Malému odstáva uško. Čo s tým?

3558
18. okt 2008

poradi mi neaka mamina co mam robit, ked moj syn ked lezi, kruti s hlavickou do lava,do prava a pokazde ma to usko zlomene.ma ich jemne ako papierik jemu to nevadi, ale mne uz zacina. uz pomaly aj na vsetkych fotkach to tak ma. a ked sa narodil, tak mu neodsavali vobec,/ani mne a muzovi neodstavaju/a teraz uz je moj maly netopierik. 😠

pralinkaaa
15. mar 2010

ahojte, ja som mala tiež odstávajúce uši. mama mi ich dala operovať keď som mala 12 a teda som jej vdačná. vtedy som samozrejme nechcela ani za boha....teraz mam dcerku a zda sa mi že jej žačinaju odstávať. hlavne pravé - pretože stále ako leží si ho zalamuje 😢 neviem či môže pomôcť čelenka, čapička..lebo je to asi genetika. veľmi by som nechcela aby malej ušká odstávali ale čo narobím....operovať by som jej ich neskôr určite dala, je to dobré a teraz to stojí 20tisic? poisťovna neprepláca nič? mne to tuším spravili zadarmo..alebo za tisícku..tak nejak si pamätám...

martinka17
16. mar 2010

ja som čítala,že dnes sa neoperje, uška sa korigujú ambulantne pri lokálke. 😀 Len to reba zaplatiť 😖

dadis
16. mar 2010

pralinkaaa...mojmu muzovi velmi odstavali usi ked bol dieta, ze som neverila, ze si ich nedal operovat, lebo teraz mu neodstavaju vobec...nechapem...on si ich vraj ako skolkar a mozno este ako skolak vzdy pri zaspavani "zalomil" a prilepil 😲 ...inak nevedel zaspat 😅 😅 ....mladsej dcerke uska tiez odstavaju, ale menej nez po narodeni...mozno sa jej to upravi, ked nie, tak si pockam, kedy jej to bude vadit a dame jej to mozno upravit...a mozno nie...ja ju lubim aj taku nedokonalu...

martinka17
16. mar 2010

aj ja Samka s jeho jednou anténkou strááášne lubím, mne to príde zlaté,ale vieš, deti vedia byť strašne kruté, hlavne dnešný škôlkary 😖

dadis
16. mar 2010

ved prave preto sa nebranim ani ja tomu zakroku...

lauraespozito
30. sep 2010

no môjmu synovcovi pred 4 rokmi operovali ušká v šaci za tisícku ked mal 8 rokov .

kamajka
30. sep 2010

ahojte, necitala som vsetky odpovede ale ja som citala,ze mnohym detickam odstavaju uska (casto k hroze rodicov), ale vraj je to normalne, v urciotom veku zacnu odstavat a v puberte sa vratia naspat k hlave. Citala som to v knihe Pece o dite.

zuzka421
14. apr 2012

pomoze celenka

ena88
20. apr 2013

Ahojte baby.. 🙂 vzhladom nato,že moj Damianko sa narodil v zime a u nas doma je tak trosku chladnejsie, tak prve dva mesiace som mu davala stale tenucku capicku ,,ale aj koli tomu že tie spodky uška (kde sa nastreluju naušnice) mal trosku zlomene este z bruska..A myslite že to pomohlo? ani nie.. teraz sa mu to samo pomalinky napráva ,ale zasa nato sa mu ušká pri otočeni lámu a zacinaju mu troska odstavat..má uška zdedene po mne a myslim že asi to tak ma byt.. Nepomaha ani lepenie. 😖 . tak to nechavame tak.. možno sa mu to upravi a mozno sa s tym dačo spravi v buducnosti.... Ved je s tym aj tak zlaty 😉

lussy23
23. apr 2013

podla mna na odstavajúcich uškách nie je nič zlé🙂 dôležité je, že je zdravé. 🙂 A stačí nechať narásť vlásky

jenn44
11. apr 2014

No prdávam príspevok po čase, malá má 4,5 roka, keď mala 3, dali sme operovať ušká spolu s mandľami keď jej vyberali, že už bude uspatá tak no... chvíľu to bolo prekrásne... ale stehy sa potom asi po dvoch mesiacoch potrhali a ušká má v pôvodnej polohe :( som trošku zarmútená z toho, ale už ju nemienim trápiť... keď jej to bude vadiť, tak tých 400 či koľko to stojí odniekiaľ vyhrabem aj keby na jedlo nebolo :D len aby ste vedeli, že nie každá operácia to vyrieši...

zumama
19. jún 2014

jen44, jesus maria, to ktory chirurg pristupil na taky sialeny napad??!! Vy za nic nemozete, nemali ste od kial vediet, ale on ako odbornik vas mal poucit, ze tieto operacie sa robia najskor od 6 roku!!! V tejto oblasti sa celkom dobre vyznam - pracovne a okrem ineho, mam 28 rokov a ked som mala 12 sama som operaciu podstupila a nemozem rodicom za toto ich rozhodnutie nic ine ako podakovat. Chceli to urobit uz skor, ale ja som o tom nechcela ani pocut, napriek tomu, ze som sa za ne hanbila, bala som sa. dnes dakujem, ze ma nakoniec prehovorili, pubertu som prezila bez depresie, bolo to hrozne ako sa mi na ZS vsetci vysmievali a telocvikarka ma nutila nosit aj napriek placu, komplexom a prosbe rodicov, ze mam s tym problem uliiizane vlasy! :( Nedavno bol v Novom case pre Zeny vyborny clanok na tuto temu, myslim, ze sa tam vyjadroval MUDr. Zamboj, chirurg z Trnavy - nepomozu ziadne babske rady, iba dieta trapite a stresujete, babatko potrebuje svoj klud. Tie usi stvu len vas. Ze mu odstavaju? No a co, s tym nic neurobite ak mu maju odstavat, tak mu budu, je to proste genetika. Leukoplast ani ciapka, ani nic to neovplyvni. Usko sa vyvija do 5-6 rokov zivota, tvar je viac menej po narodeni definitivny, ale tento cas potrebuje aby dorastlo do spravnej velkosti a ak mu chcete naozaj pomoct, tak ho zbytocne nestresujte a pockajte do tohto obdobia, ked bude stav definitivny a rieste to potom. Vtedy je usko do 90% narastene a moze aj dietatko podstupit korekciu.