Malá má strach z kúpania. Čo mám robiť?

zana0077
15. sep 2008

Ahojte mamenky... mam troj tyzdnovu malu, ktora pri kupani neskutocne vrieska. zacne vlastne uz pocas natierania olejom (olejujem pred kupanim) a ked ju dam do vanicky, tak to aby som tam vliezla asi aj s nou, pretoze hned rozhodi rucickami a ten plac...placem skoro aj ja :o( a to sa jej aj milo prihovaram, aj spievam, aj cumlik davame, aj ju drzim za rucicky, aby sa tak nelakala...a nic nepomaha... pomozete niektora?

duskaf
16. sep 2008

Naša sa v tom vedierku doslova roztápala od radosti. Možno sa niekomu v tom ťažko kúpkalo, alebo nevedeli ako v ňom s drobcom manipulovať, my máme na vedierko len krásne spomienky a rozžiarené fotky.

cartmanko
16. sep 2008

a moze take male uz sediet? to bol najsilnejsi argument preco nie od narodenia.

duskaf
16. sep 2008

To vedierko bolo pôvodne uspôsobené pre nedonosené malilinkaté detičky. Ja som v ňom nekúpala tak, že malá sedela, ona bola v tej vode ponorená postojačky, ale nestála na nožičkách, špeciálne som ju držala a umývala ju, až keď vedela sedieť, tak sa sama v ňom usalašila, alebo sa skôr odrazila a akoby skackala, ale keďže máme dosť veľkú princeznú už asi mesiac a pol nie je vo vedierku, bola v ňom už ako štupel vo fľaši.

cartmanko
16. sep 2008

😀 fajnovucke prirovnanie.

zana0077
autor
17. sep 2008

...hmmm...tak nad tym vedierkom sme spekulovali aj my s mojim 😀 , no prevladlo presne to, co pise cartmanko... asi najskor skusime v nejakom" serbliku", potom uvidime, ci paci alebo nie... ale dnes to uz bolo podstatne lepsie, no bola so mnou aj segra a drzala rucky aj cumel...

stvura
4. apr 2011

Ahoj kocky, idem sa k vam poradit, lebo uz u nas tento strach nabera na intenzite. Moj maly zboznoval kupanie, avsak asi posledny mesiac...nie a nie ho dostat do vane, to nehovorim ze ked mu chcem umyt vlasy spusti taky krik ze si urcite susedia myslia ze ho minimalne vrazdim. Proste protestuje, zapiera sa nohami, nie a nie sa ani len posadit do vane. Sprchovanie vobec nepripada do uvahy, vlasy mu umyvame dvaja s manzelom a aj to je voda vsade a trepe sa ako ryba na suchu. Blizi sa leto a ja neviem ako to poriesim, lebo momentalne sa kupe 2x tyzdenne, vlasy umyvame 1x tyzdenne za takychto "ovacii" a v lete...to si ani neviem predstavit, ked bude vecne v piesku a zaspineny od ucha k uchu....
Ako to poriesit? Pomozte prosim...inac sme skusali uz i kupanie s ocinom, so sestrickou...nepomohlo. Ani to ze stal vo vani a ja som ho namydlila a jemne oplachla spongiou...(mame velikansku rohovu vanu). ☹

aliza
4. apr 2011

@stvura poradit neviem, akurat vydrzat treba. Moja mala mala to iste, z nicoho nic odpor ku kupaniu a nic nepomahalo, umyvanie vlasov bola nocna mora.... My sme ju potom dali na plavanie, po plavani sa sprchovala a to sa jej velmi pacilo a tak nejak sa to uvolnilo aj doma.

bubelko
4. apr 2011

@stvura u nas v urcitom obdobi nastalo to iste. hlavne vlasy su velky problem. a pomohlo nieco podobne ako u @aliza - plavaren. tam chodil s tatom, zvykol si tam bez problemov umyt hlavu. potom doma si zacal umyvat tak, ze sme oplachovali vo vani kyblikom - raz za 2 tyzdne, alebo ak bol spoteny, tak som mu vysvetlila, ze ak neumyjeme hlavu, bude ho svrbiet a vlasy pojdu dolu. teraz sa po novom sprchuju spolu s bratom, behaju popod sprchou - vlasy sice so zatatymi zubami a obcas s krikom, ale je to lepsie 😉

bibap
9. mar 2012

ahojte,viete mi poradit... mala sa velmi rada kupala, pekne si sedela vo vanicke, hrala sa s knizkami a rybickami, kacickami... ale jedneho dna zacala plakat ked sme ju do vanicky dali a odvtedy je kazde nase kupanie doslova utrpenim... strasny rev, sponovanie sa, ze chce ist von, asi sa boji... ale nechapem coho...
skusali sme aj sprchovat, do velkej vane, do mensej vanicky, spolocny kupel... ale je to vsade rovnake...
Chodieva aj 2x tyzdenne plavat do bazena s babatkami,... a tam je najvacsi potapac a plavec... tak neviem co si mam mysliet a ako jej pomoct... prezili ste to aj vy?

kolinia
10. mar 2012

@zana0077 ahoj....no je tam toho, aj moja mala plakala tak prve styri razy a potom si zvykla, teraz place uz len pri obliekani :D, ale toho sa nezbavim, lebo pri obliekani aj do kocika stale narieka....
Neboj nic, kup ako treba aj masti ako treba, bude to len lepsie, netreba sa nechat znervoznit placom, je to pre nu daco nove....mna bavilo kupat malu od prveho razu, aj ked plakala, ale velmi rychlo si zvykla 🙂...nechcem strasit, ale budu aj horsie veci, pri ktorych place...napr. bolest, tak vtedy uz som aj ja mala slzy na krajicku a mam doteraz ☹

kolinia
10. mar 2012

@zana0077 hups stara tema :D

jancik123456789
22. apr 2012

Dobry den!Moja dcerka sa boji kupat hlavu.Ma 3 roky.Kto mi poradi čo mam robit

pondelnicka
22. apr 2012

@jancik123456789 naša sa tiež bála, umyť hlavu to bol horor, strašný rev.... Nakoniec pomohla detská krhlička.... Najprv sme ju s ňou len tak polievali a to sa jej strašne páčilo. Potom pomaličky na hlavičku... Chvíľu jej to ešte trvalo, ale teraz má z toho srandu, žiadny plač, dokonca sa sama polieva.... 😉

alexa5
26. nov 2013

Ahoj, u nas zabralo spievanie, dcerke som este v brusku vela spievala a ked sa narodila a priniesli sme ju domov, prve kupanie bol horor, velmi plakala a trvalo to tri tyzdne alebo aj mesiac, pasticky zatate, ociska vonku a plakala ako o ratu... tak som si povedala no nic, kupat treba skusime spev, malu som vyzliekla, dala do vody a opat rev, zacala som potichu spievat a ako sibnutim carovneho prútika sa upokojila a kupanie prebehlo uuuuplne hladko, odvtedy som spievala a mala sa kupala velmi rada, teraz ma 21 mesiacov a riesime opat problem, manzelovi sa nedavno pokakala vo vani, odvtedy ma dcerka totalnu paniku uz len ideme do kupelne a krici von! von! no hrozne, tiez neviem ako to teraz riesit, spev uz nepomaha, lebo tak place a je v takom amoku, ze ma ani nevnima... tak teraz par dni nekupeme, len tak oplachujeme ritulku a tak, ale to nie je dlhodobe riesenie...

kikina84
26. nov 2013

@zana0077 aj nasa mala sa bala vody,ako cert..plakala asi prve tri mesiace stale pri kupani..az mi to bolo luto..ale potom sa to upravilo a teraz je vodny zivel..chodievame casto plavat..mak vode super vztah..nechaj tomu cas a uvidis sama..nezufala by som.prajem vela stastia 😉

sybo5
26. nov 2013

@alexa5 nemusí mať každé dieťa rado vodu, a ani netreba ho furt kúpať. netreba malú siliť, časom to prejde.

alexa5
26. nov 2013

@sybo5 jasne ved ja ju nenutim, ani ju stale nekupem, nebudem robit dietatu stres, len ma to mrzi, lebo mala rada vodu, chodili sme aj na plavanie, ale verim, ze to casom prejde 😉

ppetinka
9. dec 2013

Moja malá má 1,5 mesiaca a tiež sa jej kúpanie vo vaničke nepáčilo ... stále kričala, bála sa. Tak som vyskúšala ju obaliť do plienky a tak ju dať kúpať (ako tu radili niektoré mamičky) a čuduj sa svete, už mi 2 dni malá pri kúpaní neplače :D Akurát sa jej nepáči, keď jej umývame vlásky 🙂

maribell
9. dec 2013

ahojte my sme mali ten isty problem ale prisli sme na to preco to tak bolo...moja mamina kupala prve razy (ja som sa na to necitila 😀 ) a davala teplu vodu ..taku primeranu ..a maly stale vrieskal jak tur.. ked som sa raz sprchovala.. (ja milujem horucu vodu ) tak som si maleho zobrala do sprchy na ruky ..ten bol spokojny a dokonca plakal ked som ho dala prec 😀 ....tak ma napadlo a dala som mu teplejsiu vodu aj do vanicky a tam potom pekne lezkal... jednoducho maly je od narodenia po mne a miluje horucu vodu 😀

m_5ka
13. dec 2013

@zana0077 moj maly tiez tak vrieskal,cakala som kedy na mna susedia zavolaju socialku 🙂 vyriesilo sa to tai,ze tato sa kupe s nim a odvtedy to priam miluje a cely kupel sa smeje 🙂

mizu89
23. nov 2015

Ahojte maminky idem si k vam po radu.Moj maly ma 13MES. a boji sa vane a sprchy.Ked sa kupe vo vanicke v obyvacke pri nas(ja,manzel,moja mama a moji stary rodicia) tak ziadny plac a ked ho chceme dat u svokry do vane(lebo my nemame vanu iba sprchovy) tak rev.Uz sme skusili ze isiel aj manzel do vane a nezabralo.Ked bol mensi asi cca pred 3mes.tak som ho dala do vanicky s vodou a ja som si zatial isla po uterak a ako nahle ma nevydel tak sup von z vanicky a vodu vylial.Tak som zvysila hlas a zacal plakat a myslim si ze od vtedy sa boji vane-kupelky a ja za to mozem.No v tom strese som nevedela skor co robit.Ci ho kupat alebo rychlo vodu stahovat aby nepozatekalo-Ale ked ideme na WC tak neni ziadny problem vojst do kupelky.Ako to odstranim. ☹ Ja neviem ci sa boji ze voda strieka alebo co no som zufala.Dufam ze ho to prejde dufam ze to neni nejaka trauma. ☹