Malá má strach z kúpania. Čo mám robiť?

zana0077
15. sep 2008

Ahojte mamenky... mam troj tyzdnovu malu, ktora pri kupani neskutocne vrieska. zacne vlastne uz pocas natierania olejom (olejujem pred kupanim) a ked ju dam do vanicky, tak to aby som tam vliezla asi aj s nou, pretoze hned rozhodi rucickami a ten plac...placem skoro aj ja :o( a to sa jej aj milo prihovaram, aj spievam, aj cumlik davame, aj ju drzim za rucicky, aby sa tak nelakala...a nic nepomaha... pomozete niektora?

sisa88
15. sep 2008

ahoj zana0077, moja mala vrieskala tak isto a neboj ani sa nenazdas a bude kupanie zboznovat..asi tak myslim po tom mesiaci - 6t uz si to velmi nepamatam, sa uz na vodu uplne tesila a teraz ani nehovorim, je to uplne v poriadku...pre mna to bol des v tom case, kupal ju len manzel, ani sa nedala natriet, takze sme to kolkokrat aj vzdali...to sa zrovna, este budu chvile, ze ju z vody nedostanes...musi si na nu zvyknut, je to zmena teploty polohy a co ja viem co este..aj nase kupania na zaciatku trvaliniektore sekundy, lebo sa to nedalo vydrzat....neboj, to prejde velmi skoro.

lenocka80
15. sep 2008

ahoj Zana. Aj moj maly strasne plakal, uz od prveho kupania v porodnici. Strasne som sa bala, co budem s nim robit doma, ale moja mamina mi poradila trik, ktory ma ona od svojej mamy a atd. 🙂 Dala som do vanicky plienocku a do nej som ho vo vode zabalila a on sa potom citil bezpecne a zaroven som ho s tou plienockou poumyvala. Ked mal asi dva alebo tri mesiace tak sme prestali pouzivat a teraz je v pohodicke, tesi sa z vodicky 🙂 Skus a napis ako to dopadlo.

cartmanko
15. sep 2008

No nasa malicka plakala od porodnice. Myslim, ze ich tam vystresovali pri kupani. Doma nam tiez strasne vrieskala a mangelka na to nemala srdce sa pozerat aj sa mi zdalo, ze ju tak strasne opatrne drzi a umyva. Tak sme sa dohodli takto:
Mamicka babatko vyzlecie a nachysta v kupelni uterak, plienocku, veci na oblecenie a ciapocku. Ja chystam vanicku a napustam vodu. Potom babatko prenesiem do vanicky /vanicku mame Onda na takych vzperach nad vanou a tak je trosku nizsie a mamicku bolieval chrbat a to je dalsi dovod preco kupem ja/. Malickej davame teplotu vody 40-39 stupnov, lebo ju mame trosku teplomilnejsiu. Od porodnice plakavala hned pri kontakte s vodou a teraz uz dva tyzdne neplace. Napadlo ma kupit tu frote rukavicu a tu dat malickej v teplej vode namocenu na brusko kym umyvame koncatiny a vlasky. Uz asi tyzden po kupani babo este sprchujem. To sa jej velmi paci, jednak aj zvuk sprchy a aj ked sa jej ud bruska voda odraza a spliecha jej na tvaricku. To potom tak koketne zmurka a usmieva sa. Potom malicku vyberiem a odovzdam mangelke, ta ju zabali do pllienocky lebo uz trasie spodnou sankou. Pekne ju vyutiera do plienocky a ja zatial vypustim vodu z vanicky. potom malu nadvihne a ja vytiahnem plienku a pod nou mame taku osusku, do tej este raz utrieme babo. Nasledne ho namlieckujeme a dame plienku a ja estre otvaram krem na zadocek a podavam plienku a dupacky. Nakoniec este navliekam ciapocku ked je uz babatko mamicke na prsiach. Potom este cistia uska a ja zatial odnesiem vanicku a vsetky mokre veci. Inak sa nam osvedcilo prat ked kupeme, lebo ked mallicku utierame na perucej pracke, velmi sa jej to paci a smeje se. Sme teraz ako hodinky a vieme malicku umyt aj za desat minut ale obycajne ked je kludna tak pri mlieckovani aj pri kupani sa uz trosku hrame a prihovarame sa jej. Kupil som aj svietiacu mini kacicku do vane. 🙂
Myslim, ze krik sme pri kupani prekonali asi po 6tich tyzdnoch. Ja som sa z kriku nestresoval a pekne som dcerenku chvalil, ako dava o sebe vediet a aka je pekna ked place. Myslim, ze keby som sa tvaril smutne prehovaral ju tak aj tak mi nerozumie. Kludny hlas a a usmev jej asi robi dobe. A hladkanie a pusinkovanie tiez. 🙂 Ale to asi vsetkym anie len babatkam. Tak takyto my mame "bath time".

