Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

tinuska1
6. aug 2008

binki: my presne to iste.mala kazde rano vstava o 5:30-6:00.sice zaspava okolo 20:00 ale este o 22:00 papa mliecko takze spat chodim okolo polnoci.som niekedy taka unavena presne jak ty pises tyzden po porode.cez den spi maximalne 2hodiny.nepomahaju ani 3 kavy za den.

sasenka
6. aug 2008

mna moj muž včara nas... takže si v noci k malemu vstával sám, ako mi je dooobreee, asi sa musim ofučať častejšie 😀 😀 😀

binki
6. aug 2008

tinuska1: a máš nějaký recept, jak to přežít? včera jsem měla tak nízký tlak, že jsem poprvé v životě cítila, že mne neunesou nohy

tinuska1
6. aug 2008

binki: praveze aj ja by som potrebovala recept ako to zvladat.ale dobry tip dala sasenka

abetka
6. aug 2008

aj nas vstava 6.00. a je toho dost. Dnes ked okolo 8.00. zaspal, tak som si zdriemla s nima ked som vstala, tak muz si neodpustil mi povedat, ze ako mi je na MD dobre. 😠 😠 😠

prunti
6. aug 2008

ahojte, penkna tema...hm...dnes mam den velmi zly...som na dne...aj nas daniel vstava vzdy medzi 5-6 rano...co uz zvykla som si, ale ma nadchu a tlaci sa mu dalsi zub, uz dva dni mi len reve a ja som to dnes uz nezvladla a ked manzel isiel rano do roboty mrmlala som na neho ako mu je hej...a on sa nastval, ze maka jak dabel a ja som doma cely den! no ano cely den v zhone, ani upratovat nemam cas! na nic! furt dookola to iste a tieto urevane dni su na nervy!!!! pravdaze nafucany odisiel do roboty...a ja viem, ze to bude trvat zas par dni kym sa odfuci...zas musim byt milou zienkou domacou, pritom obskakovat syna a podobne...a mna kto obsluzi? mne kedy a kto povie nech si dam hodinu volna? 😝

ivca82
6. aug 2008

Prunti som na tom podobne, akrát, že malá sa učí hodiť a všetko skúša, všetko chce chytiť a skúsiť, či sa to dá jesť... a MM tiež nechápe prečo som stále podráždená! 😠 Jasné, maká tiež ako dábel, ale ja doma nesedím na zadku a nehoviem si pred telkou alebo podobne, tú nemám ani kedy zapnúť a ani mi to nenapadne. Rýchlo navariť kým malá spí povešať prádlo, vyniesť smeti, požehliť, aspoň torchu poupratovať, riad... a to všetko za hodinu doobedu a hodinu poobede. A to mi treba ísť do obchodu, niečo zariadiť, pošta, lekáreň, prípadne drogéria a podobne. Kávu pijem v behu studenú. Samozrejme malej treba ísť aj von, tošku sa povoziť, pobehať a tiež doobedu a poobede. Malá je náročná čo sa pozornosti týka 😲 Vychádza mi s toho, že chlapi sú pánmi svojho času kdežto žena-matka určite nie. Nemôžem sa len tak zobrať a odbehnúť si na kávu, na pivo, za kamošom ani nič podobné. Keď niekam idem samozrejme vždy s malou, rozmýšlam kde čo nakúpiť, lebo nie všade sa dá ísť s kočíkom (schody a pod.)
Malú mám strašne rada, je moje slniečko, ale často si odnesie nevrlú náladu mamy, ktorá fakt proste už nevládze byť milá, vždy usmiata, upravená, navarené, opraté, ožehlené, upratané... Výmena úloh aspoň na chvílku by tiež nepomohla, lebo väčšina otcov detom dovolí, čo by naozaj nemali len aby mali kľud, a hlavne všetko prispôsobia svojim potrebám a nie potrebám dietata.. 😒

albertka
6. aug 2008

Nazdar ženy!
Neviem, ktorá z vás to písala, že si tie naše stresy odnášajú naši drahí mužíčkovia. ale veď to sa asi ani inak nemôže skončiť. My sa na tom už doma smejeme, teda, po istej menšej či väčšej slovnej roztržke. No ja som minule vyvalila zo seba vetu, ktorá nás dostala úplne do kolien a začala som pochybovať, či som ešte kompletná. Mužíček išiel niečo robiť a ja som samozrejme dávala inštrukcie, a on ma buď nepočil-v zásade sa ma opýta, ale odpoveď neregistruje- alebo si robil po svojom. Vytočila som sa mne vlastným samonasieracím reflexom a skríkla som na neho: Prečo si neurobil to, čo som ti práve išla povedať!!!

