Malý sa nerád oblieka. Robia to aj vaše deti?

roka96
23. máj 2009

Ahojte moj syn sa nenormálne nerád oblieká.. viem, že to všetky deti ale on čo pri tom robí.. ja ked ho mám obliect tak máme doma orchester.. on plače ale nenormálne hádže sa uteká vykrúca sa.. no obliect ho je fakt horor. robia to aj vaše deti?? On sa nikdy rád neobliekal ale teraz sa to stupnuje. ja si myslím, že je to aj tým, že je strašne živý a on nemá klud ani pri jedle on musí stále niečo robit aj sa mu snažím dat do ruky hračky chvilku velmi malú ho to zabaví a potom zase.
po zadku mu nechcem dat tak neviem už ho niekedy aj nechám nech sa hrá len tak, ale ked musíme niekde íst a ešte ráno.. no asi budíme aj celý dom.. díky za príspevky.. 🙂

suzuki141
13. júl 2009

je tu este niekto s problemam pri obliekaní?ja uz neviem co robit?vsetko ju tlací ona to nechce chce ine a ked jej dam ine nechce ani to po zlom to nejde obleciem ju nasilu a aj tak sa vyzlecie a place priam reve a ja s nou!!! pomozte mi niekto dakujem

zuzikmeduzik
13. júl 2009

fiha, vidim, ze to vekom asi bude iba horsie ☹ maly uz teraz pravidelne velmi krici pri prezliekani aj prebalovani a vrchol vsetkeho je ked mu chcem dat pred papanim podbradnik 🙂 a nenavidi ani kremovanie..
suzuki, podla mna nemozes plakat s malou - citala som v mame a ja, ze ak sa dieta nechce obliect, treba nechat vyskusat byt naholo medzi ostatnymi oblecenymi detmi,sama sa bude cudne citit resp. v zime nechat ist chvilku bez bundicky, tu mat so sebou v batohu a dietatko si nakoniec bundicku aj samo vypyta..
som zvedava, ako to bude u nas..mozno aj ja zufala napisem sem

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

a nepomoze vam, ked date detom hracku do ruky. nas Damian tiez plakal ked bol mensi pri obliekani a teraz ked ma hracku v ruke tak je v pohode

zuzikmeduzik
13. júl 2009

u nas koncia hracky na zemi - niezeby ich tam vedome hadzal, ale od jedu nic v ruckach neudrzi 😔

roka96
autor
13. júl 2009

my máme teraz také kludnejšie obdobie .. no ako kedy.. nám nepomohlo tiež nič dat do ruky proste nie a nie obliect... to s tým aby išlo neoblečené som čítala aj ja... asi teda v mame a ja. n uvidím. my máme obdobie, že každý den prídeme z vonku s jednou ponožkou.. ide ma šibnut..

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

ani nic co sa toci alebo ja neviem, nieco co pomoze uputat pozornost na chvilu vam nepomoze. ked maly nebol schopny udrzat este hracky v ruke tak nam pomohlo ho prebalovat v ohradke a pozeral na kolotoc ako sa hracky tocia 🙂
no ked tak citam vase prispevky tak asi ten nas je este kludas

roka96
autor
13. júl 2009

no naozaj nič všetko hned v momente zahodí.. a kolotoče a hrázdičky sme nemali radi nikdy.. možem mu dat čokolvek nechce vyhodí.. točí sa plazí sa uteká mi...
máš kludasa asi áno.. bud rada.

suzuki141
15. júl 2009

no ale to nieje len tak.ona absolutne nechce mat nic na sebe a ked tak len nocnu koselu a nohavicky vobec nie.ked niekam chceme ist tak nasilu.lebo by sme sa nikam nedostali.a ak by sme zostali doma zasa by vyhrala.

zuzikmeduzik
15. júl 2009

co keby si suzuki skusila malu raz zobrat v nocnej kosielke a osoby, ku ktorym idete, by ste nahovorili, aby sa zacudovane hned vo dverach malej opytali, preco prisla v nocnom..by sa mozno nabuduce chcela obliect...jasne, beriem, ze to chce pevne nervy...tak sa drz-te

roka96
autor
15. júl 2009

suzuki no ja syna tiež obliekam aj pri plači, lebo by sme tiež boli len doma. ešte že je teplo a nemusíme sa obliekat vela. no už teraz sa teším na zimu- čo sa týka obliekanie!!! 😅

mamutka
15. júl 2009

u nas je najvacsi chaos pri prebalovani, maloco pomaha, uz aj mobil sa okukal, ked daco ja chytim do zubov a robim s tym voloviny, to este ako tak zaberie, vyzeram akoby som si ziadala permanentku na psychiatriu, ale ked to zabera, tak co 😀
rukavy nenavidi, zima zase bude peklo 😝
a vsetko chce riesit postojacky, s plienkami je to uz horsie, esteze robia aj na latkovych suchy zips, inak by ma drblo a bol by s holou ritou. takto sa to da kym poskakuje, len sa musi dacoho drzat, kedze mater ma len dve ruky, blbana 😒

cestovatelkaandrea
16. júl 2009

mamutka 😀 😀 😀 😀 strasne som sa zasmiala 🙂 normalne som si tu situaciu ked mas nieco v ustach vedela predstavit. ja ju tiez robim doma kazdy den a pripadam si niekedy ako pomatena 😅

suzuki141
17. júl 2009

ahojte no uz dva dni sa to da lebo si da plavky a idem e na plavku.potom v kruhu kamaratov sa oblecie a aj gatky a saty.no len aby sa neochladilo!!! potom to bude asi zase horor.ale zatial si uzivam klidek.

nikolkaaa
22. aug 2010

ahojte maminy chcem sa vas spytať že či použivate pre vaše dieťatko čiapočky..chcem sa spytať že ci ich mam davať vždy ked som s malim vonku aj ked je vonku teplo tak musi mať ciapočku alebo iba ked je zima a fuka vietor?dakujem ..

nanika
22. aug 2010

@nikolkaaa my sme nosili a nosime len ak je vonku chladnejsie, ako doma a presne ako pises, ked fuka, susedine decka nosia aj v dvoch rokoch a nie je vonku vyslovene teplo... tak si vyber

nikolkaaa
22. aug 2010

dakujem..pytam sa lebo ak je teplo tak sa mi zda byť ta ciapocka zbytocna pretože sa bojim aby sa maly neprehrial..

bubelko
22. aug 2010

@nikolkaaa ak doma nema ciapocku, tak pokial je vonku teplejsie alebo rovnako ako doma, nemusis. co sa vetra tyka, ak ju mas v hlbokom kociku (co predpokladam) tam mu nenafuka. jedine ak ho vytiahnes von, tak mu mozes so sebou nosit klobucik kvoli slniecku alebo vetriku. ak sa mierne ochladi, staci aj kapucka (moj sa narodil v zime a ciapku nosil zo zaciatku, ked bolo zima. a aj to len tenku, lebo mal na tom este kapucu z overalu a neskor, ked sa oteplilo nosil uz len kapucu, lebo v kociku nefuka). ciapku by som davala az v chladnejsej jeseni ci v zime 😉

majus1235
12. jan 2011

pomozte mi moj maly ma tri mesiace a nevem si s nim dat radi vobec nece nosit ciapku ani byt v kociku dokonca ani v aute sa mu nepaci vobec s nim nemozem nikde chodit bo furt len reve ked s nim mam volakde ist normalne mam s toho depresiu uz nevem co mam s nim robit lebo dnu nemoze byt furt ale ked chcem ist s nim von ludia sa po mne pozeraju ako by som ho triznila alebo co uz nevem co mam s nim robit poradte mi prosim

babulina
12. jan 2011

@majus1235 - co tak pritiahnut kapucnu na hlavku, vatu do usi - je v hlbokom kociku tak tam by ho nemuselo ofuknut, alebo kryt proti dazdu - budes sice vyzerat trosku divne pocas slnecnych dni ale nenafuka na neho 😅

lublana1
12. jan 2011

@majus1235 ...ahoj, my mame 6 a pol mesiaca a mam doma to iste... 😒 obliekanie to je neskutocny rev a v kociku este vacsi... a v aute je ticho, len ked sa vezie, akonahle auto zastavi, plac... nepomaha nic, obliekanie prereve cele a v kociku prestane az ked zaspi... a ludia sa tiez obzeraju, mam pocit akoby kazdu chvilu uz isli volat socialku, ze co s dietatom robim, uz mi tak lezu na nervy...

petka30
18. feb 2014

Tak idem zaktualizovať tému- malá má 4,5 rokov- a je to katastrofa- stále v pyžame radšej sedí doma ko by sa mala obliecť- tých drobcov to časom prejde no čo s takou velkou babou?

aneet777
9. júl 2016

No,uz som si myslela,ze len je taká..ale ako rak citam,mame to vesele :D mne mala (20m.) začala teraz tak vyvádzať..spočiatku som to ako tak dala,ale posledné dni sú masaker,som zrelá na psychiatriu...ani prebalit,ani prezliect...ísť von?kým toto všetko absolvujeme,ma prejde veskera chuť... :D :D