Malý ma vonku nechce držať za ruku a neposlúcha

monkasponka
30. sep 2009

Ahojte žienky, mám takú zaujímavú otázku: Malý má vyše 2 rokov a keď sme vonku na frekventovanej ulici ani za svet ma nechce držať za ruku. To znamená že autá frčia z jednej aj z druhej strany a on lieta kade- tade a ja samozrejme za ním . Vyzerá to katasrofálne, nechcem vedieť čo sa stane keď to nedostriehnem.Alebo ostane niekde za stromom stáť a ani ho nehne. Pomôže keď si ho nevšimnem a idem ďalej ale to mi može vybehnúť.

renca3
6. okt 2009

tak som tu zas. dnes mi zase maly vybehol na parkovisko a islo auto. uz bol natrenovany, ze ked som zakricala "stoj, auto", tak zastavil. ale dnes NIE. som ho dobehla a naplieskala po zadku. to bolo prve, co ma napadlo. potom vyrazne vysvetlovanie a vyrazne vysvetlovanie. bez drzania za ruku to uz nepojde. ale to je sekunda a je
odo mna x metrov.

bodka13
6. okt 2009

reni ...to isté by dostal aj odo mňa 😉 ....treba urobiť dohodu,že stojí na konci chodníka a neopováži sa urobiť krok na parkovisko 😉 u nás to fungovalo 😉 😉

monkasponka
autor
8. okt 2009

Fúuu ale ste sa rozpísali, ďakujem za rady, ano treba byť trpezlivý, skúšam to sladkostami ako odmena, keď je niečim zaujatý tak ho anii nenapadne ma neposlúchať.
A zvyknem to otočiť opačne, keď mu vravím aby on dal pozor na mňa aby ma auto nezrazilo, čo by robil bez mamy, musí na mňa dávať pozor.... sem-tam to pomáha 🙂