Malá stále plače. Kedy sa z nej už budeme tešiť?

muffinka
27. mar 2009

Možno vám pripadá názov témy bizardný, ale už som vážne v koncoch.
Moja dcérka má 9 mesiacov a za celý tento čas sa usmievala asi len pár hodín. Od narodenia nám furt plače. Prešla kolikami, silným refluxom, bolesťami bruška, má už pár zúbkov za sebou ... Plače keď si má grgnúť, plače keď si má prdnúť, plače, keď je hladná, keď papá, keď sa kúpe, keď sa prebaľuje, keď cestujeme autom, nikto z rodiny sa na ňu nesmie ani pozrieť, nieto ešte prihovoriť, lebo sa hneď rozplače. Vláčim ju na rukách od narodenia, lebo keď ju položím ide sa roztrhnúť od plaču. Nevieme sa ísť prechádzať v kočíku, lebo zase len plače. No a ak som zabudla na nejaku činnosť zo dňa či noci tak len dodávam, že aj pri tých plače. S manželom sme už zúfalí, v noci vstávame obaja aby sme jej dali papať, aby sa moc nerozplakala a nezobudila celý dom. Treba vedieť, že mám ešte syna /2,5 ročného/, ktorému sa ledva viem venovať, kedže malá furt plače a musím sa venovať len jej. Nevarím - varí manžel - nestihnem ani riady riadne poumývať, kým sa nerozplače do nepríčetnosti. Blízki mi tiež nevedia pomôcť, lebo malá je z nich na nervy. Už viac ako rok som nikde nebola. Je mi jej strašne ľúto a hlavne preto, že už som len kôpka nervov. KEDY SA BUDE TEŠIŤ ZO ŽIVOTA? A kedy sa z nej budeme môcť tešiť my? Spinká so mnou v posteli, nosím ju na rukách, má vždy čistú plienočku, režim spánku, papanie podľa potreby a veľa, veľa lásky a starostlivosti. Tak čo jej ešte chýba? Už som v koncoch. ☹

jarka007
28. mar 2009

muffinka taketo pripady niekdy zazracne vylieci osteopat. na SR tato prax este nie je taka bezna, ale v Rakusku ju vykonavaju v specialnom centre pre osteopatiu. Je to nieco, ako pisala mamutka, ale nejde o bloknuty sval, ale o kosti, prave u babetiek, ktore boli velke a ktorym sa nejakym sposobom posunuli kosti na lebke. znie to mozno hrozivo, ale je to uplna pohodicka. akokeby boli babetka na masazi. osteopati ti dokazu vysetrit blokadu babetka a nasledne ju odstranit. ja som bola z mojej ostopaticky totalne hotova, ked mi uspala moju inak dost hyperaktivnu dceru. len dcera zrazu zacala na lehatku menej rozpravat a puf nakoniec prestala a spala. a to jej "iba" masirovala hlavu. Pocula som o pripadoch, kedy sa zacali taketo blokovane babetka konecne smiat. Ma to ale jednu nevyhodu, jedno sedenie stoji 40 euro a zatial sa to da len v Rakusku. Ja som ale zaplatila aj viac a keby som mala tvoj problem, urcite to vyskusam.

dudinka21
28. mar 2009

🙂 Ahoj písala som ip o osteopatovi a zabudla som poslat stránku www.wso.at nám to fakt pomohlo a konečne sa tešíme zo synáka...
janinah nás odbíjala pediatrička stále ono niektoré deti sú zdravotne v poriadku, len pri porode sa seknú a na to fakt pomáha osteopat.. Bol to pre nás ako zázrak..
ja som už vyzerala ako hysterka pre mojou doktorkou, ked som tam stále behala, že plače.. Podla mňa dieta neplače nikdy len tak...A mala som pravdu..

lula5
28. mar 2009

Zas kamoska mala taketo dieta...vecne plakalo, neznasalo kocik, len klokanku, nemalo rado blizkych atd. Zrazu z toho vyrastla. Okolo roka- trosku skor. Nemala reflux.