albertka
6. aug 2008

A minule som ho išla zvoziť za niečo, čo neuložil na svoje miesto a potom som si uvedomila, že on to fakt nemá ako vedieť, keď s tým neprichádza priamo do styku počas dňa, lebo je logicky v práci a keď sa vráti zapriahnem ho do vecí okolo detí . No a jasné, že chlap si žiadnu vec len tak mirnix-dirnix nevšimne, pokiaľ na to nemá pádny dôvod. Tak je úplne logické, že nemá význam očakávať, aby by si všimol, kam ukladáme dcérkine sponky, šitie, vázy, vatu..... hoci tie predmety sú uložené na viditeľných a jemu dostupných miestach. Tak toho ma už nevitáča.

sasenka
6. aug 2008

no Albertka, to asi tiež poznáš vetu: "maminka, nevieš kde máme ... ?"
A som sa minule už vytočila, a vravím mu ... "A ty tu nebývaš??? Ked nevieš, kde čo máme!"
Na čo on reagoval "Ked ty to stále prekladáš, tak kto to ma vedieť!!!"

No mal aj trošku pravdy, lebo zvyknem niečo upratovať a trochu si to inak preložím, ale toto nebolo práve po nejakej premiestnovacej mánii 😀 😀 😀

Alebo: nepočúva... A ešte sa háda, že som to nepovedala!!! Tak mu vravím, nech sa da vyšetriť na ušnom, že si to idem nahrávať... samoš sa naštval... ale odvtedy sa jeho sluch čiastočne zlepšil 😀 😀 😀

Našťastie naše hádky nezvyknú trvať dlho, ale od určitého času sa nikdy neprihováram, ani nestrúham "milú žienku domácu" . Nech on príde, on ma byť džentlmen (aj ked som ja na vine.
Po včerajšej hádke som ešte rano boal ofučaná, a on šiel do práce a nedal mi pusu ... tak dole schodami kričím : " Noooo, peknéééé...." a po asi 2 minútach nabehol aj s čerstvučkými vonavými rožkami... ja na to "máme chleba". Aby si nemyslel že si ma kúpi za rožok. Aj kavu si varil sam, ja som už mala, ved som "nemohla vedieť" (ale vedela 😀 ) že sa ešte vráti. A ešte mi aj ranajky spravil, tak potom som sa už nechala "ukecať". 😉

sasenka
6. aug 2008

Ivca82 tato tvoja veta "väčšina otcov detom dovolí, čo by naozaj nemali len aby mali kľud, a hlavne všetko prispôsobia svojim potrebám a nie potrebám dietata.. " to svätá pravda... Moj muž baví dieťa tak, že sedi za PC a maleho nechá rozoberať izbičku. Potom všetko nahádžu na kopu, aby som si to nevšimla... ale jasne že si všimnem, že v boxe na autíčka je aj Lego, aj plyšáky, aj... aj...aj...

binki
6. aug 2008

mm mi taky radil, když studuju nebo píšu práce do školy, ať si malého přece dám na dečku vedle sebe, jeden den jsem šla ráno cvičit, když měl volno a nabídl se, že malého pohlídá, tak jsem toho využila 😀 , už mi to neradí, ale protože paměť je krátká, čekám na den, kdy to budu moci zopakovat

sasenka
6. aug 2008

to ako naša bezdetná riaditelka, že vraj, mala by som sa prisť vyškoliť na nový zákon, a že vraj maleho možem kludne doniesť a može si niekde kresliť na tabulu, alebo sa hrať v kočíku 😀 😀 😀 ... len mimochodom, šklenie travá 8 hodín 😀 😀 😀

