Mali ste dieťatko po pôrode celý čas pri sebe?

vejula
13. dec 2013

Ahojte Žienky. Zaujimalo by ma, akú mate skusenosť z pôrodnice vy? Či ste boli od dieťatka počas pobytu v nemocnici aj odlučené, alebo naopak ste boli neustale spolu. Vďaka za odpovede 🙂

fialkaa
13. dec 2013

prveho syna mi doniesli na izbu cca 2 hodiny po porode. ako prvorodicka som bola dost prekvapena, nestihla som si ani oddychnut, ani pospat, kedze som rodila celu noc. mladsi syn sa narodil dopoludnia. toho som sa nemohla dockat, hned som si ho pytala k sebe, doniesli mi ho tiez po 2-3 hodinach. neskor som bola ale 12 hodin bez neho, pretoze bol dehydrovany a musel dostat infuziu, ktora mu tiekla pol dna. ale to som zase stale chodila k nemu, skusala dojcit a pod.

kacatko
13. dec 2013

Ahoj ,ja som rodila v Bratislave v Ružinove a mala som mojich synov vždy pri sebe počas celého pobytu 🙂

maribell
13. dec 2013

ja som rodila v Trencianskej nemocnici minuly rok a babatko som nemala len par hodin po porode.. porodila som o 2hej v noci tak mi chceli dat nech si odpociniem ... rano mi ho odniesli a odvtedy som s nim bola neustale 🙂

tajka1986
13. dec 2013

Mala sa mi narodila v piatok 11.05h a nosili mi ju len na krmenie. V sobotu o 9.00h mi ukazli ako sa starat a odvtedy sme boli stale spolu 🙂 😉

dankako
13. dec 2013

ja som mala porod v auguste, v pondelok mi spravili cisarsky rez, v utorok ma previezli z JIS-ky na izbu, v stredu rano mi dali babatko, povedali sice, ze cez noc mam narok este na to, aby sa starali o babatko sestricky, kedze som po sekcii a asi unavena, ale ja som si ju uz viac nedala 😉 , takze sme boli od stredy rana stale spolu, ine, co porodili normalne, tak mali babatka hned pri sebe az do prepustenia.

silvinuska6
13. dec 2013

Môj syn šiel po porode hned do inkubátora a doniesli mi ho o 2 dni par hodin bol pri mne a potom siel zas do inkubátora .... asi 2 dni pred odchodom som ho mala pri sebe

5leni12
13. dec 2013

Ja som rodila v noci o 3tej, malú mi doniesli až na ďalší deň o 11tej, mala som ju celý deň pri sebe a na noc mi ju zobrali. Potom už som ju mala stále pri sebe.

denuss
13. dec 2013

Porodila som o stvrtej poobede, o siestej som bola na izbe. Dcerku mi doniesli o osmej, o desiatej zobrali a rano priniesli a uz mi ju nastastie nikto nebral🙂..

zitaje
13. dec 2013

Prva dcera narodena 2002 - po porode mi ju dali na chvilu, potom ju odniesli a doniesli ju az o niekolko hodin. Na noc deti brali na novorodenecke pocas celeho pobytu, napriek roomingu. Ze vraj aby si mamicky oddychli. Nechapem, ako som to mohla vydrzat 😅
Druhe a tretie som porodila na Kramaroch s odstupom skoro 6 rokov. Po porode bolo babo v obidvoch pripadoch dve hodiny so mnou, a potom ho zobrali a priniesli o cca. hodinu a pol, mozno dve. To som sa uz kazdej sestry, co vosla do izby, vypytovala, kedy mi uz konecne vratia babatko...
Ja neviem oddychovat po porode, ked tam nemam dieta pri sebe... ved novorodenec vela spi, mamina nema ziadnu starost (starsie deti, domacnost) tak sa da vyspat aj cez den. Mne to nevyhovovalo, ze mi deti zobrali. Tych dvoch mladsich som uz potom nedala z ruky, ked mi ich doniesli.

smalova
13. dec 2013

No ja som porodila 18.03 kým ma šili a čakala som v operačke tak bol malinký pri mne.... potom mi ho zobrali, že nech sa vyspím, ale nevyspala som sa nič do rána ani oka som nezažmúrila no a ráno mi ho doniesli na kojenie. Od vtedy som ho mala stále pri sebe. Pokiaľ ho nebrali na sono alebo na očkovanie.....