roana
28. mar 2009

Naše malá taky pořád brečela, nechtěla se chovat, při kojení brečela, v noci bulela, prostě děs. Naštěstí kámoška mi doporučila výbornou homeopatku, ta se mě vyptala na porod a zjistila, že tam byl blok (to už tady maminky zmiňovaly), který se podařilo po 14 dnech zlepšit.
Teď je malá jak andílek, od každého v rodině se nechá chovat, prostě miláček.
Jestli jsi zoufalá a nešťastná i ty, tak to na mimi taky působí - mamča by měla být v pohodě a veselá, mimčo si užívat...
Možná, že homeopatie je pro hodně lidí divná, ale zkusila bych to.

barusha
28. mar 2009

muffinka:ahojky 🙂 , předem musím říct, že tě obdivuji, kolik toho vydržíš! Ale my maminky to asi máme v sobě od přírody dané... Každopádně bych si trvala na vyšetření, nechci strašit, ale může mít i nějaké drobné krvácení do mozku. Což je samozřejmě krajní případ, ale možnost to je, tak bych se ujistila ve všech směrech, pokud důvody nejsou z jídla, plenky...apod. Pracovala jsem u dětí a právě tento případ se nám stal. Ale věřím, že to tak nebude, malá z toho brzy vyroste a vše ti vynahradí! 😵

jarka007
28. mar 2009

lula5 podla odbornikov deti z toho nevyrastu, ale proste rezignuju ☹ .

dudinka21
28. mar 2009

ako povedala jarka007 nevyrastu z toho to akurat na Slovensku sa tak hovorí nieje to pravda!!!!
Zažila som na vlastnej koži takže viem, o čom..
no ono to musí niekto zažit aby vedel pochopit, čo to je.. Ked dieta plače, plače a plače... mamina by pren urobila všetko a ono len plače a plače... nemyslím, že je to zo zdravotného hladiska pokila pekne rastie, nemá problémy malo by to byt ok.. no my sme sa nachodili po kadejakých odborníkoch... a vždy\ mi povedali, že aspon budeme mat na čo spomínat.. no ja neviem, či budeme mat ešte bábo po tomto zážitku...
mne vždy povedaĺi, že to preto plače, že som si ho naučila na ruky 🙂 no jasne, keby bol naučený tak by chcel byt na nich aj teraz.. a ked som sa spýtala, čo mám teda robit každý bol ticho... ved to nebola moja záluba hojdat ho, ale ked len tak bol ticho, čo som mala robit.. luto mi bolo nechat ho plakat..
no a ozi v klokanke bol aj on celkom kludny a ja som mala aspon ruky volne na jedenie postojačky...
bože mráz mi ide po chrbte, ked si na to spomeniem.... ☹

bihan
28. mar 2009

Podľa mňa takéto správanie nie je normálne a buď má mimi zdravotné alebo psychologické problémy. Môj bráško bol tiež hrozne uplakané dieťa a plakal deň aj noc naozaj vkuse... hlúpa pediatrička maminu odbila, že si to len vymýšľa, že z toho vyrastie a skončilo sa to veľmi zle.
Takže ja by som asi odporučila kompletné zdravotné vyšetrenie, gastro ako prvé a prenajmi si v nejakom obchode babyšatku alebo iné ergonomické nosítko a malú maj pri sebe tak dlho a tak často, ako vám to bude obom vyhovovať...šatka ti pomôže rozložiť váhu dieťaťa na celé telo, to sa nedá so žiadnou obyčajnou klokankou ani porovnať.

