Malý potrebuje neustále zábavu. Ako sa ovládať a nevybuchnúť?

skalnicka
25. máj 2009

...neviem, ci sa tu nachadza podobna tema, ak ano, ospravedlnujem sa, ale...mam takyto problem, ktory ma velmi trapy.Mam polrocneho synceka, ktoreho nadovsetko milujem, zniesla by som mu aj modre z neba, skratka, je to moje zlatko, tak ako sa na dietatko patri...obcas mam ale jeden problem...chrobak je velmi zive dieta, stale v pohybe, zboznuje nove podnety, nove tvare, nove prostredie, co mu pochopitelne nedokazem vzdy zabezpecit..ak sa zacne nudit, zacina sa ten pravy horor...place i ked je napapany a suchy, zlosti sa, nervaci...obcas to zvladam s prehladom, pomojkam, pohladkam, prejdeme sa po byte, ideme von...obcas - hlavne v noci je to horsie..zobudi sa vyspaty v strede noci, chce sa hrat a ked k nemu nik nejde, spusta hrozny narek...ked k nemu idem snad 21 krat, tak...uz skratka vybuchnem a zvrcim na neho, s tym, ze musim zatinat sanku - rozumejte, nie ze by som ho chcela bit alebo co, len uz som skratka vytocena...keby ste vedeli ako ma to hned v zapati mrzi, ale ja si fakt neviem pomoct...som len ja taka zla matka?

felicia1
25. máj 2009

si dobra matka,nesmiete sa len mojkat stale,potom bude rozmaznany

skurinka
25. máj 2009

skalnicka-nejsi zla maminka.to je normalni .mam dve deti a to druhe bylo a je cislo a taky uz rvu.ale ja teda rvala brzo,pac to bylo neunosne.takze si z toho nic nedelej obcas nam rupnou nervy vsem .a taky me tpo pak mrzi ale zase rikam ze treba bude lip.

danciacik
25. máj 2009

Skalnicka, vôbec nie si zlá matka, je to prirodzená reakcia a myslím že máš dosť pevné nervy keď vybuchneš až po tom čo sa mu takto povenuješ.
Poviem ti čo mi povedala psychologička a to, že sa nemám snažiť byť perfektnou matkou, lebo taká neexistuje a ja sa zbláznim a moje deti keď uvidia že všetko robím perfektne tak budú ku mne menej dôverčivé, lebo si budú myslieť že musia byť bezchybné aj oni.

anta
25. máj 2009

Skalnicka, to vůbec nejsi zlá matka, to rozhodně ne, to si nesmíš připouštět. Já kdybych šla k malýmu 21krát v noci, tak už tady není 😀 😀 😀 Ale teď vážně, tvé dítko musí pochopit, že v noci se spí a ne hraje, jinak si zcela prohodí noc za den. 😉 Zkus ho v noci položit do postýlky, chvíli u něj buď nebo ho pohlaď, drž mu ručičku a stále mu opakuj, že je noc, že se spí a dobrou, on to pochopí. No ale teda bude to chtít trpělivost 😔

bibula
25. máj 2009

dieta sa da rozmaznat,az ked si zacne uvedomovat - t.j. cez 2 roky 😉

nie si zla matka,len si unavena,unudena...nakoniec ako my tu 😀

safiah
25. máj 2009

urcite nie si zla maminka len to chce trpezlivost snad pomoze ked sa trosku prestrieda niekto pocas dna a s malym sa zahra niekto iny ocko, ak mate starych rodicov poblizku.a neboj sa nikdy si laskou a mojkanim dieta nerozmaznas, rozmaznava sa ked je uz starsie napr mu budes kupovat to co si povie.
my sme mali tiez take len dva krat viac toho bolo a teraz si vyzaduju skor len to aby sme sa im venovali a noc krasne vyspinkaju.
zelam ti vela sil.

ygreen
25. máj 2009

jsi bezva máma, je to normální, že člověka dokáže vytočit i jeho miláček miminko, a jak snadno 😉

venonna
25. máj 2009

jeeej!!! Tak do tejto temy patrim 😅
dcera bude mat 2 roky a ja som tehu - to znamena casto unavena, nemam poruke starych rodicov a MM ma toho tiez vela. Takze u nas sa tiez vrci, krici a podobne, ked uz nervy nestihaju... 😔
Ale s nocnym spankom sme sa popasovali tak, ze ked nie a nie spat, vzala som ju do postele, pevne k sebe privinula a mala sa bud ukludnila a zaspala a potom som ju dala do postielky, alebo jej po chvili zacalo byt v tom objati tesno a sama privitala, ked som ju ulozila na jej pelech 🙂
Tak mozno skalnicka pomoze take cosi aj Tebe 😉
No a cez den je to rozne... 😖

sakura77
25. máj 2009

skalnicka,je to uplne normalne,sme mamy,mame toho vela,deti neposluchaju ako by sme chceli,sme unavene.to by bolo vela aj na kona,ja tiez by som momentalne kedze som tehotna chcela byt v klude kvoli babetku,bohuzial moj synator ma na to iny nazor,takze vyletim teda dost casto-plus tie rozhadzane hormony do toho,noooja myslim ze kazdemu sa to obcas stane-a kazdeho to potom aj zamrzi ze ano 😉

monika131
25. máj 2009

Skalnicka, ja si tiež myslím, že nie si zlá mamina. Aj maminy sú len ľudia a občas im prasknú nervy, je to podľa mňa normálne, a tá naša slávna materská dovolenka by sa mala premenovať, lebo dovolenkou určite nie je.
My s manželínom čakáme naše prvé bábo a som zvedavá ako to budeme zvládať, možno nám tiež občas obom prasknú nervy a budeme po ňom kričať. 😅

venonna
25. máj 2009

myslim, ze dolezita je reakcia po vybuchu, my sa vystiskame, vysvetlime si pricinu... proste aby dieta citilo, ze to nie je az take zle... 😉

liviky
25. máj 2009

skalnicka si dobrá mamča,já bych asi vybuchla dřív 😅
venonna - taky sem to zažila,mám cácorky od sebe 2 roky a byl to záhul hlavně v těhu a teď když mladší začíná chodit tak se strašně rychle učí lumpárny od starší,takže já už upouštím páru někdy už i kolem poledne a večer sem ráda že dou spinkat 😀 .....ale věřím,že už to bude jen čím dál lepší,už ted si dost dokážou vyhrát spolu 😉

....jo a co se týká nočního spaní,tak první byla docela fajn,ale u druhé to bylo horší a ted když se snaží usnout jedna nebo druhá,tak se navzájem volají a blbnou a to je pak o nervy co by dup.......chtěla bych od léta ať mají holky už jen postel a postýlku bych chtěla zrušit,ale jestli by mě spíš nezrušily ty dvě lumpice,kdybych je musela od sebe odtrhávat a ony by pořád nechtěly usnout,no tak nevím! 😖

gedren
25. máj 2009

Prasknuti nervu se stane kazdymu. Je dulezity se potom omluvit (i malemu diteti) a vysvetlit. Pak je vse v poradku.

liviky
25. máj 2009

jj gerden přesně tak 🙂
sou to sice malí človíčkové,ale ví jaks náma pořádně zatočit 😀 ,ale omluva je samo vždy na prvním místě,.....vždyť hlavně od nás vše okoukají a tak se pak taky chovají že jo!

jeudi
25. máj 2009

skalnicka takove situace znam moc dobe obcas to jinak nejde takze klid nejsi sama kazda matka to obcas udela i kdyz sve dite miluje nade vse

monkula
25. máj 2009

nie si zlá matka ,si len unavená....
Názory, že neber ho na ruky, lebo ho rozmanáš sú zastarané a vytáčajú ma viac, než plač mojich detí....

Ako píše bibula, dieťa sa dá rozmaznať až vo vyššom veku, keď mu v hlavičke docvakne, že keď spustím krik, tak všetko dosiahnem....

Tulakj si ho, keĎ sa mu zažiada, túlené deti sú potom sebavedomejšie, lebo vedia, že mamička je pri nich vždy, keĎ potrebujú... a vôbec, užívaj si ,že si ho môžeš túliť kedy chceš, potom sa nedajú.... 😉

felicia1
25. máj 2009

😀 ja som si nevsimla kolko ma mesiacov,takze to rozmaznavanie beriem spat

no mam kamosku ktora svoje dieta stale vlaci na rukach od narodenia a dnes viete ako ziju?neziju sa da povedat,vsetko robi s nim na rukach,dokonca aj curat,a ako nahle ho mam polozi do postielky alebo do ohradky,krik pocut na celu dedinu 😀 nieco sa na tie deti predsa len nalepi

monkula
25. máj 2009

feli, ono to prejde,,, koľko má to malé?
Lebo aj moja malá bola taká, a dnes sa musím prosiť, nech mi dá pusu 😀 😀 😀 príd, len keď chce cecíkovať, FALOšNICA MALá...

cuchre
25. máj 2009

pohoda, poznam...nikedy som tak unavena, ze revem..a to len za krpcom chodim a strazim ho, aby nieco nevyviedol...ked reve, bud ho encham vyrevat a potom pomojkam, alebo pomojkam hned.. a ked spi, spim aj ja, spanok je na stes najlepsi 🙂 pripadne si vybehni do vedlajsej izby ponadavat, tiez pomaha 🙂

cuchre
25. máj 2009

feliacia, moje dieta je zvedave, kym nevedel chodit, tiez bol stale na rukach, teraz je az prilis samostatny a vsade vlezie. nemozeme zovseobecnovat 🙂

claudinka
25. máj 2009

joj tak tato tema je pre mna aktualne najma posledne dni.. maly vrieska na rukach, v kociku a mne ide prasknut hlava.. a ked zacne pri jedeni vystrajat, to ma priam do zufalstva uhana bohatstvo a pritom vie byt aj taky dobrucky.. tiez sa mi posledne dni viackrat stalo, ze by som ho najradsej zdrapla a nieco mi spravila, ale vzdy sa vzapati na to uvedomim a najradsej by som prefackala samu seba 😝 ale mne to robi najviac to, ze som pedant a strasne mi vadi neporiadok a pri malom nic nestiham a ked este zacne aj on vystrajat, najradsej by som skocila z okna.. alebo ho niekomu aspon na tyzden pozicala 😖 ale je to urcite aj z velkej miery tym, ze muz mi doma hovno pomoze a som na vsetko sama.. a tym, ze bordel neznesiem, je to o to horsie 😖

cuchre
25. máj 2009

claudinka, kasli na bordel, ked zacne behat, to by si musela upratovat cely den..zvyknes si, otupies 🙂a nejdu mu zubky, moze byt preto mrzuty....

skalnicka
autor
25. máj 2009

dakujem vsetkym za povzbudive slova, skutocne som to asi potrebovala pocut...obcas clovek straca sudnost, nevie kadial ist a ak aj niekam ide, tak nevie, ci soravnym smerom...najzaujimavejsie na tom vsetkom je to, ze ja som nikdy taka nebyvala - taka prchka...ale asi to bude skutocne unavou...ja som taka tvrdohlava mulica...nasi nas navstevuju kazdy vikend, chcu maleho varovat, no mna znervoznuje, ked s nim nie som...vlastne odkedy sa narodil,nedokazem vypnut...budem s tym musiet asi naozaj nieco urobit, aby som aj z neho nevychovala nechtiac nevacika alebo bojazlivacika 😒 kazdopadne, mojkat si ho budem aj nadalej a nielen vtedy, ked na neho budem nechtiac zla...

monkula
25. máj 2009

skalnička, ten pocit, nervozity, keĎ nie si so svojím dieťaťom, toho sa nikdy nezbavíš.....
Ja mám už veľkého chlapa doma, no najviac sa teším, keď je doma a nie v škôlke, alebo na tréningu... 😅 😅

claudinka
25. máj 2009

cuchre asi to bude tymi zubkami, zatial nam vysli iba dva spodne.. ale je asi v najhorsom veku teraz, nic ho nebavi, hracky su na poslednom mieste 😒

skalnicka neboj sa, ja som na tom presne tak, ako pises, tiez mi maleho nikto nepovaruje, lebo bez neho nevydrzim.. a ked tak, iba svokrovcom a aj to na hodinku letim nieco vybavit, ked uz tam nemozem ist s nim.. ale momentalne som v takych stavoch, ze by mi to pomohlo dat niekomu na par popoludni maleho.. lebo uz neviem, co s nim robit.. vsade sa stavia, lozi, nervaci, no otras 😒 a to som si hovorila, ze sa toho asi nikdy nedozijem, ze budem chciet ho niekde mat mimo mna a vidis, je to tu 😀 😀

kotenko
25. máj 2009

aj mne vela krat plaskli nervy, najma prve dni, ked sme mali Lilianku doma... ked som ju krmila a stale jej mliecko tieklo nostekom von... som na nu kricala.... potom som sa v zapati rozplakala, co mi to bolo tak luto a navyse, ked zato nemohla...

hasleerka
25. máj 2009

tak to aj mne občas rupnú nervy ... pokričím po babách, aj capnem po zadku, potom si to vyčítam ... ale zas na druhej strane, ono to nezaškodí, aby vedeli kde majú hranicu

anta
26. máj 2009

Ahojky holky, když mi praskají nervy, tak mi nejvíc pomáhá koník, přečtu si o tom, co vyvádí ostatní děti maminám, 😀 😀 😀 uvědomím si, že ten můj není tak strašný, že by to mohlo být horší a hlavně se ujistím, že je to naprosto normální a jsem v klidu 😉