Malý ma vonku nechce držať za ruku a neposlúcha

monkasponka
30. sep 2009

Ahojte žienky, mám takú zaujímavú otázku: Malý má vyše 2 rokov a keď sme vonku na frekventovanej ulici ani za svet ma nechce držať za ruku. To znamená že autá frčia z jednej aj z druhej strany a on lieta kade- tade a ja samozrejme za ním . Vyzerá to katasrofálne, nechcem vedieť čo sa stane keď to nedostriehnem.Alebo ostane niekde za stromom stáť a ani ho nehne. Pomôže keď si ho nevšimnem a idem ďalej ale to mi može vybehnúť.

bodka13
30. sep 2009

monka...chce to trpezlivosť+vytrvalosť a hlavne pevné nervy 😉
...treba mu jasne vysvetliť čo sa stane ak sa nebude pekne držať za ruku - ja som im hovorila že ich chcem mať vedľa seba a nie aby sa na mňa usmievali ako anjelikovia z nebíčka...a hlavne trvať na svojom!!!že na frekventovanej ulici sa držíme a na ihrisku môžeme behať 😉 ...a časom sa určite dopracujete k tomu,že aj po ulici bude kráčať vedľa teba a nemusí sa držať 🙂

renca3
30. sep 2009

ja som pri starsom zazila brzdiace auta a opakuje sa to aj teraz pri druhom, ale este vo vacsej miere.
zatial si pomaham tak, ze ho prenasam na rukach popri frekventovanych cestach. ale to je zaberacka zase na chrbat. este si obcas pomozem kocikom, kde ho priputam. vysvetlovanie zatial nepomaha. ked ho chytim za ruku, posadi sa na zem.

bodka13
30. sep 2009

baby 😕 mi nehovorte že na vaše deti nič neplatí ???...ja som si vždy povedala že "takú ešte nehrali,aby som ja robila iba to čo chce on"...tiež sm si s nimi užila a stále užívam 😠 ale som víťaz 😉 😀

roasha
30. sep 2009

suhlas s bodkou 😉

anlu
30. sep 2009

bodka aj ja som to tak robila, pekne kludne som jej vysvetlila co sa moze a co nie ale asi nie je dobre vysvetlovat to ked potrebujete rychlo prejst na druhu stranu alebo ked uz dieta skoro vybehlo na cestu. Samozrejme este aj teraz musim niekedy upozornit... super je aj rozpravka Bambulkine dobrodruzstva, Claire sa z nich vela naucila 😉

bodka13
30. sep 2009

keď bolo treba prejsť na druhú stranu som ho chytila za ruku a prešli sme 😉 ak kráčal slušne vedľa mňa a nepobehoval hore-dole po chodníku nemusel sa držať ale keď začal utekať a nepostál na moje ohlásenie musel kráčať "za ruku" .... po čase sa aj sami naučili že pri prechádzaní cesty mi bez slova podali ruku 🙂 a robia to doteraz 😉 hoci sú dosť veľkí

...možno som bola prísna ale oplatilo sa,nemusela som preživať strach že vybehne na cestu 😉
možno pomôže aj mini tréning okolo domu...my sme tak chodili od kedy vedeli chodiť...chceli ísť sami-tak išli ale vždy sme sa hrali kde ma počká=pri lampe,pri lavičke,na konci chodníka... oni sa tešili že pobehujú a nedržia sa...a ja som videla že sa im dá veriť 😉

anlu
30. sep 2009

bodka presne aj u nas to tak fungovalo a funguje a tiez ked ideme cez cestu este aj teraz mi da ruku aj ked ma 7 rokov, tiez som na nu prisna ale vidim ze sa to oplati a vie ze ked som na nu prisna neznamena to ze by som ju nemala rada, prave naopak, vysvetlila som jej ze preto som taka lebo mi na nej zalezi a mam ju veeeeeelmi rada 😉

a na take pockanie sa aj my hrame, vie kde ma ma pockat a caka a nepohne sa odtial