lubina
13. dec 2013

mala som malinku stale pri sebe, dokonca aj ked ju dali do inkubatora po porode, aby sa zohriala,tak s nou bol manzel a potom uz bola stale pri mne.. 🙂

lucina7
13. dec 2013

ja som rodila večer o 20.00 večer cisárskym. ráno 0 6.00 mi doniesli malú na kojenie. a večer po 24 hodinách ma previezli na normálne šestonedelie. a malú mi doniesli zase ráno na kojenie o 6 ráno a potom zase večer. ja som bola k.o. po cisárskom. záleží od toho ako budeš rodiť. berú ohlad, teda na kramároch, ako rodíš či prirodzene alebo cisarák.

bbarboraa
13. dec 2013

Ja som mala o 12 sc ptm mi ho priniesli viac krat ukazat a od nasledujuceho rana uz stale primne okrem zltackoveho ozarovania...

emma2310
13. dec 2013

ja som rodila v anglicku a neviem si predstavit aby mi dieta co len na chvilu zobrali a doniesli neskor ...cely cas sme boli spolu aj po vyse 30 hodinovom porode som si nemusela oddychnut spolu sme spinkali cely cas bola so mnou

evistaa
13. dec 2013

Ahoj ja som rodila pre 15 mesiacmi v nemecku a tu mas dieta hned od vysupnutia stale pri sebe. Nakolko som bola prvorodicka, tak by som fakt bola vdacna, keby malu niekto aspon na hodku zobral, ale nie. Prve tri dni som vobec nespala, lebo som stale kontrolovala, ci dycha, potom ju stale nosila, lebo revala a kazde dve hodiny kojila, takze asi tak. Ale hovoria, ze tie prve dni produkuje zena tolko adrenalinu, ze zvladne vsetko a fakt je ze som vobec nebola unavena. To asi z toho stastia 🙂

butrus
13. dec 2013

ja som si dieta hodinu po porode isla zobrat sama 😀 porod som mala klasicky, a potom mi povedali, ze mam spat, no mne sa nedalo, uz vo mne zurila materska zodpovednost, tak ci chceli alebo nie, museli mi ju dat 😀 a potom som si ju uz nepustila

ajsenz
13. dec 2013

Rodila som od pol 8-13.20. potom sme na pôrodnej sále mali dve hodky malého pri sebe , potom mi ho na hodinu zobrali a potom bol so mnou 24hodín ažžžž dooterau 🙂

inffinity
13. dec 2013

naše mala musela na kyslik jak se narodila, takže mi ji ukazali a odnesli viděla jsem ji asi 10sekund a pak až v odpoledne, narodila se ve 13h. a na noc sem ji nemela až od rana od 6h pak už napořád

koralinka
13. dec 2013

ja som porodila o 18:06, do 22:00 som bola na ,,koze", okolo 23:00 mi ju doniesli ukázať ako prebaliť, trochu som pokojila a potom o 4 ráno na kojenie a už ostala so mnou

lucyliu
13. dec 2013

ja som rodila cisárskym, pri pôrode bol aj manžel, synčeka mi ukázali, potom ho išli odvážiť a odmerať, to išiel manžel s ním, a keď ma zašili, tak mi ho priniesol, bol holučký, neumytý, zababušený v uteráčiku, taký čerstvo vyliahnutý 😵 a odvtedy sme boli spolu až do odchodu z pôrodnice 🙂 ale ja som rodila v nemecku.

snopkulka
13. dec 2013

v zahraničí áno, prvorodeného som mala celý čas pri sebe, na SVK mi druhorodeného vzali na sále, keď ma presúvali na izbu a doniesli asi o hodinu okúpaného ☹ a neskôr kvôli hraničným hodnotám žltačky mi ho vzali na 12 hodín na "ožarovanie" a nosili každé 3 hodiny na kojenie...

sisaka
13. dec 2013

Na Slovensku som porodila o 9 vecer, dieta som videla asi 1 minutu potom ho zobrali a priniesli az o 6 rano ☹ , potom bolo viac-menej so mnou, odnasane na ockovanie, na vysetrenia, dokonca mi dieta stihli aj zamenit
V Kanade - dieta stale so mnou, neodnasane ani na vysetrenia 🙂

nika1020
13. dec 2013

Ja som rodila na Antolskej tento rok.po sc mi babatko nosili na prilozenie..za co som vdacna..lebo dojcim do teraz..a nemala som problemy...
Na dalsi den uz bolo babatko so mnou na izbe.stale..raz mi ju vzali na vecer..lebo mi bolo zle...ale o v noci som sa prebrala a sla vziat ku sebe.Po sc boli sestry ochotne ak matka potrebovala oddych...ale ked som videla ako ich tam mamy odkladaju...bolo mi malej luto.ja som mala kludne dieta.papala a spinkala.

