009

ahojte,moja dcera ma presne 6 mesiacov a vazi 6530g a meria 67cm 😀. Povedali mi,ze by mala vazit viac. No podla mna je akurat,motoricky je vekmi sikovna. Pribera siuce pomalsie,ale jej krivka prirastku na vahe je plynula,tak je to v poriadku 😀

nikaz
21. aug 2009

tak sa pridam aj ja ...nas maly mal porodnu hmotnost rovne 4 kg a 55 cm....a teraz - pred par dnami mal 10 mesiacov ma 12 a po kg a vysku vyse 83 cm...takze chlapisko....tucko nieje - skor take svalnate babatko ---- ozaj - uz chodime 😉

andykov
21. aug 2009

zuzko, no ono hodně záleží s kolika kg se narodila, my budem mít na půl roce asi stejně 🙂

reni7
22. aug 2009

ahoj-naše Karolínka se narodila 3140g a 50cm a za 4týdny nám vyrostla o 9cm 😅 takovej dlouheju drobek 😵
v pondělí bude mít 7 týdnů a máme 4070g a pořád 59cm,takže naštěstí začínáme přibírat do bříška a né na délku 🙂

zuzkaab
22. aug 2009

Andykov, mala sa narodila v 37/4tt. Porodnu vahu mala 3330g a dlzka 51cm. Takze do dlzky nam rastie nadherne. Uz sme zacali prikrmovat, mozno sa nastartuje 😀 .Ak nie,nevadi,vychudnuta nie je. Podla mna je akurat 😀

ilonecka
26. aug 2009

Naše kočička se narodila v 8. měsíci (těhotenská cukrovka, vysoký tlak, preklampsie)

Naše porodní váha byla 4510 a 53cm. (uf, ani nevim jak jsem to vytlačila 😉 )
V 11-ti dnech měla 4260g a 53 cm,
V 6-ti týdnech 5190, 54 cm,
Ve 3 měsících 6520g a 62 cm,
a v 6-ti měsících měla 8660 a 66cm a paní doktorka nám vynadala, že jí překrmuju (UM). Já myslela, že by děti v 6-ti měsících měly mít dvojnásobek porodní váhy, byla sem klidná a teď mám nervy z další prohlídky, že zase dostaneme vynadáno, že je cvalík. Dokonce mi začala radit, že s životosprávou se má začít odmala. Já jsem velká, ramenatá po tátovi, měřim 188 cm, prostě má bejt po kom velká, tak proč jsou ty doktorky takový hrůzunahánějící baby. Nebo má fakt pravdu???? Mám jí dávat odteď menší dávky chudince????? (to ani náhodou).

hellu
27. aug 2009

My máme doma dva extrémy, asi ať si užijeme oboje 🙂. Eveli měla ještě v osmi měsících jen 7,020kg a 68,5cm. Doktorka v tý době už byla jakžtakž smířená, že lepší už to nebude.... Teď má rok a půl a zhruba 11kg. Vojta měl ve dvou měsících 6,65kg, jen kojen, asi mě sežere 😀

nsoci
27. aug 2009

Nas Matko mal v 5.5 mesiaci 9010g a 75cm. Doktorka povedala na moju otazku, ze vobec nie je tucny. My to mame v rodine, moj bratranec mal v pol roku 12kg a dnes je normylny stihly tridsiatnik. Aj cely zivot bol stihly.

jankaw
10. sep 2009

Nas fesak mal 3570 ked sa narodil a v 4 tyzdnoch 5490, tak ze za mesiac pribral skoro 2 kg 😀 je strasny pazrosko, keby mohol tak zje aj mna 🙂 vsetky male veci co sme mali tak nosil prvy tyzden a kopec veci som mu dala iba raz a uz mu to bolo male.

certica
10. sep 2009

jeejda, rekorderi 😀 😎

ja ked mozem teraz s odstupom casu porovnat marťanove miery, tak je to fakt sranda:
5. mesiac = 11 kg
odvtedy sa priberanie rapidne pribrzdilo (sak ved chvalabohu 😅 😀 ) a teraz
17. mesiac = 13,3 kg. dokonca aj lekarka skonstatovala, ze je s nim spokojna 😀

pajinka23
11. sep 2009

ahojte babulky 🙂 🙂 moj drobcek ma 3 a pol mesiaca a vazi 7250gramou a meria 70cm,ale nevypada byt tucny 😝 😝 skor by som povedala ze rrastie do dlzky 😀 😀 😀 ale ako to tu citam tak na niektore z vas nema 😀 😀 😀 hi hi hi 😀 😀 nam doki povedala ze sa vahou a vyskou vyrovnava 5 mes.detom tak neviem ci je to dobre alebo zle 😒 😒 ale mali je spokojny,kludnucky,place asi pet minut z celeho dna a celu noc skoro prespi..klop,klop 🙂 🙂 aby som to nezariekla

lamarika
11. sep 2009

pajinka23: rozhodně je to dobře, že je takovej velkej kluk 😉 Pak až začnete s příkrmama, nebo bude třeba nemocný a nebo až mu porostou zoubky a nebude chtít moc papat, tak se alespoň nebudeš muset tolik strachovat-bude mít zásoby, z kterých může brat 😉

pajinka23
11. sep 2009

lamarika asimas pravdu 😉 😉 😉 juuuj a ked mu porastu zubky tak to bude...juuuuj sa toho bojim ☹

lamarika
11. sep 2009

pajinka23: neboj, my už máme dva zoubky a taková katastrofa to nebyla 😉 Sice pár bezesných nocí bylo a pár horších dnů taky, ale myslela jsem, že to bude horší 😅 A prý existují aji nějaký chladivý gelíky, který pomáhají 🙂

pajinka23
12. sep 2009

lamarika 🙂 🙂 🙂 uz dva zuby???jeeej a to mu dako skoro narastli???ja som si myslela zezubky rastu len okolo 6mes,ale asi je to individualne u kazdeho drobceka inak,lebo mam kamosku a jej mali ma prve dva zuby len teras a to ma 9mes.....a mali mal aj hnacky,ked sa zubky prerezavali?? 😉

ladybirdie
13. sep 2009

Nas syncek ma 4 mesiace a 8,2 kg. No nie je vobec tucny, podla mna vyzera ako zdrave babatko. 😎

inneska
14. sep 2009

erik...pôrodná váha 5120g, 56cm 😎 2 mesiace 7100g, 64 😎 tromfne niekto pôrodnú váhu??? 😀 😀 😀