Má vaše dieťa vyššiu alebo nižšiu váhu ako vrstovníci?

flipinka
13. jún 2008

Ak mate dieta, ktore ma ovela vyssiu alebo nizsziu vahu ako jeho vrstovnici, hodte sem cisla, nech sa cudujeme. A to sa tyka aj vysky.
Napiste mesiac, hmotnost a vysku.
A nepisem to kvoli nejakemu vysmechu alebo aby ste mali pocit, ze nemate tabulkove deti, ale proste aby bolo vidno, ze ludia su vselijaki a je to tak uz od detskeho veku.

akejka
22. jan 2009

Aj moja malá je rekordérka. Je normálne donosená, dokonca sa prenášala pár dní. Narodila sa s hmotnosťou 3100g a teraz :
ako takmer 9 mesačná váži len 6800g !!! 🙂

ALe to neprekoná staršiu dcéru, ktorá bola tiež donosená s pôrod. váhou 3170 g
a 12 mesačná vážila presne 7000g 😉

Hold obe moje dcéry budú modelky...
Obe výborne jedia, dokonca omnoho viac ako iné v ich veku, len majú rýchly metabolizmus...

zuzujo
23. jan 2009

Sjuzočka, divné, že ti sestřička kázala dávat mimi vodu...asi bych se zamýšlela nad tím, jestli nezměnit pediatra. To by totiž, sleduju, musela vodu dávat každá druhá mamina se smetanovým mlíčkem 😀 ...bo některé detúrence jsou skutečně nadlimitní. Jde videt, že každý člobrdíček je jiný hned od malička a příroda určitě ví co dělá.

Náš prcek má teda 4 a půl měsíce, plně kojený, váha 8300g a 71cm...začínám být alergická na slovo "cvalík" 😀 Šak z něho má být chlap, ne? Tak ať je...velký a silný 😎

jana.jojo
24. jan 2009

Tak Majdulka porodní: 3530 g a 50cm, ve 3 měsících: 7170 g a 63 cm - plně kojená

nimi22
24. jan 2009

fiha, aj ja musim pridat ale tyka sa to mojho krstniatka ma dva a pol roka a vazi 11,5 kg, zdrava je vsetko, zje viac nez hocijake ine dieta, ziva ako voda, vsetko vybeha, sama sa tomu cudujem, asi bude baletkou 😀

akejka
24. jan 2009

nimi22:

tvoje krstniatko bude ako moje dcéry...modelka 😉
staršia 7 ročná teraz váži 17 kg...a 2,5 ročná vo veku tvojho krstniatka mala 11 kg...(ročná presne 7kg). Tiež je zdravá, chorá býva max. 1x za rok...naša dr. ani zdravšie dieťa nepozná 🙂, veľmi veľa zje - ako dospelá, ale stále je v pohybe...

nimi22
24. jan 2009

akejka, no asi ano, ale si myslim ze aj ja ked som isla do prvej triedy na zakladnej vazila som 21 kg, tak neviem kde tie dnesne deti tak priberaju, takze je to normalne 😀

bubatenko1
24. jan 2009

Vaneska porodena: 3500g a 50 cm. Ako 10 mesacná 11 kg a 75 cm.V nasom okoli rocne deti vaha 9 kg

digysa
25. jan 2009

bubatenko1: to mas teda dobreho bubatenka 😀 ze 11kg... My nie sme velki rekorderi...len nejako rastieme...
my sme mali koncom 9 mesiaca 77cm

stvura
25. jan 2009

No mi sme podvahovy ako nam niektory tvrdia, no mne sa to zda okej...v 4.5 mesiaci vaha 5540g, 68cm {nasa susedka pod nami o dva a pol mesiaca mladsia mala vahu v ten isty den ako mi 6kg...takze sranda}

zuzube
25. jan 2009

no my mame 6mesiacov a skoro 9kg

zuzube
25. jan 2009

som zabudla.....plne kojena, porodna vaha 3kg

jerika
25. jan 2009

Ahojte tak to mi sme asi najlepsi ako tak sledujem vyska 80cm a vaha krasnych 11kg vek zajtra 9 mesiacov.
😀

saska.t
25. jan 2009

nasa porodna vaha bola 2630g a 47cm 😀 v 3 mes. 3900g a 55 cm a v dnesnej dobe 65 cm a 7 kg a 6,5 mes. takze sme vsetko krasne dohnali 😀 😀 😀

capy
25. jan 2009

no my mame bratranca ma tri mesiace a 7980g a 65cm porodnu vahu mal 3950 a 53cm. zato my sme mali na devet mesacnej 7500g a 74cm takze je od nas uz tachsi 😅 😅 😅

kubkovka
26. jan 2009

no tak Zuzka porodna vaha 3470 a 51cm...........teraz 5 mesiacov a vaha 5100g a 65cm, plne kojena, doktorka tvrdi, ze dost malo, ale jej to asi staci, pretoze hladom netrpi, vsetko je ako ma byt......

