Malému odstáva uško. Čo s tým?

3558
18. okt 2008

poradi mi neaka mamina co mam robit, ked moj syn ked lezi, kruti s hlavickou do lava,do prava a pokazde ma to usko zlomene.ma ich jemne ako papierik jemu to nevadi, ale mne uz zacina. uz pomaly aj na vsetkych fotkach to tak ma. a ked sa narodil, tak mu neodsavali vobec,/ani mne a muzovi neodstavaju/a teraz uz je moj maly netopierik. 😠

najjanka
19. okt 2008

Nejaka tenucka capica by to nevyriesila?
A teraz vazne, tie uska mu o chvilku spevneju a nebudu sa "lamat", uvidis.

trixi
19. okt 2008

ahoj zuzana, neporadim Ti, pretoze nepomaha ziadna ciapka, ani lepenie usiek. Neviem v ktorom casopise bol o tom clanok, ze ked odstavaju uska, lamu sa, nepomahaju ziadne "babske recepty" ale len operacia, ktoru odporucaju v cca 5 rokoch. Nas Matej ma uska ako hrncek. Ked sa narodil, uska mu neodstavali. V nasej rodine mame usi male a poriadne pricapene k hlave. Ale Matko ma odstavajuce uska, je s nimi roztomily, ma ich jemnucke, ked je proti slniecku az priesvitne. Ak bude vacsi a deti sa mu budu posmievat a bude mat z toho komplex, tak mu ich dam operovat, ale zatial o tom neuvazujeme.
Ked spi, alebo lezi, casto sa mu uska zalomia a prilepia, a vtedy vyzera ako maly slonik 😉 . Jeho uska miluje cela nasa rodina.

bihan
19. okt 2008

Tvar ušnej chrupavky je geneticky daný a dá sa relatívne ovplyvniť max 3 dni po pôrode 😉

elize
19. okt 2008

suhlas s bihan 😉 tiez som to niekde citala. Nas drobec tiez najprv spaval so "zalomenymi" uskami. Tiez som mala pocit, ze mu odstavaju. Ale ako rastie upravuje sa to 🙂

3558
autor
19. okt 2008

baby vdaka.mozno sa mi to tak len zda, lebo je este malicky, a ked trosku podrastie tak to bude vyzaerat lepsie. 😔
bihan tak ked sa narodil, tak ich mal uplne prilepene k hlavicke lebo mal malo miesta v brusku,mal aj otlacenu hlavicku dost na jednej strane a doteraz sa mo to len tak pomaly upravuje. aj nozicku mal vykrutenu na iny smer.ale nozicka uz sa mu upravila, aj ta kost iba tym,ze rastie.boli sme aj na detskej ortopedii a aj doktor to tak povadal a mal pravdu. tak dufam,ze to tak bude aj s uskami.

trixi
19. okt 2008

suhlasim, ze odstavajuce usi su geneticky dane, ak maju odstavat, tak budu odstavat. Neviem vsak ako sa to da ovplyvnit do 3 dni po porode ☹ ? Nas Matej ma dane, ze mu budu odstavat uska, neupravuje sa to, a uska rastu spolu s ostatnym telom 🙂 , a krasne odstavaju. My z toho nerobime ziadnu vedu, a ako som pisala, ked bude mat maly s uskami psychicke problemy, tak to dame operovat. I ked si ho vobec neviem predstavit bez tych usiek. 🙂

marorlinko
19. okt 2008

mojmu tiez neodstavali,ked bol malinky ked rastol, otom zacali troska,ale nie velmi, je krasny aj a na ziadnu operaciu by som ho nedala, uz len ten pohlad by ma bolel. nemusi to byt dedicne,len u rodicoch,ale aj z inej rodiny,ved ani u nas nik nema odstavajuce usi ani mama ani otec ani sestry ani babky atd a ja mam, nevadi avykla som si, nie je to az take hrozne. kazde dieta,ked sa narodi ma krasne uska, potom,ked sa vyvija sa menia tak ako zvysok tela a tvare ako aj vlasy.

bibione
28. jan 2010

nemam pocit,te by to bolo dedicne...je to normalne

lenka1smejka
28. jan 2010

Mojej malej odstavaju uska tie spicky...Som z toho znicena ale snad sa jej to da dokopy.Mojmu manzelovi trocha odstavaju.Ale ked bola mensia tak jej odstavali viacej nez teraz

janzurka
28. jan 2010

Caute, nasmu zlatickovi tiez odstavaju uska, kupili sme mu celenku a davame mu ju hlavne, ked spi, aby si uska nezalamoval. Vyzera v nej perfektne a mame dojem, ze to vazne pomaha 😉

lenka1smejka
28. jan 2010

a neda si ju dole?lebo malej akonahle dam celenku tak si ju hned da dole

janzurka
28. jan 2010

Vacsinou mu ju najdem na spravnom mieste. Co ale este lepsie drzi ako celenka je elasticky obvaz, dycha podtym aj lepsie pokozka aj to lepsie drzi 😎

lenka1smejka
28. jan 2010

ten obvaz mi poradila mama ale aj to si dala dole

janzurka
28. jan 2010

Skus odstrihnut sirsi kusok, mozno si to nezosunie...

lenka1smejka
28. jan 2010

ako sirsi?nechapem

janzurka
28. jan 2010

My sme kupili v lekarni asi metrovy kus elastickeho obvazu v celku a odstrihneme si z neho sirku aku chceme.
Tu mu prevleceme cez hlavu a drzi to. Sam si to rucickou nedava dole (asi je na to este maly) a pocas spanku sa mu to neposuva 😉

lenka1smejka
28. jan 2010

no skusim dakujem za radu ale mala je strasna vymyselnicka

janzurka
28. jan 2010

ved to stoji za ten pokus, drzim palce 🙂

jenn44
29. jan 2010

ahojte, mojej malej tiez nic neodstavalo, teraz jak antenky... ooobrovske satelity... 😀 ale mame to dedicne. raz som jej prilepila... aaach strasny to rev pri odlepovani, odvtedy som si povedala ze kaslat na to, je to dievca, bude mat vlasy... usi nebude vidno 🙂

lenka1smejka
29. jan 2010

jen-aj ja som malej ich prilepila a revala strasne a potom ten den kedykolvek sa na mna pozrela tak plakala

janetty
29. jan 2010

ja som počula, že odstavajúcim uškám nepomôžu ani prilepovanie, ani čelenky... A že tým, že si dieťatko priľahne uško, alebo sa s ním hrá-si ho naťhuje, že nemôže kôli tomu začať uško odstávať. Že to musí mať už dané, či uška budú odstávať, alebo nie.

janetty
29. jan 2010

Články: Odstávajú mi uši. Čo s nimi!? - Magazin.atlas.sk
Ušnice | Krása | primar.sme.sk

vinifera
29. jan 2010

jenn nie je pravda, že ked je dievča a bude mať vlasy nebude odstávajúce ušká vidieť. Keď odstávajú moc tak vidno aj v dlhých a rozpustených. Ak bude nosiť cop alebo krátky strih? Alebo ak by mala vlasy typu ako ja - 3 vlasy do 4 svetových strán 😀
Ja som bola na plastickej operácií uší v 11 rokoch. Myslím, že sa do dá max. do 12. Je to podľa mna geneticky dané. U nás uši odstávajú celej rodine. Niekomu viac niekomu menej. Ale už 4 sme boli na plastike. Lebo máme geneticky dané jednak veľké uši a jednak odstávajúce. Tak sme to riešili🙂
Operovali ma v Martine. Pár rokov som bola na uši ešte citlivá. Ale teraz už v pohode.

