Mačky a polročné dieťa

mimuska123_
3. nov 2012

chcem radu, moja svokra si zmyslela, ze budu mat vnutri 2mačky, ale mne sa to dako nepaci, kedze mame polrocne babätko, moze to skodit?su uz zaockovane

pacica
18. apr 2014

Prosim vas a co mi poviete na to,ze macka vylezie zo zachodu svojho,pobeha po byte a dieta stvornozkuje?dakujem

meluela
18. apr 2014

@pacica v pohode 🙂 ale ja som mala macku, takze to nevidim az tak zle, hlavne ak je to macka co je iba vnutri a je odcervena ... ale to bude urcite svokrina macka, to je vzdy nieco ine ...

pacica
18. apr 2014

@meluela mna by zaujimalo,ze keby uz napadol bacil moje dieta,ci sa to ukaze hned ci neskor.mam hrozne haluze z toho,ze vykona potrebu a pobeha vsade a moje dieta sa toho ako keby chyta ☹

lucisha1
18. apr 2014

@pacica mame mačku rovnako som sa obavala kym bol maličky, ale uz to nejak neriesim, kym stvornozkoval kazdy den pri vysavani som prestrekla podlahu tak narychlo dezinfekčnym sprejom z DM - pre istotu, ale kocur je očkovany, kazde 3 mesiace odčervujeme.....teraz ked je vacsi uz neriesim, par krat mal dokonca tendenciu hodit si keksik na zem a papal ako kocur z podlahy 😉

meluela
18. apr 2014

@pacica stale lepsie nez ktorekolvek pieskovisko ... ci hoci aj travnik vonku ...

pacica
18. apr 2014

@lucisha1 ked ja krava az teraz som sa dozvedela,ze sa ma odcervovat pravidelne a moja macka snad aj 5 rokov nebola ☹ neviem co mam robit.bojim sa ze sme nakazeni a o tom ani nevieme

lucisha1
18. apr 2014

@pacica a z akeho dovodu usudzujes ze ste nakazeni??????

pacica
18. apr 2014

@lucisha1 si myslim za tie roky podla mna nieco mame od nej

lucisha1
18. apr 2014

@pacica necitala som celu temu len posledne 3 prispevky........padlo mi to do oka...........neprispievam absolutne do verejnych tem len ten tvoj prispevok posledny ma nahodne zaujal - neviem za ake roky, za kolko rokov.........neviem kde je problem alebo o co konktetne ide....vobec nechapem podla coho sudis ze ste nakazeni alebo teda mala je nakazena

miminka327
18. apr 2014

@pacica macka je nosič toxo,iba keď je mačiatko 🙂 potom nie . Tiež som nečítala celé,ale býva mačka vonku,žerie myši a vtáky ? Ak nie,nemáš sa čoho obávať 😉

miminka327
18. apr 2014

@pacica a k tomu,že urobí mačka potrebu na svojom wc,veď dieťa nechytá hovňačko 🙂 !

majuska_ch
19. apr 2014

Moji svokrovci majú mačku, ktorá je aj vonku aj vnútri a keby je to na mne, ide kade ľahšie. Moja malá má štyri mesiace. Ja priam neznášam tie chlpy, čo mačka po sebe všade necháva.sú všade, nezbavite sa ich úplne ani pranim ani vysavanim a keď vidím, že ich má drobec nachytané na každom oblečení... Teraz si dava ručičky stále do úst, všetko chytá A koľkokrát jej chlpy vyťahujem pusy, vtedy napína mňa aj ju.

pacica
19. apr 2014

@lucisha1 som to citala niekde na nete,ze ked sa neodcervuje,tak moze to napadnut aj cloveka.

pacica
19. apr 2014

@miminka327 viem ze nechyta tohovienko,ale chces mi povedat ze tymi labkami co pochodi po tom piesku kde vykonava potrebu nebachyta bacile?

