Malá stále plače. Kedy sa z nej už budeme tešiť?

muffinka
27. mar 2009

Možno vám pripadá názov témy bizardný, ale už som vážne v koncoch.
Moja dcérka má 9 mesiacov a za celý tento čas sa usmievala asi len pár hodín. Od narodenia nám furt plače. Prešla kolikami, silným refluxom, bolesťami bruška, má už pár zúbkov za sebou ... Plače keď si má grgnúť, plače keď si má prdnúť, plače, keď je hladná, keď papá, keď sa kúpe, keď sa prebaľuje, keď cestujeme autom, nikto z rodiny sa na ňu nesmie ani pozrieť, nieto ešte prihovoriť, lebo sa hneď rozplače. Vláčim ju na rukách od narodenia, lebo keď ju položím ide sa roztrhnúť od plaču. Nevieme sa ísť prechádzať v kočíku, lebo zase len plače. No a ak som zabudla na nejaku činnosť zo dňa či noci tak len dodávam, že aj pri tých plače. S manželom sme už zúfalí, v noci vstávame obaja aby sme jej dali papať, aby sa moc nerozplakala a nezobudila celý dom. Treba vedieť, že mám ešte syna /2,5 ročného/, ktorému sa ledva viem venovať, kedže malá furt plače a musím sa venovať len jej. Nevarím - varí manžel - nestihnem ani riady riadne poumývať, kým sa nerozplače do nepríčetnosti. Blízki mi tiež nevedia pomôcť, lebo malá je z nich na nervy. Už viac ako rok som nikde nebola. Je mi jej strašne ľúto a hlavne preto, že už som len kôpka nervov. KEDY SA BUDE TEŠIŤ ZO ŽIVOTA? A kedy sa z nej budeme môcť tešiť my? Spinká so mnou v posteli, nosím ju na rukách, má vždy čistú plienočku, režim spánku, papanie podľa potreby a veľa, veľa lásky a starostlivosti. Tak čo jej ešte chýba? Už som v koncoch. ☹

jaja0110
27. mar 2009

muffinka, a radila si sa s tymto problemom aj s odbornikom, s detskou pediatrickou alebo tak? Nemoze mat nejake zdrav. problemy? Mala si hladky nekomplikovany porod? Javila sa uz takto aj v porodnici? Je kojena alebo na UM? No neviem ale podla mna ak place tolko kolko pises, tak to nebude len tak bez dovodne, ja by som zasla aj za odbornikom... drzim palce nech mas coskoro doma vysmiate slniecko 🙂

sirinka
27. mar 2009

muffinka tiez som za to, aby si vyhladala nejakeho dobreho pediatra...takyto neustaly plac moze skutocne signalizovat nejaky vaznejsi problem...

nikollette
27. mar 2009

muffinka, to mi je luto ☹ ale ver tomu ze aj ju to prejde 😉 a budete sa tešit obe 🙂 ja som bola tiez uplakane mimčo, a prešlo to..
moj maly zase neplacka vobec.. ci ma pokakanu plienku on by venj vydrazal aj cely den, musim ho stale kontrolvat ja, ci je pokakany.. neplace ani ked sa kupeme, ani ked prebalujeme, ani ked ho neham sameho lezat v postielke.. lezi, a pozera von oknom.. ked sa mu niekdo prihovara tiez neplace, ma to rad, a to je este malicky... ako vravim my nevieme co je plac babatka.. az mi je to divné 😨 fakt zamrnčí iba ked je hladnucky, a to eni plac iba take stonkanie tiche a uz viem ze chce papať..
muffinka, nezavidim ti, ale vydrž to.. viem ze to nemas lahke.. u nas ked maly raz, ci dvakrat zaplakal, tak kazdy nechapal ze voebec palce, a ked palakl 2minutky, uz to nebolo moc prijemne, a chcela som aby prestal, tak šup, na rukly a prestal.. no neviem si predstavit ze by sme to mali ako ty 😕 aj teraz lezi tisko sam, uz asi 2hodinky, a ani nemukne.. 🙂
tak ti prejem úpevyne nervy, a ver ze casom prestane plakavat..ani sa nenazdas a bude to 😉