ivka144
6. aug 2008

Ja som uz myslela,ze umrem.
Predvcerom v noci sa maly zgrcal hrozne - celu noc grcal, teda od nocneho mliecka o tretej, takze som spala tak 2-3h medzi 00-03 a potom uz nic. Spust po grcani hrozna - postele, trikrat prezlecene pyzama, koberec a pod, tepla voda nam cely tyzden netecie a cez den sa tvari ako vyhajkany, az nato, ze sa dokola skriabe, driabe a reve.
Poslednu noc sme mali tiez vybornu.
Ulozila som ho o 22, ale vlastne spal takym polospankom, len sa metal a skriabal v postielke, a ja som ho tisila, alebo uz len bezmocne lezala. A potom par hodin hore. Dorevala som sa tak, ako asi nikdy, muz prisiel v noci, asi o pol druhej, zobral mi hned maleho a ja som dalej revala, nevedela som prestat, normalne som sa az triasla a "zajakavala" a nevedela som dychat. Po case som sa kaotak ukludnila, prisla do obyvacky k MM a malemu. Tak sme sa posalili, pokremikovali, potisili, dostal mliecko a zas len sa metal a skriabal a mrncal. No ale nieco po stvrtej sme si uspesne lahli a spali (viacmenej) do pol osmej. Cez den som ledva prezila a teraz je maly von s babkou. Lahla som si, ale po hodine som nevydrzala, vonku rev, susedia prerabaju, akob mi cirkularkou rovno pri uchu isli, tak som sa len stvala v posteli. Taka som vystavena, ze hruuuuza. A este som vcera dostala po 20mesiacoch kramy, tak je to nezvyk a obtazuje ma to.
Uz som taka nanic, ze ma zlozi aj mala vec, bud zacnem byt zuriva alebo sa rozrevem a mam pocit, ze sa uplne realne zblaznim, ze ma asi zatvoria niekde...

kikica
6. aug 2008

vdaka bohu za tuto temu 😀 baby moje moj maly ma zajtra pol roka je sice na UM,ale to nieje podstatne,ja som zufala skoro každy v noci vstvam 5-6 krat takže pre mna je super noc ked je to 3krat,rano sme už hore okolo siestej,cez den si vyžaduje vela,vela pozornosti papat hrat sa,a ked si k tomu priratame varenie,upratovanie,pranie,žehlenie,povedzme si na rovinu nieje to voči nam ženam naozaj nefer 😔 ja som si dietatko nepriala ale nikdy by som si ho nedala vziat,priatel naopak tužil po miminku ale ako ste už pisali stači ked sa na mna to moje male slniečko usmeje a prituli sa ku mne s otvorenymi ustockami že chce pusu SVET GOMBIČKA.

abetka
6. aug 2008

ivka- tak to mas riaden zaberak. To ma taky strasny ekzem??? To mi je luto.neda sa ti ist na vikend alebo par dni k rodicom alebo niekde kde by ti s malym pomohli. Takto sa fakt fungovat neda 😒

bambulka026
6. aug 2008

Ivka, tak to ti nezavidim.
Je mi luto Teba i maleho ze sa tak trapite.
Nemas naokolo niekoho kto by Ti s nim pomohol, ked aj len na hodinku?

Kikica, blahozelam k 6 mesiaciom.
Ja som tak ku malemu vstavala v noci asi do 6-7 mesiacov s tym, ze ja som ho kojila.
Napokon bol uz tak nauceny ze kym som mu v noci nedala cicku tak ani nespal,hoci hladny nebol.
Bol hore aj 2-3 hodiny.
Ja som bola napokon tak vystavena, ze som si povedala dost.
Teraz ked vstane dostane cajik z flasky, cumel, trosku sa pokruti po posteli a spi.
Bol to zo zaciatku sice boj no zvykol si.
Takze treba len pevne nervy a vydrzat...

sasenka
7. aug 2008

moja dcera bola nekojená, a tiež kym sme jej v noci dávali mlieko, dovtedy sa budila, dop bolo do skoro 2 rokov, minimálne 1x v noci hore, a ine deti dávno prespali noc. Tak sme dali potom "flašku a dudu bocianovi, nech zanesie babatkám" 😀 a bol pokoj. Sice mala kritický týžden, ale neplakala velmi, len vykrikovala "botánovi dalííí, botánovííí" ale ž nejako nepýtala a po týždni sa postupne naučila zaspinkať aj bez flašky (ani cumel nemala) a odvtedy bol pokoj (teda okrem toho, ked ochorela, ale to je o inom) takže hladná vlastne nebola, ale potrebovala falšku ako ukludnovátko.

