Má vaše dieťa vyššiu alebo nižšiu váhu ako vrstovníci?

flipinka
13. jún 2008

Ak mate dieta, ktore ma ovela vyssiu alebo nizsziu vahu ako jeho vrstovnici, hodte sem cisla, nech sa cudujeme. A to sa tyka aj vysky.
Napiste mesiac, hmotnost a vysku.
A nepisem to kvoli nejakemu vysmechu alebo aby ste mali pocit, ze nemate tabulkove deti, ale proste aby bolo vidno, ze ludia su vselijaki a je to tak uz od detskeho veku.

tasha8
14. feb 2009

lucinda no to je veru tak, je tam predpoklad aj na dalsie dieta ze bude velke...takze my budeme ini rekorderi (ak nahodou teda), to sa mozem tesit na 6kg cistej vahy 😀

lucinda251
14. feb 2009

tasha8: tak to ti dobre doktorka povedala, ze si najdi nosica. 😀 Ja som mala minule maleho pol hodinu na rukach, a 3 dni som sa nevladala namalovat. taku som mala svalovicu.. 😀 😀 😀 😀
A nehovorim ako ma chrbat bolieva.. 🙂 A ty si cisarskym rodila, ci normalne? Asi cisarsky, ved take babo by si asi neporodila normalne.. Darmo, Kubkovia su junaci ako sa patri 🙂

tasha8
14. feb 2009

lucinda no ja sa uz pre istotu ani nemalujem, to ked sa tak stane to uz musi byt 😀 musim setrit sily 😀 vravim ze uz nech lozi a chodi bo tie ruky ako orangutan uz, no 😀
jasan, cisarskym, ale take jasne to nebolo...mi vyvolavali porod dva dni normalne, ale maly sa ani nepohol tak prislo na cisarak...by som si asi pekne vytrpela keby to nahodou na mna prislo a islo by normalne no joj joj... 😨 ale zase, nemohli vediet, na UTZ bolo ze to bude "daco cez 4kg"...no a bolo daco cez 5 napokon...

zveron
14. feb 2009

Maminky miselinkov, dakujem za prispevky. Dobre sa mi citalo. Nad nasim pol rocnym sa tiez netaktne pozastavuju niektori dospeli. Ma viac ako desat a pol kila, teda dost na svoj vek, ale z prikrmov mu davam na odporucanie lekarky len zeleninu a ovocie - klasika jabko, mrkva, zemiak plus kojim.

Tie narazky vadia mne a urcite aj drobcovi. /ved od malicka pocuvat, ze je tucko - no nic moc!/
Ved nemoze donekonecna priberat v takom pomere ako do pol roka, no nie?

zdravim maminky urastenych macikov 🙂

tasha8
14. feb 2009

ahoj zveron vitaj v klube 😉
nuz nad takym niecim sa da len povzniest a trpezlivo ignorovat prip. ako povie moj muz podobne ironicky odpovedat...ked mna nei vzdy ale nieco take napadne v pravu chvilu 😠 no ale co uz...ale my si to nevsime, a sme rady ze su zdravi a ze je vsetko ok, anooo 😉
a my papame co nam pride pod ruku 😀 teda nie doslova, ale dnes sme skusili aj ryzu, masko a chutilo...ved aj tie kupenske vyzivy su pre maleho ako vody takze mu to musim modifikovat aby na mna nepozeral stale lacnym pohladom 😀
a maly je zlaty, obaja su mili 😉

lucinda251
15. feb 2009

zveron: ahojky, no nam to tiez niekedy dobre lezie na nervy, ze tucko a podobne.. Lenze na to aky je macinko, tak je mrstny a energie ma az az.. 🙂 Vobec nie su nase deticky tuckovia, ale roztomile baculate babatka.. 🙂
Ja tiez dufam, ze ked zacne behat, tak to bude v pohode.. 🙂

lucinda251
15. feb 2009

tasha8: ja sa asi tiez prestanem malovat.. 😀 😀 😀
no, to si vystihla s tym orangutanom... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa tiez tak citim.. Zajtra ideme kupovat klokanu, tak som zvedav ci sa do nejakej zmesti 😀

tasha8
15. feb 2009

dobre svaly na rukach, to jooo...cista Zora 😀 vies co my sme kupili este pred a na foto aj vidno ako v nej krpcvoi vsetko trci, ruky, nohy 😀 a uz musime nutne kupovat sedanu do auta na 9-36kg bo minule sa v tej co mame este normalne ze pretocil, ako nebol zapnuty sice, ale naraz kukam a on skoro vylezeny z nej, no siiilaaa...

