Malá stále plače. Kedy sa z nej už budeme tešiť?

muffinka
27. mar 2009

Možno vám pripadá názov témy bizardný, ale už som vážne v koncoch.
Moja dcérka má 9 mesiacov a za celý tento čas sa usmievala asi len pár hodín. Od narodenia nám furt plače. Prešla kolikami, silným refluxom, bolesťami bruška, má už pár zúbkov za sebou ... Plače keď si má grgnúť, plače keď si má prdnúť, plače, keď je hladná, keď papá, keď sa kúpe, keď sa prebaľuje, keď cestujeme autom, nikto z rodiny sa na ňu nesmie ani pozrieť, nieto ešte prihovoriť, lebo sa hneď rozplače. Vláčim ju na rukách od narodenia, lebo keď ju položím ide sa roztrhnúť od plaču. Nevieme sa ísť prechádzať v kočíku, lebo zase len plače. No a ak som zabudla na nejaku činnosť zo dňa či noci tak len dodávam, že aj pri tých plače. S manželom sme už zúfalí, v noci vstávame obaja aby sme jej dali papať, aby sa moc nerozplakala a nezobudila celý dom. Treba vedieť, že mám ešte syna /2,5 ročného/, ktorému sa ledva viem venovať, kedže malá furt plače a musím sa venovať len jej. Nevarím - varí manžel - nestihnem ani riady riadne poumývať, kým sa nerozplače do nepríčetnosti. Blízki mi tiež nevedia pomôcť, lebo malá je z nich na nervy. Už viac ako rok som nikde nebola. Je mi jej strašne ľúto a hlavne preto, že už som len kôpka nervov. KEDY SA BUDE TEŠIŤ ZO ŽIVOTA? A kedy sa z nej budeme môcť tešiť my? Spinká so mnou v posteli, nosím ju na rukách, má vždy čistú plienočku, režim spánku, papanie podľa potreby a veľa, veľa lásky a starostlivosti. Tak čo jej ešte chýba? Už som v koncoch. ☹

lienka79
29. mar 2009

muffinka...asi len chapem,ako sa cotis...lebo nas bol urevane dieta,koli kolikam plakal den-noc ale anstastie docca 2 emsiaca bolo to vazne o nervy.
Ludia okolo mna am nechapali,ked som ako novopecena mamicka vymodleneho dietatka stazovala,ake je to anrocne a tak..lebo akzdy okolo mna mal predstavu,ze ved dietatko len spi a papa o com ja rozpravam.ale potom akoby utalo a z neho sa stalo usmievave babatko.
Sem-tam ma povzbudili ludia a vtedy mi to dobre padlo,ze take deti naozaj su..jeden znamy mi hovoril,mze ich dcera revala v jednom kuse do 1 roka,ze padali od unavy na hubu...ale ptoom to preslo.
Dners je z nej sikovna mlada zena.kt.studuje pravo 😉
Takze vela,vela statsia...trzpelsivost a fajn,ze nie so v tom sama a ze mas oporu v manzelovi 😉

fim
29. mar 2009

Akorát včera jsem četla příběh maminky, která měla problém se svým děťátkem - sice prospívalo, ale mělo šílený ekzém a Mudra pouze zkonstatovala, že to tak bohužel je a že se s tím nedá nic dělat.....Zvracení se označilo jako reflux a bylo vyřízeno. Mamince to nedalo, načetla si něco na netu a nechala udělat malému obyčejný test na alergii BKM. Jak myslíte, že to dopadlo? Samozřejmě pozitivní, BKM se od té doby vyhýbají a vše je v pořádku.
Mrzí mě, že se tohle ještě stále děje - že maminky musí doktorům radit. Tudíž bych zas tak moc nevěřila, že když se řekne "Všechno je v pořádku", že to tak skutečně je. ☹
Přeju Ti, Muffinko, ať se z Lucinky brzy stane spokojené miminko, které bys tak ráda měla. 😵 A nezapomeň dát vědět, jak to nakonec všechno dopadlo, jestli na něco příjdete. 😔 😉

zuza.m
29. mar 2009

dadka 28 poslala som ti mail na IP. 😉

ingulka
29. mar 2009

mufinka, asi ta to moc nepotesi, ale musis to len vydrzat ... ja som vraj bola taka ista.. a to som druhe dieta... moj brat cca. o rok odo mna starsi bol absolutne pohodove dietatko, ktore si moja mamina vychutnavala.. a potom som prisla ja, a mamka bola v koncoch... vkuse som vraj plakala, a nebolo so mnou vobec mozne poradit... kedze mamka mala skusenosti s prvym bezproblemovym dietatkom.. tak sa aj radila s doktormi, ze v com moze byt problem.. ale nic sa nenaslo... a musela to jednoducho vydrzat.. teraz som mamina polrocnej dcerenky a je zjavne, ze sa na mna vobec neudala 🙂 je to nase slniecko 😀

berenika39
29. mar 2009

Ale jo, je jasný že ve spoustě případů to je o tom, že "z toho vyroste", ale tohle by asi šlo přijmout jen po vyloučení nějakého zdravotního problému. A znovu říkám - vůbec to nemusí být nic závažného, jen prostě až bude muffinka vědět, že po zdravotní stránce jsou vpořádku, pak se jím bude i líp s tím pláčem srovnávat. Vím, že to musí být hodně trápení a neumím si to přestavit.

dudinka21
29. mar 2009

podla mna dieta nikdy neplače len tak a nevyrastie akurát zistí, že plačom nič nevyrieši!!!! Podla niekoho to je vyrastenie.. Podla mna nie

lienka79
29. mar 2009

no dudinka..to tvoje zovseobecnenie nie ej celkom ok..pretoze nas syn mal koliky,tazke v tomto pripade musel z toho naozaj len vyrast....creva sme mu nedokazali opravit 😠 a urcite sme ho nenechali vyeravt len per zabavu,lebo bezal moj oblubeny serial 😖

dudinka21
29. mar 2009

no ale ked má dieta koliku neplače viac ako 2 hodiny denne.. nám tiež hovorili kolika pre spokojnost..
napísala som svoju skúsenost,,nehádam sa a budem rada, ked niekomu pomoze..

dudinka21
29. mar 2009

a ku kolike novorodenecká kolika netrvá dlhšie ako 3 mesiace a muffinkina dcéra už má 9 mesiacov...

lienka79
29. mar 2009

dudinka..prepac,ale neviem,z kt.knizky si vycitala ,ze dieta place pri kolike 2 hodiny denne? teoria je krasna vec,ale prax castokrat druha a co p[lati pre jedno dieta,neplati pre druhe.
POznam deti,kt.mali koliku aj pol roka..nastastie nas pripad len 2mes a 2 hodiny denne ?? Cha,cha,cha..nas syn plakal od rana do noci,nic nespal a ked spal,plalal aj zo spania..PO 2 mesiacoch,ako zacal hybat nozkami akoby utalo...Od unavy sme padali na hubu doslova...hm?

zukab
29. mar 2009

dudinka, nechcem ti brat iluzie o kolikach, ale my sme si tiez presli pekelnym obdobim kolik. a ziadne take, ze 2 hodiny denne, dva tri mesiace! to by bolo byvalo uzasne a zivot by bol parada.
to bolo od rana az do vecera, neustaly vreskot, kludna bola len vtedy, ked na mne visela ako taka koala. v sedacke v obyvacke som vysedela dieru, spavala som v polosede, jedla som jednou rukou, v druhej som mala dieta, od unavy som padala na hubu, psychicky som na tom bola zrela na Dr. chocholouska. kto to nezazil, neuveri.
mala je a aj bola zdrava, chodili sme aj k osteopatovi, pomohlo, ale nie na 100%. teraz ma 4a pol mesiaca a kedze sa zacina plazit a je aj silnejsia, uz s prdmi dokaze bojovat lahsie a je to uplne ine dieta.

v kazdom pripade sa priklanam k nazoru, ze pediatricku v tomto pripade treba kopnut niekam a ist za inou, pripadne niekolkymi. a vydupat si vsetky mozne i nemozne vysetrenia. aspon pre pokoj na dusi.
muffinka, drzim palce, viem aky je to zaberak. mne trval "len" tri mesiace, tebe trikrat dlhsie. takto nemozes dalej fungovat!

scharfinka
29. mar 2009

muffinka:Maminko, drz se, dokazu pochopit, ze jsi uz uplne KO, u nas takovy stav trval pouze 4 mesice - byly to koliky a vyrostli jsme z nich, ale byl to horor a proto mas muj velikansky obdiv, ze to zvladas uz 9 mesicu.....jak tu psaly holky vyse, supky hupky k mudre, at vylouci jakekoli zdrav. problemy, at mas alespon castecne psychickou ulevu, ze to neni vaznejsim problemem....Moc Tobe i manzelovi preju, aby se z toho Lucinka "dostala" a stala se z ni pohodova holcicka a Vy si ji mohli s usmevem uzivat......pak dej vedet, jak to s vama vypada.....

jejda, dudinka, kdyby koliky trvaly jen dve hodiny denne, tak bych si byla zpivala 😀 u nas to byly 4 mesice celodenniho revu, spal jenom a vyhradne na rukach a to max. 9 hodin denne, takze s manzou jsme od unavy uz lozili po ctyrech, v noci jsme se stridali po dvou hodinach, ruce vytahani jak opice, psychicky naprosto na dne...rodina si u nas delala brigadu v noseni maleho, sousedi se pokazde soustrastne ptali, zdali nepotrebujeme s necim helfnout.... hruza a des.......

dudinka21
30. mar 2009

Baby ved ja píšem len vastnú skúsenost.. Pretože u nás to podla mňa koliky neboli.. My sme si prdkali stále.. Takže ja som bola nahnevaná na to, vraj koliky ked už niet čo povedat.. Nehovorím, že Vaše deti ju nemali.. No mne v nemocnici povedali, že ak je to kolika do troch mesiacov zmizne.. No a deti pri kolike vraj najviac plaču na večer.. ,my sme nonstop, den noc.. Nepoznám Vás ani Vaše deti píšem Muffinke , lebo po prečítaní som usúdila, že u nás to bolo to isté.. Myslím, že v 9 mesiacoch to už kolika nieje. A vy? Viem, že v niek. prípadoch može trvat aj do pol roka, ale v 9 mesiacoch to kolika nieje..
Ale ja chcem pomoct, viem aké to je a vidím, že to viete aj vy.
TAkže by mala muffinka vylúčit zdravotné problémy..
zukab a zažila som to isté stále na rukách niekedy som ani tou jednou rukou nemohla jest a spánok v polosede?? to by pre mna bola krása.. ja so synom pri okne od rána do večera a od večera do rána.. preto radím.. 😉

bzucinka
30. mar 2009

Ale kolika nieje o tom, ze babo neprdi a nekaka. Nasa prdela, kakala o 106 a mala koliky.. Take brutalne trvaly zhruba do 4mesiaca..a to som ja skoro nic nejedla...a teraz ked uz jem normalnejsie, tiez ju sem tam chyti kolika. (ma 6 mesiacov).. A tak ako pisu dievcata, to neboli ziadne 2 hodinky... ale 24 hodin..a ked sa ti pridruzi reflux..no hura ...Podla mna je zbytocne o tom pisat,lebo ak nemas take babo tak to tazko pochopis ...
My sme sa snazili vseliako prist na to, preco je mala taka uplakana..aj sme ju povlacili kade-tade. Ale na nic sa neprislo. Jednoducho, vraj su niektore deti take...vraj aj ja som bola. Ale urcite netvrdim, ze netreba vsetko zistit co sa da...lenze niekedy je prilisna snaha este horsia...

dudinka21
30. mar 2009

bzučinka ja som mala také bábo aj s refluxom a strašne silným.. Prečítaj si moje príspevky.. Preto radím vieš možno vy ste mali koliku nám hovorili, že kolika potom vraj z refluxu tak plače lebo ho to štípe a predstav si ako sme prišli od osteopata po pol roku bol ako vymenený tak si prečítaj všetko a potom mi napíš, že kto také dieta nemal nepochopí, lebo my sme boli fakt na rukách po doktoroch plakal všade, možno u vás to bola kolika ale u nás nie, a píšem Muffinke a ona si už niečo z týchto príspevkov vyberie. JA akurát nie som mamička ktorej dieta plače nonstop a povedia jej, že to je kolika tak sa s tým uspokojí ja som hladala riešenie až som ho našla..
Podla mna pri kolike neplače stále to je moj názor ale ak je Váš iný tak beriem, ale ja by som sa s tým neuspokojila 😉

lienka79
30. mar 2009

dudinka..nas mal koliky...tiuez to nie ej o tom,ci prdi,neprdi..nas prde;l,kakal,ako piosu baby vyssie,ale BO:LI to KOLIKY a reval 24 h denne a kto to nezazil,nepochopi..Tiez sme sa strieda;li bna sluzby,svokra k nam chidla spat,ekd bol muz na sluzobke,lebo by som nevladala ani ranajky spravit,co bol celu noc hore..takze aspon rano mi ho vzala, nosila na rukach,kym som sa nezobudila.Spali sme tak,na gauci,muz maleho v perinke,ja na nom a vsetci sme spali,kym sa zase po pol hodke nezoboduil atento kolotoc den/noc...mala som hrozu,ked som mala byt s nim sama,lebo som bola psychicky a vycerpana...A vravim,opakujem sa,po 2 emsiacoch akoby niekto sibol carovnym prutikom a dieta bolo spokojne, dodnes spava ukazkovo...proste nadhera mat dieta 😀

lenka_da
30. mar 2009

Muffinka, moje dieta bolo velmi uplakane do siestich mesiacov. Bola hrozne napata, vystresovana, nevedela sa naciahnut za hrackou, ani sa otocit. Potom nam na neurologii povedali, ze ma hypertonus, zacali sme s nou cvicit, a teraz je uz smejko /klop-klop-klop, aby som neporiekla/. Ale aj to gastro, co pisala magimary, je dost pravdepodobne.

muffinka
autor
23. jún 2009

Ahoj mamicky.

Ospravedlnujem sa, ze som do temy neodpisala ako sa to s nami vyvíja.

No u dr. som si vydupala odber krvi, vytery a vysledky boli super. Sice som nechala malej nizkolaktozove mliecko, kedze mala vela hnaciek aj Nutriton, lebo este grckala. K osteopatovi sme sa chystali ale nakoniec ked mala zacala lozit /asi v 10.mesiacoch/ a 10,5m sa postavila tak sme skonstatovali, ze by sme tam isli zbytocne, lebo mala by jacala len co by sa na nu pozrel. Lucka totizto neznesie nikoho ineho okrem mna. Je to ako uzkost 8. mesacnych len u nas to trva od narodenia, doteraz,teda este neviem dokedy. Neviem sa vzdialit ani na wc-ko. Vsade lozi za mnou a ked je na zemi a musim nieco robit tak ma drzi za nohavice alebo suknu a taha mi ju. No hlavne, ze vidim ze je inak zdrava, lebo na to ze mala v 11. mesiacoch 11,5 kg a 83 cm je to valibuk.

Takze nase konstatovanie - LUCKA JE JEDNODUCHO PRICUCKA. 🙂)) Snad to nebude trvat do jej 18-stich narodenin 🙂))

levik82
23. jún 2009

muffinka, tak si to uzivak ze sa mala chce maznat 😀 lebo urcite to do 18-ky nevydrzi a od isteho veku ta bude uz odtlacat 😀 ved aj deticky co spinkaju s maminou v postely vraj raz same chcu odist do vlastnej izbicky a postielky a osamostatnit sa a byt "velky" takze urcite to raz pride aj na tvoju malu 😉
a super ze ste zdravotne ok 🙂

mamutka
23. jún 2009

muffinka, necitam to teraz cele odznovu, tak neviem ci ju nosis, ale takto byt stale pod dozorom babatka, to by som ti doporucila manducu, budes moct aj daco porobit a mala bude kralovna ze je na tebe a coskoro sa toho presyti a bude samostatnejsia 😉
ja kym som mala maleho stale na rukach, aj som okrivela, s manducou chodim zase vystreta, ako clovek. no moc uz nie, uz je z krpca frajer, ze sa chce hrat sam.
drzim palce, nech sa malinka teska zo zivota. inak ako som to predtym citala, mala som dojem ze ten osteopat by seriozne pomohol, teraz neviem, to plakava este stale tolko, ci ked je pri tebe, tak je v klude?

anita12
2. mar 2012

@muffinka
@muffinka ahoj, je to u vas uz neaktualne, ale presne toto co citam je nas pripad!!!, dnes ma syncek 5mesiacov a cely svoj zivot len place, utisi ho len mlieko, nechce spat len byt ns rukach, do bodky mame rovnake prejavy ako u vas. uz sme zufali s nevieme sa tesit :(, ten plac je strasny je to dracanie vrieskanie nonstop. Prosim napis co vam pomohlo ako to skoncilo, vdaka

zuzka17
2. mar 2012

@nikollette ja som s malou tiez na to ako ty. tiez vobec neplacka. asi mame velke stastie ze mame take dobre babatka 😀

oskvarka
2. mar 2012

tak neviem urcite je mozne ze jej nieco je ale ja sa pridam k tomu ze ja som tiez bola presne take dieta urevane... len hned ako som sa zobudila som neplakala par minut a natahovala sa inak som plakala stale a moja o rok mladsia sestra len o trochu menej ale zato ona hned ako sa zobudila spustila... neviem ako segra ale mne to vraj po roku preslo a kazdy lekar mamine povedal len. "No mamicka to mate take dieta, miste pockat kym z toho vyrastie"

bobsent
2. mar 2012

@anita12 máme to rovnako...myslela som že to nikdy neskončí...proste večne nespokojné dieťa. výsledky vyšetrení ok. neustály rev. tešiť sme sa teda netešili.
prvé zlepšenie nastalo keď začal sedieť, druhé keď lozil, ale vždy sa to zvrtlo do pôvodného stavu.
skutočný pokrok nastal okolo cca 1 roka.. už nekričí celé dni. 😉 akurát že stále nespí. ako začal úplne samostatne chodiť sa uspokojil.neviem či je to možné, ale mám silný pocit že on sa asi nudil či čo! žiadna hračka ho nebavila, nič ho netešilo. krátkodobo pomohla homeopatka.
na rukách bol nonstop.
teraz stále ďžavoce, smeje sa a je stále v pohybe.
verím že to prejde aj u vás. len ako vydržať, to som si aj ja hovorila...

31majka12
2. mar 2012

Nie je nahodou urieknuta?

zebra41
2. mar 2012

@anita12 u nas sa to veeelmi pomaly zacalo zlepsovat po 5 mesiaci. Prereval uz len 6 dni do tyzdna...lepsie to bolo ked sa zacal plazit na konci 7 mesiaca. Zrazu ho kooonecne nieco bavilo a zaujimalo. Predtym vobec nie. Na rukach neznasal byt. Spinkal len po pol hodke. Co sa vsak v tom piatom mesiaci zmenilo bolo,ze som zaviedla pevny rezim. Chvilu trvalo kym sa ujal, ale potom to bolo o trosicku lepsie. Ako aj teraz oznami najmensie nepohodlie,ale uz viem, co sa deje. Ale to ma vyse roka. Jeho velmi dlho nezaujimali hracky, pesnicky, vobec nic. Neznasal hojdanie. V kociku som musela ist velmi pomaly a idealne ziadne jamy.
On bud spal,tak po 30 min alebo reval. Mm ked prisiel z prace,tak stal pred dverami, pocuval rev a naberal odvahu vojst dnu 🙂 Teraz sa uz nad tym smejem,ale vtedy som si myslela,ze to nikdy neskonci. Chcela som nim zatriast nech je uz konecne ticho. Cela rodina ma lutovala, mamina bola fakt zhrozena - a to ma velmi vela skusenosti s detmi. Ze to este nevidela. Prvykrat sa usmial,ked mal 5 mesiacov. Smiat som ho pocula asi v 7-8 mesiaci....A podla neurologicky je nadpriemerne sikovny - teda co sa tyka jemnej motoriky. Lebo tym,ze sa vobec neusmieval,tak som si uz nahovarala hocico... Chodza je horsia....Ale to je uz ina tema. Drzim palce, lebo sama viem ake to je. Mozno tomu neveris,ale ono to skor ci neskor prejde.

upam
3. júl 2014

@muffinka zaujimalo by ma ako sa vyvija to neustale plakanie lebo moja mala ma 5 mesiacov a zatial tiez stale place len cudzich sa nie vzdy boji ked su opatrni v pristupe. Uz ste asi podrastli tak ci sa mozem nadejat ze to prejde..

rainee
26. máj 2016

U nas je to presne ako pise zakladatelka temy, mame doma vecne nespokojne umrncane dieta 😝 Najprv koliky, potom zuby, plac v postielke, plac v kociku, plac pri papani, nedajboze ju niekde polozit, dudel nechce, plac ked sa jej cudzi prihovoria atd.Od zaciatku nechce spavat,nekonecne uspavanie atd.spanok jej ale chyba takze je este viac mrzuta. Teraz ma 10m a mam pocit, ze je to stale horsie. Nevladzem ju stale nosit, ma 10kg a ja mam uplne odpalene ruky ( karp.tunel). Neplace iba ked ma daku aktivitu a ked kuka v kociku....starsej dcere sa absolutne nemam kedy venovat, vkuse kmitam len okolo malej....mam pocit ze to uz nezvladam. Zdravotne je ok, boli sme aj u neurologicky vraj je to take precitlivele dieta, tak neviem...

ajkava
26. máj 2016

@muffinka píšeš, že sa nevie posadiť, liezť,.... ale to nie je podľa mňa normálne u takého bába. To doktorka neskúma, čo všetko vie? Len pekne nástoj na nejakých vyšetreniach. Radšej to prepísknuť, ako niečo zanedbať. Držím palce. Inak ešte skús nejaké vonné oleje, ktoré sú určené na upokojenie dieťatka. Videla som párkrát také.

kamilka2012
5. jún 2016

robili jej krvne testy? nema alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka? Moj syn tak strasne non stop plakaval a zistili mu alergiu na BKM teraz pije aminokyseliny a je na bezmliecnej diete a je z neho usmievavy,mily chlapcek