Malá pri strihaní nechtov plače. Čo robiť?

tinakul
5. apr 2007

Ahojte maminky. Mám problém s mojou 13.mesačnou dcérkou. Keď jej chcem totiž ostrihať nechtíky na nôžičkách, tak plače ako zmyslou zbavená. Skúšala som to aj počas spánku, ale hneď sa na to zobudila a bolo to ešte horšie. Ak jej strihám nechtíky na ručičkách vôbec jej to nevadí... A preto by som sa vás maminky chcela opýtať, aké s tým máte vy skúsenosti a čo by ste mi poradili, lebo ma to hrozne trápi.....díky vopred

cifroska
8. sep 2008

Ahojte.Tak nas je taky neposed,nevydrzi v klude ani minutu.Ja mu striham nechtiky na rukach aj na nohach ked zaspi. 🙂

danu
8. sep 2008

my strihame nechty tak ze v jednej ruke ma ovladac , mobil alebo kluce inak tazko 😅

marorlinko
8. sep 2008

lenze moj sa smeje velmi stekli ho to, ze nevydrzi to, neviem ako na to, vraVIM mu stale ze ma pazury jak nejaka striga,jemu je to fuk

dadulik
8. sep 2008

prave sme strihali 😀
muz zabaval malu a ja rychlo strihala, na rukach aj nohach, uffff, horko tazko, ale je to hotove 😝
zas na chvilu pokoj

matica2
8. sep 2008

tak ja som pri strihani nechtikov obkecavala ako sa dalo , pospominala vsetky zvieratka a tak, no a ked to nezaberalo tak sme strihali po jedno po dva cely den. potom som si zacala strihat ja pred nou a akosi potom si dala. a s druhou nemam problem lebo ked pozera ze striham starsej tak sama natrci ruku 🙂

weblucy
20. feb 2010

Som uz zufala! Akonahle chytim synovi ruku, ze mu ostriham nechtiky, aj ked je prave straaasne zaujaty, hned si to vsimne a odtahuje ju prec, proste nemozem ho vobec chytat, akoby to povazoval za obmedzovanie svojej slobody. Telka a zabavanie ocinom fungovalo, aj ked sme nestihli ostrihat vsetky, lebo po chvili si vsimol, ze mu nieco robim, ale teraz uz nic nefunguje. Ma dlhsie nechty ako ja 😀 On si dokonca neda ani utriet usta po papani vlhkym uteracikom, proste nikto sa ho nemoze ani dotknut. A na nohach ani nevravim, to je este horsie, ma obrovsku silu, neudrzim mu nozicku ani nahodou. A cim dlhsie to skusam, tam sa viac rozculuje.

veva1
20. feb 2010

my sme dlho strihali pocas spanku. Vedela som ze ked zaspi tak ho tu prvu polhodku nezobudi nic a tak som v pohodicke strihala. Teraz sa uz da ukecat 😉

jankapiknova
20. feb 2010

veva- nasho maleho tiez prvu pol hodinu nič nezobudi 😀. Od niejakych 4 mesiacov strihavam ked sedi v stoličke kde papava,do druhej ruky mu niečo dam a striham aj na rukach aj na nohach a nebol problem ale teraz posledny mesiac vymysla tak som ho teraz naposledy strihala v spanku 😉 a na nohach ho musel muž riadne zabavit a podarilo sa. 😉

zelmirka1
20. feb 2010

ja striham na rucickach tak ze pustim telku a este dam ovladac do ruky ktory normalne nedostane a drzi,
na nozickach je to horsie to nechce, tak muz ho zabava a drzi ho a ja sa snazim rychlo, zistila som ze na nohach
mi to ide lepsie stikatkom tak skuste.

weblucy
20. feb 2010

zelmirka1 ja som stikatko nikdy nepouzivala, tak nemam odvahu to trenovat na malom. Ani telka ho uz nezaujme natolko, aby si nevsimol, ze som si dovolila mu chytit jeho ruku. Pred mesiacmi este ano. A na nohach mu strihame tak, ze manzel mu drzi nohu, ja mu jednou rukou tiez drzim a snazim sa strihat, ale po chvili, ked neodstrihnem ani jeden, pretoze sa meta a pretaca sa, vzdame to a pockame, ked sa ukludni a pozabudne na to. Je to s nim o zivot!

sweetangel20
22. feb 2010

môj malý je alergický na to, ked mu niekto povie, že má niečo škaredé alebo špinavé. taký malý puntičkár samoľúby 😀 tak som to využila a keď chcem ostrihať nechtíky, musím najskôr povedať: fúúúj, majuško, pozri aké ty máš škaredé nechtíky. a v tom momente ruky natŕča, len nech ich má znova pekné 😀 😀 😀

standu
23. feb 2010

fuha tak aby som este pri strihani nechtov robila ceremonie...samozrejme ze tym mala nie je nadsena, ale ked treba tak treba a basta a o takych veciach nediskutujem 🙂

sweetangel20
23. feb 2010

to nie sú ceremónie, ale nevadí... každá mama skúša, čo na jej dieťa zaberá, to je všetko.

weblucy
24. feb 2010

standu, to nie su ceremonie, ale finty na odputanie pozornosti dietatka. S pristupom "ked treba, tak treba" by moj syn bol v Guinessovej knihe rekordov za babatko s najdlhsimi nechtikmi na svete. Ked nevymyslim nieco, co ho zaujme, tak nemam sancu, zacne sa rozculovat a so strihanim sme skoncili. Aj tak to musime robit na etapy. Robi pritom taky cirkus, ako ked mu vysavame nostek.

sweetangel20
24. feb 2010

weblucy, veď aj tento môj. pokiaľ som nedošla na toto, tak som bola dopichaná nožničkami buď ja ( v tom lepšom prípade) alebo malý. dovtedy sa zubami nechtami bránil, len aby som mu to nerobila. ale niekto to pochopil ako "ceremóniu", no ja mám dosť 😀

weblucy
24. feb 2010

sweetangel20, no niekedy sa to da nazvat "obradom" 🙂
Pisala som do tejto temy kvoli tomu, ze som sa chcela dozvediet nejake napady ostatnych mamiciek, co mna mozno nenapadlo a nie preto, ze z toho robim vedu.
Yanikovamamina to vyriesila celkom fajn, pisala na zaciatku, ... ze iba jeden odstrihneme a to hned stihne dva, kym sa syn spamata. Ked moj zacne uz vyvadzat, tak to necham hned tak, lebo ak by som mu raz pritom ublizila, tak si to zapamata a uz by som mu neostrihala asi nikdy.
On uz to viciti, ze idem nieco robit, ked mu dam do ruky predmet, ktory do ruk obvykle nedostane. Najlepsia strategia, chytit mu z nicoho nic ruku, odstrihnut kolko stihnem, kym precitne a pokracovat neskor. Berie to ako obmedzovanie, ked mu drzim ruku, nohu.

bibione
22. jún 2010

heh...chvalabohu,ja nemam najmensi problem so strihanim nechtikov u krpca 😵 vzdy mu poviem: no no,teraz strihame,kuka na mna co hovorim a ani sa nepohne,s nozkami je to troska horsie,lebo stale musi kopkat ale aj to celkom dobre zvlada.jedina jeho aktivita pritom je,ze dviha hlavku,aby videl co sa robi 😉

jankapiknova
22. jún 2010

@bibione tak to sme na tom rovnako, tiež som nemala problem pri strihani nechtikov a teraz sadnem pred TV a maleho si dam na kolena a ostriham všetkych desat rad radom 😀

lucka79
22. jún 2010

my tiez mame problem so srihanim nechtikou na nozickach.Mala je ako zmyslov zbavena,nedovoli sa dotknut nozicky.Na rucickach jej mozem bez problemov ostrihat nechty ae na nohe nie.Zatial som neprisla na to,ako jej strihat nechtiky aby neplakala,skusam vsetko co tu pisete ,ale nezabralo nic,zatial.Tak chudinku musim celou silou drzat nohami rukami a strihat jej nechtiky,co nie je lahke,lebo ma silu strasnu a niekedy veru sa mi to dost dlho nepodari.