janetty
29. jan 2010

//som to zle skopirovala, tak si to skúste naťukať do googlu//

mailinka
29. jan 2010

idem sa podelit so svojou skusenostou a odstavajucimi uskami,ja mam dcery dve a obe si odmalicka krcili uska,ta starsia asi od 3 mesiacov a ta mladsia hned od narodenia.bola som nestastna,lebo ked som si predstavila ze mam babu,ktora nemala poriadne do 3 rokov vlasky,tak ma to stvalo,ale postupne ako rastla,tak sa jej uska upravili a teraz to ma uz v pohode,nema ich uplne pricapene ,ale ked sa clovek na nu pozre nepovedal by ze jej niekedy odstavali ako malemu dietatu.ma 7 rokov
no a teraz ked sa narodila druha dcera ,tej som od 2 mesiacov davala celenku,lebo hlavne prave usko si stale krci,ma jeden rok a vobec ta celenka nepomohla,uska zacali este viac odstavat ☹ .cim je vacsia tym viac tie uska trcia,hlavne to prave.tak sa len spolieham ze sa to este trosku upravi,ako pri prvej dcere.
a ked nie,tak sa uvidi....ale aj tak jej sem tak dam celenku,ale to uz asi len zo zvyku,hoci vacsinou mi ju hodi na zem,uz je to velka selcna,tak co by ona mala nosit nieco na hlavke 😀
podotykam ,ze ked sa narodili,mali uska pekne,ono to az casom pride a tie uska zacnu odstavat.ale kedze tie chrupaky su este makke,tak sa to moze upravit .
tolko moja skusenot 🙂

martinka17
29. jan 2010

pridávam sa k názoru, že odstávajúce ušká čelenka neopraví. To nie je vec "pricapenia" chrupavky ale genetiky 😀 Môj krpček má len jednu anténku. Mne sa to zná smiešne, že jedno je pekne "prilené" a to druhé odstáva. Ale to nevadí, čítala som článok, že sa to dnes rieši len ambulantným zákrokom, najlepšie okolo 5-6 rokov. tak to nechám na potom, hlavne nech je zdravý 😉 🙂

bibione
30. jan 2010

aj ste videli kolko tato radost stoji?? 😕 troska mastne na moj vkus za korekciu usiek 😠 mam vycalovat 20litrov?? v dospelosti este dobre,ale pre maleho krpca??

martinka17
30. jan 2010

ja uvidím, je to drahé, ale ak sa mu budú deti smiať a mal by tým trpieť, mať z toho nejaké psychycké traumy, tak radšej krpcovi zacálujem z pôžičky ako potom ľutovať. Lebo každý vraví, že malé deti vedia byť nesmierne kruté 😔 😖 😖 A ke´d vidím niektoré deti na ulici, ako sa k sebe správajú v puberte, tak je to ešte horšie 😠

mavion
30. jan 2010

ahojte..ja sama mam odstavajuce usi a ako dieta som preto velmi trpela 😢 😢 . deti vedia ublizit velmi..a doteraz nechapem rodicov preco mi ich nedali spravit,ved do urciteho veku zakrok dokonca preplaca poistovna..mojej dcerke uska po mne velmi odstavaju a ja jej ich pred nastupom do skoly operovat urcite dam..ved naco trpiet ked nemusi...

vinifera
30. jan 2010

Tak 14 rokoch dozadu táto operácia stála 4500 skk. A to sme dokonca ani platiť nemuseli lebo som mala psychologický posudok /niečo v tom zmysle že mi to veľmi vadí a pre zdravý psychický vývoj je operácia vhodná/ Nakoniec nás ale nechali zaplatiť a potom, že vy máte aj posudok. Ale veď to ste platiť nemuseli... Ale peniaze už vrátiť nechceli. Že už sme zaplatili a podpísali, že už sa nedá... 🙄 Neva. Stálo to za to. V škole sa mi dosť vysmievali. Bolo to desné. Som rada, že mi rodičia operáciu zaplatili. Zdvihlo to moje sebavedomie.
20 000 dnes? No hold všetko je drahé. Ale keby môjmu malému odstávali uši po mne - tak isto aj spod zeme tie peniaze vyhrabem... Ale vyzerá to, že bude po mojom drahom. Tak asi hrabať nebudem musieť. 🙂