mata1974
16. feb 2009

ahoj všetci, 😀 tak tato tema ma zaujala , takze som neodolala a musim tiez prispiet - mame doma taktiez takeho maleho "tucka-pinda" ako ho vola moj starsi syn, narodil sa uz velky 4kg a 50cm / mozno pre niekoho nie dost/ a teraz ma 8 mesiacov a par dni a vazi uz 10,5 kila. A to bol ciste kojeny 7 mesiacov a az potom sme zacali s prikrmom, zatial mu vsetko velmi chuti , takze nemame problem co spapa, ale mliecko si za kazdym jedlom neodpusti. No moj nazor je, ze pokial im chuti nech papaju ved oni to vsetko vylietaju, ked zacnu chodit a utekat. ale tie moje krize 😅 😅 😅 to je uz o inom, takze na zaver ,ked su zdrave tak nech len jedia 😀 😀

zveron
16. feb 2009

tak tak - vybehaju, ved chlapi musia byt mocni, tak co? 😉
a ze len kojeny? dobre mliecko mas, no a?
som zvedava, ako nam porastu mackovia do krasy a sily 😎

zveron
16. feb 2009

mata, ta 12. a 13 fotka tvojho macka! 😀 😀 😀 😀 😀

mata1974
16. feb 2009

ahoj zveron, fakt len kojeny, to mi ani nasa dr neverila 😀 , ale asi ma to po tatovi, myslim tu chut papat 😀 😀

mata1974
16. feb 2009

no tie fotky su stare len zopar dni, uz som nevedela co s nim , chcela som dovarit obed a tak som mu strcila do ruk rozok a on ho tak "zmastil" 🙂 apetit je apetit

tasha8
16. feb 2009

cauko mata 🙂 tie fotky maleho su fakt super, to je iny herec 😉 super, origos 🙂 a tak to mas kusok lepsie, moj mal skoro tolko v 6-ich mes...teraz sice pockame do dalsej poradne, ale co sme sa tak vazili doma ze najprv ja sama a potom s malym tak sa mi zda ze uz tolko nepribral...
no co, budu to statni junaci 😀

zveron
17. feb 2009

inak aj nas to ma po tatovi 😉

starsi berie jedlo ako nutnu pauzu pri hre, doslova donho jedlo niekedy tlacim ☹
mladsi by jedol vsetko - az nechapem

Pri starsom som mala odhad kolko maju kojenci mesiacov - tak podla neho, ale teraz si uz netrufam, vsetky sa mi zdaju v inej mierke /nie v zlom! - len ze uz nemam odhad/
Vam sa to tiez stava? ☹

tasha8
17. feb 2009

ja to toez neviem odhadnut, ked som bola raz na poradni tak tam bola mamicka s babom o ktorom som si myslela ze ma viac a malo menej...takze tak....
mna zase napadlo ze ake su vsetko faktory kt. zohravaju ulohu pri narodeni velkeho babatka...teda, pokial sa vyluci diabetes...ja som sice vysoka s "nejakymi" kg navyse 😀 ale zase nie kazda vacsia baba musi mat velke babo...alebo ci to bolo tym ze som pribrala 22kg pocas teho....ktovie....co si o tom myslite vy?

bertica.h
17. feb 2009

Nuž..ja by som sa mohla k Vám pridať..naša dcéra mala v 3r. váhu 12kg a 92cm..
Jedlo je ale jej veľký kamarát.Zje viac ako vačšina jej vrstovníkov...

