Mám dať dvojmesačné bábo na celý deň svokre?

nathuska
30. okt 2013

Ahojte,mam 2mesacneho chlapceka a svokra si ho chce zobrat na cely den k nej domov (uz nekojim( ,tak som jej povedala,ze moze.teraz neviem ci je to spravne ked je taky malicky este dlhsie ako 3hodiny som bez neho nebola.neviem ako bude reagovat aj na zmenu prostredia kedze u svokry bol tak 4krat a ona u nas dva krat,chodi malo lebo byvame s mojimi rodicmi a ona zevraj nechce otravovat.takze ani na nu nie je moc zvyknuty.neviem,co by ste urobili ?je to spravne,ze som to dovolila?

zitaje
30. okt 2013

@nathuska potrebujes niekam odist na cely den? ALebo len tak? Ja sice kojim, ale neviem si predstavit byt bez maleho ani pol dna. A hlavne ak nie je dovod... ja osobne by som to urcite nerobila.

leporeloo
30. okt 2013

@nathuska a preco hned tak zhurta ? je strasne malicky aby bol od teba tak dlho
a najma asi ty to nechces ked to riesis
ja by som povedala ze diki baby postacia nam 2hodky ked ho pokocikujes 🙂

luvika
30. okt 2013

Zalezi od teba, ty najlepsie musis vediet, na kolko doverujes svokre. Ja mam tiez 2 mes. synceka, a veru nech by bola svokra neviem ako uzasna, ja by som maleho na cely den nikam nedala. Ano, je dobre "pozicat" babatko trochu niekomu na hodinku, dve, tri, nech si dieta zvyka aj na inych ludi...ale na cely den je podla mna vela. To babo je malinke, sice zrejme nemusi mat este nejaky extra rezim vytvoreny (moj ma), ale predsa uz si zvyka na urcite veci doma s tebou. Moj napr.rano "vyprevadi" sestricku do skoly, napapa sa a rozpravame sa, prezliekame, a o 9.tej vie, ze ked ho polozim do kocika, ide von a este vnutri uz zavrie oci na spanok :D atd., proste s urcitymi odchylkami kazdy den robi v priblizne rovnakom case rovnake veci. A neviem, ci svokra bude robit to iste co ty, ty vies uz, kedy je unaveny, kedy sa chce hrat, nosit na rukach, kedy place, lebo ho cosi boli...

aknaj
30. okt 2013

@nathuska
ak si potrebuješ niečo vybaviť a ona je ochotná ti ho postrážiť, tak asi áno ...
ale len preto, že ho "chce" , tak by som to asi nerobila ...
veď ak k vám chodí málo, tak chodievaj ty ku nej, v rámci prechádzky sa tam zastavíte, zdržíš sa nejakú dobu a ona si ho užije

cawes
30. okt 2013

@nathuska a s tvojou mamkou by si ho nechala cely den?

annie6
30. okt 2013

ja by som asi nevydrzala takeho maleho nechat niekde a nebyt s nim 😀 ked bol nas mensi, sa mi necely tri hodiny bez neho zdalo dlhoo , ty musis vediet 😉

uhnakova
30. okt 2013

ja by som veru mojho synceka nebola dvojmesacneho dala nikomu na cely den. Obcas ho v tej dobe chodili kocikovat moji rodicia, svokra alebo manzel, no vzdy to bolo na hodinku-dve. Aj to mi uz bolo ku koncu smutno. Doteraz bol strazeny maximalne tri a pol hodiny u mojich rodicov. Cely den si este stale netrufam, ked bol maly, bolo smutno mne a teraz uz byva smutno jemu, pod chvilou sa na mna vypytuje 🙂

sissy27
30. okt 2013

@nathuska pokiaľ je svokra svojprávna a nie je trestne stíhaná za ťažké ublíženie na zdraví alebo niečo podobné, tak v tom nevidím problém... ako vidíš, tvoj manžel a prípadne aj jeho súrodenci sa pri nej dožili dospelosti, tak v čom je problém? ak len v tom, že je to svokra a nie tvoja mama, sestra, teta... tak chyba nie je na jej strane...

nathuska
autor
30. okt 2013

@cawes takto mojej som ho nechala na tie tri hodky cely den by som si nevedela predstavit bez maleho chybal by mi aj keby ho ma moja mama.

danjelca
30. okt 2013

@nathuska čo ti vraví materská intuícia? Podla mna to ie je normálne 2mes bábätko dávať svokre..preboha má byť s mamou..čo akože svokra celý den bude s ním robiť--a čo budeš robiť ty bez neho??

nathuska
autor
30. okt 2013

@aknaj ona byva v inom meste a mi s snazime chodit casto ako mozme ale.ked.ju volame aby prisla ona povie ze.nechce otravovat aj ked.sme ju vela krat voalli

elliah
30. okt 2013

Ja mam 9MESACNU a nekojim ale nedala by som ju....neviem zda sa mi to skoro 2Mesacne...ale to musis ty citit ci to zvladnes

cawes
30. okt 2013

baby nic v zlom ale vy tu pisete ze by ste nedali atd a akoze preco? snad ked si potrebujem nieco vybavit tak radsej dam dieta k babke ako ho tahat v tomto pocasi napr po uradoch kde je x zasoplenych kaslavych ludi. Ved nejde prec na dva dni

danjelca
30. okt 2013

@nathuska mne sa to nezdá nomálne aby si niekto pýtal 2mes.dieťa na celý deň.To nie je normálna požiadavka ved také 2 mes. bábo je závislé od matky-to neva že nekojíš ale potrebuje ťa cítit a vidieť a nieže zrazu tam niesi ale je tam nejaká iná pani..

hajajanka
30. okt 2013

@nathuska Pri slove svokra sa mnohym z vas na MK jezia chlpy na tele 🙂 Predpokladam, ze to je tvoje prve babatko. Ja sa musim priznat, ze som robila to iste, dokonca som s vlastnou mamou chodila kocikovat moje dieta!!! Pri druhom babatku som to uz nerobila. Jednak preto, lebo som dostala rozum a nebola som taka upata ako prvomatka a jednak preto, lebo som na tri dni v mesiaci chodila do prace (cely den) a vtedy boli deti s mojou mamou. A ked teraz idu deti k babke, tak ja ich pekne krasne zbalim a vylozim si nozky 🙂
Babatko bude u tvojej svokry v bezpeci. Snad je to svojpravna a zospovedna zena. Vychovala predsa aj tvojho muza a ten je zatial zivy a zdravy, dokonca si si ho zobrala za muza. Tak ta svokra tak otrasna nebude, nie 😉

janinah
30. okt 2013

len preto,aby sa svokra zabavila? nie,nedala by som,ani svokre ani mame ani nikomu,2mes. určite nie...v prípade totálnej nutnosti na 1-2hod. postrážiť áno,ale v mojom byte a nedávala by som ho do cudzieho prostredia,je príliš malé na pokusy

tanja111
30. okt 2013

@nathuska Urcite nie...moja mala ma 2roky a 4mes. a pri svokre nebola ani 15minut sama....

danjelca
30. okt 2013

@cawes ona si nejde nič vybavovať svokra chce dieťa na celý den IBA TAK.

inffinity
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hajajanka
30. okt 2013

A baby, neprehanajte, ze babatku psychicky ublizi nepritomnost matky, ked si ho obcas vezme babka na varovanie. Ved cela nasa generacia 30-kov a 40-kov by bola uplne vysinuta, sialena a debilna, lebo mnohi z nas stravili svoje dni v jaslickach bez maminiek a neustaleho pendlovania nasich matiek okolo nasho pokakaneho zadku. Troska skludnite hormon 🙂

henikav
30. okt 2013

@nathuska ja som nechala malu, sice uz 3apol mesacnu mame na tyzden. Musela som odist do zahranicia, samozrejme tak ze sme boli najprv asi 2 tyzdne spolu, tak ze postupne vsetko preberala na seba a posledne asi 3 dni sa iba ona starala o malu. Podla mna s tym nebude ziaden problem, svokra sa potesi, ty si oddychnes, urob si den iba pre seba, oddychovy, alebo butikovy, pripadne s manzelom 😉

pancake
30. okt 2013

dievča zlaté a vieš že to dieťa ťa potrebuje? cítiť tvoju vônu, hlas, ...a nie babku. musíte si k sebe vytvoriť citový vzťah. NIKDY by som to nedovolia. aj tak si neoddýchneš lebo nebudeš vedieť čo s ním robí, či neplače....ved ak jej začne plakať, tak len mamička vie ako dieťa utíšiť. to čo je za blbinu dávať také malé dieťa babke...si to dobre rozmysli čo spravíš.

janinah
30. okt 2013

strážila som asi polročné kamarátkino dieťa u nás v byte,doniesla mi ho aj s vecami na pol dňa,nonstop mi revalo,nechcelo jesť...dodnes si myslím,že bolo chúďatko vyplašené z iného prostredia,iného hlasu,iných ľudí okolo seba...samozrejme prežilo a na toto si nepamätá,ale ja áno a moje deti takto nependlovali...

matozazzo
30. okt 2013

Cely den moze byt aj od 10 do 16, a to nie je vela,ak babatko vacsinu prespi... Ja som nechala najviac 3 hodky,kym som si vybavila,co potrebujem.. uz tym,ze tu pises,mas obavy,tak sa bud vyhovor,ze bola v noci mrzuta a ze radaej prides po 3-4hodinach alebo vobec nedavaj,ze len pridete na navstevu. Ver svojej intuicii,a ta ti nasepkava,aby si to nerobila. Az budete na to obe pripravene,nepozastavis sa nad tym,skor budes premyslat co vsetko stihnes 🙂

nathuska
autor
30. okt 2013

@danjelca aj ja si to myslim, ale muz ked sa dozvie ze nechcem dat maleho jeho mame na cely den sa urcite nahneva a bude sa ohradzovat tym, ze s mojimi rodicmi je stale , ale tak mi zijeme v jednom dome tak to je normalne si myslim.tiez t ocitim , ze to neni spravne na cely den.Ked tak tri hodky este zvladnem ale cely den neprezijem.

danjelca
30. okt 2013

@nathuska takže z pohladu dietata bude celý den u pre neho neznámej osoby. Ale z titulu že je to mužova mama je to OK.
Toto nepochopím. A kde je to dieta a jeho záujem?
Nech sa muž aj hnevá, on nie je tak prepojený ako ty -MAMA, aby si vedel uvedomiť že to nie je iBA TAK.

henikav
30. okt 2013

@nathuska potom sa do nicoho nenut, ked ti je to proti voli, ak chces, chod aj ty s malym k svokre, pripadne ak vybehnes na nejaky nakup, ale budes nablizku. Proti vlastnej voli by som to nerobila 😉

janinah
30. okt 2013

@nathuska riaď sa svojim materinským inštinktom a nie tým,či sa muž nahnevá,nech vyčká on i svokra,kým dieťa podrastie,potom tam bude chodiť..dokonca ti dobre padne,ak tam vyšleš muža i dieťa/ale také od cca 2rokov/ a ty si doma za ten čas upratáš,oddýchneš....

nathuska
autor
30. okt 2013

@henikav n oona ho praveze chce sama pre seba, minule ma od nich aj vyhnala nech idem s muzom aj ja lebo siel si nieco vybavit ze urcite chcem ist nech idem s nim

gretocka
30. okt 2013

mno, ja osobne by som dietatko nedala ak by to nebolo nutne, ze by som musela ist niekam kam babo so mnou nemoze. Aj ked sa nieco take stalo, maximalne mi niekto kocikoval dieta von pred budovou kde som bola. Ale nikdy som sa od deti nevzdialila (Ja som sice kojila, takze sa to porovnavat neda, ale... )
Naopak znama davala strazit synceka mojej svokre snad od par tyzdnov po narodeni a maly to zvladal bez placu a v pohode....
Takze kazde dietatko aj kazda mamicka maju iny "prah citlivosti" ak si s tym ty v pohode a babatko mas kludne, ze sa napapa a spinka tak mozes o tom uvazovat avsak aj tak mozes dojst k prekvapeniu, ze babo zaciti, ze nie si pri nom a bude nariekat. Ak babatko je skor citlive a placlive, radim ti o tom ani neuvazovat, bude to trapenie pre vsetky strany....
A ak vas babka lubi, pochopi aj to, ze zmenis svoje rozhodnutie, ked jej to vysvetlis pokojne.