Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mačky a polročné dieťa

mimuska123_
3. nov 2012

chcem radu, moja svokra si zmyslela, ze budu mat vnutri 2mačky, ale mne sa to dako nepaci, kedze mame polrocne babätko, moze to skodit?su uz zaockovane

zigzag
3. nov 2012

@mimuska123_ ahoj musia byt aj odcervene, a pokial ich bude pustat vonku, tak by som davala pozor, my mame bytoveho kocura, a problem sme nemali, ale je iba v byte a netara sa kadetade po vonku 😉

maslenka47
3. nov 2012

@mimuska123_ mas doma tolko havede o ktorej ani nevies, nevidim dovod, preco by zrovna dve macky mali vadit. Pokial tvoje dieta zrovna nezacne vyzierat obsah macacieho hajzlika, tak to bude vporiadku.

akire33
3. nov 2012

ahoj, my mame doma v byte dvoch kocurov a vsetko je OK. Pravidelne odčervujeme a očkujeme. A boli u nas uz pred narodenim malej. Nasa dokina povedala ze je to dobre pre malu na imunitu :D.

cerez
3. nov 2012

No ja by som mačku doma nezniesla. Mám rada zvieratá, keď sú maličké, je to rozkošné. Ale ako náhle to vyrastie, sú to potvory vtieravé. Proste mačka má byť von a chytať myši. 😀

denisenko
3. nov 2012

@mimuska123_ aj my máme doma kocúra......je síce bytový..ale chodieva aj von....na prechádzku, niekedy ani to nie.....kupili sme ho , ked mal syn 3 rok..teraz má druhý syn 7 mesiacov a my uvažujme, že rozšírime aj chov mačiek.....a nemám obavy....netreba deti až príliš izolovať 🙂

andrejka1983
3. nov 2012

@mimuska123_ my tiež máme v byte mačku, 10 rokov už s nami býva a je to člen rodiny..aj som otehotnela aj porodila krasne zdrave dievčatko.....takže tiež v tom nevidím problem, ak to nie je mačka čo bude chytať myši a jest odpadky z koša a kadejake zdochliny tak sa nemáš čoho obávať 🙂 a deti aspon budú mať pekný vztah od mala k zvieratkam

denisenko
3. nov 2012

@andrejka1983 presne o tom to je.....ten vzťah...ja ked vidim, ako drobec nahána toho nášho "slona v bežke.....už na prvý pohlad vidno, že ho má rád...a ked kocúr drží "jak hluchý dvere".... 😀 😀 😀 😀 myslím, že je láíska na obidvoch stranách.... 😉

monika2712
3. nov 2012

Tak my mame doma kocura ktory aj chyta mysi, aj ich zozerie a mam doma 7 tyzdnove babo a vsetko je OK. kocur sa k nemu ani nepriblizi, na postel neskace, je vychovany, drzi sa svojho pelichu a sem tam gauc navstivi ale tam maleho nedavam, iba na kresielku alebo na nejakej podlozke. Kocura teraz takmer nechytam, iba mu davam zradlo, a ked aj chytim tak sa umyvam antibakterialnym mydlom.
V podstate sa nemas coho bat, ak sa macky vychovaju tak aby neliezli kam nemaju.

euka210
3. nov 2012

ja si tiez nemyslim, ze by to makl byt problem. Kym bude mala, tak postrazite a ked bude chodit tak neustrazis...aj nas nahana po dvore u babky macky a aj ich hladka, aj kozu, aj zajacika a nebol este poriadne chory. Imunitu musia niekde nabrat 🙂

milka1978
4. nov 2012

@mimuska123_ no ja som zásadne proti tomu aby boli mačky alebo psy vo vnútry pokiaľ je v dome/byte aj malé dieťa ... z mačky môže tvoje dieťa chytyť toxopplazmózu a to by som nechcela ani v najhoršom sne ... dostala to aj moja kamoška, ktorá bola v 8. mesiaci tehotenstva a musela brať silné lieky aby sa niečo neprenieslo na jej dcérku ... našťastie to dobre dopadlo ... a tak sama nevieš, kedy to môže chytiť aj Tvoje dieťa, darmo, že mačky sú zaočkované .... ja takýmto veciam jednoducho neverím ..... my tiež máme psa ale veľkého nemecekého ovčiaka a k mojemu prvému synovi sa do roka ani nerpiblížil a tiež je očkovaný .... mačky našťastie nemáme a teraz keď sa mi narodí druhý syn tak tiež ho k psovi určite nepustím ...... predsa len do roka je to dieťanáchilnejšie na všetko .... pokiaľ nemá aj dieťatko všetky očkovania za sebou

akire33
4. nov 2012

len tak mimochodom 70 -80 % toxoplazmozy sa chytí zo zle umytej zeleniny, masa :D

lussy23
4. nov 2012

škodiť? 😀 zvieratko deťom len a len prospeje

lussy23
4. nov 2012

@milka1978 kde máte istotu, že práve mačky prenášajú toxoplazmózu? Vo svete sa dejú rôzne veci, napríklad akási baba zomrela na farbenie vlasov, znamená to, že už žiadná žena si nemôže farbiť vlasy? Zvieratko deťom len prospeje. ja keď som bola dieťa, rodičia ma od všetkého chránili, nedovolili mi liesť po stromoch, babušili ma,... a ako to dopadlo? často chorá a totálne nesamostatná baba.
Teraz s ato už našťastie mení.

