Malá sa nechce prevracať na chrbátik. Prečo?

julinka007
19. okt 2009

Milé maminky, poraďte mi prosím. Mám ročnú dcérku a už asi 2 týždeň ju nedokážem okrem kojenia dať na chrbátik ani na sekundu. Akonáhle sa o to pokúsim začne hystericky plakať akoby som ju rezala a podopiera sa na lakte len aby sa náhodou chrbátikom nedotkla podložky. Problém mám hlavne pri prebaľovaní, lebo je to dosť náročné ju prebaliť vždy p stojačky, no keď ju nechcem vystresovať, inak to nejde. Prosím, má niekto z takýmto niečim skúsenosť? Bola som s ňou aj pri lekárke, či nemá náhodou nejak udretý chrbátik, alebo niečo, no všetko je v poriadku. Nespadla, ani nič podobné stresujúce sa neudialo. A ja som v koncoch...

yfca
18. júl 2010

Pri prvom synovi som si nevedela predstavit, o com to ine maminy rozpravaju.... Ale druhy, to je riadne cislo. Napriek tomu sa mne zvacsa da prebalit v pohode, ale ked to chce skusit niekto iny (babky a tato), je z toho riadny boj. Zamyslela som sa nad tym, v com je ten rozdiel a spisala postrehy na svojom blogu:
http://www.elefantino.sk/prebalovaci-boj/
Tak mozno niektore tipy niekomu pomozu...

kvetinka211
22. júl 2011

Mal niekto tento problém uz velmi skoro - v 6 mesiacoch? Posledne dni je prebalovanie u nas nieco priserne ... a najhorsie je, ze sa snazi otocit este pred tym nez sa mi ho podari utriet 😒

mojdend
25. aug 2011

ahojte baby, mozno trochu od temy, ale chcem sa opytat. mame 3tyzdnoveho chlapceka a pri prebalovani a doktorka mi povedala, ze mame davat gulky a pipika do dola, ale kamoska mi vravela, ze mam davat dohora. neviem teda, ako ho balit, aby nemal potom nejaky problem.

bufina
25. aug 2011

My teď máme stejný problém... Přebalování u nás bylo vždy v pohodě, ale tedˇt ýden dělá malej strašný scény... Když ho položím na plínu tak pohoda, ale jakmile ju začnu zapínat, tak řev a zvedá zadeček, jak kdyby ho to bolelo ☹ Nevím co se mu najednou nelíbí... Ale jak to tu čtu, ak je to asi normální.

@mojdend My dáváme pindíka dolů, ani sem nikde neslyšela že by se dával nahoru 😕

naty
25. aug 2011

@mojdend to sem teda taky neslyšela, aby se dával nahoru, jako kvůli čemu?? Většinu života ho stejně bude mít směrem dolů... 🙂

@bufina malej byl s př
@bufina ováním taky vždycky v pohodě, ale když měl tak rok a 4 měsíce, začal dělat ale strašný scény, vždycky sem se opotila, jak sem ho měla jít přebalit...a asi po měsíci najednou zase v pohodě, takže neboj, já myslím, že to přejde...ted má zas období, kdy nechce být bez plínky...vždycky rád lítal nahatej a teď, jak mu nenandám plínku, tak brečí a ani nechce stoupnout z podložky... 🙂

nae
25. aug 2011

@mojdend ked ho budes davat dohora, tak budes mat kazdu chvilu precikane bodycko, dupacky apod. Inak som to v zivote nepocula, ved fyziologicky je pindik dolu.