blumka
22. jún 2010

ja som od malicka starsej dcere vzdy pri strihani nechtov spievala pesnicku 1, 2, 3, 4, 5 spocitam si vsetko hned atd. stal len tuto pesnicku, a vlastne som jej u ani inokedy nespievala...problem so strihanim sme nemali nikdy, a teraz ked jej striham, tak mi povie, mamka pevaj ...
mladsej tiez tak striham, zatial sa rehoce ako spievam, uvidime co bude ked bude starsia

jankapiknova
22. jún 2010

@lucka79 a ked spinka sa neda? vela mamičiek strihava nechtiky ked deti spinkaju 😉

bianka234
23. jún 2010

ahojte, my sme s tým mali vždy problém, ale ruky už máme zmaknuté, to počas čaju z flašky dovolí, ale nožičky, no hambím sa to aj napísať, ale vačšinou čakáme nech sa nechty polámu, lebo to je des, malého to strašne štklí ked mu idem chytiť prsty a vrieska ako blázon. Ani dvaja to nezvládneme, ale občas sa podarí 🙂

jankaw
23. jún 2010

Ahojte,
my malemu strihame nechty tak, ze ho posadime do detskej stolicky v ktorej jedava, pustim na pocitaci Pa a Pi 😀 , vtedy je uplne fascinovany, ze nevnima co sa deje okolo a nechal by si nechty aj nakovat :D

aylin
26. jún 2010

na rukach pohoda a na nohach to bola hroza,kym nan suseda neporadila,ze jej mam strihat pocas spanku a veru funguje,nechtiky na nozkach ostrihane bez kriku a placu ;)))

lucka79
2. júl 2010

@jankapiknova juuuj,no neda,ona spinka velmi slabo,hned ako sa jej dotknem noziciek tak sa zobudi a spusti veeelky plac.

kaska
4. júl 2010

ja tiez pustim malemu na pocitaci gummy macka alebo podobnu pesnicku a vtedy je zhypnotizovany a ide to super. Inak by som mu to nemala sancu ostrihat, na nohach je este k tomu aj steklivy...je to super zlepsovak, odporucam 😉 🙂

monika15
2. aug 2012

baby musim oprasit tuto temu :(
u nas hotova katastrofa :((((((
kope bucha :(((( absolutne sa nedaju ostrihat :((((

ked spi tak hned je hore jak sip :((((((

uz neviem ako :((( Fakt :((((

jankatt1
7. aug 2012

Ahojte...ja mím síce len 3mesačného synčeka,no prvé 3 strihania, to bola katastrofa, myslela som si, že susedia na nás zavolali sociálku! Potom mu začal priateľ pri strihaní nahlas rozprávať napr. jéééj, aký je tento nechtík krááásny, a tentu druhý je ešte krajší, a pozrieme sa na tretí, a koho je tento palček...atd...odvetdy je malý ako med, len si pekne čuška, ani nemukne ani nepípne pri strihaní...

tatiana1985
7. aug 2012

moja zacala robit sceny so strihanim ked jej utalo presne 2roky...
musim strihat tak, ze jeden jej drzi ruky a ja rychlo striham ,,,no a ten rev si viete predstavit 😉 🙂 🙂

lalinko2010
7. aug 2012

@monika15 strihaj nechtíky tak keď malý zaspí, máš na to prvých 30 minút ako zaspí, vtedy s ním môžeš robiť
" čo chceš ". my keď striháme nechtíky, tak počítame pritom, alebo hovoríme : palček, ukazovák, prostredník, prstenník, malíček a ide to. ale tých prvých 30 minút od zaspatia funguje. snáď aj u vás bude.