Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

sisstin
8. aug 2008

holky..tak já zrovna zas ted....zas vůbec nechce jíst mlíko..večer vypil 50ml a ted ráno 60...a už hodinu a čtvrt hystericky vříská 😒

binki
8. aug 2008

dobré ráno, dneska jsme vstávali jen 3x, naštěstí bylo chladněji, teďka jsem ho v rámci mojí relaxace na chatu nechala hrát na piáno 😀

sasenka
8. aug 2008

ahojte, prajem pekný váíkend, my vyrážame, prídeme v nedelu, dufam že nervovo nezrútená 😀 😀 😀

binki
8. aug 2008

sasenka: hezký víkend 😀

albertka
8. aug 2008

Sasenka, želám pokojné chvíle 😅

bambulka026
10. aug 2008

Ivka,
naozaj Ta obdivujem ako to vsetko zvladas.
Mne az zimomriavky behaju, ked si to predstavim.
Pre mna je tazke uz len to ked je chory a ma sopliky ktore mu nedaju spinkat.

Drzim Vam obom palce...

sasenka
11. aug 2008

tak už sme domka, bolo super, až na počasie, celu sobotu lialo ako z krhly, von sa vobec nedalo. Našťastie bol v hoteli bazen aj detský kútik a poriadne vela hračkami, takže sa decka vyhrali. Ja som si dopriala masaž aj rašelinový zábal a 2x do vírivky,manželík ukážkový 😉 V noci sa spalo po náročnom dni, takže do vačku babysiter a do polnoci v bare 😎 Boli sme aj s kamošmi, takže sme sa aj zasmiali a hned je život krajší.

Včera sme došli domov, a ešte som si n mailoch našla prácu, takže som do 23:00 prekladala, a mam menšiu polovičku, musim to dnes dorobiť 😖

Heni ide na 15 dní s našimi preč, takže zajtra sa ačína s rekonštrukciou v byte 🙄 to bude zaberák, ale sa teším, ako budeme mať pekne 🙂

albertka
11. aug 2008

Ahoj Saši, prajem silné nervy pri rekonštrukcii bytu. Nas to tiež čaká, ale až ked bude malý väčší. A na to sa zatiaľ vôbec neteším.
Ivka, čo je s vami???

ivka144
11. aug 2008

Ahojte,
tak sa hlasim po case zas.
V piatok sme boli u doktorky s teplotkami, aj ked len takyi malymi, asi, lebo neviem, ci som pisala, ale merat sa to neda, lebo len co sa mu teplomerom dotknem ritky, jaci ako najaty a kope a vsetko, takze nie som schopna odmerat, ale nic extremne. Len samozrejme sa vsetko hned zhorsi pri takej virozke.
Vikend som z vacsej casti preplakala, ako uz tradicne, velmi ocervenel cely, zabiak moj, aj ked mal na dotyk kemnejsiu kozicku, ale ukrutne sa driapal. No ale pijeme teraz Pepti mliecko a davame SabSimplex na brusko a k tomu nejake homeopatika dalsie mame.
Ocko bol nakoniec takmer celu nedelu v robote, takze parada, ani nesiel s nami na vyletik, co sme planovali, tak som sla len ja s malym, ale kedze som sa bala ist sama s nim v aute, lebo ked dostane zachvat, tak by sa tm am dodriapal do krvi, tak sme sli spolu s kamosmi a ich drobcom v jednom aute. Som bola prekvapena, ze to sa clovek skoro ani nezmesti do auta, ked ma dve sedacky, nechapem, kto ma dve alebo dokonca tri deti, tak sila.
Maly vonku chytil nejake dva zachvaty skriabacie, ale inak to dopadlo celkom dobre, bolo uz chladnejsie, neboli sme dlho, ale dobre padlo, uz som bola uplne hrozna, kazdyu chvilu som revala.
Dnes sme zas boli u doktorky, porobila dajake odbery (vytery, krv vselico), neviem, ci daco zaujimave povedia vysledky, ale aspon skusime, no.
Cas dovolenky s nasimi a bratovou rodinou sa blizi, ani neviem kedy presne, no vidim to blede s nami, to sa asi nebude dat, oni tiez maju dve male deticky a keby nas tolko vyrevuval ako doma, tak...
Ale uz robime tak,ze ked v noci reve a nejde po chvilke utisit, berem ho na svetlo do obyvacky a zabavam(e) ho a po case zase skusame spat. Lebo ked je v takom polospanku, akoze ho uspavam, ale ma trapenie, tak to je horor na nervy. Takto ho aspon troska vieme rozptylit.
Dnes rano bol ale bledy v tvari, juch! Telico skaredeeeeee, ale aspon nie bordova tvaricka. Aj ked z pohladu jeho zachvatov je to jedno.
No idem lahnut, opat som pospala 2x2hodiny, takze sa mi zide.
Vsetky Vas zdravim, dakujem za ucast a podporu a drzte sa!!!
sasenka - tiez inak drzim palce s byvanim, pre nas by to boli tiez velke nervy, ale uz sa neviem dockat, kedy to bude, lebo ked je novo, cisto, pekne, to je hned o 50percent lepsia nalada.

sasenka
11. aug 2008

no my už mame vela porobené, robili sme ked mala Heni 4 roky, a to bola fuška, výmena strechy za bývania, všade diery do stropu 😀 sme spali pod širákom 😀 načo na dovku sa trepať, ked aj doma je to romantika 😀 😀 😀
Ale to už mame za sebou, len ešte nam chýba chodba, nový vchod odenme robiť - a to sa bude aj niečo búrať a murovať, nove dvere. No a chodbe sadrokarton na strop, škrabať steny, nova omietka a malovka, na zem palvačka. Našťastie si moj muž vie všetko sam porobiť, aj elektriku. Ale možno zavola brata aspon na ten sadrokartón. Ideme využiť, že naši nebudu doma, tak ja s malým sa sťahujem k nim do bytu - to len o poschodie nižšie, a Heni je preč, takže len s malým.

ivka144
13. aug 2008

Vyslo nad nami slnko!!!
V noci sme spali 8 hodin viacmenej vkuse!

svoma
13. aug 2008

Ahojky,už jsem tu dlouho nebyla,u nás je to lepší,teda spoň zatím,ono to možná bude tím,že MP měl minulý týden dovolenou a pomáhal.

Ivka gratuluju a závidím,my vstáváme jednou na jídlo,někdy usne hned,někdy ne.Ale spáváme většinou max do pěti. ☹

lu777
13. aug 2008

je holky, tak to je tema na dnesek pro me 😝 v noci jsem mizerne spala, ani nevim proc, maly spal pekne.. ale rano mi bylo az zle a cele dopoledne taky (kdysi jsem mela unavovy syndrom, takze mi staci spat o hodinu min a jsem jak ztlucena)... do toho malemu zacaly vcera rust zuby a je prijemny jak kudla v zadech, natekle nic nema, teplotu nema, ale jak me nevidi, tak frustrovane porvava uff.. nejsem na to zvykla, vzdycky vydrzel aspon chvilku sam pokud byl najedeny a prebaleny a vyspaly a ted rve i kdyz se jen od neho otocim, cely den 😝 ted jsem mu zchladila kousatko v lednici a strasne se tomu smeje, tak jdu asi koupit jeste jedno, abysme to stihli chladit, jen kdyz bude ticho, jinac se mi dneska asi rozskoci hlava...
jsem si rikala, ze kdyz ho boli zoubky, tak mu udelam radost a koupila jsem mu boruvkovou presnidavku... prave mi tim poblinkal celou postel 😅 🤐
no jo no nejak to musim do osmi vydrzet a pak se vybodnu na uklid a podobne kravovinky a jdu lezet, i kdybych nemela spat, tak lezet budu a cumet treba do stropu... abych mela zas nervy zitra na to porvavani 😅
a nebo ho zlechtam a opiju se, to je taky reseni 😀

svoma
13. aug 2008

Ahojky Lu,mě tu malá ječí od tří odpoledne,jsem úplně hotová,mám pocit,že mi praskne hlava a MP jako obvykle nikde. 😠 😠 😠

lu777
13. aug 2008

Svomo, taky zubiska nebo co se deje u vas?
u nas silene vykyvy nalad, kdyz je zabaveny, tak si vyska, ale jinak porad porvava, uz jsem si musela pocitat do deseti.. ja myslela, ze kdyz to neni natekle, tak to studene kousatko a masaz gelem zklidni, ale on jak neni zabaveny, tak je to sila... ted uz pres pul hodiny uspavam 😝 jakmile se od nej hnu, tak sileny rev..

jo a muz taky nikde, je uz pres tri tydny na sluzebce, vraci se zitra.. do telefonu mi rekl "tak on mu uz leze zub a ja o to prisel?" toz jsem mu vysvetlila, ze to rozhodne nebude dneska do pulnoci venku a ze si revu uzijeme celou dovcu (jedeme v sobotu) 😅 😅

chjo a doma ani cokoska 😠

sasenka
13. aug 2008

joj, kočky pripomenuli ste mi dosť blbe obdobie, ked som Heni vláčila ako indiánska babička, kupila si klokanku, a všetko robila s nou. lebo od 4 mes. ked ma nevidela stále vrieskala, trvalo tak do 8. mes. kym nezčala loziť/chodiť, a potom sa presúvala už sama. 🙄
A s malym som si toto krásne obdobie moc neužila lebo od jeho 6. do 8. mes som bola v nemocnici a za ten čas som ho videla 3x aj to z 2 mestrov 😢 😢 😢 Ked som prišla, rastli mu zubky, nesmela som ho po operáciách nosiť, dvíhať, ale aj tak som to robila, lebo nemal kto... 🤐

Maly je cely umrnčaný tiež, lebo a mme asi 1. obdobie vzdoru, ale zatial s nadhladom som v poho. Malá je preč, zato mame rozrobený barák 😕 a to sme ešte ani poriadne nezačali... 😒 Všade šedý prach, nestíham utierať, stále to sadá. zajtra sa sťahujem k našim do prázdneho bytu, su na dovolenke, aby som tu s malym nemusela v tom byť a dýchať to. A nestííííhááááám nič 😉

lu777
13. aug 2008

Sasenko, tak jsem si to precetla.. hned se citim lip 😔 😉 jsem si uvedomila, ze vlastne dobry 🙂

uff, nakonec jsem ho jeste dalsi pulhodinu houpala a pak to vzdala, dala Paralen a on usnul snad jeste driv nez jsem zapla zas pyzamo! tak snad bude spat, chuderka..

asitka
13. aug 2008

no dnes som dievčatá veru na šrot....som vyhlásila...ešte raz sa narodiť...chcem byť chlap... 😀 😝

ivka144
14. aug 2008

po vcerajsich 8h v noci, dnes som spala 2h

jastr
14. aug 2008

celkom dobre si to vystihla ešte by som pridala jednu vec aspon mne sa to stava alebo ako by som to napisala že už od poobedia len pozeram na hodinky kolko času ostava kým mala pojde spať a ja viem že si aspon na chvilu sadnem ked nepojdem spať hned zanou

albertka
14. aug 2008

Ahoj baby. Len na pobavenie pridávam niečo o našom uspávaní 😎 😎 😠
Drobec je unavený a plače. Keďže má uši ako radary, zobudí ho aj najmenšie šuchnutie, v postieľke cez deň spať teda logicky nemôže. Tak na balón, tam nás čaká starší kočiarik, ktorý slúži na denné spanie. Malého prebalím, oblečiem, keď mu dávam čiapočku začne hlasno kričať. Sadnem si k balónovým dverám, aby bolo počuť hluk z ulice, vytiahnem náradíčko a napojím ho na zdroj. Papá a zatvára očká. Keď sa mi javí ako-tak tuhý, pomaličky vstávam, obúvam si balkónové papuče, on spokojne dudká môj zdroj, bolí ma chrbát ako šľak. Pomaly sa nakláňam ku kočiariku a uvolňujem mu ručičku, ktorou zviera moje tričko. V lepšom prípade sa mi to podarí na prvýkrát a ja ho nemusím spať prisať, aby nespustil strašný plač(to by som ho potom uspávala do večera). Ak to ide hladko položím ho a spí. Ešte pomaly natiahnem sieťku vroti hmyzu a utekám variť a venovať sa dcérenke, ktorá je nsšťastie disciplinovaná, takže sa nemusím báť, že by z bytu urobila "kúlničku na dříví". Ak drobca netrápia prdky, tak mi tam nepohnute spí aj 2-3h. Táto balkónová scéna sa opakuje 2x denne, doobeda a poobede. Navečer buď nespí vôbec, alebo spí vonku.
Uspávanie vonku v je tiež strašná zábava. Ak mi zaspí ešte doma pri mliečnom zdroji, uložím ho do kočiarika na chodbe. Lenže: máme aj druhé dieťa(ktoré nám pre veľký záujem a fakt, že som na materskej, nevzali do škôlky) a to treba vychystať, oblicť, nachystať pitie, vycikať. Tak šuškám, ukazujem rukami dieťaťu kam a čo má urobiť....jak v cirkuse , nesmej sa, nedávaj to tam, nehádž, potichučky ako myšička, nešuchoc... Keďa sa mi ju podarí ukaučovať, vylezieme z bytu a malého mi zobudí výťah. No najčastejšie to nezvládneme a vychádzame von s vrieskajúcim kočíkom, všetci sa na nás pozerajú, staršie panie chcú k veci zaujať postoj a radia: Asi ho bolí bruško, treba ho pomasírovať, kojíte, no čo je taký hladný, chú)ďatko malinké, ako plačká.... no, nezabili by ste ich!!!! Ak mám šťastie po niekoľkým minútach zaspí. Ale ja posledný mesiac šťastie nemávam. Tak vrieska až sa ide odrať, beriem ho na ruky, no snáď si kamoško nemyslíš, že ťa teraz napojím na zdroj! Upokojí sa, ukladám ho , vrieska. Nájdem hrb na chodníku a hojdám, hojdám, hojdám, všetci pozerajú, radia...som na nervy, malá je nervózna, najradšej by sa hrala na ihrisku. Čo mám robiť. Do pol hodiny hádam zaspí. Potom bacha na psov, vrieskajúce deti, štartujúce autá, vŕtanie v susedných barákoch..... Radostný život matky.
A potom večer.
Tatinko ho vykúpe, ponatiera, oblecie a nastupujem ja. Pri postieľke nachystaná fit lopta. Sadám si, napájam na zdroj. Papá. Dávam rodine inštrukcie: nekričať, nebúchať dverami, neštrngať kľpúčami, nekýchať na chodbe. Bože, čo ja to mám za dieťa. Ak navečer nespal mám šťastie a zaspí rýchlo a nepreberie sa ani pri uložení do postieľky. Keď osud nie je ku mne naklonený, nám ho napojeného na zdroji aj hodinu, pritom sa natriasam na fit lopte, chrbát v čudu a on sa i po 4x pri pokladaní do postieľky preberie a začne štartovať. Ak spí, pomaly sa snažím vytratiť zo spáľne.Len pozor na dvere a parkety, aby nevrzli. Zradné sú aj zvuky z kuchyne, takže u nás je pri malého zaspávaní uvalené embargo na akúkoľvek prácu - žiadne sprchovanie, chystanie si večere v kuchyni, skrátka nič. Lenže to sa logicky niekedy nedá a ja uspávam aj hodinu a pol. No niekedy, takmer vždy sa po takomto uspávaní zvykne do polhodinky prebrať a som tam, kde som bola. Zas napojím na zdroj, zaspí však veľmi rýchlo.
A čo cenné rady.
Neviem, ale vyskúšala som veľa. Moja snaha naučiť ho na dudlík je absolítne márna, a to som skúsila všelijaké: celokaučukové, kaučukové, silikónové, anatomicky tvarované, malé, veľké..... Aj k medíku na dudlík som sa raz uchýlila, nič. A téza, nechať dieťa vyrevať, veď od únavy zaspí sa mi tiež nejaví ako vhodná a humánna, navyše malý je po operácii hernie(pruhu), takže nič. A uspať ho iným spôsobom- to u nás skončí obrovským vrieskaním, ktoré k ničomu nevedie.

sasenka
14. aug 2008

Albertka, super napísané, ako vždy, normálne si to čítam ako časopis 😉 Maš niekde aj blogy?

No toto tiež poznáme z dávnych čias... Kočík v byte, povinne behanie po chodbe a najlepšie cez hrbol na koberci, ked ani to už nič, tak prelož do vaničky z kočíka, hojdaj a hojdaj... alebo neskor do autosedačky a hojdaj-hojdaj... ked nič, do klokanky a behej po byte... nič??? no nič, vzdávam to, možno o hodinku... a takto dokola. heni do 3 rokov spávala v kočíku cez den 😕 trčala na každú stranu, luid sa blbo ksichtili, ked nas videli, ale inak cez den nezaspala a bola fest protivná.
Večerné uspávanie ... vzdali sme potom, čo sa od revu párkrát dovracala do postielky (napriek našej milej spoločnosti 🙄 ) takže do 4 rokov sme mali každy večer spoločnosť... zbohom krásne televízne večery, zbohom posedenie pri vínku alebo niečom inom... aspávala tak okolo 22:00 - 23:00 v obývačke... asi uuž chápete prečo mame taky velký vekový rozdiel 😀 😀 😀 Naša Heni to bola najlepšie antikoncepcia aku si len nmožno predstaviť.
Maly je zato spachtošílk ... zaspáva sam v postielke, sice s flašou mlieka, neviem ako ho toto odučíme. Od 1 mesiaca sam a bez problémov, ak mu nič nie je, že nie je chorý 🙂

svoma
14. aug 2008

Lu u nás to na zuby nevypadá,ona už takhle ječí delší dobu.Byla andílek do čtyř měsíců a pak konec. ☹

sasenka
14. aug 2008

no kedysi mali stare ženy takú teoriu:
prvý týžden sa dieťa mení každy 3 dni
potom sa do 3 mesiacov meni každy 3 týždne
do roka sa mení každe 3 mesice
a potom sa mení každe 3 roky

a mne to aj sedelo
mala Heni do 3 dní spala,
do 3 týždnov plakala (neskor sme zistili že od hladu),
do 3 mesiacov anjelik. potom už malý čertík,
do 3 rokov by šla s každým, potom nikomu nedôverovala a plakala
taktiež sa do 3 rokov hádzala o zem
no a teraz ako mala 6 rokov sa tiež velmi za posledný rok zmenila, akoby dospela 😉

svoma
14. aug 2008

Sas to je zajímavé 😉

annabell
14. aug 2008

ahoj Albertka.Po precitani som sa tak nasmiala 😀 😀 😀 ale preto lebo mam ten isty problem len nemam ani stary kocik v ktorom by som malu uspala.Uplne ta chapem a viem ze si vo velkom strese.Ja som sa uz vcera nastvala lebo ako vzdy ked som malu prekladala z prsa sa zobudila a potom som ju opat ucuckala mi ju zobudil maly lebo chodil po chodbe som malu polozila do postielky a nechala som ju plakat.Po takej pol hodinke sa uplakala a zaspala.Dnes som urobila to iste no uvidime ako to zvladneme.Dost mi vadi ze ma mala cvici aj cez den lebo nic ine vonku nerobim len hladam kde sa mozem zasit a pichnut jej prsko lebo chce spat alebo kazdu hodinu krici a chce si len pocuckat namiesto cumla ☹

albertka
14. aug 2008

Cau baby.
Som rada, že ste sa pobavili 😉 Ked o tom pisem, tak ziskavam na tom celkom pekny nadhlad a je mi fajn.
Inak, Diky Zuzanocka, tato tema ma celkom slušny terapeutický efekt. Dufam, že nie len pre mna.
No, ideme hrat s mužom karty, aby sme aspon niečo robili sami spolu. Aspon nejaka činnosť, ktorá sa netyka detičiel. Jaj Sasenka, detičky su aj pre nas zaručena antikoncepcia 😢 A ked sa nam aj podari sa v posteli stretnut, tak to nase zlaticko zacne mrnkať a kym ho uspim, tatinko ticho spinka. 😖 Ale to fakt nebyva často.

sasenka
15. aug 2008

Naš maly spí tak tvrdo, že som si radšej bežala nahodiť IUS teliesko, nech nie je rýchlo 3. 😀 😀 😀 Ja už mam tiež problem sa rozprávať o inom ako o zlatíčkach, napodiv mi to neva (neviem ako je na tom okolie 😀 )

Dnes ma prisť švagor pomáhať mužovi so sadrokartónom, tak mam roboty nad hlavu, idem k našim a malý spí dlho ráno, neviem ako zasa celý den s ním vydržím - lebo on potom nechce cez den spinkať ☹ Teraz volala kamoška, že chce prísť, ale sme sa dohodli, že prídem radšej ja k nej, ked navarím chlapom obed.

sysik
15. aug 2008

ahojte babenky. no citam ako sa tu trapite. aj ja som sa, ale maly uz ma skoro dva rocky, tak je to uz ine. nebojte sa vsetko to prejde a teraz si musim napinat pamat, aby som si spomenula ake to bolo tazke. viem, ze vstaval 5krat vnoci na prso a tiez mal budicek medzi 5-6tou rano. robila som vsetko mozne aby este pospal. tiez som ho uspavala na rukach a potichucky do postielky. kdeze aby zaplakal, hned som utekala k nemu. no teraz ocakavam druhe (este len na zaciatku) a hovorim si, ze s tym druhym urobim svetko inac. viem, ze ich milujeme, ale ked sa pozeram dozadu, tak si myslim, ze som ho dost tym rozmaznala. neverim na nechat plakat babo same, ale urcite ich mozme nechat samych na chvilku. teraz je moj na mna tak velmi naviazany. tak teda dufam, ze to zvladnem inac s tym druhym, a ze nepopustim. viem, ze je to tazke. ja som ho zacala nechat sameho zaspavat az ked mal asi 10 mesiacov. stale som bola v izbe a sedela pri postielke, drzala mu ruku, potom nie a kazdy den som sa trochu vzdialovala az nakoniec zaspal sam. teraz uz spi v posteli a este stale ma vola 100 krat kym zaspi, ale potom zaspi. idem ho raz za cas pozriet a staci to. ale najlepsie je zacat s tym co najskor a najhorsie ho naucit nosit a hojdat hned ako sa narodi, lebo to ich mi ucite tohto zvyku. tak mi drzte palce s tym druhym, ze bude lepsie ako toto. to je moja jedina nadej. lebo tento bol dost namahavy. ale ked ma oblapy a vybozkava, tak to vsetko stoji za to.
majte sa krasne

sasenka
15. aug 2008

no v tomto zaleží aj od dieťatka. Naš maly si poplače síce, no ked tam parkrat idem, po čase zaspinká. taerz už ma svoj režim, takže ani velmi chodiť netreba, ak nemá nejakú bolistku vypije mliečko, poprevaluje sa a zaspí. Ale učila som ho zaspávať v postielke uplne od začiatku. No ja som dlho nekojila - asi 3 mesiace, a to posledný mesiac už s odsávaníma flašou, takže nejaké uspávanie na prsníku nehrozilo. Na rukách sme ho velmi nenosili, davali sme ho skor do polohovatelného lehátka.
A super to bolo, hlavne ked bol starší, lebo po 2-násobnej brušnej operácii (dosť velkej) som ho ani nosiť nesmela. Neviem, čo by som robila, keby bol ručičkový.
No ale dcerka si vyžadovala hojdanie a vozenie. Asi bola aj to chyba, že sme nemali na začiatku postielku a potom si v nej už nikdy poriadne nezvykla. Aj v noci tam spala len po 1. prebudenie.

A&tiež som si hovorila, že pri 2. to musim robiť inak, aj sa podarilo, takže Sysik držím palce.