Mám opar. Čo mám robiť, aby som nenakazila malú?

susik77
13. okt 2008

Dostala som opar a bojim sa, ze malu nakazim. Stale si umyvam ruky, ked si dam na pery krem na opar ale ked drzim malu chyta mi aj tvar...

emjee
13. okt 2008

co na opar https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
co na opar pre babatko https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ako babatko nenakazit - nebozkavat, umyvat si ruky, pripadne si daj rusku ked ti siaha na usta

bubba
13. okt 2008

emjee no co si to rovno nezamkla 🤐 🤐 😀

dididi30
13. okt 2008

sisulik, ja mavam opat casto aj ked som bola tehu a vseko je ok, dezinfikujem si ruky a casto umyvam 😉

sakura77
14. okt 2008

susik,neskusila si tie naplaste?budes to mat uzavrete a izolovane,myslim ze to by mohlo pomoct.inak aj ja som parkrat mala,maly nedostal nastastie ani raz

filipa
14. okt 2008

odporucam tiez tie naplaste, ako pise sakura..navyse aj ty sa budes citit komfortnejsie s nimi...

emjee
14. okt 2008

vidis naplaste ma nenapadli 😀

bubba lebo otazka je ina ako sa prebera v tych temach na ktore som dala link

zuka
14. okt 2008

Mne celkom zaberaju tabletky Herpexin. Su volnopredajne, krabicka stojí okolo 145 Sk. V mnohych lekarnach si to mylia s Herpesinom, ktory je na predpis...

terezzka11
14. okt 2008

rozhodne nedovol, aby tvoj herpes prisiel do styku s cimkolvek, coho sa chyti dietatko. maj jeden pohar, jeden pribor, jeden uterak aj mydlo az kym opar uplne nezmizne. malej cumlik, poharik kazdy vecer riadne vyumyvat, ak varis, davaj pozor aby si neochutnavala jedlo lyzickou, ktoru uz si mala v ustach, proste spravat sa ako clovek s infekciou, ktora by mohla malu ohrozit. nic v tomto smere nie je prehnane.
moja mala dostala herpes ani neviem odkial, lebo nik, kto s nou prisiel do styku ho nemal, a bola z toho mesacna herpesova stomatitida, lebo sa jej prave prerezali stolicky a celu pusinku mala ako jednu velku ranu. nejedla, nepila a hrozila nam nemocnica s infuzkami. a ako sa tu docitas v niektorych temach, malemu dietatku nemocnica moc neprospeje... 😒

susik77
autor
15. okt 2008

Ahojte, dakujem za rady 😉 Nastastie som ho stopla hned 1.den, davala som si nan Vectavir. Tie naplaste su super napad, nabuduce vyskusam 😉

dadis
15. okt 2008

Ahoj moj maly mal asi pred mesiacom herpes, dostal ho odo mna - podla mna hlavne "vdaka" naplasti compeed 😠 . Lebo ten herpes po tou naplastou mokva...a prave ten vypotok je infekcny...ani si nevies predstavit, ako som si davala pozor (dokonca som si stale dezinfikovala ruky, malemu som umyvala rucicky dezinfecnym mydlom Palmolive, jedlo neochutnavam nikdy...)...ved aj kvoli tomu tie naplaste, takze neodporucam...lenze rano maleho vzdy na kojenie beriem do svojej postele a vzdy este asi hodinku spime spolu...vtedy sa musel nakazit. Ale co je pozitivne, maly mal ten herpes uplne malicky, takmer ho nebolo vidiet, teplotu nemal a dokonca mu zmizol v ten isty den, ako mne - teda liecil sa mu o 3 dni kratsie nez mne 🙂

ketyh
16. okt 2008

ahojky susik,ja tiez odporucam naplaste compeed,ja mam herpes chronicky a vracia sa kazdy druhy mesiac ☹ a vzdy som sa bala aby to dcerka nedostala.fakt su tie naplaste uzasne 😉