Malý jedovito plače. Ako mu vyhovieť?

zuzikmeduzik
10. júl 2009

maminky,
aj vy máte malých jedošov? vždy som si myslela, že bábätko vekom plače čoraz menej ale to naše stále viac...doslova za všetko. A ten plač je taký jedovitý. Už neviem, ako mu vyhovieť ☹ a to sa veľmi snažím. Je to normálne?

janula13
10. júl 2009

zuzik aj ja mam dojem ze mame doma jedosa, jeden je kludny, ale ten druhy sa jeduje a place, napapany je, prebaleny je, na rukach sa nosi a stale rev, no neviem co mu chyba...je to jedosko a je mi ho luto, lebo ked tak place az sa nikedy zadusa a nie a nie sa utisit, malokedy len tak lezi a je ticho, bud place alebo spi 😝

zuzikmeduzik
autor
10. júl 2009

v tvojom pripade janula to mozu byt aj prdiky...maly ked bol taky malicky dost nimi trpel..ale uz ho presli a teraz sa vyslovene jeduje, ked mu nieco nejde, alebo len tak, napr. ze som ho po prechadzke dostatocne rychlo nevybrala z kocika a nesla som sa s nim so spinavymi rukami hrat ☹

krpcek
10. júl 2009

no vidim, ze aj ja patrim sem. 😀 tiez sa mala jeduje doslova za vsetko - je malo veci co ju vedia utisit, aj to je len na chvilu.

zuzikmeduzik
autor
10. júl 2009

mne to tak pripada, ze ak malemu neulahodim doslova ihned ako si on nieco zmysli, spusti hrozitansky rev...neviem, ako ho to mozem odnaucit. mama mi radila, aby som ho nechala chvilu plakat, ale to je potom taky silny plac, ze sa len tazko da utisit.

cestovatelkaandrea
10. júl 2009

zuzik... aj nas maly bol taky ale casom sa to zmenilo. asi sa naucil, ze vsetko bude, len musi pockat. mne pomohlo to vzdy o trosku natiahnut. najprv som k malemu isla hned ked zacal plakat.neskor som isla o cca 20 sekund neskor, potom este neskor a teraz vie maly pockat. Len rano nevie pockat na flasu s mliekom. Vtedy je to boj o sekundy. 😀

zuza.m
10. júl 2009

zuzik asi by som nereagovala hned ako začne plakat,alebo mu ulahodila ešte kym začne plakat.lebo on sa naučil že ked spusti ,hned behaš len aby si mu vyhovela.tak že je to jeho signal ako ta nakopnut. 😅 😉 .teda si myslim.tak že rieš jeho tužby ešte pred revom alebo po nom.plač si vobec nevšimaj a drž ho v dobrej nalade čo najdlhšie.aj ja to tak robim.ked nemožem hned vytiahnut z kočika tak ho bavim tak aspon počka aja s apoponahlam aby neplakal.

zuzikmeduzik
autor
10. júl 2009

ale on je celkovo stále nespokojný, príklad: leží na brušku a zrazu sa rozplače, pritom zmeniť polohu si vie...neviem predpokladať, čo sa mu kedy znepáči ☹
inak má aj pekné chvílky, často sa zlá nálada dá napraviť - keď napr. začne kričať, zoberiem ho k zrkadlu a kričíme obidvaja - volám to, že sa hráme na levy - zachvíľu je z toho smiech, ale potom opäť ten plač...

lindda
10. júl 2009

Eeej pockajte ked budu mat 2r to ken pridu tie prave jed y 😅 😅

zuzikmeduzik
autor
10. júl 2009

cestovatelka - ani nas nevedel pockat na flasu s mliekom, ale poslednu minutu pred podanim je ticho, lebo mu vzdy spievam taku vymyslenu pesnicku a on vie, ze ked dospievam, flasu dostane. Na dlhsie ako minutku ta pesnicka ale neucinkuje ..

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

zuzikmeduzik- no aj ja mu spievam a posledna zachrana pred placom je mobil ale to je tiez len na chvilu kym si neuvedomi ze je hladny 😀 nas maly sa jeduje len ked je hladny 🙂 uz aby zacal hovorit aby som vedela preco sa niekedy zacina jedovat

zuzikmeduzik
autor
13. júl 2009

juj to si hovorim aj ja - uz som uvazovala o tom znakovani babatiek

skalnicka
13. júl 2009

aj my sa pridavame do klubu, sme veeelmi narocnyyy chlapcek :D
ale ja sa snazim ovladat sa a vzdy si poviem - lepsie mat jedoska, ale zdraveho ako buk!
a ziadna hracka nas nebavi, zato za mobilom presprintuje celu izbu 😝

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

no to aj ten nas je za mobilom ako divy. a ked vidi zapnuty notebook tak uz stoji na nohach pri stoliku a bucha do klavesnic ako besny. vtedy ho vsetky jedy prejdu 😉

zukab
13. júl 2009

tak to sa pridavam do klubu aj ja. doma mame tiez malu nervacku, ktora sa jeduje a snazi sa s nami cvicit.
jedna z mala zachran je mobil, ovladacka na televizor alebo nieco podobne. to ma v momente na tvari usmev, prpadne je schopna premiestnit sa z jedneho konca izby na druhy behom sekund.
nieco ako skalnicka 🙂

zuzikmeduzik
autor
13. júl 2009

zatial sa snazim "vydobytky techniky" davat co najmenej
ale mate pravdu, najviac zaberaju - take moderne carovne prutiky
maly este nevie sam prist kam chce, prave sa snazi naucit liezt a straaaaaaasne sa pritom jeduje, lebo zatial mu to nejde. len dviha hore ritku a krici...ked ho necham kricat, rozplace sa uplne a hodi sa cely na zem
zukab, myslis, ze babatka v tomto veku vedia s nami cvicit? nechcem podcenovat mojho maleho, ale myslim, ze to este nedokaze

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

aj nas reval, ked chcel ist za notebookom a nedokazal sa postavit. ked uz zvladol postavit sa, tak reve ked ho od toho notebooku taham prec. to je zivot 😀
ja si tiez myslim, ze maly nevie so mnou cvicit. ale uz som si vsimla ze niekedy zacne akoze mrncat ked nieco chce a ked na neho urobim srandovnu grimasu tak sa rozosmeje. ale asi to bere ako formu hry so mnou

zukab
13. júl 2009

zuzikmeduzik, uprimne povedane, myslim si, ze ti mali jedosi velmi dobre vedia 🙂 co a presne ako dosiahnut. myslim, ze ich podcenujeme 😉 nie su blbi 😀

skalnicka
13. júl 2009

no ono sa to povie - drzat dieta od techniky co najdalej...keby to tak fungovalo, ze mu dam do rucky hryzatko alebo nejaku didakticku hracku a on sa zahra...no to urcite...tidli fidli 😀
apropo, ked sa prebalujeme, ten Boh ho neudrzi na chrbte. par minut pomaha krem v ruke a potom - to by ste mali vidiet, tie nervicky! 😅 a potom necudo, ze sa stale precikame, xixi...inak - tato temicka ma neskutocne potesila...je dobre vediet, ze nie sme sami lahko vynervovatelni, xi

zuzikmeduzik
autor
14. júl 2009

skalnicka zlata, a aj Tvoj maly za vsetko place? lebo nam uz ani na ruky ist nepomaha...fakt, dnes pred kupanim som sa uz na maleho nevladala ani usmiat, to sa hovori, ze babo potrebuje veselu mamu, ale co ak sa mama musi cely den pozerat na jaciace babatko...skusam mozne aj nemozne, menim prostredie, polohy, hracky, nase veci mu poziciavam, hudbu pustam, vodicku skusame, citame, do chladnicky nakukame, kvetinky polievame, kotule robime, natriasame sa, tancujeme,...vsetko pomoze tak na par sekund a znova pride krik...

lenka_da
15. júl 2009

xixi, nasa sa tiez jeduje, je to taky malicky cholerik 🙂 ale teraz, ked lozi a ide si kam sa jej zachce, je to o chlp lepsie, sice teraz sa najnovsie jeduje, ze sa jej nedari chodit, zacina sa stavat na nozicky 😀

ivulik2
15. júl 2009

takže som v klube aj ja... bohužial naš prcek ma 4 týždne a je to herec ... len na rukach a v maninej posteli a každe dve hodiny jest a potom zas rev lebo je prejedený a najhoršie je že si prehodil den s nocou... cez den spinka v noci je nepričetný... len na ruky a ked mu dlho tak mam vymyšlaj ako mi dobre... a mame dosť velký problem s bruškom... davam mu sabsimplex ale kým zaberie to su nekonečne dlhé chvíle nepričetného plaču...
som zufala ja už eviem čo mam robiť.... ☹

zuzikmeduzik
autor
15. júl 2009

ivulik, presne aj my sme mali prehodeny den-noc a k tomu bruskabolenie do 5,5 mesiaca...espumisanu, to je nieco ako sabsimplex sme pojedli na litre, ale najviac pomahalo cvicit s nozickami a masirovat brusko mastickou pupik. prehodeny rytmus sa dostal do normalu tak ca. v priebehu druheho mesiaca. snazila som sa malemu odlisovat den=ruch, urcita hladinu hluku a noc=pokoj, tichucko. v noci som na neho iba sepkala a cez den som nechavala vzdy hravat radio.

skalnicka
15. júl 2009

jaaaj, Zuzi, ja uz sa len smejem, niekedy aj cez slzy a veru, obcas musim poriadne zatinat sanku aby som sa ukludnila, ja vseobecne neoblubujem hluk a to si vies predstavit, co to je osemmesacne dieta a krik...no nic to...inak, s usmevom sa divam na to, ako som si myslela, ze prve tri mesiace su najhorsie, potom som to posunula na pol roka a teraz cakam na rok ako na vykupenie, hehe...ale zase krivdila by som mu, keby som nepovedala, ze je s nim obcas aj sranda...apropo, neviem, ci to s tym moxe suvisiet, ale mame osem mesiacov a v puse ani zuba...ostatni nevacikovia su zbati?

zuzikmeduzik
autor
15. júl 2009

skalnicka, my tiez nemame ani zubka..ale sme o kustik mladsi. a presne aj ja som si myslela, ze zaciatky su najtazsie 🙂 tiez teraz cakam na rocik... a jasne ze sa maly nehneva nonstop ale je to jeho prevazujuca nalada. a nemoze to u vas byt uz aj ta uzkost osemmesacnych? ked sa babatka rozplacu vzdy ked nevidia mamu?

ilduska14
1. dec 2009

baby vedeli by ste poradiť nejaký trik ako utíšiť nervózne bábo.naša bude mať rok a pol a niekedy sa vie poriadne rozplakať ak niečo chce.snažíme sa jej vysvetliť aby bola trpezlivá,alebo že to a to nemôže,najnovšie ju ignorujeme aby pochopila že plač nepomáha,ale niekedy je to oživot.Jeden deň je super,ako anjelik a napr.dnes mala plačlivé obdobie a najhoršie je že nebývame sami,ale so známymi a už sme mali sťažnosť že im to vadí.Ak je ako dnes,snažím sa najprv zistiť či ju niečo nebolí.Viete poradiť ako to zvládate vy,alebo čo u vás zaberá?

sloto
1. dec 2009

ilduska, tak my mame doma tiez nervacku, ale fakt strasnu. najnovsie sa zacala hadzat o zem ked sa jej daco nepaci. sedi na zemi a ked sa jej nepaci tresk ho dozadu. normalne mam strach aby si neublizila. a furt place.doslova furt. upokoji sa len ked na chvilku pustime bebe tv rozpravky. tiez neviem ako na nu, aby sa skludnila. a u nas je aj problem ze nevie sama zaspat, ale to som uz pisla do temy Kazde dieta sa vie naucit spat

zuza.m
1. dec 2009

ilduška ja ked maleho beriem na nezname miesto tak je ako anjelik.a tak cely den mame taky dost podobny ale programovany.tak že den vyzera tak že sa rano zobudi to sa chvilu hra beha mota sa primne ked upratujem ,varim.ked už je taky nijaky že len mrnči obliekam ideme na dvor,(potom mame ešte ulicu ked sa mu zunuje dvor) ,dojde čas spania tak ho nakrmim a uložim.ked sa zobudi zase sa zvladne chvilu hrat vnutry a zase po hodinke alebo aj dvoch ideme von s kočikom.chvilu sa vozi ked sa mu už nechce vykladam a chodi.teras je skoro tma tak že dojdeme domov akurat tak do tmy ale o opl piatej.zase papame a hrame sa spolu ale dve hodinky .potom ide kupkanie a spinkanie.tak že mu po maximalne dvoch hodinach menim prostredie ,bud vnutry alebo vonku ,na ulicu ,do mesta a on ma z toho dna niečo.a ako hovorim najlepši je ked ideme na navštevu alebo navšteva knam to ani neviem že ho mam.

ilduska14
2. dec 2009

dakujem baby 😉 .sloto tak naša sa zatiaľ nehádže o zem,ale bojím sa že začne.ale zas hádže vecami,no len niekedy.zuzka to sa aj ja snažím stále meniť program,malá dlho pri jednej hre alebo činnosti nevydrží.a s tými návštevami sme na tom podobne,len ja moc nemám kam chodiť na návštevy,lebo kamarátky cez týžden robia a celú rodinu máme daleko.takže sme viac menej na malú sami.aj z toho mi už občas šibe 😉 .

ilduska14
2. dec 2009

a sloto,ešte k tomu spánku,naša malá krásne spala od 3 mesiacov v postielke a teraz o nej nechce ani počuť.zaspáva na posteli ak sme pri nej,niekedy sa mi podarí ju počas spánku preložiť do postielky,ale je tam max.3 hod. a potom s plačom vstáva.vyplakávanie nepomáha,ja vydržím tak 10min. a u malej sa to stupňuje a neprestáva,tak sa bojím aby sa jej niečo nestalo,lebo sa až zajakávala ked sme to skúšali.idú jej zúbku,tak preto odmieta postielku,ale mám pocit že sa tam tak ľahko nevráti.veľmi som nechcela aby sa naučila na posteľ,ale tak stalo sa. ☹ .troška mimo témy,ale dúfam že to nevadí.

pia22
7. dec 2009

Ahojte, chcem sa spytat, ci bolo potrebne u niekoho riesit taketo veci cez neurologa, prip. liekmi. Pretoze nas maly 8-tyzdnovy nervacik ma take zachvaty dlhotrvajuceho silneho placu, ze si "nakupil" pupcekovy pruh, reflux a zlezanu hlavicku (jedneho dna odmietol spavat, lezat a celkovo byt na druhej strane) ☹