kaskya
15. sep 2008

ahoj. prečo ju natieraš pred kúpaním???

cartmanko
15. sep 2008

to inak zaujalo aj mna.

sisa88
15. sep 2008

aj mna 😀

tonita
15. sep 2008

No nas maly plakal tak, ze som si myslela, ze sa nikdy nebude rad kupat.pri kupani bol az modry od toho revu a moja mamina povedala, ze este nieco take nevidela...ale casom to preslo a teraz place zase pri tom ked je uz z vody vonku 🙂

veronica1
15. sep 2008

nasa mala placka len ked ju kupeme v malej vanicke, ale akonahle sa kupe vo velkej so mnou, tak sa usmieva a vsetko je OK

kisska
15. sep 2008

zana skus skontrolovat teplotu vody aj okolia. My sme malemu dlho prikurovali v izbe, kde sa kupal, aj vodu sme napustali o trochu teplejsiu ako bolo na teplomeri "ideal for babies". U nas su skor revy hned ako maleho vytiahneme z vane. Aj ked ma neviemake bolenie bruska, alebo je unaveny, vanicka funguje zarucene... Mozno skus zmenit ritual olejovania pred kupanim(vymen sampon za penu s olejcekom od Nivei alebo aj J&J), babo sa ti pravdepodobne smyka a to tiez nepridava malej pocit istoty. Mala by citit tvoju pevnu ruku, ze sa na nu moze spolahnut. Viem, ze to nie je jednoduche, ale je skoda, ked sa mete obe nervovat pri niecom, co sa bude opakovat aj skoro kazdy den. Drzim palce 😉

sisa88
15. sep 2008

tonita--tak to iste povedalamoja mama ked videla malu na zaciatku ako sa jej "paci"kupanie. ze take dieta nevidela hahah....fakt som si myslela ze sa to nezmeni a teraz kupanie miluje ako kazde baby 🙂))

nevesta
15. sep 2008

Cartmanko, normalne musim napisat, krasne kupete 😵

cartmanko
15. sep 2008

dakujem, poviem aj mamicke.

sisa88
15. sep 2008

cartmanko--poklona...u nas to bolo do 2 mesiacov tak isto, kupal mangel, mal na to vacsiu trpezlivost a odvahu, tak som bola velmi rada kedze tiez asi do tych 6 mesiacov stale plakala a mne to trhalo srdce...
ale teraz sa s nou kupem ja, ale to uz je velka 9kg kocka🙂)

dari226
15. sep 2008

skus nenatierat predtym a ked pustas vodu do vanicky aby bola pri tom torsku jej daj na nostek ze aha vodicka ideme sa kupat a nie zadockom od vanicky ale nozickami najkor a pekne aby videla co s nou robis aj jej to hovor aby vedela aj ked tomu este nerozumie 😉

zana0077
autor
15. sep 2008

joj ahojte vsetci :o) dakujem pekne za vase odpovede... no...natieram pred kupanim, lebo mi to takto kamoska naradila, ze jej malu to vraj ukludnovalo a pri kupani bola tichsie a vraj aj pri tom aj masirovala babetko, takze vraj to lepsie prospievalo....tak neviem...dnes tu bola aj moja mamka, ta drzala cumlik a rucky, ja som dala kupaciu"rychlovku" a to som mala pomaly aj hlavu namocenu vo vanicke spolu s malou, lebo som ju pri kupani aj boztekovala, len aby tolko neplakala... Ozaj a vy natierate po kupani? a nie je to babo potom moc mastne? A to lakanie sa? vtedy ten plac graduje... A cartmanko - mate to s mangelkou krasne zariadene, no moj starusik je doma tak jeden tyzden mesacne...:o(

harmi
15. sep 2008

ahojte

cartmanko- kraaasne to mate zadelene pri kupani.vidno ze si mangelke oporou.klobuk dolu pred takymito chlapmi.moj je stale v praci takze ja robim vacsinou vsetko okolo maleho sama a dost som z toho smutna.co uz.ale chcela som napisat ze aj moj maly strasne plakaval az do 4-teho mesiaca pri kupani.a zrazu z nicoho nic prestal a uz sa kupe rad.a hlavne dbaj aj na to aby bola vo vanicke aj tak trosku vyssie aby sa mohla malicka aj rozhliadat okolo seba.ja si myslim ze mojmu malemu vadilo ked nevidel pri kupkani nic okolo seba len steny vanicky a mna.ked som si ho dala vyssie tak prestal plakat a zacal sa okolo seba so zaujmom rozhliadat.a ja by som neolejovala pred kupanim.by som sa bala ze sa mi potom vysmykne.

majula009
15. sep 2008

Fuha, tak toto mi je na stastie cudzie lebo moja mala od prveho dna je najradsej vo vode, ked aj place pred kupanim alebo teda reve ako tur kvoli niecomu, tak vo vanicke stichne, vychutnáva si to a až potom ked ju oblecem tak zacne zase, ale to vynimocne, zase tolko neplace....inokedy je tichucko...

anezena
15. sep 2008

ahojky,
tak nas maly tiez revaval, ale hrozne, nic nepomahalo, tiez som spievala, co ma inac rad, mojkala a neviem co este vsetko. az raz manzel napustil vanicku, ale my sme sa s malym nejako zamotali v obyvcke sme sa jasili a ked sme prisli do vanicky - bola voda studensia, ako ma byt - tych 36 st. mala okolo 33. a maly neplakal. tak sme vlastne zistili, ze jemu ta vodicka bola prilis tepla. a aodvtedy kupeme vo vode 33 st. ale je mi to zvlastne ze ma rad taku vodu, lebo on ma rad teplo, stale ma studene ruceny, a tak. ale vo vode je to opacne.
ale chcem upozornit vsetkych kt. kupu vo vodicke moooc teplej viac ako 35 st. - a chcu v buducnosti chodit plavat, aby si zistili, kolko stupnova vodicka je v bazeniku, lebo napr. u nas v Trnave je 32 st. -minuly tyzden sme boli prvykrta a D. saveeelmi pacilo, ale boli aj deti, aj dnes, kt. veeelmi plakali, neznielsi tu pre nich studenu vodu. Takze aj to je asi dost podstatne.

cartmanko
15. sep 2008

uhm anezka doba pripomienka. ja by som rad s malickou chodil plavat. dam si na to pozor, dakujem.
a zana0077 s tym olejovanim pred kupanim sa mi to nezda. jednak sa malicke smyka a jednak ani dospelaci a cky sa nenatieraju pred kupelom ale po nom. a teple rucicky a teple to cim natieras. a este nam sa neosvedcil olej detsky ale mlecko detske od bubchenu. teraz je v bile na bubchen akcia za polovicu.

anezena
15. sep 2008

cartmanko, ale ta voda je u nas v TT taka studensia, viem,ze v pezinku plavaju v 35 st. radsej si zisti kolko tam naozaj je, lebo mozno ma aj 36. 😉
my sme najprv pouzili klasika olej Aviril ale to bolo des, hruuuza, vyhadzany, vysuseny, o nicom, a potom mlieko od bubchenu, ale my mame straaasne citlivu pokozku, takze teraz uz len excipial mlieko a je to fajn, a nepouzivame ziadnu kozmetiku vo vode, len taky olej do vody hermal - do prcic vypadol mi nazov, lebo mame zevraj atopicky ekzem. tak preto

cartmanko
15. sep 2008

no my mame vsetko od bubchenu, sampon, lebo mame strasne vlasate babo, mydlo aj to mliecko a aj na zadocek. a teraz manzelka uz treti den kvapka do vody nejaky olejcek na ukludnenie, podla mna to velky ucinok nema, lebo malicku okupem a potom pustam sprchu a to uz vodu necham vypustat nech tam malinka nema vela vody. takze babatko je v kontakte s tym olejcekom v mizivej koncentracii v kontakte asi 25 sekund... 🙂

cartmanko
15. sep 2008

a jasne ze vsade je ina teplota vody, len dobra rada, mysliet na to uz ked to budem zistovat. 😅

zana0077
autor
16. sep 2008

no tak som tu zas...:o) a predo mnou za chvilocku kupkanie....skusim teda nenatierat pred kupanim. a mam natriet po??? mam od johnsonu ten ukludnujuci olej aj s gelom na spinkanie aj olivovy olej no mala ma citlivu pokozku, tak nam doki predpisala aj lipolotio. Boooze, to zas bude...

kisska
16. sep 2008

zani neboj, bude to v pohode 😉 . Vies co este vyskusaj? Skus sa na malu "vyskierat" ked sa kupete a ty sa tvar ako keby to mala byt ta najvacsia zabava na svete. My sme s malym rychlo zistili, ze on skor "zrkadli" vyraz tvare, ktory mame. Ked som bola vazna a cakala som co urobi, vacsinou bol plac, ale ked som sa tvarila, ze "jeeeej super vec" (napriklad pri baleni do postoliek), tak si dal ovela skor povedat a este sa aj zabaval 😉

My tiez pouivame levandulovy olejcek J&J, aj so samponom, olejcekom sa dobre masiruje a potom je uz len kratka cesta do postielky 😀 😀 😀 sice ku spanku to este chvilku trva, ale aj to pride

anezena aj my chodime do Kvapky, kedy mate hodiny? Ale myslim, ze Danka nemame ziadneho v skupine (stvrtok, o 17,15)

danuska24
16. sep 2008

nasa plakala prve dva dni a potom bolo fajn. skus co pise kisska - vyskierat sa 😀 😀

simaha
16. sep 2008

U nas je kupanie oblubene Adko sa do vodi tesi .Plac u nas nastupuje po natreti ked uz idem davat plienku a pyzamko.Kazdy vecer je u nas strasny plac a skusali sme ho aj zabavit to platilo kym bol mensi. Dali sme mu ovladac a chvilu sa hral kym som ho obliekla ale teraz ho uz nic nezabavi.

danuska24
16. sep 2008

u nas tiez pri obliekani plac (simaha - tiez dialkove, kremy... 😀 )
a malu sprchujeme - je podarena ked chce chytit vodu a vopcha si hlavu pod sprchu

anezena
16. sep 2008

kisska, my chodime v pondelok o 14, 45. 😉 a co hovoris na tu teplotu vody? Ja som bola vcera prvykrat, minuyl tyzden bol manzel a total zoima mi bola na zac ked sme do nej vosli, ale potom ok. ale D. ten sa ani nemykol, jemu je v pohode

duskaf
16. sep 2008

Našu malú sme od začiatku kúpali vo vedierku na kúpanie, milovala to, teraz z neho vyrástla a kúpe sa v tej sedačke do vane, vôbec sa nebojí vodičky, ani keď jej umývam vlásky.
Vedierko na kúpanie je vynikajúca vec.

cartmanko
16. sep 2008

he, kolko ludi tolko chuti. ked sme chceli kupit vedierko my tak nas vsetci odhovarali ze je to hlupost a nebolo to len take myslim si ale z vlastnej skusenosti. mne sa vedierko tiez pacilo. inak s tym placom po kupeli pri obliekani skuste ho obliect na pracke. my sme dnes dvakrat odstredovali a ani slzicka. 🙂