Malý sa nerád oblieka. Robia to aj vaše deti?

roka96
23. máj 2009

Ahojte moj syn sa nenormálne nerád oblieká.. viem, že to všetky deti ale on čo pri tom robí.. ja ked ho mám obliect tak máme doma orchester.. on plače ale nenormálne hádže sa uteká vykrúca sa.. no obliect ho je fakt horor. robia to aj vaše deti?? On sa nikdy rád neobliekal ale teraz sa to stupnuje. ja si myslím, že je to aj tým, že je strašne živý a on nemá klud ani pri jedle on musí stále niečo robit aj sa mu snažím dat do ruky hračky chvilku velmi malú ho to zabaví a potom zase.
po zadku mu nechcem dat tak neviem už ho niekedy aj nechám nech sa hrá len tak, ale ked musíme niekde íst a ešte ráno.. no asi budíme aj celý dom.. díky za príspevky.. 🙂

zuza.m
23. máj 2009

roka no su na tom všetky deti.aj naš to nikdy nemal rad ale kym nevedel štvornoškovat sa to ešte dalo.teras len utiect a utiect.už len ked ho položim spusti lebo vie čo ho čaka.a prebalovanie hotova pohroma.nachystam plienku položim ho na nu a kym zaplnem už aj ujde .čim viac sa štorcuje tym viac to trva a o to dlhšie su jedy.začala som to riešit tak že ho teda prebalujem alebo obliekam postojačky alebo posediačky.alebo mu dam niečo do ruky.hrkalky ho nebavia tak vždy niečo čo ešte nevidel alebo na čo už zabudol.dnes mal napriklad zrkalo a bol klud.niekedy mu dam do plechovici cumle a flaštičky a on ich vybera.
inak ta nepotešim suseda ma už vyše 2ročneho a robi to iste.ked ho chce obliect tak mu dava všeliake sladkosti len aby ho mohla dat do kopy.mylsim že dat mu po riti ti nepomože .skor si ho nevšimat a kludnym hlasom mu rozparavat.musi pochopit že aj tak mu ten krik nepomože.nejako ma to nerozhadže ked viem že je to iba zjedu . 😅

roka96
autor
23. máj 2009

ved ja pri obliekaní som kludna, vždy mu poviem, že či plačeš alebo nie proste ta obliect musím. nechcem zase aby získal pocit, že plačom niečo vyrieší.. Chcela som vediet, či aj iné sú také.. mne to v podstate nevadí, len som mala niekedy pocit, že čo si asi myslia susedia 😠 viem, že niktoré dieta sa neoblieka rado, len som chcela vediet, či aj pri ostatných sú to také extrémy... 😉

mirko
23. máj 2009

neboj toto sme mali aj mi doma..........kym som mojho maleho obliekla som bola spotena, unavena ako pes a taketo obdobie mal cez zimu, tak si vies predstavit......no a ked to uz bolo neunosne dostal po riti( no vtedy este po plienke) a bol klud a susedia nech si mysleli co chceli....a aj teraz to obcas robi, ale ako pise zuza.m uz si ho nevsimam a on sa ukludni

zuza.m
23. máj 2009

no ja som zvedava že do kedy bude mat take obdobie.heh
susedin ma už po 2rokov a akurat včera mi hovorila že mu musela dat žuvačku inak by ho neprebalila.(ešte ma plienky)
neviem ale asi už takemu velkemu by som to netolerovala.tie plienky a ešte k tomu jedy že ho človek chce prezliect do čisteho.´

roka my sme naštastie v rodinom tak susedia su dalej ale zastavku pred oknom.tak kolko razy kukam cez okno či tam niekto nestoji. 😅 .maly ked kriči od jedu to je ako keby som ho rezala. 😅

roka96
autor
23. máj 2009

my sme na tom podobné fakt ten krik.... to musí byt počut až neviem kde 😅 ale zo všetkého vyrastieme no nie?? ale ked mám íst niekam ráno a predstavím si obliect jeho s jeho náladou a potom seba tak mi to také smiešne nepríde... 😀 😀 😀

zuza.m
23. máj 2009

no ja naštastie nikam skoro nechodim.ale naštastie nieje taky vždy .dnes večer sa obliekal uplne bez scen.tak že neviem podla čoho to je.

roka96
autor
23. máj 2009

no to aj moj ked bol mladší tak to celkom ušlo to ho aj niečo už len zaujalo no teraz nič.... jednoducho on sa chce hrat a ja ho vyrušujem trápnym obliekaním... ved holému mu je predsa najlepšie no nie??? 😅

briketa
23. máj 2009

Roka, pozeram, ze maly ma 11 mesiacov. Ku tomu nazvu temy, ci problemu,sa da napisat jeden vystizny vyraz - vitaj vo svete rodicovstva 😀 . Moj maly ma 3.5 roka a este stale najradsej beha holy, bosy...
Teraz sa Ti nechce obliekat, neskor sa to vysortuje, budu vadit vsetky cedulky a visacky, potom budu nohavice tvrde, svetrik skriabat, tricko ma uzky krk.... 😀

mamutka
23. máj 2009

potom cigani su idealni rodicia, lebo sa rozhodli netraumatizovat dietky a tie behaju na holaka....to len my sme take matere o nicom 😀

claudinka
24. máj 2009

hehe to pozname.. ja ho nemozem ani prebalit, co ten vystraja.. pri jedle sa to nastastie da, ale akonahle ideme prezliect z pyzamka alebo obliect von, to je revu, jak keby som ho vrazdila.. ani hracky, ani nic nepomaha.. a to pritom sa mi nezda, ze by som bola nejaka necitliva 😠

zuza.m
24. máj 2009

briketka to je super.budu preberat čo???nechcem take slipky ale chcem take.nechcem take tričko ale take a naschval.no asi sa obrnim trpezlivostou.aj ke dpri mojej povahe to asi nepojde. 😅

roka96
autor
24. máj 2009

je to sranda ale aspon budeme mat na čo spomínat.. ved za chvilku budú velký mat svojích kamarátov a my budeme na druhej kolaji no nie?? Treba si užit všetko.. aj ked niekedy ten plač- teda vreskot fakt akoby som ho vraždila.. a pritom sa snažím jemne nežne.. no čo už. ja som už vycvičená po polroku čo sme zažili je už toto napriek všetkému prechádzka ružovou záhradou.. 😉

lalupa
24. máj 2009

roka, hore hlavu, skus si predstvit,ako obliekas dvojicky 🙂 , ponahlas sa niekam, horko tazko sa ti to podari a potom ti zacnu kakat 😀 , celu matersku robim to iste 😀

mikad
24. máj 2009

presne tak lalupa máš pravdu 😀 😀 , viem o čom hovoríš 😉

bashka
24. máj 2009

roka, moja podobne, ja jej vzdy pustim na notebooku nieco a nenapadne ju obleciem, ani si nevsimne, dokonca aj ocesem a fontanku urobim co by sa mi za normalnych okolnosti nepodarilo ani vo sne
gumimaci a bebe lilly z youtube u nas frci 😀

zuza.m
24. máj 2009

bashka trošku staršie mimi.ja mu možem ukazat čo chcem na notebooku a aniu si nevšimne. 😅
inak mamky dvojičiek klobuk dole.stale si hovorim že keby mam dve tak sa asi zblaznim. 😅 ,alebo jedno darujem. 😅 .pravdaže srandujem.
no mate čo robit s dvoma kriklunmi.

bibianka
24. máj 2009

Ja pri tom pravidlene strácam nervy. A musím to absolvovať s dvoma. Prebaľovanie a obliekanie ma už normálne odrovnáva. Vytáčajú sa, zdrhávajú mi v jednom kuse, vyťahujú si navzájom plienky (aj špinavé)), berú prichystané oblečenie...

hiha
24. máj 2009

U nas je to detto,nenavidi tieto ceremonie a ked je najhorsie veru dostane,aj vychovnu a potom je klud.

roka96
autor
25. máj 2009

no fakt mat dvojičky .. 🙂 to chce obdiv.. mojho syna teraz zaujal pri obliekaní teplomer taký digitálny dám m ho v krabičke a chvilku ho zaujme otvárat zatvárat a tak vtedy rýchlo rýchlo rýchlo... 😅

bashka
26. máj 2009

zuza.m, no ja to s malou takto praktizujem od jej pol roka, doma to teda uz mame zvladnute, horor to je na navsteve, alebo hocikde inde 😝

zuza.m
26. máj 2009

no tak možno su deti ktore bavi len pozerat moj maly hned chytat tak že ak nema niečo v ruke ani si nepipnem. 😅 ale tak je to to najmenej čo ma trapi.no nie. 😀 😉

miskachrumka
26. máj 2009

ahojte mi mame zas horor doma ked davame na hlavicku ciapočku no strasne niečo!to je taky rev....... ☹ neviem akomu už mam davat tu ciapočku aj sa mu snazim prihovarat anič ma nejaka mamička takyto problem?pls dakujem

roka96
autor
26. máj 2009

ja som niekde čítala, že pri čiapke pomáha pozerat sa do oči a tak ju dávat,, na nás to sem tam platilo,, no teraz je stále dole 😒

ada085
26. máj 2009

u nas nastava rev ked jej davam rukavy. to uz od malicka a vobec sa to nezlepsilo. skor ja som si uz na ten plac zvykla. co sa tyka ciapky-ta ide na hlavicku v pohodke ale problem nastava vonku-vkuse si ju dava dolu. takze cela prechadzka je len boj-samozrejme mala vyhra

lucdavdan
28. máj 2009

aj moj Davidko to robi tak isto vonku ciapka dole topanocky tak isto,ked ho mam prezliect obliect a ked ide papat,ked prebalujem uteka po celej posteli 🙂 neda sa obliekat stvera sa po mne chyti sa tricka goliere mam uz take vytahane ze mi lezu cicky von klasicky golier a on mi zneho urobi do vecka hehe

zoeno.1
28. máj 2009

ahojte,necitam celu diskusiu,len tak narychllo napisem(mala sa mi stvera za laptopom )
aj nasa A. vacsinou place ked jej obliekam rukavy a niekedy to riesim tak,ze si ju posadim na kolena,alebo rovno na postel a tak vacsinou prestane a ked nie,tak ma smolu,ze? 😎 a pri prebalovani nam pomaha bud nejaka "hracka ",myslim tuba od kremu,kefa na vlasy....ale naj je mobil 😀 ....no a u nas sa asi najviac place,ked sa kremuje tvaricka....no vtedy pomoze len tatino ,resp. slovna formulka -"kde je tatino?"😀

majsan
28. máj 2009

tak to poznam 😀 aj moj maly velmi place pri obliekani a nehovorim pri prebalovani.toci sa a mam problem ho prebalit.ale riesim to tak ze mu dam hracku do ruky a za ten cas ho rychlo obleciem 😉

lenka_da
28. máj 2009

roka96: tie nase deti su az podozrivo podobne 😀 nasa reve pri obliekani na cely barak 😝

roka96
autor
30. máj 2009

Lenka musíme ich potom zoznámit. 😀 😀 len si neviem potom predstavit ich deti.... Ale to bol žart.
ja už som nejako obrnená voči všetkému a len tak ma niečo nezaskočí.. akurát musím vyzerat pred susedmi si určite hovoria: Čo tá s ním robí.. ale mne to je jedno 😉 hlavne že je syn spokojný..

lenka_da
30. máj 2009

Roka, celkom by ma zaujimalo, ako by sa tvarila moja dcera, keby stretla este vacsieho krikluna, nez je ona 😀