miminka327
19. apr 2014

@pacica veď sa každú chvíľu čistia mačky 🙂. A keď ti to vadí po potrebe jej labky umy,alebo jej utri zadok 😉

silaviat
19. apr 2014

myslim ze na tvojom obleceni je viac bacilov ako na macacom zachode... a nielen na obleceni.. ked ides v autobude,na zachode, chytas peniaze- tam je kopa bacilov aj na tvojich topankach vlasoch .. vzduch je uz tak znecisteny, ze by sme mali radsej chodit v maskach 😀 macka pokial nezerie zdochliny je ockovana tak si nemyslim ze daco hrozi ... sama mam macku i psa a nevzdam sa ich .. ked vidim ludi na ulici su spinavsi ako moje dve babizne .. 😝

janinah
19. apr 2014

podľa mňa zviera a maličké dieťa v jednom byte byť nemajú...treba eliminovať bacily ako sa dá....bacilov na oblečení a pod. sa nezbavíme,ale nebudem do toho domáceho prostredia ešte aj zvieracie bacily ťahať..na zvieratko je čas,až bude dieťa väčšie,bude vedieť,že všetko sa nedáva do pusy,bude si ruky umývať....

katyt
19. apr 2014

Nestačí odčervovať len mačku, alebo iné domáce zviera, ale aj ľudia by sa mali pravidelne odčervovať, pretože pochytajú od zvierat kadečo, ale to nikto nerobí. Pri dieťati by som mačku určite nechcela, má to v sebe kadejaké parazity o ktorých ani nevieš a môže to do budúcnosti spôsobiť problémy. Parazity spôsobujú veľa druhov chorôb, alergie a aj rakovinu. Odkedy som sa všetko toto dozvedela, tak neznášam, keď môjmu synovi povie niekto cudzí, že si môže pohladkať jeho psa, alebo mačku.

mircalla
19. apr 2014

Macka v byte a male dieta? Ani nahodou

katyt
19. apr 2014

Stačí si prečítať čo všetko sa dá nachytať: http://darzdravia.sk/blahova.php

pacica
19. apr 2014

@silaviat a macku mas len v byte ci aj von chodi?

silaviat
19. apr 2014

@pacica je len doma- maximalne v okne.... keby som mala macku co rano vypustim a vecer vpustim tak by som ju v byte nechcela kedze ju nemas pod kontrolou a nevies kde co zozerie ... a hlavne macacie blchy nieje ziadna sranda.. hlavne ta moja je i dost draha a nerada by som ju stratila - no ona sa i boji prekrocit prah domu .. doma ma vsetko nic jej nechyba..

pacica
20. apr 2014

@silaviat a ak sa smiem spytat.ake pohlavie cakas?gratulujem 🙂 wc mas kryte ci odokryte?ako casto to menis?

silaviat
20. apr 2014

@pacica cakam dievcatko ...dalsia baba do rodiny 😀 WC je odokrite... mam majsku macku kt. je troska vatsia.. menim jej to raz tyzdenne hovienka samozrejme zbieram hned ako sa vykaka... WC je v kupelni hned vedla mojho a mrska sa naucila chodit na wc vtedy ked i ja ... ked menim piesok tak dezinfikujem cely zachod vratane podlahy..

miskomisko
29. apr 2014

@mircalla
@katyt nezda sa vam ze ste trochu prilis uzkostlive? co by ste robili, keby ste mali macku este pred narodenin dietata? akoze by ste boli take necitlive a vyhodili ich na ulicu? alebo co by ste urobili?

mircalla
29. apr 2014

@miskomisko To som nepovedala, ja by som macku totiz v byte nikdy nechcela, rozumieme si? To neznamena, ze som uzkostliva. A rozhodne nie, ze by som bola kruta k zvieratam a urobila nieco take, ako ho vyhodit na ulicu. takze najprv si rozmyslim, ze chcem a podla toho konam

simca06022011
29. apr 2014

Trosku sa tu prehana, ano zvierata prenasaju choroby, ale teraz sa o domace zvierata aj inak starame. Dokonca by som povedala, ze o zvierata je zdravotne lepsie postarane ako o vacsinu dospelych (no schvalne, ja sa viac bojim od KOHO co chytime, ako do COHO).... kto s dospelych je odcerveny, ockovany,na pravidelnych kontrolach a macky su dost cistotne.. ja by som si macku nechala.. u nas v rodine je to ale tak, ze ked je babatko zvieratka idu na chvilu prec(vezme ich niekto iny z rodiny napr. na prvy rok) a potom idu spat 🙂 Napr. zajaca som mala v kancelarii... macka isla k dedovi... atd.
Niektori tu pisu ze by nikdy nechceli macku, a ja by som nikdy nechcela do bytu psa :P Podla mna ten je totalne nehygienicky v byte. Macka pokym nebeha cely den po vonku, nema ani kde/co chytit.