Mám pocit, že to nezvládam

33kacora33
4. okt 2014

ahojte mamicky mali ste aj vy pocit ze vas vase deti nicia, ze ich nezvladate ze sa s toho zblaznite.... mam takmer 4rocnu dceru ktora preziva svoje obdobie vzdoru.....neuveritelne intenzivne.... neustale place vrieska doslova su to vybuchy vreskotu.. za vsetko, ked chcem aby si obula ponozky,obliekla sa, ci ma ist spat, ci umyt zuby, nechce byt sama v izbe kym uspím mladsiu dcerku(vrieska) a nespocetne vela veci.... ona je uzasna ale ked si nieco zmysli a ja chcem od nej nieco ine tak je koniec...opakuje sa to niekolko krat denne uz vyse roku...snazim sa jej dohovarat, vysvetlovat... skusala som uz asi vsetko, nevsimala som si ju...rozpravala som jej.. vysvetlovala, kricala a aj som jej plesla po zatku no nic nepomaha...davam jej najavo je ju lubim ale si aj stojim za svojim ked nieco vyžadujem, do toho este aj starostlivost mladsiu dcerku..milujem svoje deti nadovsetko ale niekedy mam pocit ze sa zblaznim... kde som urobila chybu???? stale sa sama seba pytam...

ellca123
4. okt 2014

ja ich mam 3,dievcatka
vtedy pomaha ak mate niekoho-manzela ked pride s prace ci mamicku-
na chvilku potrebuje kazdy trocha "utiest"od problemov,
aspon si urobit vlasy,alebo si zabehat,ci na kavu s kamoskou
horsie ked ste sama

ja som v tomto veku deti az zufalo cakala na 16 hod.kedy manzel prisiel z prace a na chcvilocku som mu "hodila" starostlivot o dcerky na hlavu

cherry1981
4. okt 2014

To az tak dlho trva vzdor? Neblazni 😀 😀 Ja toto zazivam s mojou 2 a pol rocnou dcerou od narodenia mam pocit, ze ma viac odrevaneho ako moze mat. Vsade kde idem sa mi hadze o zem, reve, kope, vynucuje si svoje a najhorsie su mi tie pohlady ludi. Aj minule v obchode nam s mm hovori taka stara baba, ked dcera źas ako vzdy ukazala ako sa vie jedovat, ze aby bola ticho, ze nieje sama v tom obchode toto je pre mna najhrosie, ti ludia, tie ich pohlady akoby som nieviem co robila/nerobila/ ked dcera zacne v obchode sa hadzat o zem. Doma Ti poviem pravdu mi je to jedno, nevsimam si ju, predycham a idem dalej 😀 😀 😀 Ale nasa naozaj od rana do vecera cely den len reve uz to trva 2,5 roka tak teraz som v soku ze este dokedy 😅 😅 😅 NO asi musime iba vydrzat, neboj, mam 3 deti. A s ani jednym z nich dvoch starsich som nemala toto co mam s najmladsou, ale ja som uz nejako rezignovala a zvykla si, ved co nam aj ine ostava. Akurat ked vidim, dakedy ake su niektore deti dobre, pekne sedia v kociari, v nakupnom kosiku toto som ja pri nasej nezazila.
Urcite si neurobila chybu ani ja nemam pocit, ze by som urobila chybu, asi musime len pockat kym tie nase deti z toho vyrastu a budeme sa zase rozculovat ked pridu do puberty/to tiez doma zazivam/ 😀 😀 Hlavu hore ja si poviem, ze radsej mrchava ale zdrava 😉 😉 😉
@33kacora33

33kacora33
autor
4. okt 2014

@cherry1981 🙂 no tak aspon vidim ze niesom sama 🙂 niekedy si uz myslim ze skoncim v blazninci 🙂 a to ze mas 3 deturence... obdivujem 🙂 ja by som sa asi zjancila...

oladuna
4. okt 2014

Ja neviem baby, ale asi ste urobili niekde chybu.podla mna na tie vase deti co sa hadzu na zem musite rozumom dospeleho.@cherry1981 asi preto ze ti je doma jedno ze sa ti dcerka hadze o zem a nevsimas si ju, ona si mysli ze ak to bude robit v obchode a hocikam kam sa vyberiete, ze je to normalne chovanie. Stale jej treba dohovarat a vysvetlovat ze takro sa predsa velke dievcata nechovaju...proste daj jej najavo ze existuje lebo ona sa snazi svojim chovanim uputat tvoju pozornost a ty jej chovanie proste ignorujes.asi by som vymyslela nieco pre "velke dievcatka" co by ju zaujalo a skus sa jej trochu venovat.nie vtedy ked na ten zachvat ale este pred tym nez ho dostane.ak idete na nakup tak sa ju snaz zahrnut do nakupovania ako dolezitu osobu ktora musi nakupit predmety ktore si skor doma nakreslila na papier.a podobne. Dufam, ze mate dost pilne nervy a vydrzite to lebo chovanie by sa malo zlepsit rastom.ale treba tomu dopomoct a nie ignorovat to.

bejanka14
4. okt 2014

@33kacora33
@cherry1981 hadžu sa o zem preto lebo si vyžadujú pozornosť ..chápem že pri 3 deťoch sa pozornosť delí medzi všetky..neviem ako ste riešili konfliktné situácie pred tým,ale tipujem ,že buď ste im ustúpili alebo ste odviedli pozornosť na niečo iné..vy ste matky a tým aj zodpovedné osoby , nemôžu s vami manipulovať a dosiahnuť svoje plačom..jednoducho musíte stanoviť hranice..žiadne ústupky ani po uložení trestu ( nie fyzických , lebo by ste im ukázali ,že prehrešky sa riešia násilím ).. vysvetlovať vysvetlovať a keď príde záchvať zúrivosti , vziať dieťa do náručia , a keď sa trochu upokojí ,povedať mu ,že ho máte rady ,ale nepáči sa vám jeho chovanie a nebudete ho toletovať

cherry1981
4. okt 2014

@oladuna
@bejanka14 😅 😉 Viem, ze to myslite dobre, ale ono sa to lahko hovori ludom, co tym nepresli, ja som si tym tiez pri prvych dvoch nepresela, a bola som "mudra" ked som to videla u inych mamiciek a ich deti, teraz , ked si tym prechadzam aj ja tak to uz berem trosku inak 😉 😉 Tam nejde o to, ze si ju nevsimam, ale ked ideme do obchodu a ona nechce byt v kosiku, ale behat po tescu a rozhadzovat kazdy jeden regal, tak to je tazko. Mozem jej dohovarat, uputavat pozornost u nas nic nezabera a ked zabere na minutku a znova takze asi tak, a to, ked mi vrieska v kosiku , alebo v kociari, lebo jej nedovolim robit to, co ona chce, zial inu moznost nemam a vravim, ked sa mi aj hodi o zem aj vonku, lebo nurobim tak ako ona chce, ja to ingnorujem a za 5 minut ju to prejde a ideme dalej akoby sa nic nedialo. No ale to tazko kto si tym nepresiel tak to tazko pochopi 😉 😉 Ja sa nestazujem ja uz som si zvykla a viem, ze sa koly tomu ani nezblaznim ani nic podobne, proste prechadzame takym obdobim a ja to berem ako sucast 🙂 🙂

cherry1981
4. okt 2014

@33kacora33 hihi este, ze tato je tretia, lebo ja stale hovorim, keby bola prva tak je jedinacik 😀 😀 😀 😀
Ale zase vie byt aj pokladik, pride, pohladka ma, da mi pusu, postiska a v tu chvilu aj zabudnem , ze bola cely den zase urevana, ja to uz berem ako sucast nasich dni, a nejako to uz neberem tragicky, neboj niesi v tom sama😀 Idem v tom s tebou😀

oladuna
4. okt 2014

@cherry1981 - my sme tym nepresli a ani neprechadzame, lebo robime vsetko preto, aby sme sa v takej situacii ani nenasli.moja rada bola uprimna a ak sa ti nepaci tak bohuzial sa nemozes stazovat na to v akej situacii sa nachadzas.nie som jedina, kto ma taky isty nazor a mozno ak by si si take chovanie pozrela v nejakej psychologickej knihe tak by ti asi poradili velmi podobne.a ja nie som psycholog (na stastie).iba svojmu dietatu musis prejst cez rozum, ako sa vravi. Je to cele o tom.

cherry1981
4. okt 2014

@oladuna A stazovala som sa niekde? Joj len pockaj aby si si raz tym aj ty neprechadzala, nic v zlom 😉 😉A ani neprajem🙂

oladuna
4. okt 2014

🙂 to je teda pravda hahaha

cherry1981
4. okt 2014

@oladuna Viem, ze si to myslela v dobrom, ved som to aj pisala, ale ono dakedy tym krpcom je tazke prest cez rozum, 😀 😀 ale vravim, pisem, neberem to tragicky, berem to ako sucast, ktora ako prisla, vekom a casom aj odide a za 12 rokov budeme zase riesit ine situacie 🙂

bejanka14
4. okt 2014

@cherry1981 prešla som tým 🙂 raz som synovi dala prilbu na bycikel nahlavu a trieskaj sa koľko chceš 🙂 len proste im netreba ustúpiť ..okolo 3.roku života si dieťa uvedomuje naplno ,že nie je súčasťou matky a zistí ,že vie povedať čarovnè slovíčko nie.. všetko to vysvetľovanie sa vráti a z urevanej sleçny vyrastie kľudné a pokojné dieťa 😉

meusicka
4. okt 2014

@cherry1981
@33kacora33

tak u nas sa sice nehadzu o zem, ale zase mame dost chvil ked uz clovek ma pocit, ze to je na slucku. mam 3 deti a ked placu dve mensie a do toho pusti aj tretia velka, tak je koniec.
je lahke tvrdit ze clovek urobil chybu ale ja hovorim, kazda nech si vycka. tiez som od svojej mudrej sestry pocuvala a ona mi chcela vraviet co a ako a ta jej este len sedela v stolicke lebo este nemala ani rok. ja mala na krku dvojicky takmer 2 rocne a velku takmer 5 rocnu a jasne ze obcas bol cirkus. manzel pracoval v zahranici a ja som bola na deto vacsinu dna sama. noooo a teraz su deti kus vacsie a rozumnejsie, aj nakupovat sa s nimi uz da 😀 a nemusim ich mat na voditkach 😀 ale moja sestra premudra si teraz prechadza u svojho dietata tym cim som si presla ja. a veru ziadna slava. taktze len dufat ze casom to dieta troska zmuzdrie,a bude to lepsie.

moja prvorodena mala iste obdobie ked si ako daky muzulman trepala celom o podlahu. skusali sme jej dohovarat a nic nezabralo. nakoiec ked sa k nej pridal dedo, tak mala usudila ze dedovi asi sibe a prestala s tym aj ona 😝

@bejanka14 je pekna metoda ukludnovat dieta objatim a pockat a potom sa snazit dohovarat. no ako by si to riesila s dvoma trepajucimi sa detmi, ktore ked chces naraz objat sa sa navzajom biju a kusu a ty mas strach aby sa pritom este nejak nestrepali a nerozbili si hlavy????
ja si myslim ze zakladatelka temy sa potrebovala v prvom rade pozalovat a vyliat si srdce. nakoniec to poriesi aj tak cas. a urcite nepotrebuje pocut, ze nieco pokazila. najhorsie je, ze dnesna spolocnost poukazuje na dokonale matky, ale zeny priznajme si DOKONALA MATKA NEEXISTUJE.

cherry1981
4. okt 2014

@bejanka14 🙂 🙂 tak vies, co to obnasa 🙂 , ale uz sa tesim ked z nasej malej upistanej pricezny vyrastie kludne dietatko. Ale ona je pokladik, len s rohami na cele 😀 😀 Stale tvrdim, no nemozme mat vsetci , deti kludne , dobre a tichucke, niekto si tym preskakat proste musi, ale snazim sa ako mozem 😅 😅 😅

cherry1981
4. okt 2014

@meusicka Tak tak, kazda je mudra, ktora nemusela riesit danu situaciu, a teda nemam pocit , ze by som bola na vine, ze moje dieta je viac vzdorovite, ako susedove, proste niekto si tym musi prejst raz, niekto ani raz, a niekto pri kazdom. A stastne to zeny co maju muza doma prip. jeho pomoc, mm je najuzasnejsi muz pod slnkom 😅 😅 ,ale teda je v praci od rana do noci a ja som cely cas na tri deti sama a teda robim co mozem 😉

sidma
4. okt 2014

prezivame to skoto vsetky s detmi 3,5 - 4 roky.....🙂))) nemám k tomu viac,co dodat......

sidma
4. okt 2014

a to nasa Miska je " postrach Denis " ......aspon sa v sucasnom svete nestrati......tvrdia to aj ucitelky v skolke...stavia vsetkých do pozoru...🙂)))

valentyne
4. okt 2014

@33kacora33 ja mam tiez ten pocit a to mame len jednu slecnu. O chvilu bude mat 5 rokov. Vsetci tvrdili ze to v 4 r.prejde... Tak stale cakam na ten den... Len vydrzat. Ale u nas funguje ignoracia asi na 1 min.a potom pride sama...v tom uz vidim zlepsenie... Drzim palce

stellasss
4. okt 2014

4 rocnu?? A chodi do skolky? Bolo by dobre keby si nastupila do prace a mala do skolky.....ten cas , ktory by ste boli spolu by vam bol vzacnejsi...

sidma
4. okt 2014

ovela horsie je riesit,ze nemozem mat deti ako problémy s detmi....podla mna........co by ine za to dali.......

bejanka14
4. okt 2014

@meusicka isteže neexistuje dokonalá matka ,len dnes vo všeobecnosti panuje kult dieťaťa ,proste deti si robia s rodičmi čo chcú a rodičis ,aby mali pokoj ,im radšej ustúpia alebo nebodaj ,aby som nepoškodila vývin dieťaťa,tak nech si robí čo chce..vieš ,už som sa stretla dokonca s tým ,že keď rodičia nezvládnu výchovu ,tak radšej povedali ,že ich ročná dcéra je osobnosť ( to majú obaja VŠ ,tak by mohli mať aj zdravý rozum )

briketa
4. okt 2014

@bejanka14 VS neznamena absolutne nic co sa tyka obycajnej sedliackej logiky a normalnym dennym uvazovanim. Na VS mas zrovna tolko nepouzitelnych ludi pre obycajny zivot ako hocikde inde 😉

emmka19
4. okt 2014

@cherry1981 jaj pravdu mas velku, ten kto si tym nepresiel nevie to pochopit / u nas je to podobne / mala je strasne zlata len ked jej cosi skrsne v hlave koniec zacne jacat a to ma 3 a pol roka bojujeme s tym od 2 rokov je to stale lepsie a lepsie a stale si opakujem hlavne ze je zdrava vela vela pevnych nervov

ruahine
4. okt 2014

Celkom ma pobavili príspevky, v ktorých radia objatie a podobné veci... Baby, tie čo máte pocit že máte nezvládnuteľné deti, nemusíte nikde robiť chybu, veľa záleží od povahy dieťaťa. Ja mám doma 14-mesačného chalaniska, na ktorého nezaberá nič, opakujem NIČ. Takže keď ho chytí záchvat, treba to len prečkať a naozaj si ho nevšímať (mimochodom, radí to aj najznámejšia česká detská psychologička J.Prekopová, že keď už nezaberá nič, tak treba počkať, kým to dieťa neprejde samo).

Raz som skúsila terapiu objatím - neprajem to nikomu zažiť - vyše dvadsať minút mi syn vrieskal v náručí, až začal celkom vysilený lapať po dychu a modrať. Nehovoriac o tom, že ja som bola na pokraji nervového zrútenia.

Každé dieťatko je iné a rodič môže byť akokoľvek trpezlivý, dobrý a nemusí robiť žiadnu chybu, no nie na každé zaberajú kadejaké zaručené "výchovné" metódy. Na niektoré nezaberá nič, sú len skúškou rodičovských nervov :D a musia z toho len vyrásť...

cherry1981
4. okt 2014

@ruahine Jaj konecne moja rec , lebo tiez som sa dobre pousmiala nad radami objatim, vsak moja by mi vlasy vytrhala 😀 😀 /myslene ironicky/-nech si to zas niekto neprekruti 🙂 🙂

oladuna
4. okt 2014

@sidma my sme tiez mysleli ze nebudeme moct mat deti ale po 10 rokoch, 6 x IVF, 4 x IUI , 2 x strata tehotenstva s dvojickami a jednom mimomaternicovom tehotenstve sme sa konecne dockali nasich dievcat. A to nehovorim ze sme vysolili £60.000 . Treba skusat a hlavne pozitivne mysliet...a verit, ze sa jedneho dna dockas!

oladuna
4. okt 2014

Ohhh ....a zabudla som dodat ze som pripravena trpiet ako vy tu, dievcata!!!!

dusika11
4. okt 2014

aa.ja som sa hodila na zem ked sa hodilo moje skvrna...mam dvojcata..jeden sa hodil..tak som sa hodila aj ja..co robil on..som robila ja..vrieskal ja som vrieskala..on sa zarazil..mal vtedy dva roky vstal pozrel na mna strassne divne...od vtedy to neurobil...neodporucam ignorovanie takychto stavov...lebo to decka robia aj vonku...
este chcem dodat ze moji su desni ked su hladni nevspati...alebo nevykakani...vtedy s nimi ani nikde neidem..no aj deti su len ludia...
dalej nam este pomohlo ..nutim dieta teraz ked uz rozpravaju pomenovat preco sa hneva..hneva ma auticko boli ma brusko---a tym v tomto veku troch rokov uz tie stavy sa ukludnuju..
tie co mate mladsie deti..sa to opravi recou...vo vyssom veku....sa musela stat chyba..

33kacora33
autor
5. okt 2014

@meusicka krasne napísane 🙂

33kacora33
autor
5. okt 2014

@cherry1981 s tym objatim to ani u nas nefunguje.... dcerka sa po chvili stravenej vo svojej izbe ukludí, v tej danej situaci clovek v podstate vie ako reagovat len je to tazke ked sa to opakuje niekolko krat denne....🙂