Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

spathiger
30. júl 2008

Ale asi som odbehla zuzanocke od temy.. I ked ta jej vycerpanost urcite troska suvisi aj s poriadkom v domacnosti. Ved ktora z nas by doma nechcela mat tip-top a este byt aj usmiata a upravena? Spokojny manzel, stastne a dobre deticky... Nie vzdy to vsak ide. Ja osobne mam niekedy pocit, ze som najvacsi neschopak na svete. Ale to trva len chvilku. Vzdy ma totiz pohladi a dobre naladi pohlad na moje babatko. Ktoremu sa teraz prerezavaju prve zuby, ktore mi uz zacina mrncat aj napriek tomu, ze s nim beham po celom byte, ale ktore ma najkrajsi usmev na svete a ja tu preto nateraz koncim a idem mu splnit vsetko, co mu na ockach uvidim. Majte sa mamky, krasny dnik a vela sil prajem :o).

svoma
30. júl 2008

Já prach utírám denně,mám tmavý nábytek a vadí mi to tam.

cartmanko
30. júl 2008

a my sa s tym nestresujeme. priority mame, spinu doma nemame ale ked na nieco doma nezvysi cas, urobi sa to neskor. hlavne je mat cas na babatko.

svoma
30. júl 2008

Cartmanko taky neokrádám malou o svojí společnost,dělám to,když spinká nebo si chce hrát sama. 😉

sirinka
30. júl 2008

uf prach...utieram iba tam, kde ho je najviac vidno...ostatne vzdy urobi maminka ked je na navsteve...ona je taky manik do poriadku 😀 za to ju velmi lubime

ivka144
30. júl 2008

do obyvacky sme si kupili z ikea taky nabytok brezovej farby, co je asi po bielej a javore nasvetlejsia mozna a ked k tomu trosku privriem oci, my ani ziaden prach nemame 🙂 Ked raz padnu policky, aspon budem vediet, ze sa uz pretazili 🙂

svoma
30. júl 2008

Ivka 😀 😀 😀 Já mám právě tmavě hnědý nábytek. ☹

nikuska123
30. júl 2008

My sa snazime venovat co najviac casu malej, dost velami pomaha manzel a varime a zapratujeme vecer. Snazime sa si to ulahcovat kadecim, mame plavajuce a nabytok dost svetly ako spominala ivka 144 ked privrieme oci tak mame utrty prach skoro stale. 🙂

sirinka
30. júl 2008

ivka my mame javorovu farbu 😵

cartmanko
30. júl 2008

a my ceresnu a prach s privretymi ocami tiez nevidime.

svoma
30. júl 2008

já mám prostě ráda uklizeno,ale samozřejmě ne za jakou koliv cenu.

cartmanko
30. júl 2008

asi vsetci, ale je to subjektivne to co je napriklad u mna utrete yrkadlo je u mojej mamy....
ta ti vam okuka zo vsetkzch stran a hlada cmuhy. mame rolldorku so zrkadiel na 4 metrovej stene a tam lkeby sme ju nestrazili tak je stale. zlate utierky s mikrovlaknom... 🙂
ale poriadok iste ano uz aj koli detickam..

zdina
30. júl 2008

no pekne jste se rozjeli s tim poradkem a neporadkem 😀 Ale jak pise cartmanko je to subjektivni. My mame statek, zvirata, dneska zrovna delame seno a i kdyz jsem rano vysala, tak mam seno v celem prizemi. Proste se to neda stale se prezouvat a s vysavacem u dveri taky stat nebudu. Ja jsem pred chvili byla desinfikovat kralicaky a a chvili se bude telit krava. Muj s klukama jezdi traktorem a obraci seno, takze je to na mne.
Domacnost jde v tomto okamziku stranou a privirame oci vsichni...

cartmanko
30. júl 2008

no dost roboty mas. klobuik dolu.

sirinka
30. júl 2008

zdina no ty kokso...mne sa nosi iba pokosena trava zo zahradky a mam dost. veru, aj ja davam klobuk dole pred tebou...

darty13
30. júl 2008

pripajam sa aj ja.....byvame s manželom u mojich rodičov v rod.dome.....zo zaciatku to bolo super, lebo som nevedela čo z babatkom.....no teraz je to ako zly sen.....na maleho nemam čas....ked nepratam...nerobim v zahrade....nezavaram....svokru mam daleko,mama ma tazku pracu...nemam nikoho kto by mi ho trosku postrazil....mam 47 kil,čo k tomu viac dodať....

kuko7
30. júl 2008

Babulky ja vas vsetky dak dobre chaaapem, niekedy mam sto chuti si poplakat, no nemam komu....som z toho na nic a fnukat pred kamoskami sa mi teda nechce.....asi si poplacem sama....no poviem vam uprimne, radsej by som schudla neviem kolko kil ako mat tie hnusne stres zachvaty, kedy ani neviem ci sa nadychnem....je to neprijemne a neviem to ovladat 😔

cartmanko
30. júl 2008

47 kil?
😕
tak asi plati ze malicki ludia su huzevnati.
do mna sa malicka zmesti presne 36 krat a to ma 3,75kg.
dnes mi v praci zmurk trval asi dve sekundy.
🙄 🙄 🙄

zdina
31. júl 2008

dobre ranko vsem, u nas byla vcera strasna bourka, tak jsme musela vypnout PC. Slunicko jeste neni vydet, jen mraky, takze asi cela vcerejsi prace skonci na hnoji.... ☹

zuzanocka
autor
31. júl 2008

dobre ranko, mamky 🙂

no hlasim, ze sa citim lepsie, myslienky na UM som zahnala, ja som to hovorila, ze sa staci troska vyspat a bude to ok.... len ma este stale trapi, ako sa k tomu postavil manzel... 😔
vcera som zas dosla s babmi az vecer domov, MM si pozrel spravy, ja som babulky okupala, dala veceru a drahy isiel na pivo 😒
ale dufam, ze si vyvetral hlavu trochu a ze sa nam - sic e na druhy pokus, ale predsa - podari trochu este porozpravat... ved takto to dalej nejde 😒 😝

svoma
31. júl 2008

Dobré ráno,

Zuza jsme na tom s těma chlapama dost podobně,ten můj je teď týden na rybách,na nás čas nemá,ale na ostatní jo a to se ještě ani neobtěžuje zavolat,aby se zeptal třeba aspoň na malou.Jsem mu volala já a říkala,jsem mu,že mohl aspoň zavolat kvůli malé,řekl,ať jí dám k te.,jsem řekla,že už spí a že stejně neumí mluvit a on mi řekl,proč by teda jako měl volat. A jak jsi říkala,že ti řekl,že jsi slabá,tak mě už několikrát řekl,že jsem úplně neschopná. 😒

zuzanocka
autor
31. júl 2008

svoma, co to ma malicka na hlavicke? nasa ma tiez take "flaky" na tom istom mieste a niekedy jej to silne zacervena..
malinka je zlata... tak buchticka - ako nasa 😉
ono k tym nasim chlapom... ozaj su zeny z venuse a chlapi z marsu... 😖 fakt hovorime uplne inymi jazykmi 😝

svoma
31. júl 2008

Zuza,nevím,co to je,má to odmala a dr. na to pořád kašlala,když jsem jí to říkala,jenže to nakonec měla krvavé a hnis tam a svědilo jí to,tak jsem šla k dr.,říkala,že to má škaredé a dala nám mastičku,už to skoro úplně zmizlo.Ale holky tady na koníku mi říkaly,že je to proleženina.

sasenka
31. júl 2008

moja dcera sa narodila s flakmi na očkách a to bola nedovivinutá kožtička, a do 3 rokov z toho vyrástla postupne, dnes je to nevidno vocbec. No a taký mokvavaý flak mala aj vzdu na hlave (nie taky ten typický miminkovský červený fliačik) a na to sme dávali vodičku a mastičku, a zišlo to 😉 Neviem čo to bolo, boli sme u kožnej, ani ona nevedela.

Zuanočka s manželom sa porozprávaj... ved ked bol pri výrobe, mal by byť aj pri výchove! Niektorí muži sa mylne domnievajú (skutočne neviem, kde to vzali) že ked oni zarábajú, a ty si na MD, tak ty maš povinnosť sa o deti starať celodenne a oni po práci majú volno. Ja mam našťastie muža na toto super, v noci ked sa malý budil, vstával aj on, kúpe, prebaluje, prezlieka, nakrmi (jedine že nevie variť 😀) .... Ked som sa dostala do nemocky a malýý mal len pol roka, nemala som strach, že sa nebude vedieť postarať 😉
Inak vyčerpanosť som tiež pociťovala pri dcerke, najskor problemy s kojením, potom nejadla, nespala, koliky... ked z toho vyrástla, bola hrozne živá, každú chvílu plakala... stále je taká náročná...

No pri malom je MD radosť, pohodičkaaaa, asi si to viem už aj lepšie zadeliť ako pri prvom. Aj on je celkovo lepší, a hlavne je dobre že dobre spinká. Sice je velmi živý, práve máme prieskumnícke obdobie 😉

binki
31. júl 2008

dneska mám takový pocit, že to prostě nejde takhle nespat, poslouchat řev, ufuf, připadám si jako zombie

zuzanocka
autor
31. júl 2008

aha... lebo nasa mala ma nieco, comu sa hovori ludovo "oheň" - proste take fialove flaky... vraj to babatka na zatylku mavaju a ze to zmizne... len niekedy jej to viac vidno a robia sa jej ta take supinky.

zuzanocka
autor
31. júl 2008

sasenka,
vystihla si to - s tymi chlapmi 😝
tiez som si myslela, ze pri druhom (a s takym casovym odstupom) to bude lepsie... ale asi ozaj starnem 😅 😝

binki,
vitaj v klube 😀 😉

binki
31. júl 2008

zuzanocka: 😉

trixi
31. júl 2008

ahojte dievcence, tak ako citam tak mam doma poklad a pritom som myslela, ze mam obycajneho chlapa. Ti vasi mozu byt radi, ze maju take dobre zienky. Sirinka mi napisala, ze mam vela pozitivnej energie, ja si vsak myslim, ze som poriadna potvora. Dlho mi trvalo nez som nasla toho praveho, nez sme sa rozhodli mat mimi, ale hned na zaciatku sme si stanovili pravidla. Ja som asi silne za rovnopravnost, a teda ak mam pravo volit, zarabam, chodim do prace, soferujem, viem si opravit defekt 😉 (ale preco by som to robila, ked je okolo tolko chlapov 🙂 ) a viem robit dalsie chlapske roboty, tak preco by chlap nezvladol zenske roboty. Takze ked ten moj zacne nieco kritizovat, napr. ze by som uz mohla vysat, tak mu ukazem kde je vysavac a dam mu na vyber - bud pojde s malym von a ja upracem, alebo ja sa pojdem s malym na 2 hodky tulat a on nech uprace a este nech nezabudne na kupelnu. Hadajte co si vyberie: radsej prchne s malym von. Ja som skutocne bosorka 😀 . A ked ide na mna splin, vzdy si poviem, ze je to moja volba, nikto ma nenutil mat mimi, tak ked som sa tak rozhodla, tak to tak ma byt. A ked nestiham, tak si vecer dam s tatinom poharik cerveneho, kukneme na telku pokecame, postazujem si, obcas sa urazim na tatinove argumenty ale na druhy den je zasa krasne a vytesujem sa, ze som vlastne velmi stastny clovek. A to stastie a radost by som poslala kazdej, na ktoru idu chmury. Krasny den vsetkym zienkam.

biba12
31. júl 2008

Ja mam chlapa, ktory mi v zime pomaha v zime nepracuje ma 3-4 mesiace volno /, ale ked zacne robit malokedy mi s niecim pomoze/ ale aspon vecer sa venuje malemu/. Nas maly je velmi zivy. Odmalicka malo spaval, ma 10 mesiacov a budi sa v noci aj 5-6 krat . A kym zaspi, tak to je katastrofa, kazdy hodku k nemu chodim. Idu mu teraz zuby, takze moc nenaspi. A mam toho fakt dost, ked chcem doma cisto a este aj nestresovane dieta. Vecer som taka unavena, ze odpadavam do postele. Esteze mam babky blizko a ked mam krpateho fakt plne zuby, tak ho nalozim do auta a odnesiem k nasim na 4-5 hodin a oddychnem si od neho. Alebo k svokre. Uz som ho viackrat nalozila tatovi do auta a a poslala ho na cely den k babke. A vecer mi ho priniesol. Ale aj tak som doma behala iba s handrou a zurivo vsetko upratovala. Ale minuly tyzden som si povedala, ze staci a isla som ku kamoske do roboty na kavu a potom sme isli nakupovat a na obed. Pokecali sme sa, hned mi bolo lepsie. Esteze su babky.