Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mám dávať 10 mesačnej dcérke cumeľ?

pralinka1512
23. nov 2011

Moju 10 mesacnu dcerku chcem odnaucit od zaspavania pri ciciku. Myslite, ze jej mam dat cumel? Alebo uz nedavat v tomto veku? Dakujem za rady🙂

tea333
23. nov 2011

ja mam takuto skusenost. Dala som cumel asi okolo pol roka, a maly si potom zacal nahradzat prsko cumlovanim, a postupne sa z dojcenia stala taka mala nocna mora. nespravne prisatie, neefektivne satie. asi koly cumlu a flasi.Nakoniec som dojcenie vzdala po 13 mes.Okrem ineho ti pribudnu starosti..furt hladat cumel, musis ho stale mat ked ide spat, vypadne mu a moze sa na to budit, a hlavne- o rok uz nebudes chciet, aby cumel mala. uz je velka, bud rada ze ho nepozna.

tiffanka
23. nov 2011

... a myslíš, že by ho chcela??? 😀 😀 😀 Lebo ja som to už dávnejšie skúšala...snáď od narodenia, kedže synček bol na mne nalepení takmer non stop...teraz má 15 mesiacov, kojíme sa denne aj 5x v noci tiež a ráno kým nevstaneme, je to tiež veselé 😀 Fľašu a cumeľ nehce od narodenia...teraz som mu ho ponúkla, pretože mu idú zúbky dosť intenzívne, tak aby som nebola ja tým cumľom..ale márne..nechce ho...Nechápem... mali sme pritom 5 rôznych cumľov...a ani jeden mu nesadol...tak isto ani žiadne inú mlieko nechce... A jasné, že zaspáva tiež len na "didke"...a potom jemnúčko šup do postieľky..no, úžas 😕 Možno tvoja malá je iný prípad.... a bez problémov si naň zvykne...a potom aj odvykne, ked bude na to vhodný čas 😉 Majte sa peknúčko 🙂

pralinka1512
autor
23. nov 2011

@tea333 ja som na jednej strane rada ze nechce cumel, ale aj by som bola rada keby som ju nemusela ukladat tak, ze ju musim prilozitk ciciku, dost ma to unavuje. ale to by bola asi dokonale dieta 😀 lebo inak je uzasna, nevystraja v noci tak 1x sa zobudi, posledny tyzden prespala celu noc

@tiffanka no neviem ci by ho chcela, ked etse bola male miminko skusala som jej dat, mala dva druhy, ale nechcela, napinalo ju z neho. Tak som nedavala uz potom. Neskusala si ho uz odstavit?

tiffanka
23. nov 2011

@pralinka1512 ...jáááj tak zlatunkááá 🙂 ...Staršie moje baby /17 a 12 r. / tie neboli kojené, teda aknepočítam tie pokusy, ktoré trvali 6 týždňov spolu aj s prikrmovaním. Ale v tomto treťom tehu som bola presvedčená že chcem veeeeeľmi kojiť 😀 😀 😀 ... tak sme zabojovali a vyhrali sme 🙂 . Teraz by som to už aj chcela pomaličky hádam ukončiť..ako ty píšeš, či som ho neskúšala odstaviť...ale neviem ako to mám realizovať 😀 ...nechcem si predstaviť ten plač, ktorý by nás sprevádzal 😢 ...ale asi sa tomu nevyhneme. On je proste veľmi na mna naviazaný. Aj cez deň , ked má takú slabšiu chvíľku, že je uplakaný, tak sa mi už len do výstrihu vrhá...tak nedaj mu! Poležkáme si..pohodička 😀 a potom je všetko ok...takže poraďte, ak niektorá viete, ako by som mohla bezbolestne v našom prípade realizovať odvykaciu kúru od didky 🙂

