Malá sa nechce prevracať na chrbátik. Prečo?

julinka007
19. okt 2009

Milé maminky, poraďte mi prosím. Mám ročnú dcérku a už asi 2 týždeň ju nedokážem okrem kojenia dať na chrbátik ani na sekundu. Akonáhle sa o to pokúsim začne hystericky plakať akoby som ju rezala a podopiera sa na lakte len aby sa náhodou chrbátikom nedotkla podložky. Problém mám hlavne pri prebaľovaní, lebo je to dosť náročné ju prebaliť vždy p stojačky, no keď ju nechcem vystresovať, inak to nejde. Prosím, má niekto z takýmto niečim skúsenosť? Bola som s ňou aj pri lekárke, či nemá náhodou nejak udretý chrbátik, alebo niečo, no všetko je v poriadku. Nespadla, ani nič podobné stresujúce sa neudialo. A ja som v koncoch...

prchalka
19. okt 2009

Taky máme někdy tento problém, většinou když je něčím zaujatá nebo si chce hrát - vzteká se, nechce si lehnout, tak to jde někdy násilím 😖 Ale většinou jí něčím zabavím, třeba křupkou a ona mi tu chvilku vydrží na přebalení.. Ale někdy je to opravdu fuška 😝 Z jednoho přebalení jsme mokrý obě. Ale když s ní komunikuju ještě předtím, je to lepší..

simlenka
19. okt 2009

My to meli zhruba od deviti mesicu do temer roku a pul,postupne to slablo,ale poradit nedokazu... holt jsem prebalovala na brise,ve stoje,za pochodu... timhle si projde pry spousta miminek.

blau
19. okt 2009

Musis ju nejako zabavit, daj jej pastu do ruky tuby od kremov nieco nove co este nevidela, nieco co ju zaujme. a hlavne, aby zabudla, ze lezi a ty ju medzitym rychlo prebal. V klude ju na to priprav, pod ideme sa prebalit a ja ti pritom nieco ukazem...urcite si nieco vymyslis, cim ju zaujmes 😉

berenika39
19. okt 2009

ahoj, my máme u přebalováku takovej košík, tam dávám malý hračulky,který už jsou out, nebo zajímavosti typu kámen, velkej kašta, trubka od papírových utěrek a tak. Když ho potřebuju přebalit, po cestě ho nechám si nějakou blbost si vybrat a on se tím zabaví.
Jinak mu už dávám takový ty treninkový kalhotky, sám si je nvlíká a svlíká, u toho ho můžu mít na klíně nebo na židličce, prostě to není boj se zapínáním sucháčů.....

simonka99
19. okt 2009

My prebalujeme uz vylucne v stoji a ziaden problem 🙂 tiez to zacalo okolo roka,dlho sme bojovali,prehovarali,zabavali ...a nakoniec sme zistili,ze v stoji to vyhovuje obom 🙂

kulimka
19. okt 2009

Tak to já mám zlaté dítě 😀 malý leží dokonce natahuje nožičky jak potřebuju 😀 foukám mu na dupku to se mu líbí. Ale on je celkově kliďas. 😎

tunylyk
19. okt 2009

ako tu čítam - nie som sama,kto bojuje pri každom prebaľovaní,Kubko odkedy začal štvornožkovať na chrbte nepoleží... asi mesiac pomáhala fľaška s čajíkom,potom ma prekukol,ani hračky,nič... tak bojujeme,dúfam že ho to skoro prejde,pre bruško budem mať o chvíľu krátke ruky 😀

mamutka
19. okt 2009

julinka, vsetky rady su zbytocne, uz cele mesiace prebalujeme postojacky. najskor som ho dokazala zabavit blbostami, hrackami, mobilom,.... ale uz je moc velky. proste na chrbte nebude a hotovo. prebalujeme postojacky a zvykla som si, hlavne aby pritom neutekal alebo si stale nesadal. ja davam latkovky, takze casto mam plienocky s vlozkou, tak je to trosku zlozitejsie, kym ten suchac tam zapnem, ale nasadit stojacemu dietatu jednorazovku nie je vobec tazke. takze moc sa to uz nepokusaj zmenit, ja uz neviem ake to je keby lezal, takto sme zvyknuti a je to v pohodicke.

anta
20. okt 2009

Jé tak to já mám taky občas, že mi kluk řve při přebalování, nejvíce se mi to stává, když je fakt unavenej, tak mu třeba zpívám nebo povídám říkadla či mu frknu do ruky nějakou blbost, hlavně ať je zaujmutý něčím, jináč dřív to bylo pekelný, musela jsem se na to kolikrát opravdu psychicky připravovat, panč mi to už vadilo po nějaké době, teď se tomu směju 😀 😀 😀

julinka007
autor
20. okt 2009

joooj ste veeeelmi zalte maminky🙂...hlavne ze ste ma povzbudili - dakujem..ja som si myslela ze takyto problem mame len my a bola som z toho na nervy, manzel hladal chybu vo mne - ze kde mi mohla spadnut a tak podobne, co bola samozrejme hlupost...predtym bolo prebalovanie zabava - tiez u nas frcali kadejake "hracky" - kremiky boli jednoznacni favoriti, lebo je to baba a to jej krasne vonia🙂), ale tiez stipce, puzdro na mobil, obal z CD, alebo zubna pasta...no teraz si uz zvykam na prebalovanie v stoji a som naozaj rada, ze nie som sama...len sa trosku bojim, ci je dostatocna hygiena, predsa len neviem ju tak dobre poutierat ked stale poskakuje🙂...no riesim to castejsim kupkanim, tak dufam, ze to pojde....este raz vam vsetkym dakujem za rady a za vas cas🙂

anta
20. okt 2009

Julinka, nech manžela občas malou přebalit a pak zkus hledat chybu v něm 😀 😀 😀 Třeba je Sofinka jen unavená a nebaví jí to. My už doma děláme vyloženě rekordy v přebalování, čím rychleji tím líp 😀 😀 😀

vava2
20. okt 2009

presne tak, aj malá snáď uvíta zmenu, aj manžel si skúsi 😉
my sme na tom podobne a vonku už ani nehovorím, to musíme postojačky odkedy chodí ale keďešte nechodila, tak aj vtedy bol problém ju poležiačky prebaliť, ležať v kočíku ani za svet ľudia okolo si mysleli, že neviem čo s tým dieťaťom robíme, tak revala, odvtedy len postojačky, ale tiež problém ju udržať, aby neodišla... 😠

cestovatelkaandrea
20. okt 2009

to mi akosi moc pripomina nasho drobca. tiez ho zabavia len hracky alebo nejake grimasky od maminy alebo ocina. niekedy nepomoze nic. vtedy to neriesim, rychlo prebalim a hrame sa dalej 😀

atrami
20. okt 2009

My sme tiež prebaľovali za pochodu. 😀

mataaaaa
20. okt 2009

u nas je to tiez podobne, lezanie je vzdy sprevadzane krikom , kopanim jedna ju musi drzat a druha prebalit :D ale niekedy ked nemam silu tak ju postavim a tak prebalim, a fakt je to lepsie. a vo vani ani nehovoriac, odkedy sme vynechali lehatko do vane tak vlasky kym jej umyjem ..

timbouctou
20. okt 2009

Ahoj, my nemáme ani tak problém při přebalování, jako při koupání. Začalo to asi před 4 měsíci, jak ho ve vaně položím na záda, řev jako když ho na nože berou. Zezečátku jsem se děsila, že třeba ho bolí ouška, nebo bůhvíco, ale pak jsem zjistila, že nic, prostě chce dělat něco jiného. Tak od té doby dvakrát týdně vřískot jak ve filmu, jediné co pomáhá je tatínek, před tím se předvádí, jak je hodnej chlapeček 😀 😀 Ale tatínek je při koupání málo, takže se poperem, já vyhraju, umeju dítě a je klid.

libka1
21. okt 2009

to bolo dobre timbouctu ta posledna veta 😀 😀 😀
my mame trochu podobny problem,ona si aj lahne na chrbat, ale stale kope,nijak jej neviem vysvetli ze sice pre nu je to mozno sranda, ale mna to boli... ☹ takze prebalit ju tiez nie je lahke, no a niekedy stale uteka, neplace, len proste zdrha 😝

eppik.m
21. okt 2009

julinka: ahoj, chápu tě 😉 ale tvoje batolátko už zjistilo že může vykonávat i jiné činnosti než ležení a tak se mu to líbí a proto s tebou bojuje, hold máš doma temperament ... nic si z toho nedělej to přejde jako všechny období a věř mi že přijdou i jiná 😀 , prostě ji přebaluj ve stoji a je to, nebo zkus odplenkovat a učit na nočníček 😉 🙂

ibolia
26. okt 2009

Ahoj, můžu tě julinka007 uklidnit, že rozhodně nemůžeš za to, že si ti dcerka nechce lehnout při přebalování. Můj 15 měsíční andílek to měl taky. Teď, když jí řeknu, že se jdeme přebalit, tak si poslušně lehne a nechá se přebali, ale od roku do teď to byl opravdu boj. Ségra má kluka o měsíc mladšího a ten boj měla taky. Možná to prcci berou jako omezování osobní svobody 🙂 , protože musejí dělat něco co nechtějí. Takže vydrž 😀

claudinka
26. okt 2009

juli mame presne ten isty problem, ale uz dlhooo.. a nic s tym nenarobis, ja uz na neho nevrieskam, len ho silnejsie chytim a hotovo.. nic sa neda ine robit 😒

xandra
4. nov 2009

Byli jsme na tom naprosto stejně jako většina tady...zhruba od roku nepoležel náš prcek na zádičkách ani omylem. 🙂 Jinak vřískal, převracel se na břiško...nic nezabíralo,hračky,televize...prostě nic! Jen viděl plínku,tak utíkal. 🙂 Přebalovala jsem ho ve stoje. A teď...15 měsíců a pohoda,v klidu leží a nechá se přebalit...Každý má asi to "své" období...

mircka
4. nov 2009

Ahojky, taky jsem řešila tento problém. Malej se nechtěl ani za nic nechat přebalit. Zpočátku sice zabíralo mu něco strčit do rukou, ale pak už ani to ne. Ve stoje jsem s ním taky moc nepochodila. Jak viděl plinku, tak začal utíkat. Přebalovánín se změnilo v těžkej boj. ☹ Teď už zas nějakou dobu je to v poho. Sám si vytáhne plínku, nachystá ubrousky (nepřebaluji již na pultě, ale na posteli) a sám si na postel vyleze. Zkrátka předpisově spolupracuje. 🙂 (Aspoň něco, když bojkotuje nočník.)

illy2009
4. nov 2009

Tak musím říct, že u nás to přebalování bylo až do nedávné doby to samý, synek hračky už prokouknul a ani si je nechtěl vzít do ruky, když viděl, že ho pokládám na záda. Ale teď jsem přišla na to, že když mu řeknu ať udělá paci paci nebo ať řekne jak dělá nějaký zvířátko nebo ať ukáže kde má různý části těla, tak se u toho krásně zabaví, chechtá se, nechá se úplně v klidu přebalit a ještě procvičíme znalosti.

terezt
6. nov 2009

Holky, pridavam se k vam. Naseho mladyho nemuzu polozit ani za nic uz od 11 mesice! Sotva se naucil stat, lezet na zadech odhodil jako zbytecnost a nudu. Nevydrzi na nich ani sekundu. My prebalujeme ve stoje u postele, na ktere mu predlozim knizecky a snazim se ho zabavit, predcitat basnicky a zaroven utirat a prebalovat. Moc nepostoji, neustale se vrti, ale rozhodne lepsi, nez ho nutit do lehu. Mam ale kamaradku a jeji stejne stara holcicka si na prebalovani v klidu lehne... No kazdy je holt jiny... 😖

julinka007
autor
7. nov 2009

Tak, tak, mile maminky🙂....temperamentne deti, su male-velke osobnosti🙂))...musim uznat ze uz sme si akotak zvykli na nove prebalovanie - spravne ste postrehli - aj manzel🙂)) - veeelky uspech...takze teraz fungujeme v stoji...a dakujem za rady...zacali sme pouzivat natahovacie plienky - teda ako nohavicky, je to raz dva a mala si to celkom vychutnava...inak aj Sofia velmi rada pomaha pri prebalovani - ked sa dostane k obruskom, tak ich pekne po jednom vsetky vyhadze na zem 😒 kremik si vie so zubkami otvorit a polovickou nam ponatierala steny v kupelni a samozrejme ze musela aj ochutnat, celu pusinu mala bielu 😉 a ked sa raz dostala k plienkam, tak som ich hladala po celom byte - dokonca jednu si odlozila aj do botnika k topankam 🙂 ....no co budem hovorit - fakt temperament...ale som strasne rada ze ju mam🙂

zuza.m
7. nov 2009

aj u nas je to tak prebalujem za stoja ,koly tomu som ho začala davat aj na nočnik aby bolo pokakaneho čo najmenej.lebo tie jedy no to je volačo.aj ja som začala použivat tie nohavičkove plienky ale zda sa mi to velmi nevyhodne ,ked ho musim celeho povyzliekat,to je zase čas naviac a pri jeho netrpezlivosti....tak sme ostali pri starych verziach.tiež mam kamošku s rovnak starym a tiež ho prebaluje po ležiačky.krasne poslušne leži.no každy sme iny.

evicka7
7. nov 2009

my v tomhle hrozném období přebalovali na klíně, dala jsem si plenku na klín, na ní malou, zhoupla jsem se dozadu a zapla, malá z toho měla ohromnou legraci

codyrose
28. nov 2009

No jak koukam , tak v tom nejsem sama 😀 nas malej bude mit 10 mesicu,ale tenhle problem resim uz od jeho 9 mesicu, to co jsem mela driv skoro nejradeji - prebalovani, tak ted je to taky horor,ale jako spousta maminek tady, mu vzdycky strcim neco noveho do ruky a je klid na par vterin, ted na 100% vede mobil, pustim mu tam pisnicku a on se smeje predava si to z rucky do rucky a ja mam cas ho krasne prebalit, s oblikanim je to ale uz horsi, to rve jak kdybych ho snad tyrala , enbo nevim co, chudaci sousedi si o me useji myslet, co jsem to za matku,ale nevim co s nim delat, kdyz oblict ho proste musim ze? 😝

draga
28. nov 2009

mě když jsme chodili prlavat říkala instruktorka, že mají děti kolem roku období, že zaboha nechtějí na záda (viz případ našeho mladýho, kterej nechtěl na záda ani v bazénu) a pak že to časem přejde a zase si to na zádech začnou užívat...určitě si tím prošla většina z nás...prostě musíš Sofinku nějak upoutat, já třeba půjčovala krém, různé věci co neznal, i na mobil u nás došlo jako u codyrose a nějak jsme to přestáli...znám ale i maminky co umí dětičky přebalit i na stojáka, což já teda nedala, protože Dála je moc hýbací 😎 😀

meleri
29. nov 2009

ahoj měli jsme to stejné,
přebalování byl fakt problém..pak jsem si všimla, že když ho přebaluje manžel tak leží jak pěna na zádech, a když to na něho zkoušel, manžel ho napomenul a bylo to v klidu. stěžovala jsem si mu, že mě vůbec neposlouchá! tak mi řekl a´t projevím trochu autority.
dva dny jsem se s ním vysloveně "prala"na přebalovacím pultu, furt jsem ho přetáčela na záda, napomínala, dokonce sem i zařvala, po dvou dnech to pochopil že jak se přebaluje tak tak musí zůstat. a ted už s tím dal pokoj. ted si brouká na zádech a je spokojen. díky tomu ho můžu v klidu přebalit.