Mám nechať dieťa vyplakať?

sisimatus
7. máj 2017

Ahojte mamičky .Chcela by som počuť váš názor. Malí bude mať 17 mes. no už ma unavuje ho uspávať na rukách alebo sedieť pri ňom nezaberá to na neho smeje sa my a asi cvičí jogu a pilates pred spaním ,už som sa dala aj na metodu nechať ho vyplakať aj to chvíľu išlo no bol chorý a už je to zas jak pred tým :( a nedokážem ho zas počúvať ako plače a ja už som unavená:( ako ste na tom vy nechať vyplakať alebo nie?dakujem

sykorkauhliarka
7. máj 2017

nechat vyplakat u nas nikdy nezabralo nevydrzali sme ...mala ma taky plac ze sa to neda a este viac sa rozhadze a nikto ju potom nezastavi...pred mesiavom sme ju odstavili a musela som ju uspavat narukach zase....no teraz zaspinka aj v posteli....s nami so mnou s muzom okupana v pyzamku je tma tak uz v hlavicke to ma zafixovane ze ide sa hajat....asi 3 dni to zatial drzi...ja sa modlim aby uz navzdy...lebo ma uz 14 kg

nellita
7. máj 2017

No aj moja malá plakavala v postielke,pocicikala som ju,pohladkala,povedala rozprávku,svetlo take pritmie zapnute a casom to preslo,deti si takto vyžadujú pozornosť ridicovr,nechcu byt same,ale takto sa nenauci ze zaspinkat musi samo. Viem ze he to unavne ale horšie to bude ked si naucis ze stale bude niekto s dietatom ked bude starsie uz ho to neodnaucus a tazko niekam pojdes vecer bez dietata.

eeffka
7. máj 2017

@sisimatus nuz ja som nikdy na rukach nenosila lebo mam rada svoj chrbat ale lezala som vedla.ties sa smiala gulala...smola otocila som sa chrbtom a robila sa ze spim.ked videla ze nuda tak zaspala a vacsinou aj ja 😂. Mala som budik aby som este mohla fungovat.

gia87
7. máj 2017

My sme kupili korytnačku, ktorá svieti a na strop premieta hviezdy. Vždy keď ide malý spať to zapneme a zaspi. Predtým tiež vymýšľal, ale toto ho zaujme natoľko, že ide buvať sám a dobrovoľne.

soldi
7. máj 2017

predstav si to z pohladu dietata. ma nieco malo cez rok, v podstate este babatko. je unavene, neda sa mu zaspinkat. Ty odides. nechas ho same. tak place. place za mamou. neplace preto aby Ti robilo prieky, vyzaduje pozornost, je malicke, je to prirodzene. cim viac mu tej pozornosti das teraz, tym samostatnejsie bude vo vyssom veku.

ak vymysla a cvici jogu, tak davas spat prilis skoro alebo neskoro. treba odsledovat dieta, jeho prve znamky unavy a vtedy treba davat spat.

mam tri deti a u vsetkych to fungovalo. do troch rokov som davala spat na nocny spanok o siestej vecer. polozila som, odisla a zaspali sami. pokial ich nieco trapilo (napr. zuby), ostala som s nimi v spalni. chvilu okolo mna polozili, a potom sa postupne ukludnili a zaspali. max do pol hodiny. pokial to trvalo dlhsie, tak to bolo prave tym, ze som ich dala spat prilis skoro/neskoro

veronikakaisova
7. máj 2017

Nikdy.ho.nenechavajte plakat. je to.najhorsia metoda ktora je uz.davnejsie.aj.psychologmi vyvratena. dieta trpi neuveritelne vela ked jeho plac neriesite. je to velmi tazke ale vydrzte, prejde to raz...

tansulinka
7. máj 2017

Ahoj, kniha Kazde dieta moze dobre spat. Je tam aj metoda regulovaneho placu ale aj vela uzitocnych rad ako uspat dieta, co robit ked byva casto hore, hore dlhe hodiny, kedy je doeta unavene ako sa to prejavuje. Urcite odporucam 🙂 Rodicia si ju velmi pochvaluju.

jankapo
7. máj 2017

Moj nazor po 3 detoch...prvy potreboval uspavat dlho predlho, mysleli sme ze to nie je dobre, tie kecy ze dieta treba same nechavat, aj plakat aj kadeco, no tyrali sme seba aj jeho a nakoniec sme si nasli sposob a boli s nim pri zaspavani az kym nedorastol do veku ze mi sam povedal "mamka, uz mozes ist za ockom, uz tu budem sam" (jeden s najkrajsich momentov) mladsi syn nevyzadoval uspavanie, to bolo to "super babo" co same zaspi...a dcerka teraz...za jej 2 roky a 2 dni denne zaspava so mnou, ani s muzom nezaspi....a poviem tolko...lutujem kazdu minutu, co som nechala prveho syna plackat v postielke, lebo ja som chcela mat volno....chyba mi kazda minuta s mladsim synom, lebo mam stale pocit, ze dostal najmenej takej intimnej laskavosti, aka sa dietatu moze dostat pri zaspavani s rodicom (aj ked o to akoze nestal) a teraz si vychutnavam a nelutujem jedinu chvilu s dcerkou...nebola som este nikde vecer odkedy sa narodila...a hla...tu som...a stastna som...neexistuje univerzalna rada, ja by som teda nenechala plakat uz nikdy ale ani by som neuspavala na rukach, nase decka boli velmi tazke, to by som nedala...naucili sme sa spinkat na posteli (u syna si to vyzadovalo take "nasilne" objatie, spociatku) takze skus takyto kompromis...drzim palce, aby ti to vyslo tak aby si bola spokojna a nemusela nic lutovat ani odstupom casu

kleopatra114
7. máj 2017

Ja to beriem podľa seba- ako by mne asi Tak bolo , keby mi bolo zle , bola by som smutná , neistá, plakala by som a manžel by zavrel za mnou dvere na spálni a nechal má " vyrevat sa"- bez objatia?! No , každopádne nič moc ... preto sa chovám k svojmu dieťaťu ako by sim chcela , aby sa ostatní chovali ku mne ....

nellita
7. máj 2017

@kleopatra114 ja by som neporovnala dieta s dospelym,to nie je to iste

jankapo
7. máj 2017

@nellita to mas pravdu, pre dieta je to 100x horsie

andisko
7. máj 2017

Ja mam len dve deti, ale kazde je uplne ine. V com sa zhodnu je, ze nepotrebuju spat 🙂 To, ze niekto polozi babatko do postielky a ono kuka na kolotoc a zaspi, to som zazila za posledne 4 roky a 3 mesiace, pri dvoch detoch, dokopy raz a doteraz si to pamatam. Cize zalezi aj od toho, ake salamisticke dieta s akou velkou spankovou potrebou mas. Ja vyplakavanie neuznavam. Pre rodicov je to urcite pohodlne, ked to zvladnu, to respect. Ale suhlasim s @kleopatra114 a to sa ani necitim smutna a neista, ale ja skratka nemozem spat sama. Prehadzujem sa tam ako kapor na panvici, kym zaspim. Ved je to super, ked sa mate ku komu pritulit a tak zaspat 🙂 Urcite su aj dospelaci, ktori potrebuju svoj klud pri zaspavani a rusi ich partner tym, ze sa hybe, chrape a niektorych aj tym, ze vobec zije na tomto svete :D Ale ja to nie som a ani nase deti zda sa, ze nie. A co sa tyka uspavania, tak neviem, skus mozno eliminovat zaspavanie na rukach, nech ich nemas vytahane po zem a len tam byt, obcas pohladkat a tak.. aby to bolo prijemne aj pre teba. Ci potrebujes uplne seknut s uspavanim?