lussy23
4. nov 2012

Bukovský niekde hovoril, že deti, ktoré vyrastajú so zvieratkami majú menší nábeh na alergie.

lussy23
4. nov 2012

@milka1978 a mimochodom, očkovanie mnohokrát ublíži deťom viac ako nejaké zviera

milka1978
4. nov 2012

@lussy23 to že toxoplazmóza je z mačiek je známe a ešte aj moja gynekologička ma upozorňovala, že ak chcem mať zdravé dieťatko tak sa mám tomu vyvarovať a hlavne mačkám ... tam stačí vdýchnuť jediný chlp ktorý je aj s korienkom a tehulka môže ochorieť ... a nepovedala som, že odsudzujem všetky zvieratá .... len psy a mačky, od ktorých človek najčastejšie niečo chytí ..... a povedala som, že do jedného roka by som určite nepustila zviera k dieťaťu .... a čo sa týka očkovania tak to je veľmi diskutabilná otázka .... niekto je za a niekto proti ..... ako sa hovorí 100 ľudí 100 chutí .... ja Vám Váš názor neberiem .... no nemám dobré skúsenosti v tehu práve s týmto druhom zvierat a taktiež v batoľacom veku dieťaťa

anda1980
4. nov 2012

my mame tiez macku, cestovatelku, pochodila s nami kus sveta, ma vlastny pas, vsetky ockovania a odcervena je pravidelne, takze s nou nieje ziaden problem, jediny bol, ked som bola tehotna a zacalo m irast brusko, tak sa jej nepacilo, ze uz nemoze lezat na mojom brusku, bola jednoducho tazka. v tehotenstve by zena nemala prichadzat do kontaktu s vykalmi macky, takze zachodik jej cistil len manzel. ked sa narodil maly, nasa macka nam nim bdela, davala nanho pozor, ovoniavala ho, ked bol v perinke na gauci, tak ona musela byt samozrejme pri nas, akoby ziarlila. je to macka, ktora zije vo vnutri, cize ziaden problem s chytanim mysi ci mrtvych vtakov nemame. teraz, ked je maly vacsi a rozumnejsi, tak ju pekne hladka, dava jej jest, meni vodu v miske, je to super od mala budovat v detickach vztah k zvieratam. treba si dat pozor, aby mensie dietatko nerobilo macke napriek, netahalo ju za chvost, nebudilo ju a podobne, vtedy vedia byt macky agresivne a poskriabat. inak sa netreba bat, ako tu pisali baby, toxoplazmozu chytis skor z nedovareneho masa alebo neumytej zeleniny, macky su v tom dost nevinne. treba dodrziavat zvysenu hygienu, castejsie napr vysavat alebo zmyvat podlahy a samozrejme si casto umyvat ruky. ja mozem macku v byte len a len odporucat 😉

akire33
4. nov 2012

pokial viem tak toxoplazmoza je bunkovy parazit a nakaziť sa dá len z jej trusu teda nerozumiem ako sa take nieco da z korienka chlpu 😉

akire33
4. nov 2012

z macacieho trusu som myslela

euka210
5. nov 2012

pri tehu to je jesne ze ine, tam je burlivy vyvoj a moze byt babo poskodene, ale tu ide o narodene babo

yanielka
6. nov 2012

@lussy23 Bukovsky hovoril, ze deti, ktore ziju v domacnosti so psom maju 4x menej alergii ako deti, ktore ziju v domacnosti bez zvierat, naopak deti zijuce v domacnosti s mackou maju 12xviac alergii ako deti zijuce v domacnosti bez zvierat🙂 tyka sa to hlavne kozneho ekzemu. Zverejnene to bolo casopise Journal of Pediatrics v októbri 2010 na zaklade studie viac ako 600 deti. Bukovsky o tom pise v knihe navod na prezitie pre bejby.....

kvetinka211
6. nov 2012

@mimuska123_ pokial mu nebudu spat na hlave a nenecha ich s nimi sameho, tak mu to len prospeje 🙂

lussy23
6. nov 2012

@yanielka fuha a žena ktorá má už predtým mačku , a otehotnie ju má vyhodiť?

kvetinka211
6. nov 2012

@yanielka tyka sa to vsak iba deti rodicov, ktori su atopicki, kedze tak bola ta studia dizajnovana ... cize ak ma matka alebo otec alergiu/ekzem, tak by bolo lepsie keby si domov kupili psa a nie macku, najlepsie aby toho psa mali doma este pred narodenim dietata ... ci to plati aj vseobecne v populacii (u deti rodicov ktori nie su atopicki) by bolo treba dalej pogooglovat ci boli nejake studie ...
Okrem toho tie nasobky sa tykaju deti ktore mali pozitivne alergologicke testy vs. deti ktore nemali ...

cize .. vzorka 636 deti atopickych rodicov

- deti, ktore su podla koznych testov alergicke na psa maju 4 nasobne nizsiu sancu mat ekzem ak vyrastaju v domacnosti so psom ktory tam bol uz ked sa narodili
- deti, ktore su podla koznych testov alergicke na maxky maju 13 nasobne vyssiu sancu mat ekzem ak vyrastaju v domacnosti s mackou

(http://www.jpeds.com/article/S0022-3476(10)0060...)