nikollette
27. mar 2009

siri, ja som palakvala tak ako pise muffinka upn e bez priciny 😅 nebola som haldna, ani smadna, ani pokakanu plieku som nemusela mat, ani ma nic nemuselo boliet a stale som plakal.. maka sa ani sprchovat nevedela ist bo som hned plakala.. a to bolo asi do jedneho roka.. ako mi rozpraval.. ze fakt v kuse.. a bolo to bez priciny.. behali somnou na vystrenia a cojaviem co, a bola som zdrava ako buk.. a ajtak som plakala.. 😅

muffinka
autor
27. mar 2009

Pôrod som mala taký "akurát". Malá bola síce veliká a mala obmotanú pupoč. šnúru okolo krku, ale to na nej nezanechalo žiadne následky - mala som pôrodníka, veľkého odborníka. Nemala som ani popôrodnú depresiu, viem čo to je, lebo u prvého dieťaťa som ňou prešla. Dieťaťko bolo plánované, tešili sme sa na neho všetci o to viac, že to bolo dievčatko. Síce nie je kojená od druhého mesiaca, kvôli silnému refluxu dobre prospieva.

lila794
27. mar 2009

Muffinka, aj moja sestra vraj bola ten isty pripad, po roku to preslo. Tak hadam, coskoro sa to upravi a zacne sa tesit, drzim palceky! 😉

jaja0110
27. mar 2009

...podla mna ked dieta place v takej intenzite tak vola o pomoc...dieta place ked je hladne, smedne, boji sa, nudi sa, potrebuje objatie, blizku osobu, ma nedostok lasky, je mu zima, teplo...tych dovodom moze byt neurekom...ale v pripade muffinky su vsetky tieto vyssie spominane potreby naplnene, takze zdanlivo to vyzera ze "nema preco plakat"...iste suhlasim su chvile ked dieta moze plakat "len tak"-ale to trva chvilku, mozno par krat denne, par krat tyzdenne....ale 9 mesiacov kuse??? 😕 No mne to ako nieco bezne nepride, ta pricina naozaj moze byt skryta a moze ju (ale aj nemusi) odhalit len odbornik...
Ja by som riskla nejake vysetrenie na odporucanie pediatra aspon pre pokoj duse...ved take 9. mes. babo sa dokaze zaujimat uz o tolko veci, tesit sa z novych objavov, skuma, hlada......a ak sa nic nepotvrdi tak potom len cakat kym z toho vyrastie... 🙂 🙂

jaja0110
27. mar 2009

muffinka a ako ti spava v noci? prespi celu noc alebo sa budi?

sue
27. mar 2009

Muffi, skúsila by som ešte jedno... non stop nosenie... nie na rukách, ale v šatke alebo v ergonomickom nosítku. Pokiaľ neplače na rukách, alebo plače menej, tak to treba spraviť tak. Budeš môcť pri tom variť, upratovať i šalieť sa so starším synčekom 😉

jaja0110
27. mar 2009

muffinka a co na to vasa pediatricka, spominala si jej to....?

muffinka
autor
27. mar 2009

Noc nám ešte v živote neprespala. Budí sa s plačom, nič takého, že prebudím sa - pobavím sa a zaspím ako u syna sme ešte nezažili. Utíšiť ju vieme len mliečkom, lebo ani nosenie, čičíkanie, spievanie, hojdanie nepomôže.
Nosím ju na boku v Quinny Curb. Ale pravdu povediac nevládzem už psychicky, tá fyzická záťaž sa dá vydržať len aby malá mala pohodlie. Ale žiaľ mám operované kolená po športe a neviem si s ňou ani kľakúť, tak si neviem predstaviť, akoby som sa takto mohla hrať so synom - to nie v zlom.

holly1
27. mar 2009

muffinka, souhlasím s holkama, že bych se snažila vyhledat nějakého odborníka. V Praze je centrum nadměrně plačících kojenců tuším v Motolské nemocnici, na Slovensku určitě něco takového taky bude. Pak existuje knížka od Harvey Karpa - Nejšťastnější miminko v okolí. Nám dcera plakávala večer, když už byla unavená a rozmrzelá, semtam se to ještě stane, že deset minut řve jako tygr a nelze ji utišit, ale tohle co popisuješ, se mi zdá opravdu příliš. Nenapadá mě nic, určitě bych se ale snažila hledat pomoc - nejlépe pediatrickou, možná zkus poprosit i o nějaké třeba neurologické vyšetření. Jsi si jistá, že není nějak nemocná? Je mi vás líto, dcerka i celá rodina se asi dost trápíte... dětský pláč je dost trýznivý a když ho nelze utišit, musí to být opravdu peklo....

sue
27. mar 2009

Utíšiť ju vieš len mliečkom? Aké pije? Ako inak pápava a čo a koľko pije?

muffinka
autor
27. mar 2009

Holly - máš pravdu je to tým ťažšie, že počúvať plač neznášam nejako dobre - asi ako každá maminka - a nenechala som ju ani nikdy "vyrevať sa" ako mi radili staršie generácie. U pediatričky sme furt rozoberali, že to bude asi z refluxu, ale len ste ma utvrdili v tom, že mám ísť za príčinou ešte ďalej ako vyhovárať sa na reflux.

jaja0110
27. mar 2009

muffinka, nase baby ked takto revali tak som ich utisila iba v hojdacom kresle ( ako tehotna som sa stale hojdala) vyskusaj viac variacii upokojovania, aj ked verim ze si uz asi vyskusala vsetko...co takto masaz, pocuvanie ezot. hudby alebo nieco co by upokojilo jej zmysli....
No a na neurol. vysetrenie by som sa pytala asi aj ja...budes kludnejsia...

alsou
27. mar 2009

muffinka je mi to moc líto, že máte takové trápení. Já jsem tohle nepoznala máme moc hodného chlapečka to co píšeš se nám stalo jen několikrát a to byly dny kdy nám celý den proplakal. Celý den proplakal a to jsem ho nosila a dělala všechno možné a nic nezabralo 😒 Odpoledne jsem už byla tak vyřízená, že jsem brečela taky. 🤐
Jenže to trvalo vždy jen jeden den a pak bylo zase dobře.
Četla jsem o tom, že jsou taková miminka, která pořád pláčí mají už to asi dané tak nezbívá nic než vydržet. Moc vám držím palečky ať se to co nejrychleji zlomí a je vám všem dobře.
Rodina by ti měla pomoci i když jim to také leze na nervy, aby sis odpočinula.

muffinka
autor
27. mar 2009

Sue - vyskúšali sme tuším až 4 variácie mliek, teraz pije Nutrilon Comfort + Nutriton. Ale mliekom to už asi nebude kedže mi ho vypije už len v noci. Papáva dobre - vlastne spapká všetko.

Alsou - rodina by chcela veľmi pomôcť, ale malá z nich hrozne plače a tým mi ešte prihoršujú siutáciu.

jaja0110
27. mar 2009

muffinka, a stalo sa ti ze by sa pri tom placi "zasla"? vies co myslim, ze sa zrazu nemoze nadychnut...

muffinka
autor
27. mar 2009

Jaja0110 - áno raz sa mi to stalo - bola ešte malá, až zmodrela a nevedela sa nadýchnuť. Tak som ju zdvihla fúkala som jej do tváre, kedže na vzduch sme sa v tejto situácii nedostali a iné ma nenapadlo. Zrazu sa nadýchla, odgrgla si a pomaličky sa ukľudnila. Netrvalo to dlho a bolo to len raz. Odvtedy sa nám to nestalo.

jaja0110
27. mar 2009

No tak to je potom dobre, keby sa tie apnoe opakovali casto tak to byva indikaciou na neurol. vyserenie a za tym by uz mohlo byt kadeco...no mozno mas fakt doma len placlive babo, ale aj tak sa ujisti este nejakym vysetrenim 😉

muffinka
autor
27. mar 2009

Baby ďakujem za podporu. Dodala mi síl do ďalších uplakaných dní.

Jaja0110 - máš pravdu budúci týždeň zájdem k pediatričke. Zatiaľ som si myslela, že je len plačlivé bábo, ale radšej sa uistím či to je pravda. 😲

jaja0110
27. mar 2009

Ozaj a place aj ked je pri manzelovi a teba nevidi? Ja som niekedy nemohla baby utisit, zobral ich muz a ukludnil ich skor ako ja, na mna boli niekedy prilis precitlivele...
A kedy vlastne nepalce? v akych situaciach?

magimary
27. mar 2009

muffinka, ja len doplním baby svojou skúsenosťou s najstarším synom...
nebiudem to celé, čo si už napísala Ty, písať ešte raz-lebo je to veľmi podobné (rozdiel je monžo len jediný, že nám malý neplakal, keď sa viezol vonku v kočíku, ale LEN keď sa viezol)...
tiež si prešiel všetkým, čo si napísala (koliky, reflux atd, atd...)...
tiež som bola z neho maximálne vyštavená a mala som pocit, že to nikdy ani neskončí...
takto to bolo do 7-8 mesiacov...
keď som to spomínala lekárom, tak keď už nevedeli na čo to "zvaliť" skonštatovali: "to by mohlo byť tým refluxom"... 🙄 😖 😠 😒
napokon (po dlhej úmornej ceste k cieľu 🙄 ) sme sa dožiadali lekráky, ktroá sa o náís konečne postarala z inej stránky...(je to gastroenterologička na Kramároch) a po mnohých vyšetreniach sa prišlo na jednosuchý dôvod celého nášho stavu a zdravotných problémov (malý nepapal, nekakal, nepriberal, nerástol..., len plakal 😖 ): alergia na bilekovinu kravského mlieka... (! 😲 !)-iba toto a nič iné!...
stačilo nasadiť špeciálne mlieko a nám akoby šibnutím čarovného prútika vymenili dieťa... 😔

tým chcem len povedať, že často sa za takýmito nevysvetliteľnými plačmi môže skrývať zdravotná príčina, len lekrái to ťažko pripúšťajú, keď dieťa vyzerá byť fyzicky fit...
aj naša pediatrička to tak vnímala a keď sme prišli s výsledkami o alergii na BKM, tak mi povedala:
"viete, nečudujte sa, že malý tak veľmi plakával, ale každá ďalšia dávka mlieka v ňom spôsobovala "otravu" organizmu, každá ďalšia by bola toxická"...
zrazu už vedela povedať príčinu, ktorá dovtedy tkvela "len" v refluxe... 🙄

zuza.m
27. mar 2009

migimary to sa normalne divym že vas nechali trapit do 7 až 8mesiaca. 🙄
moj tiež tak plakaval bol kludny len ked bol na rukach a hojdal sa.čisto na rukach mu nestačilo.tiež mu zistili alergiu ale naštastie skor už v 3mes.možem byt vdačna že nas doktorka tak rychlo poslala.

muffinka naozaj je to velmi smutne a zvlaštne.ja si ani neviem predstavit keby mi mal plakavat do 9mes.mne tak isto plakaval tak ako migimary koly alergii.bol to neskutočny rev.tak že ak vam ešte to vyšetrenie nerobili tak si ho určite dajte urobit.preto že nieje normalne aby tak moc plačkala.podotykam že alergiu može mat aj ked pribera nema hnačku a ani nevracka.nič ztoho nemal ani moj akurat strašne bolave bruško.tak že držim palce.

elenita
27. mar 2009

Ahoj muffinka, tak toto, co teraz opisujes, mi obcas dost pripomina nasu Lucinku 😅 Mam dvojicky, jej bracek je pohodak, takmer nikdy neplace...ale ona sa musi nosit nonstop na rukach, vacsinou, ked ju polozim, place, akoby sme ju vrazdili......place, ked jej Petulo zoberie hracku, ked jej ja zoberiem nieco, co nie je pre nu vhodne (napr. ked si uchmatne ovladac od tv), ale az tak, ze sa uplne mece, hadze dozadu a udiera si pri tom hlavu, robi to naschval.......
prebalovanie je nocna mora, to niekedy az omodrie, ako vresti 😅
a tiez som presvedcena, ze ma vsetky potreby naplnene......skor sa mi vidi, ze je trocha rozmaznana tym neustalym nosenim, nemusela sa az tak snazit, vsetko videla, ved z ruk ma dobbry vyhlad a preto sa jej moc nechce namahat a lozit......ma slabe rucky a nedokaze to, co jej bracek...

muffinka
autor
27. mar 2009

jaja- plače aj u manžela. A kedy neplače? No asi 10 minút po spinkaní. Inak ak sa s nou hram smeje sa a za par sekund plače, smeje sa a zase plač. Takto sa to strieda.

magimary - tak vas tiez dost potrapili a veru aj u nas sa to stale pripisuje refluxu, ale akurat dnes som rano poslala manzela pre nizkolaktozove mlieko. Teda u syna nam to zabralo. Uvidime....

zuza.m - u nas nestaci ani hojdanie, kazdeho placu zo spanku sa bojim, lebo nemam potuchy ako ju upokojit, okrem mliecka, nemozem ju predsa pchat v noci mliekom len aby spinkala. A inak akurat pred 3dnami zacala mat hnacky, preto som aj dala doniest to nizkolaktozove mliecko.

elenita - no vidis to, akurat o toto aj ide. Nevie sa posadit, plazit sa, liezt, lebo je vacsinu casu na rukach. A mimochodom tiez sa vola Lucka 😉

zuza.m
27. mar 2009

muffinka tak jednoznačne chod k doktorke nech to da papier a chod gastroen..... tam jej zoberu krvičku a behom par dni ma vysledky.nasadia ine mliečko a je po probleme.ja sa čudujem čo tie deti neposielaju skor na take vyšetrenie.aspon preventivne ked su moc uplačkane.ved to su take časte alergie.nehovorim že sme sa toho plaču nejako zbavili ale aspon neplačka bolestivo .plačka z jedu lebo by sa len nosil .ale usmieva sa dlhšie ako 10min.po spanku.ked sme ešte nevedeli o alergii tak isto bol v pohode len rano ako sa zobudil prvu polhodku a ostatne len a len plakal.ja som skakala cele dni na fitke.

3558
27. mar 2009

a co vsetko uz dokaze? stvornozkuje,sedi,plazi sa? alebo nic. 😒

mamutka
27. mar 2009

ja som tu niekde raz citala ze babatko moze mat od porodu akoby bloknute nejake svaly a tak, predstavte si ako to vas vie boliet, co uz potom to male.....mozno je to toto, chce to odbornika, len ci u nas taky je, lebo aj mnohi dr.povedia ze musi z toho vyrast. ved ked sa tlaci male pordnymi cestami, lahko sa stane, ze sa daco zacvikne a ked mu ti nikto nerozmasiruje, nerozcvivi....
no kto vie aky je dovod u vas, musi to byt hrozne, nas maly ked obcas plackal pri prdikoch, skoro sme obaja s muzom revali.
mas knihu o masazi babatiek alebo take daco? skus, drzim palce

janinah
27. mar 2009

dcérku daj vyšetriť "od hlavy po päty",to nie je normálne správanie,vyhľadaj viacerých lekárov,ak sa na to vaša pediatrička vybodne a odbije ťa