Mám dojčiť 3 mesačné dieťa pred alebo po spánku?

slavikk
20. feb 2013

Ahojte
Chcela by som poprosit o radu ako na 3 mesacneho chlapca, krmenie a ine. Maly je nauceny papat moje mliecko vzdy ked vstane. Vtedy sa po dobrom spanku aj dobre napapa. Ked som sa to snazila obratit, aby jedol ked ide spat, tak place, je nervozny a da sa povedat ze skor odmieta, lebo chce spat. Cez den vydrzi hore tak po hodine, max. hodinu a pol. Teraz po dva dni sa stalo, ze nechce zaspat vecer (aj po kupani), alebo aj cez den v kociku tak 2-3 hodiny nespi a potom je strasne nervozny. Jeden spanok ma vsak dlhsi cca 2-3 hodinky v kociku cez den, ked ideme 2x za den von. Inak zaspi tak na 40min v postielke. Kazdy den je vsak iny a doteraz spal v postielke aj 2 hodinky. Ked mu dam papat teraz nezaspi hned, co zacina byt problem hlavne vecer pri zaspavani, no v noci uz hore neostava. Obavam sa, aby si nemyslel ze ked sa napapam, tak teraz budem hore aj vecer. Mam sa snazit to zmenit a ako mu obratit jedenie? Mnohokrat sa ukludnujeme aj na cumliku a zacina ho budit ked mu vypadne. Snazila som sa mu ho po zaspani aj vyberat, no zda sa ze mu pomaha zaspat. Troska to znie chaoticky, no momentalne asi tak fungujeme. Dakujem za kazdu radu.

ekinkala
20. feb 2013

a tak skus mu dat aj ked v stane a aj potom trosku pred spanim je este malicky neboj urcite to tak nebude brat to neries on vie kedy sa potrebuje napapat a ked hovoris ze je zbytocne nervozny alebo ho nechaj o hodku dlhsie po tom ako sa zobudi vyhladovat a uvidis skus posinut cas o hod a postupne o 2

marcelatje
20. feb 2013

Daj papať vždy keď pýta a je jedno či j to pred alebo po spánku 🙂 ešte je maličký a režim sa stále mení. Toto by som neriešila.

majka1981
20. feb 2013

Jedenie by somneobracala, ja by som ponukala podla potreby. kednechce pred spankom, tak to respektuj. Vecerne zaspavanie sa bude stale menit, je na to este skoro...

1234lubka
20. feb 2013

davaj papkat stale ked bude chciet.....ja som davala pred spanim po spanku....on my vlastne do pol roka skoro stale vysel na cicke :D

gumidekmomo
20. feb 2013

my fungujeme tiez vseliako a tiez kedy si vypyta vtedy mu dam a hotovo vobec neriesim ci je to pred alebo po spanku ..tiez sa nam rezim stale meni ale tak co uz ja sa musim jemu prisposobit nie on mne ..neboj nejako toto obdobie prezijete a zase dojde nieco ine 😉

aadulik2110
20. feb 2013

daj mu papať kedy si vypýta - kedy to jemu vyhovuje. Malý papával aj 30 min.... každú chvíľu, doktor mi kázal to korigovať aspoň každé 3 hodiny.... prvý mesiac sme sa učili papať každé 3 hodiny a druhý a tretí mesiac sme sa učili znížiť čas papania... podarilo sa nám to skrátiť na 15 mín (teraz je za 3-5min napapaný). Papal každé 3 hodiny aj v noci. Na prelome 3 a 4 mesiaca sme museli papať každé 2 hodiny a v noci sa nám čas medzi kŕmením skrátil na 45 min - 1 hod. Takže som bola aj 16x za noc hore. Tiež sme mali problém so zaspávaním večer. Ono sa to postupne upraví, treba trošku si to upraviť aj aby to tebe vyhovovalo, ale hlavne aby bol malý spokojný 🙂

lucicek61
20. feb 2013

ahoj ja som riesila toto iste...moj ma dva a pol mesiaca.vzdy zaspinka tak hodinu a pol ,dve po papani.ja som sa ho snazila ukladat vzdy po jedeni ale tiez plakal bol nervozy,unaveny.s plnym bruskom sa im asi neda spinkat.. ale v noci tak isto uz hore neostava..nic neobracaj.nesnaz sa nic menit... a mame uplne rovnake deti 🙂 ked som si to precitala akokeby som to ja pisala 😝 ci spanok,papanie..vsetko maju rovnake.. aj vecer ho ukladaj aspon hodinu po jedeni..a hlavne babo do troch-styroch mesiacov nema byt hore dlhsie ako dve hodiny.takze vzdy dve hodiny po jedeni uspavam,nosim na rukach ,kocikujem,robim vsetko preto aby zaspal.a pomaha to.uz tyzden skoro vobec neplace.niekedy mu pomoze aj 15minut spanku a zobudi sa vysmiaty.

nasta197
20. feb 2013

mi sme dali ked si pýtal ato asi každé 3 h niekdy castejsie a vždy zaspal na prsniku 🙂))

zunolu
20. feb 2013

Dávaj keď si pýta. Moja malá jedla, keď bola hladná - väčšinou pred spaním ( zaspávala na prsníku ) a v tomto veku zaspávala o 23 ale potom spala aj do 10, keď trochu vyrástla, tak sa to zmenilo, teraz mi zaspáva o 20. Rastie už nebude spať celý deň ako do teraz 🙂 . Moja mala tiež takéto chaotické obdobie, kým si sama našla nejaký ten režim ktorý jej vyhovoval. Dudlík sme tiež mali ale v pol roku ho už len hrýzla tak som jej ho vzala a vôbec jej nechýba.

hedka17
20. feb 2013

kazdemu dietatku to vyhovuje inac, my sme papali pred spankom ale boli dni ked chcel aj po spani.Niektorym detickom trva kym si zvyknu na svoj rytmus u vas to chce zrejme cas.

kkl82
20. feb 2013

treba dojcit vzdy, ked o to poziada. je jedno ako casto a ci pred, po, pocas alebo medzi spankom. nemen mu to, on si to sam prisposobi podla potrieb...

sehra78
20. feb 2013

ja som odkojila dve deti a obe zaspávali pri prsníku či už večer alebo cez deň, ale dcéra keď bola taká malá myslím, že spala v tatovom náručí a nie hneď po jedle, skôr spávala v kočiari, ešteže bolo leto a my sme mohli chodiť stále von. Neriešila by som to kým vyrastie ešte sa mu návyky všelijako pomenia len vydržať, moja malá má dva roky stále kojíme a už mesiac spí bez zobudenia celú noc, normálne si na to musím zvyknúť HaHA

huma
20. feb 2013

moja 2- mesacna dcerka papa vacsinou pred spanim, naplnenie zaludocka ju vlastne uspi, tak ako nas dospelych berie spat, ked sa dobre najeme 🙂 Trochu sa po kojeni pohra s hrkalkami na hrazdicke a to ju uspi uz detto 🙂
Ale kazde dietatko je ine. Ja som rada, ze mala pije pred spanim, lebo potom spokojna dlho spi, v noci prespi aj 6 hodin ( od osmej )
Ale stane sa cez den, ze potrebuje papat hned po zobudeni, je to relativne. Nasa je tiez velmi nervozna a place, ked jej nedam papat vtedy, ked ona chce. Dari sa mi oddialit to na max. 15-20 minut, ale jej spokojnost mi je prednejsia ako doktorkine pokyny o dvojhodinovych rozostupoch 🙂
Ked mu das vecer papat pred spanim, tak si urobte nejaky ritual nasledneho uspavania, aby vedel, co bude nasledovat. Ak nechce hned po napani spat, tak sa este zahrajte spolu, nech sa unavi, potom ho za stale tych istych podmienok uspi. Babatka maju rady, ked vedia, co sa od nich ocakava. Tak si vytvara vlastne aj rezim.

dari226
20. feb 2013

papat vzdy ked chce a cumlik to sme mali aj mi stale aj 10x za noc ked mu vypadol sme museli vsat lebo sa budil a plakal ked nejedol chcel cumel ,teraz si ho uz najde väcsinou sam.ved cumel je na to tak mu ho kludne nechaj.ja pouzivam pri oboch detoch latkovu plienku do toho sa zabory a to ho vzdy upokojuje ma ho stale ked pije mliecko a ked spinka,tak skusk take nieco alebo nejaky medvedik latkovy pre take malinke deticky 😉

azbestica
20. feb 2013

rob to co chce babatko a nie ako to chces ty ono najviac vie co potrebuje.....

luciannka83
21. feb 2013

Je dobré, keď papá, keď sa zobudí. Dieťa by si nemalo spájať papanie so zaspávaním. Môže sa potom stať, že zakaždým keď sa v noci bude precitať, tak bude vedieť zaspať len tak, že sa napapá. Nemám to z mojej hlavy, písali to v jednej knihe. Aj keď zaspávanie na prsníku je asi najjednoduchšie. A také malé bábo treba dojčiť tak často ako chce. Nijako by som mu režim neupravovala. Čo sa týka tej spojitosti jedenia a spania, tak to je myslené pre deti, ktoré sú schopné už prespať celú noc bez jedenia.
Ja by som to riešila tak, že by som ho nadojčila, keby sa zobudil. Uspať by som ho skúsila bez dojčenia a keby sa nedalo, tak na prsníku. V noci by som mu dala prsník vždy, kedy by sa zobudil. Ja som malého mala pri sebe v posteli a keď som počula, že sa už vrtí, tak som mu dala prsník, napapal sa a hneď zaspal. Tým som predišla tomu, že sa úplne zobudil a potom nevedel rýchlo zaspať.

poisonblu
24. feb 2013

Ja kojim cca kazde 3 hodinky, cez den to vychadza po spanku...vecer samozrejme papa po kupani, pred spanim...vacsinou pocas kojenia aj zaspinka

lenka150190
14. jún 2015

ja kojim cez den kazde dve hodiny, niekedy dve a pol tri... je strasna horučava, tak ked mala chce, nech si da...aj ja vypijem denne kvanta vody, tak sa nedivim...no a uz sme mali dve noci co mi mala pytala kazde dve hodky tak sup sup som dnes vybrala zasoby z mraziaka, trosku po kojeni dopucila a za hodku zasa cicik a som zvedava ako budeme spat dnes, keby sme mali vstavat kazde dve hodky, nebranim sa dať aj z flasky, ved sa vnoci treba trosku vyspať...ale pripisujem to tym horučavam pretym mala spala aj cez tri styri hodky, niekedy aj pet ale to uz mi slo prsia urvať...kazde babeno je ine, treba davať, kedy pyta... 😉 😉 😉

katka1981
14. jún 2015

tu sa musis prisposobit babatku, tak ako to najlepsie vyhovuje jemu a podla mna ti spinka krasne, mne nespala cez den nikdy dlhsie ako 30-4o minut. Navyse su strasne horucavy, zle spia aj vacsie deti aj my dospeli.

patkaza
24. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

tiež si myslím že vám veľmi pekne spinká 🙂 a minimálne zo začiatku sa musíte prispôsobiť jemu a potom ked bude trosku starsie tak si ho naučíte kedy .. treba trošku počkať ... a by sa mu zle zaspávalo keby malo veľmi preplnené bruško http://akoapreco.com/ako-casto-dojcit-novorodenca/

lauricka
24. okt 2015

vtedy, ked chce, kludne aj pre aj po 😉

renluk
20. apr 2018

@aadulik2110 ja mám presne to iste už sme boli na intervaloch každé tri hodiny a zrazu v noci chce každú hodinu a pol až dve . Ako ste to vyriešili? Alebo to samé prešlo ?

aadulik2110
20. apr 2018

@renluk jeeej to uz je tak davno - uz je z neho predskolak....ale k otazke, preslo to a od 9 mesiacov prespi celu noc....