Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Majú vaše deti spánkový režim?

pralinka1512
28. nov 2011

Maminky, máte pre deti nejaky rezim pocas dna, alebo ich ukladate spat, ked sa sami pytaju, resp. ked vidite ze su unavene? Moja posledne dni nejak strajkuje, hlavne vecer, nechce sa jej velmi spat 😒

sante81
28. nov 2011

ja som toho názoru, že dieta ma mať svoj rezim, my chodíme spávať okolo 12.30, zatial sa nestalo ani raz že by protestoval,

babul83
28. nov 2011

Máme svoj režim a vždy sme si ho trošku upravili, keď bolo treba. Napr. keď sme prechádzali z dvoch spánkov denne na jeden. A trošku sa u nás mení letný a zimný režim. V zime chodíme večer skôr spávať ako v lete. Podľa môjho názoru je režim dôležitý a čím skôr si ho vytvoríte, tým rýchlejšie si dieťa zvykne.

zuzanockamt
28. nov 2011

@pralinka1512 ja uspavam len vtedy, ked vidim, ze je unaveny, ked unaveny nie je, tak predsa nezaspi len preto, ze mne by sa to hodilo 😀

pimpulienka
28. nov 2011

Ano vždy sme mali presný spánkový režim. Tak je tomu aj teraz s poobedným, či večerným spánkom

strapco13
28. nov 2011

@pralinka1512 ano maju spankovy rezim, ktory ale prisposobujem aktualnym potrebam..nepotrebuje si vyrabat vynervovane dieta, ktore nedam spat aj ked vydim, ze od unavy ledva stoji na nohach, len preto ze by malo ist spat az o hodinu a vecer sa stasi naucil postupne chpodit spat cca v tu istu hodinu, nie vzdy zaspi hned, niekedy vymysla...ved je dieta 😀 ale nebudem ho nutut zaspavat sameho a uz viobec nie za cenu revu ☹

iwuskaaa
28. nov 2011

Áno majú 🙂 . A som spokojná aj ja, aj deti....no tiež to trvalo, kým sme ho vytvorili, no nie na silu, nie s plačom 🙂

danula.ch
28. nov 2011

aj my mame spankovy rezim a prospieva to hlavne detom, vedia co a kedy a su na to pripravene, tak sa s tym lepsie zmieria. v pravidelnych casoch davam maleho spat, nie vzdy zaspi hned, niekedy sa este chvilu hra v postielke, ale do pol hodiny spinka. kedysi sme takto nefungovali a bola to katastrofa pre nas rodicov, aj pre maleho, ale to je na dlho...... 😉

hoogy
28. nov 2011

@pralinka1512 my sme tiez vzdy mali rezim. menili sme ho podla potreby. teraz mame takyto od 1 do 4 poobedny spanok a o 8 sa ide kupat o pol 9 lezi v posteli,ale veru zaspi az okolo pol 10. ma v posteli knizku a tu si cita niekedy rozprava. viac menej su to ale casy ked je uz vazne unaveny. v lete sme chodili neskor vecer spat asi o pol hodinu neskor. nehovorim,ze nikdy nepovie ze on nejde spat,ale nakoniec sa vzdy necha ukecat. 😉

benne
28. nov 2011

denné spánky zo začiatku podľa potreby, neskôr, ked to začalo mať náznaky pravidelnosti, tak som to začala dodržiavať, čo najpresnejšie.. večerný spánok som začala dodržiavať oveľa skôr, ale nie zas "krvopotne", prvé týždne medzi 6-8 večer.. postupne okolo tej 7mej večer, to mojim deťom vyhovovalo, aj ked presvedčivo krútili hlavou ee 😅

zuzana581
28. nov 2011

Ja som sa snažila pri dcére vytvoriť režim. Uspávala som ju, buď na rukách, alebo som ju hojdala v kočíku. Nechcela spávať, plakávala, stále sa budila. Myslím, že som jej sčasti ten spánok znechutila. Keď som ju prestala uspávať, nútiť spať a povedala som si, že nech spí kedy chce, tak sa to upravilo a stanovila si režim aký jej vyhovoval. So synom som si povedala, že ho nebudem nikdy uspávať a ani som sa o to nesnažila. Od narodenia krásne spával, kedy on chcel, prekvapivo skoro vždy v rovnakom čase. Spával hrozne rád a vela. Síce chodia moje deti spať neskôr ako iné, ale sú spokojné. My sme celkovo nastavený na taký neskorší režim, než je pri deťoch asi bežné, ale vyhovuje nám a deti chodia spať bez plačov a vyjednávaní, takže je to v pohode.

kawasaki17
28. nov 2011

@pralinka1512 ahoj, moj maly ma rezim aky som mu ho urcila, zo zaciatku sa mu to velmi nepacilo, lebo sa mu akosi spat nechcelo, ale zvykol si, takze taraz chodi spat o 12.00 a vstava okolo tretej. stvrtej, a spat chodi presne o osmej 🙂

andrejka1974
28. nov 2011

tak najmensia spava cez obed od 12.30 do 15.00 a vecer ide spinkat okolo 20.00 ale niekedy vykrikuje ona sa zahra sama v postielke aj sama zaspi vypije si svoju davku mliecka a potom zaspinka starsi synovia idu spat o 21.00 a najstarsi o 22.30

tinaki1275
28. nov 2011

ano su deticky ktore su v tomto takmer bezproblemove maju svoj rezim ktory im urcia mamicky od zaciatku a ked tak sa meni len mnimalne..ale pozor su aj deti ktore jednoducho zacnu strajkovat a nechcu sa prisposobit..
@pralinka1512 ako tvoja tak zacala aj moja asi okolo roka..a to pritom bolo dieta ktore do 6 mesiacov spalo od deviatej vecera so siedmej rano potom sa napapalo a zase do jedenstej a pobbede este take tri hodky a potom sa to zacalo zhorsovat vecer nie a nie zaspat ...a odvtedy bojujeme.. 😒 ranny spanok sme zrusili ,zacala mi spavat do desiatej ..takze si ho spojila s nocnym (vyriesila to po svojom)a vecer pred desiatou nezaspi ..poobede spi max.hodinu ale to vzdy okolo pol stvrtej ..skor ju neulozim . 😒 ja uz ani neriesim ...nema vyznam sa nervovat ...mam doma nocnu sovu 😕

pralinka1512
autor
29. nov 2011

moja posledny tyzden ne a ne vecer spat. zaspi o osmej, pospi hodku vstane a chce sa hrat :(

lili777
29. nov 2011

@pralinka1512 moja má rok a toto nám občas robí tiež. Ale začína účinkovať to, že ju proste poľahnem naspäť keď si sadá a tak dookola. Trochu protestuje, potom to vzdá. Ale režim každopádne má. Koľko krát ti spí malinká? Mne v tomto veku spávala dvakrát a doktorka mi odporúčala, že aj keď spí pekne dvakrát po dve hoďky, mám jej jeden spánok zobrať, aby spala v noci. Takže od tých 10 mes. spáva iba raz a nemáme s tým problém, že by nechcela zaspať. Naobeduje sa, dám ju lažkať a ešte odchádzam z izby, tak sa otočí a zatvára oči. Neuspávam kedy chce, musí mať režim. Je to dosť veľké dieťa a ja mám ešte jedno, takže nemôžem fungovať ako malá chce. A takto nám to vyhovuje

simonavanova
29. nov 2011

môj má dnes presne 14.mesiacov a cez deň chodí spať 2x pravidelne, doobeda okolo deviatej a poobede okolo tretej. Večer ide spinkať o ôsmej max.pol deviatej, 2x za noc sa preberie na "cicik" a vstáva o šiestej.A na ňom vidieť, že je čas jeho oddychu, lebo si trhá vlásky, žmolí očká a mrnčí. Ale to je za posledný mesiac.Dovtedy to bola katastrofa, nič nezaberalo, cez deň nespal, v noci 10-12x hore. Ale neriešila som to, upravilo sa to samo, snáď mu to vydrží čo najdlhšie 😀 😀 😀 . Pri malej to bola tiež katastrofa ešte aj pred rokom, takže ja som na takéto "akcie" detičiek nejak zvyknutá 😀 😀 😀

li_la
29. nov 2011

My máme režim. A bez režimu by to podľa mňa nešlo. Malý si ho sám začal vytvárať už po príchode z pôrodnice a všetko bolo úžasné. Neskôr sa nám kvôli laktačnej kríze rozhádzal a bolo to strašné. Cez deň, aj v noci, mrnčanie, plač, nespanie, príp. spanie v nesprávnu dobu.
Ale už sme opäť v režime a všetko klape. Pekne spí cez deň aj v noci. Keby som ho ukladala, až keď to naznačí, tak by hádam ani celý deň nespal a to si ani neviem predstaviť. Dieťa potrebuje režim. Aj dospelý človek má svoj režim. Tiež by mi nerobilo dobre, keby som tri dni poobede spala, potom nie, potom by som do polnoci ponocovala a potom by ma manžel nútil ísť spať o ôsmej...

dibisd
29. nov 2011

@pralinka1512 My so spankom bojujeme pravidelne. Prvy problem je ten, ze syncek (9 mes.) sa este stale budi v noci na jedenie kazde dve hodiny. Jedna dr mi povedala, ze je to OK do 1 roka a dnes ma dalsia zvozila, ze v 9. mes. by uz mal prespat celu noc...Ale kym mu v noci nedam najest, tak proste nezaspi a len mrnce, kope nohami, place. Rada by som to zmenila, ale nechcem ho nechat plakat - tento sposob odmietam striktne. No a s tym spanim - nahodou sme zistili, ze ked nechame maleho pospat vecer okolo 19. tej max 30 min., tak je ochotny zaspat medzi 21:00-21:30. Predtym som sa snazila o rezim ukladania na spanok okolo 20. hod., on aj pekne zaspinkal, ale za 30 min. bol hore a potom sme sa s nim museli hrat vyse 2-3 hodiny, kym bol ochotny znovu zaspat. Rano vstava okolo 9:30 az 10:30 a v podstate chodi spat cez den takmer kazde dve hodiny, t.j. potom okolo obeda, okolo druhej az tretej a potom este okolo piatej. Niekedy spi pol hodku niekedy potiahne aj hodinu. Ale kazdy den je iny, niekedy zaspinka sam v pohode, inokedy ho uspim iba ak mu dam nakojit a este ho pol hodinu uspavam. Ked sme sa snazili o iny rezim - aky sa odporuca vseobecne, koncilo to vzdy tak,, ze sme maleho uspavali s placom aj vyse hodiny az hodiny a pol, co fakt nemalo vyznam. No a teraz po telefonate s dr sa pytam, co mam este robit inak, aby maly prespal noc, nekojila ho tak casto - lebo ho trapi reflux aj prdky a aby zacal aj normalne jest tuhu stravu (kym totiz riadne nepapa, tak ho dokrmujem MM). vraj mu tym ublizujem, no ale co robit, ked je potom hladny a smadny, a kym ho nenakojim, tak nezaspi :(

p.j.jacky
29. nov 2011

mame svoj rezim.Niekedy sa stane ze zneho vybocime,ale vzdy sa don dostaneme spät.S vecernym spankom to je tak ako kedy.Ma obdobie kedy chodi spat po 19tej a potom az po 20tej.Je to individualne.Ale denny rezim mame,ci na spanok,alebo na jedlo.

li_la
29. nov 2011

A ešte by som možno dodala, že sa mi taktiež nezdá správne nechať dieťa, nech si samo určí, kedy chce spať. Ale väčšina detí nechce spať. Večer a cez deň už vôbec. Veď prečo by aj mali, keď sa dobre bavia? Pri hre väčšinou únava ide bokom. Veď aj ja keď mám rozpozeraný dobrý film alebo sa dobre bavím, spať nejdem, aj keď som unavená. Kľudne by som pri pc hocikedy sedela aj do druhej, tretej rána... Ale na druhý deň by som určite bola unavená, spala by som do desiatej ak nie aj viac... a ktovie, kedy by sa mi potom večer chcelo spať. Ale keď si uvedomím, že je veľa hodín a bolo by treba ísť si ľahnúť, tak si ľahnúť idem a zaspím, keď nie hneď, tak o 5 minút, ale zaspím a druhý deň som v pohode. Ale dieťa si toto neuvedomí. Veď predsa je dieťa. A preto je potrebné, aby sme my, rodičia, dospelí ľudia tie deti uložili spať. Veď aj keď sme až príliš unavení, my aj deti, nezaspíme dobre. A keď sa dieťa ukladá v rovnaký čas k spánku, jeho telo po určitej dobe získa tento biorytmus. Nikto nehovorí, že sa dieťa kvôli tomu musí vyplakať, aj keď je to riešenie, určite existuje aj iný spôsob, ako k režimu dospieť.

dibisd
29. nov 2011

@li_la na jednej strane to takto znie naozaj idealne a keby som nemala take dieta ake mam, tak by som s Tebou plne suhlasila, ale nasho drobceka proste spat nedonutim, ked raz spat nechce a velakrat aj spat chce, ale trapi ho bud zastaveny vzduch - ze si potrebuje grgnut alebo brusko - ze sa potrebuje vyprdat a zatial proste nezaspi i ked je uz unaveny na doraz.

zuzana_m
29. nov 2011

Aj my mame režim,a som spokojná.Proste od malinka som si všimala,kedy je unavená-šuchala si očká,cmulala palček...-to znamenalo že by šla spinkať.Tak som ju vtedy šupla do postielky,dala do ruky hračku-to je pre nu teraz znamenie že fakt má spinkať,normalne čaka na tu hračku ked už ležká, no a išla som preč z izby. Doobedu okolo 11-tej ide spať,spi tri hodinky a potom až večer o siedmej sa pýta,ale dám ju tak okolo pol osmej. V noci vstáva tak 3-4x-lebo kojim ešte. Ale inak,ked som porušila jej režim,tak už vobec nevedela zaspať. Držim palce,nech si aj vy nejaky ten režim najdete.

danu
29. nov 2011

@pralinka1512 pozri, pripadne sa opytaj v temach na ktore ti dala link hajanka

Tu začni písať odpoveď...

Odošli