romana29
17. feb 2009

Ahojky, zdravím všechny.
My měli při porodu 3500g a 48 cm a v roce už 15 kilo a 90 cm 😵 a přestože někdy jíme jako vrabci a přes den se nezastavíme, klidně přibíráme dál 😀 , ale chlap má být pořádnej, žádná zdechlinka 😎

zveron
18. feb 2009

paanecky, to su miery.
tasha - tvoja anketa )))
nas bol normal novorodenec - 3,5, 50, ale ako vravis genetika nepopusti, niektory z rodicov musi mat take predpoklady., kedy vas caka vazenie na poradni?
ja sa uz toho aj obavam, priznam sa, zase si vypocujeme ...

tasha8
18. feb 2009

tak to asi tak budeme mat aj my 🙂 ako romana...
no my ideme za mesiac az, to uz bude mat maly 8 mes...tak som zvedava, aj ked toho asi posadia na normal vahu, vsak na tu dojcensku sme sa uz minule ledva vytrepali 😀
a co by ste si vypoculi...hlavne ked je babo zdrave a pokial neni nejak extremne prekrmovane, tak co... lepsie ako opak...

slunicko552
18. feb 2009

Tak ymjsme opak malý má rok a sedm měs.a má 9kg 😅 ,vždycky málo příbíral,ale pravidelně.Dr říkala,že jako holčička 😀

garronne
18. feb 2009

romana: tak to ten moj bude nieco podobne. ide mat 8m a ma 10kg. chlap ako buk 😀

akejka
18. feb 2009

bertica:
konečne aj ďalšia modelka. Sme tu také len 4 mamičky 😉 Ste na tom rovnako ako moja strašia dcéra:
1 rok=7 kg, 3roky=12 kg, teraz má 7 rokov a 17g. Tiež papá od malička viac ako jej rovesníci a je zdravá ako buk 😉
mladšia dcéra má 9 mesiacov a konečne dosiahla váhu 7 kg... 🙂

zveron
18. feb 2009

protiklady sa pitahuju 😉

irena.c
18. feb 2009

Ahoj holky,
moje malá má v 10měsících 7kilo, a já jsem měla jako dítě ve 2,5letech 11kilo, tak bude malá asi po mě. Jinak musím říct, že papá moc hezky, dokonce ji kojím ještě i v noci.

mousunek
18. feb 2009

holky o kolik cm v prumeru se vytahne vase ratolest za mesic cca? me se vytahl prcek od 3. mesice o 8cm neni to rychly?

timbouctou
18. feb 2009

mousunek - buď v klidu, náš ďáblík vyrostl od narození do 10 měsíce o 20 cm a měl 11 kg 😀 😀 a to když se narodil, tak měl 3330 a 48 cm. No ale jak začal běhat tak nepřibírá, v roce jsme měli 72 cm a 11,4 kg. Takže se neboj, ono se to včas zasteví.

mimochodem, komu z vás prcek po porodu místo aby přestal ubírat na váze přibral přes noc 10 deka? A ve 4 měsících měl 8 kilo 😀

gedgitka.a
18. feb 2009

timbuctou: 😀 tak náš dráček bude mít 7 měsíců a vyrostl o 25cm a má skoro 10kg 😀 porodní váhu měl 3970gr z porodnice jsme šly s 3680gr, ale už po 6 dnech doma měl zpět co ztratil a ještě 20dkg navíc 😀 😀 ve 4 měsících měl 69cm a 8280gr 😀 😀

mousunek
18. feb 2009

timbouctou nu prcek tech 20cm nabral za 4mesice. Zitra jdem k doktorce na ockovani, premereni a prevazeni ve 4 mesicich tak budu referovat 🙂

Ve 4mesicich pres 8kilo mame 😀 ju a kdyz se narodil mel 3320g a 48cm

timbouctou
18. feb 2009

to jsme nějaký maličký.... a to doktorka říká že je "hodně silnej" 😀 Ale je fakt, že od té doby co to řekla drží dietu. Přestal jíst kaše, a to jakékoliv, tak asi z něj rekordman už nebude 😅