Mám baliť bábo na široko?

mischell0110
19. máj 2014

Chcem len vediet vase nazory a skusenosti s tym,ci ste babätko od narodenia balili na siroko alebo nie.Jedni vravia,ze je dobre,ked sa tak bali,aby sa vyvinuli klbiky lepsie a ini zas,ze uz sa to nerobi a netreba,pokial doktor nepovie,ze treba.Preto len chcem vediet vase nazory,co ste si vybrali vy?Babo sa mi narodi o mesiac aj nieco,ked budu predpokladam horucavy a neviem,ci je to najlepsie ju balit este aj do dalsej plienky.Dakujem za nazory 😉

ivka5386
19. máj 2014

Myslim si , ze ano babulko je tak stiesnene v brusku aj v perinke . Je to pre dobro dietatka a aj keby mu to netrebalo nic sa mu nestane tym ,ze ho tak zabalis .... Ja som balila zo zaciatku ale nie stale a keby som to nepodcenila na zaciatku nemusela som ju tak balit potom do 6mes skoro7mes.

edvelyn
19. máj 2014

@heni79 nooo par hodin do dna bolo myslene ze rano ako vstala az do obeda.dve hodky co sme boli vonku to nemala potom zas do vecera.a na noc som to nedavala lebo v tom nevedela spat....

simca06022011
19. máj 2014

ja som balila na "siroko", tak prirodzene, zase nedavala som tu plienku nejak na siroko extra ze tomu dietatu idu nohy az pod pazuchy ako som videla par krat.... az do kontroly u ortopeda, ten potom povedal, ze este balit na siroko.. do dalsej kontroly a potom uz sme nebalili, lebo uz boli klbiky v poriadku .... a teda mna to nijak neobtazovalo :P

ivetz
19. máj 2014

@mischell0110 My sme síce po kontrolných vyšetreniach baliť nemuseli, ale robila som to - nie všetko súčasné, "moderné" musí byť dobré. Tí starí ľudia určite sprostí neboli. Takže na "pampersku" som dávala bavlnenú plienku a poštolky. Žiadna veľká práca naviac. Určite som nič nepokazila. A v perinke bol malý iba vtedy, keď som dojčila - bolo to pohodlnejšie pre neho a aj pre mňa. Pri jeho "pricucnutiach" som prečítala zopár kníh 🙂. Nie som žiadna "zaslúžilá matka" - mám iba jedno dieťa, ale z vlastnej skúsenosti viem, že materský inštinkt funguje a väčšiou je správny. Prajem Ti veľa šťastia a aby Ťa nesklamal 🙂!

marissenka
19. máj 2014

Urcite bal.. kamoska to flakala a potomakas musela do pol roka balit.. a odparaj tu gumu na postolkach je tam zbytocna ķed dāvās jednorazovky. .a citala som raz, ze deti z urcitych uzemi su na to nachylnejsie. Preto v niektorych krajināch nebalia.. .snad som to spravne napisala..

selema
19. máj 2014

ja som nebalila - už v pôrodnici (NZ) nám povedali, že detičky sa už nebalia na široko.

mirkamirko0809
19. máj 2014

Ahoj,ja mam dve deti,dcerku bola prva som teda balila na široko poctivo,aj ked mala klbiky u ortopeda v pohode a syna toho som balila ozaj už len sem tam,podla mna nič nepokazíš ked ju budeš baliť aspoň prvý mesiac aj ked bude teplo,aby si si potom nevyčítala,že si mohla baliť,uvidíš sama aj čo ti povedia hned v nemocnici lebo hned tam robia babätkam sono klbikov.☺

michaelamilan
19. máj 2014

Ja som balila veľmi málo, malý bol nervózny a plačkal keď bol naširoko zabalený, ale torška preventívne to nezaškodí.
Malý dával sám pekne nožičky od seba na široko, nebol an v perinke, max prvé 2 týždne. Určite balením nič nepokazíš 🙂

rakheta
19. máj 2014

Nebalila, maly spaval ako zabiak rozcapeny.

hrabovec
19. máj 2014

ono je to podla mna zbytocne balit na siroko preventivne,pokial su klby zdrave tak azda nepochoreju...aspon nam to tak povedal ortoped,takze zbytocne si davat dalsiu pracu naviac 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
19. máj 2014

Ja som si tiež kládla po malého narodení túto otázku,ale v nemocnici to myslím kontrolujú a aj tak potom ideš k ortopédovi - u nás sa chodí 3x. Aj keď sme na prvej kontrole mali všetko v poriadku, ešte sa išlo na kotrolu pre istotu 2x. Naširoko som ho nebalila.....tiež som chcela preventívne, ale malý to nezniesol, tak som si povedala, keď je všetko v poriadku - netreba. A myslím, že skôr dievčatká majú problémy s klbami viac ako chlapci. Ale je to samozrejme individuálne. Uvidíš čo ti povedia a podľa toho sa zariadiš 🙂

anicka246
19. máj 2014

podľa mňa určite áno.. uvidíš síce čo ti povie dr, ale nám už aj v nemocnici kázali, a aj na prvej kontrole pediatrička povedala.. dokona na prvej kontrole u ortopeda nás pochválili lebo jeden klbik nemal úplne v poriadku, takže bolo dobre že sme ho balili potom to mal ešte masiac a už bolo ok, môže sa stať samozrejme že nebudeš baliť, a aj tak to bude ok, ale aj naopak to môže byť, takže podľa mňa radčej baliť na široko..

nicolle21
19. máj 2014

@mischell0110 celu diskusiu som necitala, ale nas sa narodil minuly rok v juli a nasiroko bol asi 3x na pol dna.. bolo to ciste utrepenie.. ortoped nam povedal, ze klby su ok a netreba, na trojmesacnej kontrole uz bolo vsetko v pohode.. co som v kontakte v sukromke s ostatnymi mamickami minulorocnych julovych babatiek, tak fakt len asi 2-3 balili nasiroko.. osobne taku zenu nepoznam a to maju kamosky aj zimne babatka..
nas maly uz aj beha a vsetko je v pohode.. problemy s klbami su skor dedicne, ak malo niektore babo z vasej rodiny remence, tak urcite bal, ak ste vsetci ok, tak vobec netreba 🙂

nicolle21
19. máj 2014

@mischell0110 a len tak na okraj.. ja som dieta zo zmiesaneho manzelstva, narodila som sa mimo SR a nikde inde som o baleni nasiroko nepocula.. je to podobne ako s vigantolom, nikde sa detom nedava a ziju, ale slovenske deti by neprezili

meluela
19. máj 2014

@mischell0110 teraz sa uz robi sono klbikov rovno v porodnici, to predtym nebolo. Ja by som s tym babo urcite netrapila pokial by to neodporucil lekar. Samozrejme nozky nenarovnavat do stiahnutej perinky a nenosit dieta v klokanke, to by mu mohlo poskodit klbiky.

mirkava
19. máj 2014

@mischell0110 a prečo sa nad tým teraz trápiš? Po narodení urobí ortopéd ultrazvuk a povie ti čo treba... 😉

milota164
19. máj 2014

pockaj co ti povedia v porodnici ked spravia sono klbikov

aredhel
19. máj 2014

@mischell0110 ja som dcerku nasiroko nebalila ale nemala som ju ani zababusenu a stiahnutu v perinke...nechavala som ju lezat volne cize nozky mala pekne volne skoro stale a vsetko je v poriadku 🙂

rolak
19. máj 2014

@mischell0110 prvá dcéra júnová,druhá júlová,nebalila som ani jednu, pri prvej sme boli na sono len raz,druhýkrát sme už ani nemuseli,lebo všetko bolo absolútne ok, pri druhej sme boli po narodení a potom o tri mesiace, baliť naširoko doktor kázal len tak,že normálnu pampersku a nič iné, nôžičky má tiež úplne v poriadku. takže nebalila som naširoko ani jednu,poštolky zostali úplne nevyužité 🙂 v perinke boli obidve minimálne.

ivetoy
20. máj 2014

ved to ti povedia doktory...nechapem....podla toho ci je treba.....pytaj sa inde nie tu....

lauricka
20. máj 2014

@mischell0110 dieta sa bali nasiroko vtedy, ak ma nejaky problem a odporuci Ti to ortoped, ries problemy az nastanu.

suzan1611
20. máj 2014

Ak mozem rovno narovinh.Nechvalím sa tym. som rehabilitacna lekarka,mam plno kamosov ortopedov a kazdy mi povedal bal nasiroko. nic za to nedas a predides pripadnym komplikaciam.moj maly sa narodil v maji a balika som do augusta nasiroko.A to prve tri mesiace pre kolíoval.ked boli horucavy tak na pol dna alebo len v noci ale balila som.ludia si neuvedomuju,ze nie vsetko prozapdne je cool aj u nas. a vrodena dysplazia bedr.klbov ma endemicky vyskyt prave v strednej Europe cize v nasich koncinach...

ema31
12. dec 2018

Ked sa mi narodila Natalka tak už v porodnici jej robili sono nožičiek mala ich zle vyvinute musela som balit na široko no ked som išla na kontrolu s nožičkami tak jej dali remene no hruza pre malinku a tiež pre mna nespali sme plakala ale po čase si zvykla davala som jej ich pravidelne ked som zase po mesiaci išla na kontrolu remene som oprala aby boli čiste doktor mi vynadal že malinka remene vobec nemala lebo su čiste ked som mu povedala že som ich oprala a malinka ich nosila vyhnal ma do kubina ležat s malou ale naštastie sme neležali iba mi kazali davat nadalej remene vysvetlili ako na tom natalka je tak sme ich davali potom ako rastla dali jej perinku stale to mala zle ked som ju doma rozbalila a to už mi začala chodit tak chodila ako kačka prestala som jej to davat bola som tehotna s emkou a ked som išla snou na kontrolu vyšetrili aj nporiadku aj emka boli v poriadku