ajca123
23. nov 2011

@pralinka1512 cauky mam dvoch certikov,prvy ma uz 5rockov a tiez zaspaval na mojom cecku a cumel mi odmietal 🙂 a aj som tomu rada... Ked som ho odnaucala od nocneho kojeni,prestal zaspavat pri cecku 🙂
A druhy tak isto 🙂
Podla mna to nie je unavne,my sme vzdy spolu zaspali 🙂 a zobudili az rano 🙂
Ani do porodnice som si nebrala cumle 🙂
A ani pri tretom 🙂
Napriklad moj sa nevie odnaucit od cumla na flaske :( a nechce inu flasu a ani iny sosacik :( a som zufala

pralinka1512
autor
23. nov 2011

@tiffanka u nas je sranda, ze na moju pindulku malu idu večer šaľky 😀 aj teraz sa odtiahla od cicika a skace tu po posteli a sa rehli jak koza 😀 ja som citala knihu "kazde dieta dokaze samo spat" alebo tak nejak sa to volalo, da sa to precitat aj na nete. Je to metoda, ked nechas jednoducho dieta plakat. Kamoska to skusala a pomohlo. o Dva dni jej zaspavala sama v postielke, uvedomila si, ze placom nic neziska. Ja by som to aj skusila, ale u nas je to nemozne, byvam u svokrovcov a svokra by hned nabehla, ze co s nou robime a pod. okrem toho tu byva aj svagrina s muzom a deckom a je tehotna, tak to by byola pohroma toto 😀 😀 😀

pralinka1512
autor
23. nov 2011

@ajca123 a ako si ho odnaucila od nocneho kojenia? 🙂

ollako
23. nov 2011

@tiffanka ja som prveho syna kojila nieco cez 15 mesiacov , tiez cumlik nemal nikdy ziadny nechcel, no v noci bol viac hore ako spal, kvoli tomu, ze si chcel dudkat, odstavit ho bol boj, ked som to skusala, vzdy prereval aj 3 hodiny v kuse , skusala som UM z flase no bezuspesne a nakoniec som to vzdala, aby som sa aspon dako vyspala, po niekolkych nepodarenych pokusoch v zmysle postupneho odstavovania somna to isla inak...odstavila som tak, ze sme s muzom odisli na dve noci na chatu, maly bol s mojou maminou doma , kedze byvame u nej bol na nu zvyknuty vo svojej postielke.doma ---a cuduj sa svete obe noci prespal cele 🙂 bez placu ....ponavrate domov si na cicik súpomenul, ale povedala som mu , ze mliecko uz nie je a koniec ...po 3tyzdnoch som mu prsnik skusila ponuknut a skoro ho naplo 😕 aj mi to bolo luto ,ale spal celu noc az na jedno zobudenie kedy vypil mlieko z flase a spal dalej 😉
druhy syn bol uplne ini odstavil sa sam kojila som ho necelych 11 mesiacov v noci spava dobre od narodenia a ma cumlik

tiffanka
23. nov 2011

@pralinka1512 😀 😀 😀 ..to je dobrééééé...Inak o tej knihe som počula...ani u nás to neprichádza do úvahy...ale je to podľa mňa drasťák 😢 ...Niekto tvrdí, že to má efekt a niekto zase neodporúča.... ☹ Ja som to tiež v jednu nedeľu skúšala..konkrétne to bolo na deň matiek 😀 ..ale len tak jemne ...prišlo poobednajšie spinkanie...na dindal sa...lenže ako som ho vkladala do postieke , rozcapil oči a o spánku a ni chýru...tak reku ležkaj..on by bol zaspal, ale pri mne a s didou v puse..tak som si lahla vedla na posteľ..nepomáhalo..políhala som ho...potom som aj odišla...revaaaaaaaaaaal...potom som zase prišla...a jednoducho som to nevydržala, lebo to bol reviskoo!!! Na rukách pri mne, ale len pritúlený /dida nebola / zaspinkal a prvýkrát prespal 3 hodky cez deň...Som ho chodila pozerať, či dýcha 😀 ...ale ešte aj v spánku ho mykalo..od žiaľu...tak som si povedala, že už to asi tak skoro nebudem praktizovať..bude starší, tak bude rozumieť, čo budem chcieť od neho 😀

tiffanka
23. nov 2011

@ollako ...takto to sa ti skláňam pred takýmto výkonom 🙂 😀 ...Chúďa mamina 😀 Nemala stresy, keď ste odchádzali? 😀 Ináč vraj nedávno bolo v Reflexe, tiež niečo na túto tému - odúčaciu, tak vraj radili, ja som to nevidela, že treba odísť na 48 hodín... Ale možno to u nás bude ako v prípade tvojho druhého syna...len pozdejšie 😀...to by sa mi tiež páčilo 😉

tiffanka
23. nov 2011

@ajca123 ...ako si ho odnaúčala od nočného kojenia? A už ste sa rozrástlii? 😅

ollako
23. nov 2011

nie praveze sama mi to navrhla,ze chodte aspon odstavime, ono tobolo uz fakt len o dudkani....a ked zaspal bez toho a vedel, ze tam niesom tak si to ani nevyzadoval a spal v klude celu noc....
@pralinka1512 ja by som uz cumel nedala uz to vydrz, je viac ako pravdepodobne, ze by ti ho ani nechytila nijakym sposobom moj sa naucil spavat bez didky az po odstaveni, chce to pevne nervy a vela trpezlivosti raz sa nauci, nechaj to plynut uvidis casom 😉

vejula
23. nov 2011

@pralinka1512 ja teda zaspavam na ciciku a som rada, že ho už konečne nemusim uspavať na rukach, lebo ma z toho bolel chrbat. Podla mna nieje lahšie uspavanie ako lahnuť si s drobcom strčiť prso do pusy a oddychovať s nim. či čo sa ti zda na tom vyčerpavajuce?

lenka311
23. nov 2011

@pralinka1512 Už teraz to nemá zmysel a od prsníka ju tým neodnaučíš... Okrem toho ak ho nemala doteraz už ho ani nebude chcieť... Sací reflex je len do 6mesiacov - vtedy potrebuje niečo dudkať, teraz by to bol len zvlozvyk... Prsník pýta preto, že jej je pri Tebe dobre.. 🙂 🙂
Nočné kojenie, respektíve spanie celú noc nám začalo až keď som ju prestala kojiť, inak stále pýtala len cici... V 13mes a troch týždňoch som malú úspešne odstavila a odvtedy spí viac menej celú noc - len v lete pri horúčanách si pýtala čaj alebo vodu -bola smädná... Zase na druhej strane teraz mi nechce vôbec mlieko, takže aj trochu ľutujem - ani kravské, ani umelé, proste žiadne... Ale jogurty a syry zje..
A okrem toho kedysi som ju večer dala k prsníku, dudkala a zaspala, teraz je ju fakt problém dostať do postele... 😎

pralinka1512
autor
23. nov 2011

@tiffanka ano, videla som to v Reflexe, mozno by to pomohlo, vyskusame, ked sa prestahujeme 🙂 aj podla mna je to drastak, ta kniha,ale stoji za to. ale ja ked vidim malinku ako reve a idu jej slzicky ta revem s nou 😀

ajca123
23. nov 2011

@tiffanka maly ked mal 9mesiacov este spal s nama v spalni :( a zadne sukromco :(
Tak som sa rozhodla ze mu prestahujem postielku do jeho izby co som mu spravila 🙂
A aj sme si s muzom kupili novu matrac do nasi postele a staru sme prestahovali k malemu a ked sa mi zobudil dosla som k nemu a utesila som ho a zasa som ho polozila do postielky... A zaspal... Nikdy som ho nenechala plakat a postupne som ho kojila menej a menej az do doslo k jednemu kojeni za noc... A aj mu spravilo dobre ked ma svoju izbu a nikdo ho nerusi chrapanim nebo kaslanim a tak 🙂 a potom som ho naucila na flasu raz za noc... A bol spokojeny,ale sem tam si pta flasu ked je chory ako teraz lebo ma sucho v krcku :(
Moj drahy nema cas aby odnaucal od nocneho kojeni lebo sa stara o nas aby sme sa mali dobre 🙂 🙂
Ale kazde dieta je ine ale ked ho vieme naucit na nocnik tak urcite sa da naucit dieta aby spalo celu noc 🙂 len si najdete s nim nejaky harmonogram pred spanim 🙂 pomojkat a dat pusku celej rodine a dobru noc ako je u nas...
Ale nas maly dava teraz pusu kazdemu koho pozna dobre 🙂 napr. mojho gynekologa,neodejde pokud nedostane od neho pusu 🙂

tiffanka
23. nov 2011

@ajca123 😀 😀 😀 ...smejem sa nad tým pusinkovaním...ale skutočne ma to rozosmialo...Podobné niečo som zažila aj ja, ked sa naučil dávať pusu...Chcel vybozkávať aj cudziu ženu, čo sa mu prihovorila..to mal tak okolo roka 😀 😀 😀 . A ten rituál pred spaním máme aj my 🙂 ...všetkých vypusinkovať,,, zamávať a tak sa odoberieme do spálne...usalašíme sa v otočnom kresle... celý akt prebieha po tme 😀 ..intimčo ako hrom! No, a má svoju obľúbenú handričku...ktorú niekedy aj cez deň hľadá , ked na neho dolieha nejaká chvíľka 😀 ... mám problém mu ju aj vyprať... jáááj neviem si predstaviť celkom, žeby bol v druhej izbe...to by som sa asi nabehala 😕 , alebo nie?...Niekedy do pol noci sa zobudí aj 4x inokedy spí od večera aj do jednej...a nočné vstávania nepočítam, lebo potom si ho už zoberiem k sebe o tej polnoci a tam si ma v prípade potreby sám vyhľadá, rozhalí...a je všetko OK..a spíme ´dalej... Snáď sa to utrasie a dá sa to trošku do koľají..zatiaľ to až tak neriešim, lebo som rada, že som ho mohla kojiť... a to by ma ani vo sne nenapadlo, že to potrvá až takto pekne "dlho" 🙂 majte sa krásne...pá

mamabiba
24. nov 2011

@pralinka1512 ale táto metóda neplatí na všetkých. ja som to s prvou skúšala a na 4 noc mi jej už bolo tak ľúto, že som si k nej ľahla. Okamžite zaspala a bola spokojná. Tie 4 noci mi ani pekne nespala, stále sa budila s plačom, cez deň bola mrzutá...ukáž mi jedného pubertiaka, čo spí s rodičmi. Každé dieťa sa to naučí, len potrebuje mať na to ten správny čas. U nás to bolo až do 3 rokov. Potom sa tým deťom už dá aj všetko pekne vysvetliť.
A čo sa týka toho zaspávania na prsníku...podľa mňa je to ten najrýchlejší spôsob, ako ju môžeš uspať.
A ako píšeš..už aj sama začína vymýšľať pri večernom jedení, tak to treba využiť. Prajem veeeľa trpezlivosti, nech sa vám všetko podarí.

pralinka1512
autor
24. nov 2011

@mamabiba hej, viem ze to neplati pre kazde dieta. Tiez neviem, ci by som mala srdce nechat ju tak plakat. 🙂

mamabiba
24. nov 2011

@pralinka1512 a na čo? my sme si s tým prešli v pokoji a kľude, bez zbytočného plaču. Teraz mi to aj chýba. Aj teraz si občas ľahnem k Bianke do postele a počkám kedy zaspí. Ako prvorodička som sa tiež tešila, kedy už konečne budem mať večer iba pre seba, ale teraz viem, že tie chvíle sa už nevrátia, preto si to s Barborkou budem užívať tiež čo najdlhšie.

bleble
7. dec 2011

skusali ste kaucukove cumliky?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli