Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám dve malé deti a som znova tehotná

zuza1231
12. mar 2013

ahojte zienky...som tu sice nova ale uz sem chodim dlho..az teraz som sa prihlasila lebo mam problem ktory neviem ako riesit...
no mam dve male deti ktore boli planovane aj ked druhy sa podaril skor ale to nevadi...no a teraz som zistila ze som opat tehu...bol to pre nas sok lebo sme teraz nechceli dalsie...stale sa z toho neviem spamatat...neboli sme nezodpovedni mali sme kondom a nic nenasvedcovalo tomu ze by praskol takze som ani neuzila tabletku po...najprv som rozmyslala nad interupciou a este sa s tou myslienkou pohravam ale ked tak stale nad tym uvazujem asi si myslim ze to nedokazem...no a aby som tu nevyzerala ako bezcitna tak mi si to tretie ani nemozme moc dovolit...mame hypoteku kupili sme auto k tomu dve male deti co potrebuju este vela.nieze by sme boli chudobny ale zas nemozem rozdavat..ja som fakt zufala...ja chcem pre moje deti aby sa mali dobre a aj to nenarodene a bojim sa ze by som im neposkytla to co potrebuju...verte mi viem kolko je tu zien co nemozu mat deticky a strasne by som bola rada keby boli radsej oni tehu....nemozem spat jest som uplne mimo...ja viem ze sa musim rozhodnut sama s manzelom..ale potrebovala by som mozno vas nazor nato mozno slova utechy mozno co by ste robili na mojom mieste...stvrtok idem k dr na kontrolu..neviem co mu poviem....ale hlavne ma prosim neodsudzujte aj tak to mam tazke..stale si kladiem otazku preco prave ja??

nikolet_89
12. mar 2013

@zuza1231 ahoj ja osobne niesom za interupciu, zvaz si naozaj ci by ste teda este toto dietatko nezvladli...a ak nie tak teda chod...ale ja na tvojom mieste by som si asi babo nechala a potom by som si dala HAK nech mas istotu, ze 4-te uz nebude...a hlavu hore zvladas uz teraz 2 male deti to tretie sa uz strati 😉

martina364
12. mar 2013

@zuza1231 tak to sa musis rozhodnut sama..ako ti svedomie dovoli..ja si myslim,ze to jedno navyse by sa zvladnut este dalo,nie? 😉

zuza1231
autor
12. mar 2013

@nikolet_89 ja som mala naplanovanu danu..aj som bola na obere krvi a teraz ked som mala dostat mali mi to zaviest len som akosi nestihla...musim si to dobre rozmysliet aby som to neskor nelutovala

nikolet_89
12. mar 2013

@zuza1231 vsak prave a mozno by to bolo dievcatko 🙂 a ked chlapec tak pre neho uz vsetko mate po starsich chlapcoch 🙂

zuza1231
autor
12. mar 2013

@martina364 ahoj mozno by sme to nejako polepili ale ja chcem aby sa mali moje deti dobre aby im nic nechybalo..je to tazke...aj sa trosku bojim co na to povie rodina...

zeytin
12. mar 2013

@zuza1231 Ahoj, vobec ta neodsudzujem, len ti chcem povedat, ze aj ja som bola pred pol rokom v rovnakej situacii ako ty... Mam dve baby... Starsia mala 21 mesiacov, teda este ani nie dva roky a mladsia 5 mesiacov, ked som zistila, ze som opat tehu, ze cakame tretie babo... Bol to pre nas rovnaky sok, ako aj pre teba. Ani chvilku sme neuvazovali o interupcii. Ani ma to nenapadlo. Ja som robila vacsiu paniku ako muz... tiez mame hypoteku... zivot nie je lahky, ale nepochybovala som o tom, ze to tretie dietatko je dar, rovnako ako prve dve... Po prvotnom soku sme sa veeeeelmi zacali tesit, zacali sme riesit autosedacky v aute a ostatne prakticke veci, ktore budeme musiet pri 3 detoch vyriesit... Bolo to uzasne. Tehotenstvo prebiehalo prekrasne, brusko mi rychlo vykuklo, v 11 mesiaci som uz musela obliect tehu gate... Bolo to prekrasne. Jasne, ze aj nas trapila financna otazka, vedela som, ake to bude narocne s tromi malickymi detmi, ale mala som dost casu to rozdychat a pripravit sa na to. Sok prisiel, ked mi lekar na sone v 12tom tyzdni oznamil, ze dietatko mi nezije... Missed abortion... Tento moment patril k najhorsim v mojom zivote... Odvtedy uz preslo 5 mesiacov a stale sa s tym neviem vyrovnat... Nasledovala kyretaz v nemocnici a ja som len plakala... Preto ti vravim, neboj sa, prijmi aj toto tretie dietatko ako dar... ako dalsieho uzasneho cloviecika, ktory prisiel do tvojho zivota. Neboj sa, urcite to zvladnes... Nechod na potrat, prosim...

zuza1231
autor
12. mar 2013

@nikolet_89 sak ja som chcela treti dievcatko ale az ked by boli maly odrasteni...vtedy by to bolo super...
ale aj chlapca by som prijala...

zuzulica
12. mar 2013

Nepíšeš,že už ste tretie nikdy nechceli,takže ja osobne by som si ho nechala,pozri vecičky v podstate všetky máš a pokiaľ nemáte úplne,že existenčné problémy,tak sa to snáď nejako bude dať zvládnuť a ak už viac nebudeš chcieť mať detičky,tak po pôrode asi podstúp sterilizáciu a nemusíš sa báť ďalšieho prekvapenia. Keď sa to stalo,asi to tak malo byť,ale záleží na vašej rodinke,nikto do vás nevidí.

rora
12. mar 2013

skusim sa vzit do tvojej situacie... ja som tiez matka,tiez mame hypo a dalsie vydavky a zijeme od vyplaty k vyplate, velakrat si clovek aj pozicia od rodiny... a keby sa "pritrafilo" neplanovane dalsie dieta? interupciu by som si vycitala do konca zivota, uz som matka a neviem si to skutocne predstavit ako by som sa trapila. na druhej strane chapem tvoje obavy o zabezpecenie dietata... no ja by som sa snazila zoskrtat mesacne vydavky kde by sa len dalo, u nas dospelych na jedle, na obleceni,kozmetike,telefonoch,tv,net.... skratka hocico len aby sa cosi nasetrilo na dieta... ine moznosti ako nasetrit nie su.

xlucia
12. mar 2013

@zuza1231 podla toho co pises, potrat si uz vnutorne odmietla. uz sa pomaly zmierujes. no rodina bude asi mudrovat, ale kazdopadne, vynosit dieta a porodit ho musis ty.
co na to tvoj muz?
ja osobne by som na potrat nesla. bude to zahul takto tri deti pri sebe, ale zena zvladne takmer vsetko... a pre deti uplne vsetko.
neboj, budete sa musiet uskromnit, ale mozno to takto malo byt, kedze ste si davali pozor. verim ze na potrat nepojdes. asi prave toto dietatko je pre tvoj zivot tak mimoriadne dolezite, ze si vas naslo samo, aj ked ste nechceli 😉
ver mi, viem o com hovorim

luciferkax
12. mar 2013

Ahoj, ja si myslím, že by si si to neskôr vyčítala. chápem, a,j dve malé deti sú riadny zaberák, no ver, že bude dobre 🙂 že to zvládnete.... Môj mal tri roky, mladší pol roka a ja som otehotnela... šok ako sviňa, starší žiarlivý, mladšie bábo večne urevané, manželovi hrozila výpoveď..... Nad potratom som neuvažovala, nemala by som na to odvahu, začala som sa tešiť a v 9 tt som potratila... To bol obrovský žiaľ, výčitky, že bábo cítilo, že ho nechceme.. teraz viem, že to tak malo byť, ved my sme ho chceli 😀 😀 ale je mi za ním smutno a častokrá si s MM povieme, že "predstavi si, že by tu už behalo tretie, že by sa učilo sedieť, že by sa učilo chodiť"...

zuza1231
autor
12. mar 2013

@zeytin ahoj to ma hrozne mrzi co sa ti stalo...aj ja viem ze to malinke uz milujem ale strasne sa bojim...co ak to financne nezvladneme.co ak to nezvladnem ja ako matka...

kgnm
12. mar 2013

Mam okolo seba kamaratky s 3 - 4 detmi a vsetky tvrdia, ze 3. dieta sa v rodine "strati", ze to nie je az taka financna strata, lebo mas uz takmer vsetko po prvych dvoch a ze uz to nie je ani take unavne ako pri prvych detoch... A ako ich poznam, myslim, ze maju pravdu. Podla toho, ako uvazujes, myslim, ze keby si o to dietatko prisla, velmi by ta to mrzelo. Este si asi nechaj par dni cas, utrasie sa to v tebe... Drzim palce pre dobre rozhodnutie!

martina364
12. mar 2013

@zuza1231 rodina?ako co ma povedat?si dospela ,nie? 🙂 neviem..ja by som si babo nechala 🙂 ked sa uz podarilo tak preco nie.. mozno bude ako pisala nikola a bude to dievka 😀 to bude radosti 😀 neboj detom nic chybat nebude 🙂 aspon sa naucia podelit a v dospelosti si budu oporou 🙂 potom si uz ale pories riadnu antikoncepciu nech take nieco riesit uz nemusis 😉 ja som mala 12r danu /nie jednu.kazde 4r inu/ 😉

grelu
12. mar 2013

Ked vychovate 2 deti,, vychovate aj tretie...poznám vela prípadov, kedy bolo tretie neplánovane a nakoniec z neho mali rodičia najväčšiu radosť...ak si to dáš zobrať je dost možné, že si to potom budeš veľmi vyčítať...ak sa podarilo aj napriek ochrane, určite to ma nejaky dôvod

emma_932
12. mar 2013

presne tak, plny suhlas..

baryana
12. mar 2013

@zuza1231 pozri, po dvoch detickach, ktore mas, v podstate pre tretie nic moc navyse nepotrebujes. max plienky a ked bude dievcatko, mozno nieco ruzove, ale dnes sa da aj lacno nakupit. iste je, ze ak by si si to dala vziat, moze sa stat, ze to budes lutovat a nikdy sa s tym nemusis vyrovnat. ale ked sa ti babo narodi, ver, ze nikdy nepovies, lutujem, ze si sa narodilo. budes sa musiet viac obracat pri troch malickych detoch, ale to sa zvaldnut da. a rodinu neries, je to vasa vec. drzim palce.

zuza1231
autor
12. mar 2013

dakujem za vasu podporu vyhnali ste mi slzy do oci...je fakt ze to asi nedokazem..manzel si poplakal so mnou a stoji pri mne nech sa rozhodnem akokolvek...je to moc tazke...a urcite ked sa rozhodne si ho nechat tak po porode idem na 100% na strrilizaciu...nazor okolia na nezaujima ale bojim sa reakcie rodicou oboch stran..

zuza1231
autor
12. mar 2013

@martina364 ahoj tu danu som riesila cez tento menzes som mala ist len menzes sa nedostavil..

martina364
12. mar 2013

@zuza1231 rodicov sa neboj..vsetko sa nejak utrasie 🙂 donesies babo s porodnice v vsedci budu nadseny 🙂

reanda
12. mar 2013

@zuza1231 ber to ako fakt.. dieta tu uz je a vy to proste zvladnut musite.. interupcia je taka zbabelost.. nie je ti to blbe, ze jedno zo svojich deti zabijes, aby tie druhe dve mali materialne trochu lepsi zivot? (mozno) .. asi to znie kruto, ale ja to takto citim.. clovek si proste nemoze vsetko v zivote naplanovat.. niekedy sa veci stanu, ako ich necakame, ale tak to ma byt.. myslis, ze este niekedy v zivote budes moct citit taku tu uplnu spokojnost a stastie, ked to vyriesis potratom? mozno sa ti teraz zda, ze to tak bude pre vsetkych lepsie, ale podla mna isto nebude.. zivot nie je len o materii.. clovek by strasne rad mal v zivote istotu, ale ta nie je nikdy, stat sa moze vselico, co ti prekazi plany na "zabezpeceny" zivot
dieta nie je zas financne az tak narocne, aby sa nezvladli tri, ked dve uz su.. mozno budete musiet zmenit standard, prisposobit zivotny styl, ale myslim, ze za to dieta to stoji
ale samozrejme je to len vasa vec, neber to ako natlak 🙂 , len som napisala, ako to vnimam ja

zuza1231
autor
12. mar 2013

@baryana jasne ze veci mam plno..ale ja som ani pri jednom nemala mlieko a vyrastali na nutrilone..a to je dost penazi...aj ja si asi myslim ze si to budem vycitat ale uz som v koncoch...ked dojde mm z roboty musim sa s nim pozhovarat a uvidim co na to povie on...

martina364
12. mar 2013

@zuza1231 tak to je nejake znamenie,nie? 🙂 brusko je pychou kazdej mladej zeny 🙂 tak to uz neries ...vsetko bude dobre 😀

j.a.n.e.7
12. mar 2013

@zuza1231 Ahoj Zuzka, viac krát píšeš, že chceš aby sa mali Tvoje deti dobre, aby im nič nechýbalo.... platí to pre všetky Tvoje deti?. A aj to tretie je predsa Tvoje dieťa, hoci ešte neviditeľné pre okolie. Už to, že si sem napísala svedčí o tom, že nie si stotožnená s radikálnym riešením a tak to má byť, si predsa mama a vieš čo je to ľúbiť a byť milovaná svojimi deťmi. Ak by si naozaj mala pocit, že si to dieťa nemôžete dovoliť, stále máš možnosť dať ho aj na adopciu...poznám takú mamičku, aj ju obdivujem (ale ona je naozaj v dosť ťažkej situácii), stále mi to príde lepšie riešenie ako zabiť vlastné dieťa... prepáč, nazvala som to pravým slovom, ale treba si uvedomiť, že je to tak. Potom sa to už totiž nedá vziať späť. Viem, že nie je ľahká doba, ale deti sú naše najväčšie poklady. Tak držím palce!

martina364
12. mar 2013

@j.a.n.e.7 tak dieta dat na adopciu to by som nikdy nedokazala ☹ skor by som sla na interupciu ako toto..ale to sa nestane 🙂 ani keby som nemala na chleba tak nie

dazdovka
12. mar 2013

@zuza1231 tretie sa uz pri tych dvoch zvezie ani nebudes vediet ako. Ja by som si to prave takto zelala, vyhoda je, ze nebudes na materskej 9 rokov, ale dokazes to odkrutit aj za 3,5 co je uplne fajn pre znovu-naskocenie do profesneho vlaku, dalej vecicky deti nevyjdu z mody tak ako mne (po 12-tich rokoch su tie starsej dcery uplne out na tu mensiu) a aj do skoly a skolky budes mat zlavu, lebo u nas sa napr plati kvazi skolne (nejaky fond pri zdruzeni rodicov) len za jedno dieta v zariadeni. Ak mas sikovneho a dobreho muza o ktoreho sa mozes opriet, zvladnete to v pohode, drzim palce 🙂

silvias33
12. mar 2013

@zuza1231 ahoj ja som v takej istej situácií ako ty.mám 2 malé deti a zistila som pred 4mesiacmi , že čakáme ďaľšie.No aj pre mňa to bolo prekvapenie neplánované. Ale na potrat by som nešla, poznám osobne ženy ,ktoré podstúpili potrar
a nemôžu sa z toho spamätat . my žijeme od výplaty k výplate, ale poviem ti peniaze nie su najdôležitejšie, zdravie , rodina a priatelia ,to sú pravé poklady.moja rodina nám pomáha.A najhlavnejšie čo deti potrebujú je láska a tá je zadarmo.A tlak okolia si nevšimaj, aj ja počúvam, hlupe narážky od niektorých .je to dnes už nemoderné mať viac detí,
dnes je doba náročná, ked si porovnám koľko hračiek som mala v detstve ja a koľko hračiek majú teraz moje deti-je to poriadny rozdiel.A možno práve z tvojho nastavajúceho bábätka vyrastie vynikajuci doktor 🙂 nezabudni,že nič sa nedeje
náhodou a dieťa je požehnanie

reanda
12. mar 2013

@zuza1231 tak sa sustred na dojcenie, prestuduj si o tom, co sa da, vyuzi pomoc laktacnych poradkyn a isto sa ti to tentokrat s dojcenim podari 🙂 ..nie je to zas tak tazke a je len veeelmi malo zien, ktore skutocne nemozu dojcit.. no a fakt ze na tom usetris 😉

baryana
12. mar 2013

@zuza1231 trochu mimo temy, ale snad ti to nebude vadit. reagujem na tvoju odpoved. mne sa podarilo kojit az to stvrte babo.proste mi trvalo, kym som sa to naucila. hlavne prve dva neuspechy nepouzivaj ako argument. lebo je fakt pravda, ze kojenie je v prvom rade v hlave. ja cakam piate a nedokazala by som ho dat prec. neboj, zvladnes to.

vadimka
12. mar 2013

@zuza1231

zuzka, nechod na interupciu, bola som v podobnej situacii a v soku a riesila to uplne uplne ze zle-interupciou.
nikdy si to neodpustim a navzdy budem lutovat...bodaj by som vtedy poznala konika...vsetko bude dobre a dietatko vam prinesie vela stastia, ver tomu.
zelam nech ho v zdravi vynosis.