bodka13
1. okt 2009

🙂 anlu.... som rada že nie som sama taká "prísna" 😉 🙂 🙂

macka01
1. okt 2009

aby si 2 ročné dieťa určovalo pravidla ako ano a ako nie,no to by videlo.už má dosť rozumu,aby pochopilo ,čo mu vysvetluješ,aj to kto rozkazuje a kto poslúcha

anlu
1. okt 2009

bodka 😉

mayap
1. okt 2009

rovnaké problémy som aj ja mala s mladším synom, no mával so mnou asi mesiac... 🙄
potom som jednoducho začala praktizovať to, že ak chce niekam so mnou ísť, musí sa držať za ruku, inak ho vezmem na ruky a ideme domov. no priznám sa boli sme nejaký čas atrakcia... 😝 😝 😝 . malý sedel na zemi, ručal ako tur a ja nad ním ako boh pomsty... 😀 . no nakoniec pochopil, že s maminkou nepohne, hoci ešte občas vyskúša, či sa niečo nezmenilo...
ešte doma, pred prechádzkou zvykne vyjednávať, že nie za rúčku... no jediná odpoveď, ktorú dostane, buď za ruku, alebo nepôjdeme nikam.
chce to trpezlivosť, ale bezpečnosť je na prvom mieste. a my bývame na dedine, kde nie je toľko áut. v meste by to mala byť samozrejmosť, aby sa dieťa držalo mamy za ruku...

bodka13
1. okt 2009

monkasponka....tak ako vám to ide 😕 ešte beháte po ulici ?

anlu
1. okt 2009

mayap presne tak 😉 dobre si na to isla, ja som zistila ze deti si sem tam overia ci naozaj platia dane pravidla

renca3
2. okt 2009

mudre mamicky...poradte. problem v aute v autosedacke. syn sa naucil odopinat 5-bodove zapinanie a pocas jazdy mi pobehoval po aute. vyskusala som: vysvetlovanie stale dokola, krik, prudke zabrzdenie, aby sa naplasil, capnutie po zadku, raz som zastavila a ponukla som ho jednemu panovi, nech si ho zobeire, ked sa nechce odopinat, strasenie policajtmi, nemocnicou....nic, stale sa odopol.

macka01
2. okt 2009

môjho maleho 5bodove keď už začalo tlačiť tak používame pás a prepneme sedačku aj s malym,neviem či si pochopila,skrátka neupíname zvlášť sedačku pásom a zvlášť malého popruhmy ale len veľkým pásom oboch.Môže sa to,dokonca to máme na tej sadačke nakreslené,ako varianty na zapínanie.To asi neodopne,musel by veľmi nahnúť nabok,ale to ho zasa ten pás nepustí,takže v pohode,Ani náš sa sám neodopne a to je väčší ako tvoj,nedočiahne tam poriadne tak skús 😉

felixa
2. okt 2009

Renca3, nikdy maleho (al. svoje deti) nestras tym, co vzapati namozes splnit, lebo velmi rychlo sa nauci (a uz sa asi aj naucil), ze len strasis, ale hrozbu nesplnis. Je jasne, ze nedas decko do nemocnice, ani policajtom, ani cudzi pan si ho neodnesie, alebo, ze dostane vyprask, ktory aj tak nikdy nedostane a pod...).

Ja by som maleho zobrala autom do parku alebo na nejake miesto kam rad chodi a velmi by som mu o tom hovorila, ako tam bude uzasne a ze tam budeme dlho, a takisto by som mu povedala vopred, ze ak sa odopne, okamzite otocim auto, a ideme domov, a presne to by som aj spravila, mohol by ziapat kolko by chcel, a spravila by som to zakazdym. Takisto, ked by som s nim isla k lekarke alebo niekde, kde musim prist, vopred by som mu slubila odmenu, ktoru by som mu ukazala (sladkost, hracku, malickost...), ale upozornila by som ho, ze mu nic nedam, ak sa odopne. Popr. by som to pred nim, este nejakemu cudziemu dietatu darovala. 😲

bodka13
2. okt 2009

...ale tie odmeny sú "návykové" 😉 a pripútaný sa nesedí za odmenu 😉

roasha
2. okt 2009

tak to ti neviem poradit renca,nasa chvala bohu sedi v autosedacke od zaciatku rada,mozno ma respekt,kedze sme mali "lahku buracku" 😖

macka01
2. okt 2009

tie odmeny,no neviem,občas ano,ale môže sa stať že bez odmeny neskôr neurobí nič a bude to ešte horšie.deti musia poslúchať,lebo sa to patrí,nie preto,že bude za to odmena.Tiež som sľúbila odmenu synovi,keď sme boli pred pár dňami zošívať hlavu,veľmi sa bál,tak ak nebude veľa kričať,kupim mu hračku,tak somto splnila,ale to bolo vážne však?bolestivé.Ale za dobré poslúchanie sa odmeny nedávajú,to musí byť samozrejme.

bodka13
2. okt 2009

macka súhlasím 😉

renca3
2. okt 2009

felixa...tolko trpezlivesti a casu nemam. mozno by to zabralo, mozno nie.

macka...tuto sedacku nie je mozne tak pripevnit ako pises. sedacku ma pripnutu zvlast a aj tam sa mi nahol k sedadlu, odopol a na zakrute sa prevalil nabok s celou sedackou.

bola som zvedava, co napisete. som sa s tym trapila cele leto, ale uz som to vyriesila. kupila som visiaci zamok a zamkla som ho na kluc o pasy, co ma cez plecia. samozrejme sa mu to nepacilo. takto som ho zapinala par tyzdnov a ked som mu potom povedala, ze ak sa este raz odopne, dame zamok, neodopol sa. zamok je stale v aute nachystany. 😉

bodka13
2. okt 2009

😀 😀 😀 renca ...škoda že tu nie sú smajlíci ako na skype by si mala palec hore a potlesk...perfektné riešenie 😉

roasha
2. okt 2009

renca 😀 😀 😀 😀

anlu
2. okt 2009

renca super si to vyriesila 😀 😀 😀 my auto nemame tak nemame ani take problemy, uvidime ci to nezacne Olivka robit v kociku lebo zacina sediet (jasne ze v kociku to nie je take nebezpecne, len som zvedava ci to zacne robit)

renca3
2. okt 2009

nuz...nie je to take inteligentne riesenie ako pisala felixa, ale rychle a ucinne. 🙂

renca3
2. okt 2009

a este som zabudla napisat. obcas ma upozornil, ze este som nedala zamok. vtedy som mu povedala, ze ja viem, ze je uz rozumny chlapcek a zamok uz nepotrebuje. 😎

bodka13
2. okt 2009

renca 😀 😀 😀 ...chapavé a rozumné dieťa 😉

felixa
2. okt 2009

No vidis, ja sa tu trapim s vymyslanim a ani netreba, to tvoje riesenie je uplne jednoduche a super. 😀
A to s tymi odmenami, to teda mate vlastne pravdu, nema sa davat odmena za nieco, co sa ma decko naucit ako samozrejmost, ale len vynimocne.

Inak, ja som svoju malu naucila v parku slusnemu spravaniu (hadzala sa o zem a plakala, ked si vynucovala ako dvojrocna obsadenu hojdacku a pod...) prave tak, ze som ju vopred upozornila, ze ak to bude robit, tak ideme prec a spravila som to raz (v parku sme boli asi len pat minut). Odvtedy sa mala tak nalakala, ze odideme, ze uz posluchala. 🙂

renca3
3. okt 2009

felixa...a ako ste odisli? mala po svojich? lebo moj by si tam sadol na zem a mohla by som ho akurat tak odniest.

inak dakujem za tvoje rady, este urcite pouzijem pri inych vzdoroch. 😉

felixa
3. okt 2009

No jasne, ze na rukach. 😀 Kopala, vrieskala, zurila. "Plieskalo nou obdobie vzdoru", ale nastastie mala iba dva, tak sa ju dalo odniest. Cim sme sa viacej vzdalovali od ihriska, tak uz len pofnukavala, lebo videla, ze to myslim vazne a ze jej plac nepomaha.