Chcela som byt s dietatom..a pri tych vizitach..upratovackach..som aj tak vela v porodnici nenaspala...
Tam sa oddychovat neda..bud kojis alebo bdies..citila som sa ako motor...
Bola som rada..ze idem domov..My sme sptreolu stale..mam kontaktn dieta f3 urt..

lucka184
13. dec 2013

tu v norsku som porodila,malemu dali pri mne pampers, zabalily do decky a dali ciapku a nechli mi ho ;)po 48hod. som isla domov, ja som bola spokojna,ze bol maly pri mne, ale jedno rano, som si isla pre kosielku a prisla som n to ,ze vela matiek, dava na noc mimina na sestersku izbu, a tym,ze ja som nic od nich nepotrebovala a nechcela aj na mna sestricky zabudli,ked som mala ist domov ;)

mimake
13. dec 2013

Ja som rodila v novej nemocnici v Ke. Hned po porode mi ju vzali osetrit ale este pocas sitia mi ju doniesli a mala som ju na sebe pocas celej doby co tam mohol byt muz cca 2 hodinky. Potom mi ju opat vzali a doniesli za tri hodky a uz ostala pri mne. Na tretiu noc som ju ale sama dala sestrickam lebo som sla rodit so zapalom priedusiek a citila som sa hrozne. Myslela som si ze sa vyspim ale nevedela som sa dockat rana s uz o 5 som si ju pytala naspat.

andrejka1974
14. dec 2013

prve dieta pred 20 rokmi som porodila vecera rano od 6.00 som ho uz mala cely cas pri sebe 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a ostatne tiez 2 hodiny po porode pri sebe, potom na 4 hodiny mi ich vzali a potom boli pri mne stale 🙂 🙂 🙂 🙂

cmulinko
14. dec 2013

prvy syn sa narodil predcasne CR a bol na specialnej jednotke pre nedonosencov..chodila som k nemu kazdy den a kazde 3 hodiny nakrmit ho...na 4 den mi ho dali na izbu a uz sme boli spolu.
druhy syn sa narodil prirodzenym porodom a mala som ho na izbe asi 1 hodinu,kym neprisli moje zle krvne vysledky a museli mi davit atb a neboli si isty ci aj maly nema to iste,tak ho brali na jednotku pre novoreodencov na vysetrenia ...chodila som za nim kazde 2 hodiny krmit a davali mu preventivne tiez atb...na 3 den sme boli spolu na izbe.
dcerka sa narodila CR ona bola pri mne od zaciatku az do konca,den aj noc.

horana
14. dec 2013

Nastastie ano, 1x v BS ho sli po narodeni "vysetrit" - zvazit, zmerat.... do vedlajsej miestnosti na cca 3 min, videla som na nich co robia, muz siel dokonca s nimi a drzal pritom maleho za rucicku. Mimo tychto 3 min bol so mnou samozrejme stale uz.
Po 2.hom porode v BS uz som si to pohlidala este viac, uz predtym si vydupala aby to bolo cele na mne prevadzane, a aj ked som tam nakoniec dosla az po porode s dietatkom, mala som ho na nahom tele cely cas, pozakryvne dekami, tam mi ju aj zmerali, vahu priniesli na prenosnom stole tesne ku mne, presunuli babo na nu, na dosah mojej ruky, este som ju pritom hladkala a hned sla zas na mna. Takze kontakt nepreruseny vobec.
Je to len o ochote.

lejlla
14. dec 2013

Prvy syncek mal zltacku,takze bol chvilu mimo mna ☹
Druhy syncek bol so mnou neustale🙂

saska.t
14. dec 2013

rodila som v DE a obe deti sa odo mna nepohli ani na 1 min. stale spolu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre