Malá pri strihaní nechtov plače. Čo robiť?

tinakul
5. apr 2007

Ahojte maminky. Mám problém s mojou 13.mesačnou dcérkou. Keď jej chcem totiž ostrihať nechtíky na nôžičkách, tak plače ako zmyslou zbavená. Skúšala som to aj počas spánku, ale hneď sa na to zobudila a bolo to ešte horšie. Ak jej strihám nechtíky na ručičkách vôbec jej to nevadí... A preto by som sa vás maminky chcela opýtať, aké s tým máte vy skúsenosti a čo by ste mi poradili, lebo ma to hrozne trápi.....díky vopred

yanikovamamina
5. apr 2007

Moj maly je v rovnakom veku, a stale neznasal strihanie nehtikov. Potom som si spomenula, ze ked som bola mala, neznasala som, ked mi ich strihali celkom nakratko. A samozrejme, aby sa ten cirkus nemusel opakovat casto, presne to som robila jemu. Teraz som mu zacala nechavat dlhsie nehtiky, on sa neporani a je ovela kludnejsi, ked ideme strihat. Vzdy zoberiem noznicky a spytam sa ho, ci mozeme. Ked povie nie, opytam sa neskor a ked vobec nechce, poviem, ze iba jeden a to obycajne ide, jeden alebo dva naraz. A tak to pomaly zvladame.

zuzana_t
5. apr 2007

ahojte.pozerala dnes niektora z Vas poistovnu stastia?

sue
5. apr 2007

Ano Zuzi, len myslis, ze do patri do temy o Strihani nechtikov? Kludne napis IP...

escada17
5. apr 2007

ahojte, mojej dcerke striham nechtiky v spanku ( ma takmer 2 roky ), nevadi jej to vobec, ale co mna trapi, ze ta kozicka jej akoby trosku zarastala a nechtiky nemaju taky ok tvar. mate s tym skusenost, ma sa kozicka zastrihavat alebo zatlacat?A co sa uziva na silnejsie nechtiky? Pocula som o gumenych medvedikoch Haripo..

other_side
6. apr 2007

ahoj, mojmu syncekovi sme za svet nemohli ostrihat nechtiky na nohach, ten robil taky cirkus z toho... ale on miluje reklamy v tv a tak sme mu ich raz pri nich ostrihali a ani si nevsimol kedy, bol uplne kludny a ani nemukol )) odvtedy ked ideme strihat vzdy pockame na reklamy ))

majkac5
6. apr 2007

my nasmu syncekovi strihame nechtiky pri papani,jeden krmi druhy striha,no ako to bude dalej tak to nemam ani predstavu 😖
Tiez vyvadza ako...

mimma
6. apr 2007

Majka,tinakul, radu nemám, ale moja staršia začala robiť takýto cirkus, keď bola v takom veku, ako vaše deti. To bola hrôza, mohla som ju zabávať, rozprávať, podplácať...tak vždy sme boli dvaja a len rýchlo strih strih a potom sme pokračovali v hre.Ale cirkus bol vždy, až kým si to jedného pekného dňa nedala vysvetliť- asi jej vtedy prišiel rozum 🙂 - a odvtedy to šlo.

lasenka
6. apr 2007

other_side
tak presne ako u nas 🙂 nechtiky na nozickach strihame vzdy len pocas reklamy, nechtiky na ruckach si uz nechava ostrihat v pohodicke 😉

lenocka23
6. apr 2007

ahojte, no mam pocit, ze mimma hovori o mojom malom.. tiez robil dost cirkus... ale raz sa poskriabal dlhym nechtikom a tak sme vysvetlovali "do nemoty" ze ked nechtiky ostrihame nestane sa to... neviem nakoko to pomohlo alena rukach je to uz bez problemov a na nohach.. podla nalady, nikedy ostrihame vsetko na jeden sup a niekedy to trva aj tyzden..🙂
A inak aj u nas boli zo zaciatku reklamy jedinym pomocnikom... teraz sme zistili ze takzu istu sluzbu urobi Bambulka alebo ina rozpravka.. to sa casto meni.. takze skuste aj to.. reklamy sice pobavia, je to rychle a farebne,a le mne sa rozpravky zdaju vhodnejsie...
a este mi napadla jedna vec, pouzivate noznicky, alebo tie male kliestiky.. u nas sa osvedcili prave kliestiky, zakazdym si hovorime cvak-cvak.. to sa malemu paci a zabava sa na tom...
Tak teda zelam vela stastia a pevne nervy pri nechtikoch.. 🙂

mimma
6. apr 2007

to sú asi všetky deti podobné. Na rukách ešte ako tak, ale nožičky...Strihala som nožničkami.

tinakul
autor
6. apr 2007

Jéééééééj maminy ste zlaté... určite niektoré rady vyskúšam, napr. postup ako to robieva Yanikovamamina sa mi zdá dobrý, ale aj tie reklamy nie sú asi na zahodenie, len mi televízor s malou moc nepozeráme, ale ak to pomôže tak prečo to nevyskúšať , ale pri papaní si to fakt neviem predstaviť ako píšeš Majka.Mimma a koľko mesiačikov mala tvoja malá, keď si to dala konečne vysvetliť???...aj my striháme nožničkami a asi do 9mesiaca mi nerobila maličká žiadny cirkus, až neskôr to začalo... ☹

mimma
6. apr 2007

Ona je osôbka tvrdohlavá, ťažký dohovor s §ou, takže zhruba v dvoch rokoch som jej vysvetlila, že tak, ako nebolí strihanie nechtíkov na rukách, nebolí ani na nohách, že to sú také isté nechtíky a bla bla bla...A nakoniec si dala povedať, nemetala sa a sama prišla na to, že to fakt nič neni...a je to tak doteraz a so všetkým- musí na to sama prísť, inak neverí, aj keď ja som jej nikdy neklamala, to je taká povaha... 🙂

lenocka23
6. apr 2007

mimma:aj nasmu sa snazime vela veci vysvetlovat a jednoducho "nic"... musi sam skusit.. tak ako ked "sam" zistil, ze nieje blbost, ked mu mamka furt hovori ze ked je v rure svetielko, je horuca... teraz sa k nej nepriblizi poriadne ani ked "je v nej tma"... 😉 myslim si ale ze nielen deti su take, ze musia same vyskusat ci vsetko co im hovorime je fakt pravda... 😉

mimma
6. apr 2007

Lenocka, tak to je pravda. Sice sa hovorí, že múdry sa učí z chýb druhých a hlúpy zo svojich, ale celkom tak to nie je. Zase keby sme verili všetkému, čo nám druhí natárajú... 😝 Len nás ide rozhodiť, keď si rozprávame samé pre seba a to naše malé to vie aj tak lepšie a hotovo! 🙂

escada17
6. apr 2007

baby, no a ako s tou kozickou, ked zarasta trosku do nechtikov?...

lenocka23
7. apr 2007

escada17.. ja neviem co by som s tym robila... jedine sa skus opytat detskeho lekara ku ktoremu chodite... urcite ti povie co s tym treba robit.. alebo ti povie ze zbytocne panikaris... 😉 ale aspon budes mat "pokoj v dusi" ze si to nenechala len tak.... 🙂

bibinka
7. apr 2007

escada- tú kožičku určite nestrihaj, mohla by si spôsobiť zápala zarastenie nechtíka. No a potom ťa dr. pošle na chirurgiu ☹ .Radšej nechaj vyrásť nechtík do určitej veľkosti a zastrihni ho dorovna.Hovorím to z mojej vlastnej skúsenosti, mala som s tým veľké problémy, potom som to nechala prerásť nechtom a samo sa to nejako urobilo...
Náš malý má na palčekoch na nožkách také smiešne čapaté nechty, že sa mu to tiež robí. Ja mu nechávam také milimetrové nechty a nedávam mu malé topánky. Možno aj tie to môžu robiť,m že sa to tam otláča.

escada17
7. apr 2007

bibinka, ahoj a dakujem...ze vraj to mnohe deti maju taketo nechtiky, tak dufam, ze sa to i nasim upravi...nozicky-najma nechty na palcoch- to su take jemne nechty, akoby uplne este nevyvinute-nie v pevnosti. Topanocky sme kupili dokonca vascie a doma beha naboso alebo v ponozkach. Uz sa teraz spytam aj na kontrole, lebo ma to trapi normalne...dakujem

yanikovamamina
9. apr 2007

Ja som sa teraz pytala na kontrole. HOvori lekarka, ze to zalezi od tvaru noziciek a ze babenka nemaju tale pevne nehtiky a preto sa im to robi, ale ze casom sa to upravi samo, ked nehtiky spevneju, maju sa len strihat normalne

escada17
9. apr 2007

dakujeeem, lebo ja uz som sa bala, ci jej nechyba nejaky vitamin alebo co..

kamila12
20. apr 2007

ahojte maminky,

ja som si kúpila malé detské nožničky s tupo špičkou a farebnou rúčkou. Tie som dala do rúk mojej malej dcérke a vyzula som si ponožku. normálnymi nožničkami som zatiaľ ostrihala jej nechtíky a ona sa trápila s tými mojimi. Nepodarili sa jej nožničky ani len otvoriť, a ja som mala čas a kľud na tie jej nechtiská. Po pár razoch už aj zabudla, že jej robím niečo s nožičkami 🙂 🙂 🙂

franti
20. apr 2007

kamila...sikula, to by ma nenapadlo... 😀 asi to vyskusam... 🙂
moj maly tiez robi cirkus pri strihani nechtikov...rucicky si tiez este necha ostrihat ako tak, ale len co sa mu dotknem nozicky, ze ideme strihat, zacne kopcovat...ked bol mensi strihala som mu nechtiky v spanku, ale uz to nejde...obcas sa mi ho podari oklamat tym, ze mu pustim telku a dam mu do ruky ovladac...obycajne ho ma zakazany, ale pri strihani nechtikov mu ho dam do ruky...on si stlaca gombiky a prepina programy, tak sa mi nechtiky celkom dobre podari ostrihat...ale uz aj toto pomaly prestava na neho platit... 😒
obcas este zaberie to, ze manzel alebo babka ho drzia, zabavaju, nieco mu ukazuju a ja striham... 😀

kamila12
20. apr 2007

Franti - ja som sa snažila nájsť niečo, aby si na to pomaly zvykla a aby sme nemali problémy s takou "maličkosťou" ako sú nechtíky. 🙂 ja som na malú večer sama tak si pomáham ako sa dá 😉

yanikovamamina
20. apr 2007

kamila12

tak to si na tom dobre. Ja ked dam, lepsie povedane, ked mi maly ukradne noznicky, tie pre babatka, asi by si odstrihol nostek, kebyze nezakrocim. Hned ich otvori a smeruje samozrejme k tvaricke a potom zatvori.

kamila12
21. apr 2007

yanikovamamina - ľahká pomoc, zasep si tie detske nožničky izolepou a neotvorí ich
🙂

tinakul
autor
23. apr 2007

no baby dneska som strihala malej nechtíky na nožičkách podla postupu kamily a hurrrá 🙂 zabralo to, nebola to síce rychlovka, ale malá bola v pohode a ani pri jednom nechtíku nezamrnčala....pri každom strihaní som opakovala cvaki-cvak a je pravda,že som jej nechala aj dlhšie pazúriky ako zvyčajne, lebo som to odkladala ,a ani sme sa nenazdali a nechtíky boli ostrihané. no zabralo to - takže velká vdaka kamila 🙂

emjee
7. sep 2008

lienka55 • 1d • Dnes o 13:12
Mile maminky,moj problem je v tom ze cim je moj syn vacsi tym tazsie mu ostriham nechty ci uz na rukach alebo na nohach.Stale sa mrvi,toci,pisti.Skusala som to aj ked spal ale prebudi sa mi vzdy.Mate nejake finty alebo rady?

marorlinko
7. sep 2008

ja nema problem ostrihat mu nechtiky na ruckach, nato si uz zvykol,ale na nozkach to som bez sance, ked on sa zacne smiat a taha nozky potom, lebo ho to stekli, to sa neda, neviem ako na to, s takima pazurmi chodit nemoze predsa.

martinaema
7. sep 2008

moja tiež vždy pri strihaní nechtov na nohách vyvádzala. Raz - začiatkom leta som ju nechala behať po záhrade bosú a samozrejme nohy - vrátane nechtov- mala jak hnoj. Už len mrkvu zasadiť... A tak večer po kúpaní som jej ukazovala aké má škaredé pazúriky a hovorila som jej, že detičky sa s ňou nebudú hrať, lebo je špindír , a vyčistiť sa nedajú, len ostrihať...- prvý krát sa vtedy dala bez revu nahovoriť na strihanie.
A odvtedy vždy ked má nejakú špinku za nechtom, už mi ukazuje na košík, kde máme nožničky a chce si strihať nechtíky. 😉

lara1znk
8. sep 2008

my strihame pri telke, maly ma svoj oblubeny program, je nim uplne zaujaty a ja vtedy rychlo ostriham nechtiky 🙂