akejka
26. jan 2009

kubkovka:

no konečne niekto, kto má "páperkovú" dcérku, ako moje dve... 😉 Mrkni vyššie na moje 2 príspevky...Konečne som sa dočkala podobného bábätka - modelky 🙂
lebo inak sú tu všetko len samí buckovia...

kubkovka
26. jan 2009

akejka, to som si aj ja vsimla, ze sami buckovia........chcem ju kojit do konca 6.mesiaca, len neviem, co na to povie doktorka.....lebo mala je spokojna, usmievava, tak sa nechcem s prikrmamy ponahlat

bubatinko
26. jan 2009

moj druhorodeny syn je tiez rekorder ked sa narodil vazil 5000g a meral 55cm teraz naposledy v 8tyzdnoch vazil 7560g a meral 63,5cm 😉 sa smejem ze je to maly valibuk vsetci v porodke sa nanho chodili pozerat ze take velke babo tu uz nemali aspon desat rokov :oD

akejka
26. jan 2009

kubkovka, no skúste. Koj ju častejšie, aj každú hodinu a pol ☹ , prípadne aj z oboch pŕs...(tak mi poradila dr. a o 2 týždne sa nám to podarilo predĺžiť) a odporúčam každý týždeň preváženie, aby sa nestalo, že po mesiaci zistíte, že nič nepribrala, resp. schudla...
Držím palce, nech už ten mesiac vydržíte. Mala by ti priberať min. 50 g týždenne...

zveron
26. jan 2009

caute maminky, normalne som sa trosku upokojila.
Nas barokovy anjelik ma tiez riadne faldy, /5.m.9,5 kg/ - len kojeny, dva tyz. na obed jabko, kasa, pribera takmer 1,5 kg za mesiac
pediatricka zatial, ze ok, ale pocuvam dost pripomienky ☹

/prvy syn bol tak isto kojeny, dobre priberal; ale bol aktivny a pohyblivy, tento je kludasek, mozno aj tym/

Ako rastu vasi faldikovia? upravi sa to ked sa zacnu pohybovat, nie?

certica
26. jan 2009

zveron, ak je dieta dojcene, urcite sa to upravi. nas slonik si drzi vahu uz 3 mesiace nezmenenu a mozem povedat, ze je aj napriek velkemu zadku a stehnam 😀 extra vrtky 😉

dnada
27. jan 2009

tak můj malej má průměrnou váhu holčičky a přitom trojnásobek od porodu 😀 porodní míry 47cm a 2700(z porodky sme šli s 2540gramy) v půl roce 69cm a 7600g 😀 ale je to hroznej živounek od začátku 🙂

verbalinka
27. jan 2009

Ahoj,
tak Will v 6 týdnech 61 cm a 5540 g. Teď v osmi týdnech už 63 cm a přes 6 kilo. Ale vůbec není tlustý ani oplácaný, jen je moc dlouhý 🙂

zveron
27. jan 2009

certica,
dik, pozrela som si tvojich certov. Mladsi, to je ako nas, tie lica 😀 to telicko, ta velkost,
kus chlapa poviem ti, mas co vlacit, 😀
mozem sa opytat?
Bol velky ked sa narodil?
Prvy bol tiez taky macek?

Nas tiez viaze na stehnach a zadku, dobre ze nie je dievca 😉

verbalinka
to fakt 61 cm? v takom veku? to bude nejaka zirafka 🙂

certica
27. jan 2009

zveron,
starsi bol tiez vzdy slusny jedak, aj vahu mal kusok nadpriemer, ziadna zizala, ale rozhodne nie az tak a mal aj nizsiu porod. vahu (3050/49cm). a hlavne nepytal ani zdaleka tak casto jest, drzal si svoje 3-4 hod. intervaly v kojeni. medzitym vacsinou spal 😀 .
no a tento mladsi krasavec, (porod.vaha 3650g/51cm) pribral najviac prve 3 mesiace, kedy sme sa kojili prakticky kazdu hodinu (+1,8 kg/mesacne 😅 ), nedal sa ani vodou oklamat, tak som to uz neriesila...

danka2612
27. jan 2009

ahojte,nas Jakubko sa narodil s vahou 4520g a meral 51cm,teraz ma 5 mesiace a vazi 7400g 🙂

stvura
27. jan 2009

akejka...aj ja mam "modela" s mensou vahou...xixi 😉

kubkovka
27. jan 2009

no veru stvura,je tu viacej baculkov ako modelov, xixi.........no ale co narobime, len nech sme vsetci zdravi

zanetuska
28. jan 2009

Moj Alex sa narodil s vahou 2850g a 45 cm maly fazuliccek a teraz ma 8330g a 64 cm.............. 🙂

akejka
28. jan 2009

stvura:
tak sa nájdu aj chlapci "modeli"...Ja som myslela, že som jediná s takými páperkovými detičkami. Ale je tu aj kubkovka s takou istou modelkou, ako sú moje...Ale nemajú byť ani po kom tučnejšie...
Koľko váži tvoj malý ?