diana20
7. máj 2017

@sisimatus môj malý má 19 mesiacov. Už zaspával sám krásne, celá šťastná som bola, cu noc vo svojej postielky, keď sa zobudil stačilo mu dať fľašku a zase sám zaspal, perfektné.. no potom ochorel, mal styridsiatky horúčky, hnačky a grckal všetko celý týždeň teda spal s nami. Potom sa znovu naučil sám, ale o dva týždne ochorel znovu, silná nádcha, celé dni zas len prelezal a preplakal keď som mu odsavala sopliky.. tak zase spal s nami týždeň a odvtedy.. keď sa dá do postielky tak len revy, nepodarí sa mi ho dať ani po sediacky, nie to ešte po ležiačky a fľašku aby si vzal.. aj som dala jeho postielku vedľa našej, aby bol pri nas, ani to nepomohlo.. dala som teda normálnu posteľ veslá našej, tak ma so mnou stály kontakt, lebo potrebuje iba mňa, priateľ sa k nemu nemôže priblížiť, lebo zle je.. a spí lepšie, zaspať ale sám už nevie, vždy ležia pri ňom kým zaspí, často zaspím aj ja.. uvidíme dokedy to takto bude.. plakať som ho ale nedokázala nechať.. navyše čakám ďalšie bábo, tak si hovorím, že musím si ho ešte užiť kým sa dá.. každé jeho malé objatie.. 😊

janush
7. máj 2017

Ja prave teraz zacinam metodu regulovaneho placu...dieta necham v postielke, place chudatko ... aj mi srdce trha, no chodim za nim asi kazde 3-4 minutky a som tam s nim asi minutku. Prvu noc plakal asi hodinu, dnes uz iba pol...u dcerky tato metoda fungovala, verim ze aj teraz bude uspesna...😉

alenky
7. máj 2017

Nechavala som vyplakat na par min.ale to som bola uz v takom stave, ze som musela utiect z izby napit sa vody, ist na wc, nadychat sa vzduchu a vratit sa spat s inymi myslienkami. Kym som sa vratila dieta cervene plakalo nadalej, alebo od unavy zaspalo na 3-5min.a zobudilo sa este vacsim revom. Treba zistit o co ide, pricinu a hlavne pokial ide o zubky nic len vyckat to nestastne obdobie prerezavania. Uspavanie si myslim, ze mas ako si naucis. Za mna su najhorsie pripady ruky, fit lopta, nosic a kadejake somariny. Pekne ulozit do postielky, prip.postele potom prelozit. Urobit dietatu rezim, kazdy vecer to iste a nauci sa-samozrejme ked ho nieco netrapi bolest, choroba...

nellita
7. máj 2017

Ja mam skusenosti take ze ak dieta si naucime ze niekto pri nom bude stale zaspavat,neodnauci sa to neskor,to stale sa bude pri dieťati? Nehovorim ze nrch ho 2 hodiny revat vkuse ale nejaky ten pkac neuškodí ani babatku. Moju malú som si naučila tak ze nemusim od malicka pri nej lezat. Poviem jej rozprávku a odchádzam. Ine je to ked je chora,s tym súhlasím je u nas v posteli.

sisimatus
autor
7. máj 2017

Dakujem mamičky za vaše názory a rady 😉 dúfam že to nejak zvládnem 🙏

soldi
7. máj 2017

@nellita jasne, do puberty s Tebou bude spavat 👍

diana20
7. máj 2017

@nellita skôr či neskôr začne rozumieť veciam lepšie a odnaučí sa.. veľa deti spáva dlho s rodičmi a potom sa naučia samé spať.. ja som bola taká istá, spávala som s rodičmi a ešte v piatich rokoch som si vždy v noci prešla z mojej do ich postele a tiež už spím sama celú noc 😂 odnaucila som sa to..

katrin21
7. máj 2017

Vyplakanie je blbost..... Treba ist podla knihy kazdw dieta sa vie naucit spat... A to rozhodne nie je o nepricetnom vyrevani sa.... Ano funguje. Prvu som naucila spat ako 8 mes...knihu ame este nemali.... Tiez dovtedy len na rukach a dlhoooo takze to bolo uz neunosne.... Naucila sa asi do tyzdna- dvoch....
Druha nastasie na rukach naucena nebola, ale parkrat mala take stavy kedy nechcela spavat a vymyslal .stala a revala a len na ruky..a vtedy som si tu knihuprecitala a pomohla nam behom 2-3 dni.
Inak kratkodobe obcasne uspanie na rukach mi nevadi...ked zaspi do 3-5min..ale aj toje malokedy..spi pepkne sama...ma rezim, ktory sa snazim dodrziavat a ona sa tym padom nastavila na spanok.... A vecer musi ist spat unavena..inalby nespala logicky...musi byt hore tak 5hodin...najmenej.

katrin21
7. máj 2017

@nellita pravdu? Nie neodnauci sa to tak lahko.... Manzelova dcera tovyzadovala este aj ako 7-8 rocna aby pri nej niekto bol ked zaspavala..pre mna chore.. Bol velky problem ju to odnaucit... Takze niektore deti s tym maju problem dost dlho...

0silvia0
7. máj 2017

@sisimatus nemozes pri nom lezat a tvarit sa ze spis? Najprv porozpravat rozpravku a potom hrat mrtveho chrobaka.
Mne uspavanie deti nikdy nevadilo, mala som to rada, ten blizky kontakt, ked boli starsi tak sme sa rozpravali o vselicom, ja som lezanie pri detoch, debaty pred spanim vnimala ako prijemne utuzovanie vzajomneho vztahu. Prisiel cas ked to prestali vyzadovat, ale velmi rada na to spominam a vobec to nelutujem, skor mi je za tymi prijemnymi chvilkami luto.

silaviat
7. máj 2017

hodila som do kocik pohojdala ore dole a do 10min spala.. potom easy presunut do postele.. nikdy by som ju nenechala vyplakat ... kazde dieta ma daky syste zaspavania len na tao treba prist .. casom zspi i samo popripade vedla teba ..

tova
7. máj 2017

tie vase metody :D moje deti (dvojicky zaspavali tak, ze som ich polozila vedla seba do postielky priktryla, a odisla) ani muk, ani plac. od 1r. sa to zmenilo plakali, strazili, musel muz alebo ja s nimi lezat, zaspavat. od 4r. syn sam povedal ze chce spat vo valstnej izbe, mam ho ulozit (musim ho priktyt a dat pustu inac sedi a caka ) potom zatvorit dvere a chcel mat klud do 5 min. spi tvrdo. Dcera zaspala sama ale musela mat postel v spalni okolo pol noci sa budila kontrolovat. Ked som ju preniesla, mala som ju naspet v spalni alebo kazdeho zobudila. Pre pokoj v noci kazdy spi tam kde chce 🙂 deti spia 10-11 hod vkuse.

natalushka
7. máj 2017

Ja len tak odpovedam na tvoju otazku..ak mas ma to gule,nechaj vyplakat..ja som ich nemala,o muzovi ani nehovorim😂ale teraz vazne..boli obdobia,ked som skusala vselico..boli vecery,ked som ho s krikom nechala v izbe,on reval v izbe,ja v obyvacke..jednoducho som zlyhala..som len clovek,dnes to viem..skusala som aj tie super metody kontrolovaneho placu..chodila som kazde 3,5,7 minut..rev,rev,rev..a stale vacsi..ked sa niekedy podarilo,ze od unavy zaspal,o hodku,dve bol hore s este hronejsim placom..pre mna nebolo nic horsie,ako pocut ho v izbicke este asi hodku po zaspani vzlykat..srdce mi zvieralo..hlavne ked som si uvedomila,ze to robil vlastne pre seba a nie pre neho..lebo ja som chcela mat klidek..pricom som mala este viac prace..az ked som to prestala riesit a zmierila sa s tym,ze jednoducho moje dieta je este male a potrebuje byt so mnou,ked zaspava..vtedy to akosi zacalo ist vsetko same..vecer rozpravka alebo rozhovor,zapli sme lampicku a hladkala som ho,az zaspal..vacsinou to zabralo max 30min(vacsinou menej),bez kriku,nervov,placu..vo veku tvojho krpca pomaly uz rozpraval,chapal velmi vela veciam..potom az bol vacsi,uz som pozorovala,ze zacina vymyslat,tak sme na lampicke nastavili casovac na 25min,vysvetlilo sa,ze ked dovtedy nezaspi,potom zazneme znova,ale mam uz musi ist vedla nieco robit..chodila som potom lazdu chvilku k nemu..prvy den dva trocha plackal,potom len mrncal,potom to slo..uvedomil sa a prestal vymyslat,vacsinou zalomil do tej pol hodky..dnes ma skoro 3..cca od 2r sme sa postupne ucili zaspavat poobede samy..zvladol celkom v pohode..s tym,ze sme si slubili,ze vecer budeme stale s nim chodit spavat..dnes uz sme v stadiu,kedy sa precita rozpravka,nieco si povieme a odchadzame,zaspava sam pri svetielku a otvorenych dverach..niekedy ma sice kopec reci a mota sa tam este dalsiu pol hodku..ale to uz neriesim..uz mame volno..bez kriku,placu,s kludom..co tymto chcem povedat..dieta tiez potrebuje dospiet,dorast,pochopit iste veci..aj to zaspavanie..mne sa osvedcilo nic nesilit,nechat dietatu jeho tempo,i ked mne to niekedy lezie na nervy..ja tiez robim chyby,kazdy den milion..ale spatne nelutujem,ze som stravila vela noci sedenim pri posteli mojho syna,uspavanim..lutujem len to,ze som s tym bojovala,ze som bola pre tp na nervy,nervozna..ze som nepocuvala svoje dieta..takze je to na tebe..urcite je to len obdobie..i ked zle,ale prejde..bud rada,ze tvoje dieta si ta ziada..za par rokov ti bude za tym luto..uzivaj si to..i ked to niekedy lezie na nervy..on z toho vyrastie..skor ako si teraz myslis..

sida456
7. máj 2017

@sisimatus a ma oblubenu hracku ? Plyšáka? Nas maly spáva niekedy s celou ZOO 😀 niekedy aj s autom/knizkou v ruke. Ale ja musim byt pri nom. Vola ma maminka pod si lahnut. Je pravda ze ked bol mensi tak ako vas tak som dala aj par krat na zadok. Lebo to bolo strasne jak vystrajal. Ale ? Vyrastol z toho. Je stale iný a iný...... ale nenechavajte ho vyplakat. Nech sa ukludni a potom mu vysvetlite......ja viem, je este malyyy..... a ma vas na salame jak ten moj ma mal. Ja si vzdy poviem. Je to len dieťa. Aj ja som bola taka ,,otravna'' Uzivajte si kazdy jeden moment sním....

lolita555
7. máj 2017

preboha NIE ja nechapem akosi toto vyplakanie co je to za modu ja pri malom lezim hodinu vecer co vecer nervy mam niekedy ale nikdy by som ho nenechala vyplakat obdivujem zeny co dokazu nechat decko plakat.kazde jedno sa nauci same spat nebude to trvat vecne aj ked je to na nervy obcas.

stellasweet
7. máj 2017
sonik7
7. máj 2017

Za mna nie. Podla mna sa takyto stres a vyplakavanie podpise na psychike.

sopka10
7. máj 2017

Ano , treba nechat vyplakat, ale stoj za dverami pre istotu keby sa zacal dusit napr. , to sa niekedy stava ked je dieta zivsie a mocuje sa, tiez treba avat pozor ci mu nemodreju pery alebo tvar..ked to uz prehana..to mi radila nasa doktorka .. ale po case si zvykne, a uz plakavat nebude , a hlavne sa necit vinna ze ho tam nechas plakat a pride ti luto .... mali sme ten isty problem.. ruky mi isli odpadnut , 🙂 vela stastia 🙂