dadka28
28. mar 2009

ahojte kocky
zuza.m-myslim ze aj my mame podobny problem,ked citam tv.prispevky..nam maly place hocikedy,ale ked je na rukach,v aute alebo v kociku,tak je kludny,cize hojdanie mu je prijemne,aj s dennym spankom mame problemy.take nepozname zeby sa pozeral a bol kludny sam..musime ho stale zabavat..neviem,akoze neplace nam vkuse ale je to caste.myslis ze by mohol mat tu alergiu?porad prosim..dakujeme 😉

dadka28
28. mar 2009

muffinka,drzim palce a daj vediet ked prejdete vysetreniami,ze ako ste dopadli...a fakt nedaj sa odbit,trvaj na tom,vsak ti dr,ktori to vysetruju a maju na praci,nedavaju to zo sv.vrecka...!

berenika39
28. mar 2009

ahoj, muffinka, jak to že to došlo tak daleko? je už velká, celý ty měsíce jsi trpěla pláč, nebylo ti to divný, nebála ses, že jí něco je? nezlob se, že píšu tak otevřeně, ale já si neumím představit, že malej pláče dlouho a často a pořád, že to trvá týden a nelepší se to....určitě bych požádala o vyšetření, alergie někdy navenek nepoznáš, konkrétně alergie na BKM se může schovávat, stejně tak jak jako nějaký jiný řešitelný prolém.... může to být neurologický problém, dneska je plno možností, jak dětem (i maminkám) pomoci. Mám dobrý kontakt na nemocnici v MOtole, dětskou, pokud budeš chtít, písni do IP. Nevím ale, odkud jsi. Přesto bych vašeho pediatra dohnala k akci, bud důsledná.Jde o to, že i když jí nic nebude, a přejde to "samo", věkem, může ji to poznamenat do budoucna, vždyt nemá klid na svůj vývoj a ty na její "výchovu", péči o ní...je mi to líto, že máte takový trápení.

maca793
28. mar 2009

mufinka
nezávidím ti ja mám našťastie opačný prípad, malá je strašne usmievavá a poplače si len málokedy. držím ti palce

bzucinka
28. mar 2009

Tak ... to mala asi aj moja mama ist za odbornikom...a asi aj ja pojdem s malou ... ked sme na tom podobne 🤐 medzi nami javim sa byt zdrava... "uz" 30 rokov ...

maca793
28. mar 2009

bzucinka
😀 😀 😀

bzucinka
28. mar 2009

Ah, asi 29 ..lebo ten prvy som bola "chora" ... 😉

maca793
28. mar 2009

našťastie ja som bola super dieťa tak hovoria naši 😨

grisgot
29. mar 2009

muffinko..já mám doma úplně stejné děcko! Teď jsou mu dva roky a už je to dobré, ale mě takhle moc plakal celý rok! Byli jsme všichni úplně na nervy, v noci jsem spala max. hodinu a půl v kuse ☹ Celá rodina na zhroucení, okolí mě pomlouvalo, že jsem dítě rozmazlila, proto tolik pláče..nikdo s ním nechtěl nic mít..nikam jsme nemohli, protože ten pláč lidem lezl na nervy. Plakali jsme v autě, v kočárku, při koupání, při přebalování, prostě pořád.. U nás se to zlomilo ve chvíli, kdy začal chodit a tím se strašně rozptýlil. Najednou našel další rozměr světa a to ho zaujalo. A v noci jsem se vyspala poprvé po jeho jednom roce, kdy jsem přestala kojit.
Teď je Štěpánek milé a pohodové dítě, spí celou noc! I když občas jeho reakce jsou trochu neopodstatněné. Ty to máš mnohem těžší, že máš ještě jedno mímo doma..moc ti budu držet palce, věř, že se to obrátí!! 😉

bereniko..to víš, že se bojíš, že tomu dítěti něco je, jak se takhle můžeš ptát?!? My jsme prošli veškerým vyšetřením a diagnoza : naprosto zdravý dítě.. Spíš nás ta všechna vyšetření ještě víc vystresovala........

dudinka21
29. mar 2009

Deti, ktoré stále plaču možu byt zdravotne v poriadku.. Tak ako my.. A tej mamičke určite nepadne dobre počúvat, že jej niečo je a tak podobne..Ved určite s malou chodí k doktorke a pod nie??
A to, či dieta plače alebo nie to neznamená, či je dobre alebo zlé dieťa.. Každé dieta je dobré!!! To som sa vždy s každým hádala, ked mi to povedali, ked bude velký a robit somariny a povedia mi, že je zlý tak to zoberiem.. Ale aby to niekto povedal o bábatku!!!!!

bihan
29. mar 2009

Vy si fakt myslíte, že je normálne, keď dieťa plače od rána do večera? 😕 Táto stránka ma neustále uisťuje v tom, že som asi "iná", pretože dieťa, ktoré plače, nemá uspokojené svoje potreby a pre mňa takýto stav nielen nie je normálny, ale rozhodne ani zdravý.

dudinka21
29. mar 2009

Bihan nemyslím si to, skús si prečítat, čo som písala hore.. Pretože som to zažila a pomohol nám osteopat o ktorom na Slovensku nemajú ani šajnu!!! Písala som, že dieta ktoré stále plače tiež podla mňa nieje v poriadku ale všetky vyšetrenia zdravotné možu byt v poriadku.. My sme mali z porodu traumu a zaseknutú celú polovicu chrbtice osteopatka nám urobila druhý krát porod a odvtedy máme vymenené dieta!!!! A povedala, že nevidela ešte také zablokované bábo a vie si predstavit, čo sme prežili..
Moj syn má vačšiu zdravotnú kartu ako ja.. To preto, že som si sama pýtala odporučania k doktorom a všade mi povedali, je to v poriadku no bohužila mamička musíte vydržat, kým vyrastie!!! Takže tak a keby si to sama nezistím chodila by som možno po doktoroch dodnes a stále by nám nič nezistili..
Takže aj osteopatka povedala, dieta, ktoré je zdravotné v poriadku a stále plače má niečo seknuté z porodu...
Ja som strašne chudá, a moj syn bol dost velký, takže sa poriadne stlačil..
Takže tak..
Pre mňa to tiež nieje normálne že stále plače, len si skús prečíta všetko a nie z posledného príspevku robi záver..

grisgot
29. mar 2009

bihan..jistě, že to není v pořádku, ale co jako navrhuješ? Já jsem Štěpánka nosila až jsem ho unosila 😉 Prostě jsem mu dávala celou dobu lásku a lásku a lásku..nevím, čím jiným se můžou u mimina léčit psychická traumata..když je to dítě fyzicky zdravé. Mě taky všichni říkali, "to není normální"..ale kurňa, co mám jako dělat? Rozumíš mi? Muffinka teď potřebuje obrovský koláč podpory a né ji říkat, že má nenormální dítě..
A podle toho, co Muffinka píše, tak potřeby dítěte uskutečňuje skutečně dostatečně.. 😉

dudinka21
29. mar 2009

grisgot presne si napísala to, čo si myslím ja... Ale mamičky ktoré také dieta nemali nepochopia ako to zle padne počúvat takéto reči.. Fakt sa potom človek spýta, čo má robit a zrazu sú všetci ticho.. Každý kto to nezažil nech dakuje Bohu, lebo ja som bola okradnutá o pol roka života mojho syna...A myslím, že som sa mu venovala omnoho viac ako také mamičky, ktoré majú usmievavé dietatko..Pretože nespal a stále bol na mne ako taká koalka!! Ale všetko sa raz vráti ako bumerang aj tá starostlivost, ktorú dávame svojím detom.. ¨
Takže tej mamičke držím palce...

llllucka
29. mar 2009

muffinko:moc tebe i malou lituju.Ale první,co bych udělala já,vyměnila bych doktora.Příjde mi nenormální,že tě už dávno někam neposlali.I ohledně vývoje malé to není v pořádku.Už dávno tě mělia poslat min. na neurologii,pokud je ve vývoji takhle pozadu.A to že brečí,to už vůbec normální není.Zkus se poptat v okolí po někajé nové doktorce a hlavně tam brzo zajdi.Těch příčin může být víc,ale to že to takhle trvá už 9 měsíců je šílený.A pro tebe mám jednu radu,zkus malou nechat na pár hodin někomu hlídat.Vím,že jsi psala,že je to pro ni horší,ale ona to vydrží a tobě to na další dobu pomůže.Běž třeba sama nebo se synkem na procházku,oni to zvládnou,neboj.

bzucinka
29. mar 2009

Asi by kazdy pochopil az by si to na vlastnej kozi vyskusal... a nie den...ale dni,tyzdne,mesiace ... Nielen ze ma(me) toho dost,ale este zacnite muffinku a ine "podporovat" v teorii,ze nema(me) normalne deti ... bez urazky, hlavne tie co maju male mimca,popripade jedno ...Muffinka, drz sa..az na nieco prides, daj mi prosim ta vediet..urobim hookus-pookus aj na mojej 😉 javascript:addEmoticon('🙂','vBody')

dudinka21
29. mar 2009

ono zase je pravda, že moj syn tieto veci ako sedenie a pod vedel omnoho skor ako iné deti.. Ked som ho dala na bruško to nechcel byt vobec aj ked mi doktorka hovorila, že tak musí byt aby cvičil krk a chrbticu, ale on od narodenia zdvíhal hlavičku! A naučil sa velmi rýchlo prevrátit z bruška na chrbát v tom bol popredu.. Aj v iných veciach takže my sme nemali problém, že nevedel sediet a tak aj ked z lozením to bolo až po navšteve osteopatky takže neviem ako by bolo to...

bihan
29. mar 2009

Dudinka, tebe príde zaseknutá polovica chrbtice ako "zdravotne v poriadku"? Ja som svoj návod dala a keby som mala také uplakané dieťa, tak by som to riešila oveľa skôr a nielen cez pediatra, gastro ale aj osteopata, homeopata, možno cez milión iných alternatívnych metód.. to fakt neviem, čo všetko by som skúsila a šatka by bola pre mňa úplne prvým krokom, lebo popôrodné traumy napr. z odlúčenia (nie len po pôrode), sa dajú napraviť.

Takže keby som ja mala uplakané dieťa, tak by som nesedela na zadku a nepočúvala doktora, ktorý mi tvrdí, že z toho musí vyrásť a pevne verím, že Muffinku to nakopne k riešeniu problému, ktorý ich trápi už nesktočných 9m.

Keď vidím kamarátku, ktorá sa trápi a mne príde, že sa trápi kvôli niečomu, čo sa dá riešiť, tak jej predsa nebudem hovoriť: "no, moja zlatá, viem, že máš život nanič a hroznes tebou súcitím.. neboj.. časom sa to SAMO urovná.. ono to prejde".

bzucinka
29. mar 2009

Ja som svoje navlacila kade-tade,od narodenia...a bola este viac vystresovana...pojdes k lekarovi s jednou chorobou domov sa vracias s troma dalsimi... a kazdy ti povie to iste po pripade nic... s prepacenim Ho.no sa dozvies..a chuda babo ma toho uz tiez dost...

radka.m.
29. mar 2009

muffinka-mám 4děti,holky jako mimča byli obě v pohodě,starší syn byl ufnukaný odmala a to mu zůstalo doted,má povahu spíše holčičí,ovšem ten nejmladší do roka řval,řval,řval...každý mi říkal,že je rozmazlený,že ho furt nosíme na rukách,jedli jsme tím způsobem,že jsme se u stolu střídali s manželem,abychom se mohli najíst,venku v kočárku spal třeba 10minut a potom zničeho nic řev...o těch nocích ani nemluvím,ke konci jsem už myslela,že to prostě nevydržím,že mi hrábne,i citově jsem si nedovedla malýho prostě vychutnat.jo,taky mi známí radili,hlavně v prvních měsících,abych přestala kojit a dala um,že mám tučné mléko,tak že má malý bolení,to byla pravda,dost přibíral i doktorka nechtěla věřit,že jenom kojíme,říkala,že mám místo mléka smetanu.přestala jsem kojit na roce a právě kolem roku se malý dost zlepšil,ted už mi v noci spí,někdy má taky svoje období,většinou zuby,přes den je to prostě rarach,všude vyleze,všechno porozbíjí,vzteklý je taky dost,ale už neřve a to mi stačí,musím říct,že teprve ted si ho dovedu pořádně užívat,taky s manželem tvrdíme,že kdyby jsme ho měli jako prvního,tak by jsme žádné jiné dítě už neměli 😀 😀 😀 ,můj názor je,že každé dítě je jiné,zrovna tak,jako dospěláci mají každý jinou povahu,to by pak byl svět moc nudný,kdyby jsme byli každý jiný a nebo by jsme byli takový,jaký nás chtějí vidět druzí.takže to,že máš ubrečeného prcka,v tom bych nehledala hned nějaký zdravotní problém,pokud dobře prospívá,ono lítat s ním po doktorech a všelijakých vyšetřeních může být spíše na škodu,pokud je prcek zdravý,prostě z té ubrečenosti jednou vyroste 🙂 a nenech se vystrašit tím,že máš nemocné,nebo nenormální dítě jenom proto,že to někde někdo vyčetl,to,že je prcek uplakaný jednou určitě ustane,takových dětí je spoustaa nějakých plno zbytečných vyšetření může být fakt spíše na škodu,na psychice to nepřidá ani tobě,ani prckovi,,napsala jsem tady svůj názor,co se týká toho pláče,nevím,jestli nemáte jiné zdravotní problémy,ale na začátku jsi psala,že prospíváte dobře,tak se nenechej zdeptat řečmi,že máš nenormální dítě. 🙂 🙂 😉

dudinka21
29. mar 2009

bihan ja som nesedela na zadku.. nepríde mi to zdravotne v poriadku, ale na slovensku ti to tak povedia.. tu totiž neexistuje osteopat,, a keby nemám kámošku v rakusku tak možno dodnes behám po doktoroch, korí by mi hovorili,že je všetko ok..To som tým chcela povedať....!!!
A my sme skúšali fakt všetko a je pravda, že to synovi nerobilo dobre behat tolko po doktoroch.. Takže neviem, čo je správne, ale ja by som behala znovu.. Mne neuspokojili tým, že z toho vyrastie...!! A som rada, kebo som našla riešenie. Preto radím Muffinke, lebo viem, čo zažíva a mne by vtzedy velmi dobre padlo, leby mi niekto poradí a nie len kritizuje a pod..
Aj ked neviem, kedy si to prečíta, lebo ja som prvých 6 mesiacov nestihla zapnút ani pc ani najest ani nič..
Takže to tým opisujem..
Moj syn bol prvé mesiace skoro stále v klokanke aj ked viem, že asi satka je lepšia len vtedy som si to nemala kedy prečítat..

llllucka
29. mar 2009

Holky,nevím,proč se tu dohadujete.Každý s Muffinkou soucítí a snaží se jí poradit.Nikdo jí přece neříká,že má nenormální dítě,ale ještě nebyla s malou na vyšetření,takže za tím může pořád být zdravotní problém a tuhle příčinu musí,co nejdřív vyloučit.A sorry,ale říct,ať na ně nec hodí,to jako žijeme v pravěku nebo co.Každá normální matka by se přece snažila svýmu děcko pomoci a prostě to vyšetření je jedna z možností.To,že to u některé z vás nic nenašli,ještě neznamená,že to tak bude všude.Prostě brečí i jiné děti,tak se s tím smířit a nějak to přežít.Tak to teda určitě ne,to by pro mě byla až poslední možnost,protože bych si pak nerada někdy vyčítala,že jsem něco zanedbala.Osobně nevidím na straně Muffinky pochybení,ale zaráží mě,že to neznepokojuje jejich dětského lékaře.

Muffinka:neboj,třeba to opravdu vůbec nic není a malá je prostě plačtivá,ale není lepší mít jistotu😉Každopádně ti držím palce a dej určitě vědět,jak to dopadlo.