ivka144
7. aug 2008

abetka, bambulka - je to dost zly ekzem, vcera nam jeden pan na ulici siel odporucat nejakych lekarov a ze podla neho maly potrebuje aj nemocnicne osetrenie. Nastastie teraz uz vyse dva tyzdne nemokvame viacmenej, aj ked to je cele telo pokryte ekzemom. Svrbenie je HROZNE, bez ohladu na to, ako to vyzera. A mne chodi pomahat svokra a ked nasi boli tu tak aj moja mama a aj tak som z toho mimo. Dnes v noci zas zabavisko. No des. A teraz maly konecne zaspal (asi od stvrtej rana sme nespali) a ja neviem ani oka zazmurit - vonku zbijacka, robia kanal, ci co a susedia tu prerabku, je teplo, tak som chcela aspon okna otvorit - uuuuh.

Inak, holky, preco niektore ste nekojili? To je celkom ina tema, ja viem, asi ma hned admina zrusi...
Ja to nechapem. Teraz som skoncila zo zdravotnych dovodov - najma kvoli ekzemu. A zistila som, ze flaskovat je strasna otrava, trva to, kym nachystas, potom schladit, kontrolovat teplotu, umyvat flasky (tepla vody nam stale nejde), nosit so sebou, keby daco, stoji to strasne prachy (ja som ratala, ze sme aj 20tis usetrili) a este sme usetrili aj na vlozkach🙂, nevraviac o tom, ake pohodlne mi to 10mesiacov bolo. To ked opomeniem, ze sa vsade hovori, ako sa ma kojit, ze to najlepsia strava. To ja vas neobvinujem, aby ste si nemysleli nahodou, len proste fakt neviem, preco. Mozno ked ide mama hned po 6 tyzdnoc do prace?

zuzanocka
autor
7. aug 2008

caute

no baby, ako to tu citam, mam pocit, ze pisete o NASEJ domacnosti a o MOJOM muzovi 😝 😝 😀

ivka,
ked mate ten ekzem tak zly, neuvazovali ste o niecom na upokojenie - aspon na noc? mozno aj homeopatika...

mimi si zas "prestavuje" rezim, tak zas mozem cakat, co bude a ako...
u nas sa zatial koji, prikrmujeme na obed a posledne dni uz aj ovocie skusame - banan ju trocha zapeka, broskynu nechcela, dnes skusime jablcko 😉 myslim, ze do toho roka by sme mohli vydrzat a potom prejst na ... ja neviem.... moze sa kravske mlieko o kedy?

ivka144
7. aug 2008

Zuzanocka - to si pis, ze davame, sme na homeopatikach a doterza sme davali Fenistil uz max. davku a kedze nic, tak sme museli prejst na Zyrtec.
Hej a som este k nevyhodam UM nepisala tusim, ze malemu musi sandut mlieko, my skusame a tusim tie noci su zle aj kvoli tomu, ze ho boli brusko a z toho sa tak kruti a take smrady kaka, ze pomoc. To je teda veda.

Ja sa k vacsine veci inak o muzovi pridavam, ci balenie na vylety, ci "joj, ale ja to neviem" a pod. Ale musim povedat, ze sam od seba navrhol, ze musi vstavat skor, zobrat mi maleho aspon na 1-2h, aby som dospala. Je sice pravda, ze maly prave vtedy spi, ale dnes to pomohlo. Od pol siedmej do osmej mi maleho zobral a ja som mohla spat (aj kedsa uz nepodarilo, ale aspon vystreta som oddychla). A to mi pomahal aj v noci o stvrtej.

albertka
7. aug 2008

Ahoj Ivka, ja som od narodenia bojovala s atopic. ekzemom, mama skušala všetko, napokon zistili v 15 rokoch iimunodeficientny sindrom, nasadili antihistaminika a bol pokoj. Neboj, zlepsi sa to, určity čas trva, kym sa "vychytajú muchy" a liečky zaberu. Možno je to tým mliekom. Probiotiká si neskpúšala? Ja mám dobrú skúsenosť s Dophilus infants, je to v prášku a zarába sa do tekutiny, dlho vydržia. A kúpať malého v ovsených vločkách: do vody namočíš vo vreckovke zaviazané vločky, asi hrsť, a poriadne ich v tej vode rozdrvíš. Voda ostane biela a mazľavá, plná vitamínov, minerálov a vytvorí na pokožke jemný film a pomôže hojemiu. Môžeš tu vodu aj trošku povariť, iba chvíľu.

sasenka
7. aug 2008

No ivka, to mate zlé, a čo na ten egzém dávaš, som tuším čitala, že skúšaš nejakú alternativnu medicínu...

No pre mna bolo obdobie, ked som kojila najhoršie, pri oboch, lebo mlieka som mala velmni málo, a boli hladní, velmi plakávali. Pri Heni to bolo ešte horšie, to sme dokrmovali od 2. týždna, čo nam stále chudla a hrozne plakávala, 2 týždne sme cele noci nosili po byte, kojili, nosili-kojili-nosili.... vobec nespinkala, iba na 10 minút a potom zasa plakala. Ako sme nasadili UM bolo v poho 😉 prespinkala celé noci, skoro do roka. V roku som nastúpila na 3 dni do práce a ona sa začala budiť 😲 no super, takže som si ušila na seba búdu. Ale to všetko prešlo, a dnes už si to neviem moc dobre predstaviť... len viem, že vtedy som si myslela, že s to prácou asi "seknem" ale nechcela som nechať tam tie deti bez učitela 😒

No a malý bol celkom spokojný na cici asi mesiac, a potom ten istý scénár, plakal, nespinkal... muž na východe na turnusoch a doma ešte jedno dieťa. Som, že to je nejaká kríza, snažila soms a vydržať, najedla sa homeopatík, pila hektolitre čajíkov (aj špeciálnych na podporu dojčenia - take od bylinkára) prikaldala a prikladala... ale tiež začal prudko chudnúť, tak Dr. prikázala dokrmovať. Ešte do 3 mes. som ako tak mala aj MM, aspon na odstriekanie, ale potom sa mi stratilo.
Inak mne sa to pripravovanie UM nezdá take hrozné... Máme vodičku prevarenú v čajníčku - zistila som, že lepšie je prihrievať ako rýchlo chladiť. Do auta tiež mame ohrievačku a UM v zásobníku presne na 180ml mliečka. A flašku muu može dať aj manžel, nie vždy v noci vstávam - striedame sa, takže s vcelku vyspím. Teraz sa už ani tak nebudieva, ma zle noci, ale dnes spinkal od 20:00 do 6:05 v kuse 😉

No a ktosi sa pýtal dokedy UM? je tu aj taka tema v batoliatkach... ale my sme na kombinácii 2 flašky Sunar a zvyšok kravské (ked nie je na sunar, aj cely den kravské, ale to nerada) Naša Dr. odporúča v poho od roka kravské, ale ja mu tak prilepšujem, ma tam aj probiotiká, aj vitamíny v tom.
Ivka ale ak ma malý egzém, asi by bolo dobré čo najdlhšie, min. do 3 rokov nejaké hypoalergénne UM.

sasenka
7. aug 2008

Ivka ake mliečko máte?
Ja som davala Nutrilon skoro do roka, ten mu chutil, pekne priberal a kakal ako aj z MM. Aj sme checli ušetriť, a kupila som Babylove, to bol hnus, nerozpúšťalo sa dobre, dlho to trvalo, a potom kakal z toho čierno-zelené smrady, no fuuuuj 😒 Z BEBA ho zapekalo (aj Henku). No a od roka kupoujem SUNAR a ten sa mi tiež páči, aj mu sedí, a nie je taký drahý.
V ČR dostať proti-nafukujúce mliečko OMNEO, neskúsili ste?

albertka
7. aug 2008

Ivka, pri tvojom rozprávaní som si spomenula na moj najhorší deň s mojimi detičkami. Raz sme išli s deťmi von, malého sme obliekli, ale začal veľmi silno plakať. Mysleli sme si, že je už veľmi unaveny, lenže ten plač pripomínal vreskot raneného zvieratka, tak som ho rozbalila a...... malý mal uplne modré bruško a nožičky, vrieskal a v ľavej slabine(priestor nad pipíkom) mal vylezený kus črievka hrubý ako môj palec. Nevedela som čo, stuhli mi nohy, nevedela som čo skôr. Tak som sa zmohla na kričanie, našťastie bola u nas mama: mami, ma asi pruh, rychlo do nemocnice. Utekali sme na chirurgiu, maly prestal plakat, zaspal od vyčerpania. Po niekoľkých min. čakania prišiel chirurg, ktorý sa pozrel, postláčal a poveda: Zrejme je to hernia. Asi som sa čudne zatvárila, lebo mi naliehavo začal vysvetľovať, že oni sa na detičky takto malé nešpecializujú a nevedia to presne zdiagnostikovať. Že musíme ísť do Blavy do Detskej fakultnej. Tak som rýchlo zbalila veci mne aj malému (nevedele som, či nás hneď nehospitalizujú) a išli sme. V Blave nás pozreli a lekárka skonštatovala, že žiadnu vyklenutú herniu momentálne nepozoruje a malý je OK. A teraz čo? čo ak sa mi to stane znova? Vysvetlila mi, že je to úplne bežné, chlapci majú v bruš. dutine uvolnené väzivo po schádzajúcich vajíčkach a cez tieto otvorčeky sa môže spustiť kusok črievka dolu do slabín. Niekedy sa vyklenutá hernia spontánne napraví sama, ako sa to stalo teraz nám.Pokiaľ dieťatko nevracia, čo je znak blížiacej sa perforácie čreva, treba črievko manuálne zatláčať spať do brušnej dutiny. Tak som si vyskúšala ako budem črievko reponovať, keby sa nám to stalo znova. S malou dušičkou som prišla domov.o niekoľko hodín sa to stalo opäť, ale črievko zliezlo iba kúsok, moc neplakal, ani nemodral. Zreponovať to išlo ľahko. Tak som mala celkom dobry pocit. Na chvíľu. Potom nasledovalo dosť ťažkých desať dní, ktoré vyzerali asi takto: Plače, rozbaliť, skontrolovať. Asi sú to vetry, rektálnu rúrku, pomasírovať bruško, nakojiť, uspať, plače, rozbaliť, skontrolovať slabiny, zastrčiť herniu, niekedy aj 4-5x denne! PRvé razy to išlo ľahko, lenže neskôr som sa trápila so zatláčaním črievka aj niekoľko minút, celá som sa triasla, malý vrieskal od bolesti, modral, slzičky mu tiekli z očí a mne sa črievko po každom zatlačení vrátilo opäť vyklenulo. Naša staršia dcéra stálo vystrašená pri dverách spálne.Napokon som to zvládla, malý sa od bolesti pocikal, už ani nevládal plakať a ja som sa celá triasla. Najradšej by som si vtedy hrkla poldeci slivovice. Potom som ho polhodinu nosila na rukách, aby sa upokojil. Tak to išlo dookola. Dva dni pokoj, trápili nás len koliky, potom zasherniový maratón.Na kontrolu sme mali ísť o mesiac. Veď pokiaľ to ide zatlačiť je dobre, keby to nešlo, treba prísť do Blavy. Ale je únosné, bojovať s herniou 5x denne! Bola som zufalá, nevedela som sa na nič sústrediť, moja staršia dcéra musela vždy počkať(neskoré papanie, ukladanie spať...), malý mal prednosť. Bála som sa plaču vlastného dieťaťa, bála som sa od neho odísť do obchodu, bála som sa ísť von, panikárila som, keď začal vonku plakať. Neskôr prestal reagovať plačom na malé vyklenutie, niekedy som ho išla bežne prebaliť a zistila som, že má herniu v slabine. Na slabú bolesť vôbec nereagoval a plakal, až keď tlačilo črievko na vajíčko. Bála som sa, lebo perforácia je istý koniec. A po 10 hod. zaškrtené črevo odumiera.
Raz sme mali taký hrozný deň.
Ja som dostala migrénu, malý mal strašnú koliku, vkuse plakal, rúrka prdka sa mu nedala ani do ritky strčiť, vrieskal, ja som mala poruchy videnia, bolo mi veľmi zle, tatinko behal od jedného k druhému, už tiež nevládal, mne tŕpli ruky a polka tela, chcelo sami vracat, ale bolo len horšie, malý vrieskal, malá bola nervózna. Tatinko ho na chvíľku utrmácal na rukách, ja som si na chvíľku zdriemla. Potom znova strašný plač, tŕpli mi ruky, jemu sa vyklenula hernia, musela som to zreponovať ja s tými drevenými rukami, lebo tatinko to ešte nikdy live nevidel (vždy bol v práci, keď sa črievko vyklenulo). Lenže kvôli kolike sa hernia vystrčila aj na druhej strane. Ja som už nevedela, čo je pravda a čo moje bludy pri migréne. Nebola som si istá,či to fakt bola hernia, alebo len kolika, bolo mi na odpadnutie, ťahalo ma dozadu.... Môj muž bol z toho hotový, ja som totálne nevládala. Hovorila som si: raz sa musí unaviť a prestať plakať. Napokon začalo pršať, mne sa trošku uľavilo, muž mi pomohol dostať sa do postele, maleho som si dala vedľa seba, veď hádam ho v noci neprivalím, inštinkt starostlivej matky hádam zvíťazí nad mojou migrenóznou neschopnosťou. Po dlhom zaspávaní sme napokon zaspali a noc bola po tom všetkom úplne oslobodzujúca. ďalší deň nám prišla pomôcť mama a ja som sa pomaly dala dokopy.
A o dva dni som zatláčala herniu 17 min. a neustále sa vracala dolu. Nevedela som, čo chytiť skôr, telefón, volať sanitku alebo ísť sami alebo zatláčať ďalej.... volala som na oddelenie. Hned prídite, nemusíte sa ponáhľať, pokial nevracal. Pobalila som si všetky veci, dcéra hystericky plakala, muž si vybavolal na ďalšie dni dovolenku. Kým sme prišli do Blavy hernia sa vrátila. Ale nás s akútnou herniou ingvinalis hospitalizovali. Príliš malý novorodenec, mal mesiac, 3,5kg, počas 10 dní sa mu hernia vyklenula 17x. Ráno ho odoperovali a ja som si vydýchla. Zvládol to skvele, o 2 dni sme boli doma a v pohode. Po 2 týždňoch sa nám síce vyklenula hernia aj na pravej strane, ale teraz je to už 3 mesiace, čo máme pokoj. Bruško mu spevnelo sa otvory v ňom sa zacelili. Dúfam, že sme za vodou.
Už nás trápia len prdky. A keď som bola na oddelení, povedala som si, chvalabohu, že len hernia. Boli tam detičky s oveľa závažnejšími diagnózami, oproti ktorým je ekzémik len veľkou nepríjemnosťou. Pritom ekzém nechcem nijak zľahčovať, sama som tým prešla. Ale je fakt, že pokiaľ nejde o život, ide o ..... !!! A tie nepríjemnosti s tým spojené nejako zvládneme. Máme v sebe ešte toľko sily!!!! Aj z polámaných koráliek dokážeme urobiť krásny náhrdelník!

albertka
7. aug 2008

Ivka, myslim na vas.
Dufam, že budete mat pokojnu noc. Drzte sa. Ten zyrtec by mal zabrať, ja sama mam s nim dobre skusenosti a aj sestrine deti ho papaju odmalička.

binki
7. aug 2008

albertka: přečetla jsem si všechno, co jsi napsala a musím říct, že tě obdivuju, já jsem byla velmi smutná, když nemohl malý dýchat a seděla jsem s ním s maskou na obličeji a on křičel únavou, hrůzou, naštěstí se to po několika aplikacích léků pro astmatiky plus kyslíku zlepšilo

sasenka
7. aug 2008

kočky čítam to a tisnú sa mi slzy do očí a dakujem bohu, že moje deti su, a dufam budu zdrave, že nas netrápi ekzém ani koliky, ani hernie, ani nestiahnutá predkožka, ani ine boliestky... len občasný štípanec, nový zúbok, rozbité kolienko, či viróza... (klop-klop, nech nezakríknem) ...aj to da parádne zabrať, ale viem, že to prejde o pár dní...
držím palce, aby sa všetko vyliečilo a na víkend sa lúčim... ideme na výlet na 3 dníky, snad bude fajn, už sme tam boli a bolo super.

Boli sme na naukách, čo pojdeme 17.8 za krstných rodičov, a pan farár nam akosi prehovoril do dušičiek, a asi mal pravdu. Nie sme prudko veriaci, to nie, ale nerozprával zle... akosi to všetko na nas "sadlo" 😉 Idem sa mu venovať, a povedať mu že ho lubkam, a že mu dakujem za všetky tie krásne dni, čo sme spolu, už bude 8 rokov... za to, aky je starostivý tatinko, za to, kolkokrát vstal k detom, kolkokrát ma vystískal ... a na zle idem rýchlo zabudnúť.... 🙂 Manželík sa dnes asi tiež akosi započúval, a pomohol aj baliť 😀 .

ivka144
7. aug 2008

Albertka - az som stuhla. By som sa aj bola rozplakala, kebyze som tak nestuhla.
Ja neviem, ci to tak ozaj musi byt, ze cloveka zivot dozenie na samy kraj, aby... aby neviem co, asi aby si nieco uvedomil, alebo nieco zmenil, neviem...
Ja viem, ze ked nejde o zivot, tak... a s tym by sa mi to malo, mohlo lepsie znasat, aleuz na mna akosi nic nezabera. Asi som aj slaba povaha alebo neviem.
Inak s tymi rukami a trasom! Ja som dnes doobeda, ked som si povodom sla lahnut, mala, teda aj v noci, ma cele ruky boleli, ale nie tak svalovo, ze mam maleho na rukach, ale taka slabost proste, take stuhnutie, podobne strpnutiu, ale nie mravencenie. Musela som cvicit rukami - dlanami, prstami, nech sa mi tak preberu, taky hnusny pocit. A potom doobeda ked som lahla som sa akoby chvela, tiez nie takym klasickym sposobom, ako ked Ti je zima alebo si chora,ale take uplne mikro, take neuroticke, napetove mi to prislo, no brrr.
Zyrtec zatial asi nezabera. Ale uvidime.
Dnes sme to mali cele o dost horsie, cervensie, licka aj mokvave trocha a velmi zdurene. A fajny zachvat chytil v obchode - som ho vybrala z kociara, natriasala, suchala chrbatik, fukala nanho, nasa klasika, ale pomedzi regale, len ludia kukali, co tam nacvicujem... :(
Inak dnes sme skusili Babylove mliecko. aj ked som uz myslela, ze nedam ziadne, lebo rano aj na olovrant sme sa nejak uspesne vyhli, tak som chcela, ze cim dlhsie nedat ziadne..., ale nakoniec...
Predtym sme mali HIPP HA a nechcel, zo Sunaru HA ho zapekalo, z Nutrilonu HA (ten sme vypotrebili cele balenie) mame bolesti bruska a smrady, divne kaky, aj ked pravidelne, ale aj ked kaka casto makke, tak jaci pred a pri kakani az hroza. Citala som diskusie, fakt sa neda povedat, co ako posobi, kazdy pise inak, takze treba vyskusat. Idealne by bolo sa asi na mlieko celkom vykaslat. ale momentalne nie som schopna mu nejaky jedalnicek zvlast vyrabat. Zvacsa papame flasticky (ovocne, ci zeleninove, masove) a jednoduche ciste kase. Uz dlhsie som mu ani nevarila, teda len ked ovsenu kasu vecer.
Ale to UM to len podporuje, myslim, ze mame prolem s travenim odmalicka.

Joj, konecne uz koncim, to som samotrejme nenapisala naraz, lebo utekacka do spalne - zvijanie, skriabanie, ricanie - cumel, hladkat, ssskat, fukat, suchat, kremikovat, licka a pod krkom zas dajake vlhke, chrbatik pomerne suchy, cielko horuce...
Nechcem sa prednastavovat, ale obavam sa, ze nas caka zas vesela noc. Aj ked Albertka, dakujem a tiez si zelan aspon o daco pokojnejsiu.

albertka
8. aug 2008

Dobre ránko babulky.
Ivka, ochladilo sa- malý by sa nemal už toľko potiť a mohlo by to prestať tak svrbieť, pot je strašný, sama s tým mám tweraz problém v záhyboch, krk, ruky a pod kolenami, ked je horko nosím dlhé rukávy a nohávy, aby mi látka sala pot, potom to tak neštípe, neškriabe. Ked sa ochladilo, hned bolo lepšie. 😵