Study design

Beginning at 1 year of age, infants of atopic parents (n = 636) had annual clinical evaluations and skin prick tests (SPTs) to 15 aeroallergens and milk and egg. Parents completed validated surveys on eczema and environmental exposures. House dust samples were evaluated for allergens and endotoxin. Eczema was defined as a parental report of scratching, and redness, “raised bumps,” or dry skin/scaling for 6 of the last 12 months.
Results

At age 4 years, a total of 90 children (14%) had eczema. Not having a dog before 1 year of age and being dog SPT+ at 1, 2, or 3 years of age conferred a 4-fold higher risk for eczema at age 4 years (adjusted odds ratio [aOR] = 3.9 [1.6-9.2]; P = .002). Among dog owners, however, dog SPT+ was not associated with significantly increased risk (aOR 1.3 [0.3-6.8]; P = .8). Among children with cats before 1 year of age, cat SPT+ conferred significantly increased risk for eczema (aOR = 13.3 [3.1-57.9]; P < .001). Among non-cat owners, cat SPT+ was not associated with increased risk (aOR = 1.1 [0.5-2.7]; P = .8).
Conclusion

Dog ownership significantly reduced the risk for eczema at age 4 years among dog-sensitized children, cat ownership combined with cat sensitization significantly increased the risk.

yanielka
6. nov 2012

@lucy23 nic take som nepovedala🙂 iba som napisala, co som nasla.....kazdopadne nikto ma nepresvedci o tom, ze macka, ktora chodi kade tade a chyta a zerie (mozno) nakazenych hlodavcov je uplne neskodna pre male babatko, najma jej vykaly. To neplati samozrejme pre bytove macky.....@kvetinka211 ok 🙂 Bukovsky to potom zle zinterpretoval

cat
6. nov 2012

@milka1978 toxoplazmóza sa dá dostať od mačky jedným jediným spôsobom: chytiť mačacie hovno a následne si oblízať ruky. To nikto neschytá z chlpov preboha.
@mimuska123_ ak budú tie mačky odčervené, očkované, pravidelne kúpané tak problém nevidím, teda pokial na bábo nebudú skákať, napr. do kočíka, postielky. My máme bytového kocúra, má všetko čo som napísala plus sme mu dali aj hovienka na rozbor u veterinára, či nemá nejaký parazit. A no problem.

katren
6. nov 2012

@mimuska123_ my mame na dvore 7 maciek, 1 psa....cez leto s malymi macky sem-tam spali s malym v kociku, ked som neustriehla a vyskocili mu tam....a u veterinara v zivote neboli 😅
Malemu nic nie je

fiffinkaa
6. nov 2012

musím sa vyjadriť, ale ja naznášam mačky..ked su ešte mačiatka, tak su roztomilé ale to je asi tak všeko, ....ale potom su také škaredé, dlhé telá, v zime tučné..chlpaté..a nič to nevie robiť, absolutne neužitočné zviera, ktoré len žobre o potravu miaukaním a lenivé to je len to obsiera trávniky, no velký smrad je z toho..neskutočný..neposlúcha to na slovo ako pes..vála sa to po poduškách..človek sa stará o trávnik, minulý rok sme si prekrásnu skalku spravili, kúpili nový záhradný nábytok, podušky a tie pluhy len seru obštiavajú a zachlpujú všetko....decké pieskovisko ani nevravím, aj kryt sme si dávali nan vyrábať..ale tie pluhavy sa dostanú všade...prespávali v deckom kočíku, je mi z nich zle..a z tých susedov čo tu nebývajú a chodia im dávať len žrať mi je ešte na väčší grc, lebo tam sa nažerú a u nás sa vyserú..načo ľudia chovajú mačky.. 😝 😝 😝

yanielka
6. nov 2012

@fiffinkaa tak o zbierani macacich hovien mozme debatovat dlhoooooooo aj mne to lezie neskutocne na nervy, ten kto ma psa ho predsa nepusti vy.... sa susedovi na travnik, macky to zial robia, doma to neurobia, ale u susedov. Mna to taktiez obtazuje, ked musim najprv hovna zberat, aby som mohla deti pustit na NAS travnik a macky nase nie su☹

dasiacik
6. nov 2012

No,ja k tomu napíšem asi len toľko,že som od malička
vyrastala s mačičkami a so psom 🙂 Hrávala som sa v psej
búde,psíka som od radosti bozkávala na ňufák a rovnako
tak som šmajchlovala aj mačky.Typické dedinské decko 😀
A ako to dopadlo?Nemám žiadne zdravotné problémy,
vôbec nebývam chorá,ani len zvýšená teplota 😀
A ešte niečo-mačičke dám božtek na ňufák aj dnes 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli