Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

sasenka
3. aug 2008

Albertka, tak výlety absolvujeme nápodobne, moj muž si dnes zmyslel že sa pojde na výlet, nevie kedy a kam, ja neviem či mám - či nemám vlastne variť, či obliecť deti nadoma alebo navon, no "tešííím sa" - držte mi pace... Ale ak Alex zasa bude škriekať celou cestou v aute tam a späť (ako minule vydržal vrieskať od Ostravy skoro po Žilinu), tak ma asi picne.

sasenka
3. aug 2008

U nas fungujú výlety takto:
Ocko chce isť na výlet - maminka vymysli kam
ocko chodí hodinu v trenírkach - maminka zatial všetko nachystá
ocko stojí bezradne s Alexkom v izbe, pretože ho oblieka - maminka u kúpelne s kulmou vo vlasoch kričí, čo mu má obliecť
maminka si dokulmuje vlasy - ocko ani po 15 min. nenašiel v skrini popísané oblečenie
maminka vytiahne veci zo skrine - ocko oblečie Alexka
maminka nachystá veci aj Henke - ta sa našťastie oblečie sama, ale treba ju ešte učesať
maminka ožehlí ockovi veci - ocko si oblečie narýchlo ožehlené veci
ocko sa vyberie už do auta - maminka ma asi 2 minúty na to, aby si dorobila ksicht a obliekla sa (aj ked ma tyký pocit, že by sa mala osprchovať, lebo z nej steká pot)
mamainka si spomenie, že Alexko nemá čajík - ocka na nu navrieska, čo robila, ved on obliekal Alexa

albertka
3. aug 2008

Áno Sasenka, tak nejako... a ocko v trenírkach, ale v spacích trenírkach, ty už od rána 3x prezlečená- ogrcanie, pot a rajčinový pretlak, on v tých trenírkach od večera. Nie sú zlatí. Ja fakt už nič nehovorím. Ich treba: chváliť, chváliť, chváliť.To robí zázraky a funguje to zaručene aj na našu vysmiatu. Treba mať stále na pamäti: chváliť, chváliť, chváliť!!!!! Oni sa tak snažia, no častokrát v nepravej chvíli na nesprávnom mieste. Ale no neľúb za to. Ono je to skutočne náročné. A v konečnom dôsledku, keď budeme mať 50 sa tomu na dovolenke pri mori pekne zasmejeme. Dúfam.

gabca1
3. aug 2008

Sasenka - koukám, že je to dost podobné jako u nás 🙂

trixi
3. aug 2008

krasny den zienky, mne konci vikend slamenej vdovy a tatino vecer dorazi. Velmi sa na neho tesime. Takze uz mam po lenoseni a uz musim aj poupratovat ☹ . No co, obed mame zo vcera (tatino ho dostane k veceri), kolac je v rure, maly ma dnes dobru naladu (zatial), prave zlatucko spinka v postielke, asi s snim skocim do Galandie sa okupat, no a potom budeme cakat na tatina.

sasenka, nasmiala som sa. Pri vyletoch je to u nas podobne, len s tym rozdielom, ze mame len jedno dieta a tatino vzdy ochotne caka bez brblania, kym nie sme vychystani.

albertka
3. aug 2008

Zuzanocka,
ďakujem za veľmi potrebnú tému, ktorá ma inšpiruje k nádeji, väčšej pohode, trpezlivosti, k tomu, aby som malého po tisícikrát uspávala bez zbybočných nervov a s úsmevom. 😵

elinka27
3. aug 2008

tak u nas je to to iste, ja nachystam veci co treba obliect malemu a on sa ma aj tak este opyta co mu ma obliect pritom to ma pred ocami, ja nas musim pobalit, a on stoji medzi dverami a caka, samozrejme ze tasky beriem ja, pretoze on si vraj nevsimol,ze nejake mame, mala som mu povedat co som nepovedala a tak podobne, kym on okolo toho keca ja uz som dole pri aute s malym pod pazou a s taskami v zuboch.A najlepsie je ked vie do rana ze sa niekam ide on sa este tesne pred odchodom ked sme nachystani rozhodne ze sa este osprchuje, zato ja fucim cela spotena.Drzte paste, dnes sa chystame na kupalisko! 😉

abetka
3. aug 2008

sasenka- ten tvoj rozpis vyletu, presne ako u nas az na to, ze ja si musim maleho obliect sama.
Asi vam bude stacit, ked napisem, ze maleho ani raz od narodenia nekupal ☹ a este hundre, ci potrebujeme tolko veci 😒 . Teraz som mu jeho nepoukladane veci hodila do chodby na dlazku a stale je tam. Mne asi rupn nervy a vyhodim ich cez okno 😠

abetka
3. aug 2008

a ked nesie maleho na rukach , tak sa nezabudne postazovat ay je ten maly tazky. A o nema nakupy v rukach a za ebou este placucu dceru, ktoru strasne bolia nohy 😉

vierkaaaa
3. aug 2008

ja milujem balenie na dovolenku vyzerá to asi tak, že náš tatino si nachystá 7 treníriek a 7 ponožiek a je pobalený (množstvo sa mení podľa toho na koľko noci ideme) ostatné je na mne 😀 😀 😀

dasa80
3. aug 2008

ahojte,
zuzanocka, mam sice iba jedno dieta, 5mesacnu dcerku, ale presne viem o com hovoris...niekedy mam pocit ze som unavenejsie psychicky ako fyzicky....navyse moj krpec vobec cez den nespi, tak pol hodku trikat za den a dost....je to fakt o hubu, manzel doma az vecer a tak som v jednom kole....
materstvo je sice uzasne ale aj unavne 😉

ivka144
3. aug 2008

Abetka, to ako u nas! Aj s tym balenim, obliekanim a po 7min je maly taaaaky tazkyyyy. "Nevladzem, nevladzem, ber mi ho prosim" 🙂 Samozrejme, ze ale potom dod, ze "Matusko, aku mame silnu maminu, ako to ona vsetko vydrzi..." No, straaaaasne silnu. Dnes som sa uz dvakrat dorevala.
Ja ked tak uvazujem..., asi som nezazila nieco take strasne a stresujuce, ako ked maly je unaveny a nemoze spat a meta sebou a driape sa a reve, proste svoj krajne zufaly ekzematicky zachvat chyti. To je hrozne, najprv mu speivam, masirujem, ss-sss-kam, hladkam a je mi to velmi luto, ze je to take zle. Ale po nejakom case zacinam byt nervozna a moje klepkanie po lickach ci chrbatiku zosilnievaju (myslim ze ked bude starsi, bude voci "vychovnym fackam" celkom rezistentny, aj ked nikdy by som sa k nim nechcela uchylit) a potom zacnem nadavat, vduchu alebo aj ozaj potichu, aj sprosto, pritom neznaaaasam nadavanie a velmi mi vadi, ked ludia nadavaju a predtym som take slova ani z ust nikdy nevypustila, az si zo mna kamarati robili srandu, ked v stave najvacsich nervov som zavesila "do riti". Zacnem byt agresivna (nebijem maleho, ale tak vnutorne) a potom sa rozrevem hrozne, agresivita opadne, ale som z toho nanervy a je mi fyzicky zle - to mne od nervov a stresu byva tak blbo, ze mam chut sa ist vyzvracat. Potom sa ukludnim a zas sa pokusam potisku spievat...
Viete co? Ja sa vobec necudujem, ze muzi su z nervov agresivny a chodia sa opijat. Podla mna keby sme my zeny nevedeli plakat, tak skoncime na protialkoholickom, aspon polovica z nas. Skoda ze vacsina muzov nevie velmi plakat.
Ufff, uz sa zacinam ozaj skludnovat, zachvilu bude brucho ochotne aj nejaku stravu prijat...

ivka144
3. aug 2008

Albertka, pekna foto, obaja ste na nej pekni, ten tvoj cukrik je super, aspon co ta mala foto dovoli vidiet 🙂

abetka
3. aug 2008

dnes som muza poziadala, aby nakrmil maleho a on , ze to nevie. 😠 😠 😠

val01
3. aug 2008

ahojte maminky,
zuzanocka, tiez dakujem za velmi potrebnu temu...aspon viem, ze nie som sama, ked rozmyslam, ze uz niekedy nevladzem a meliem z posledneho, som proste vycerpana..tu si vas aspon precitam a odreagujem sa, no ked mi to malicky dovoli 😉
tiez od narodenie strasne zle spavame ( najprv to bola strasne bolestiva kolika, a teraz to este asi aj pretrvava, bolesti bruska, krce...a aj zubky nas trapia )...takze ja som si uz aj zvykla, ze uz 11.mesicov nespim, aj ked pravdu povediac, uz som niekedy tak unavena ( hlavne v noci ), ze az...mne uplne staci keby som sa mohla tak 5-6 hod. vyspat..aspon raz za cas...je pravda, ze malicky spinkal aj krasne ( zobudil sa 1x, max. 2x za noc ) ale zase ja som vstavala, nemozem zato..zvyk 😅 mne nerobi problem v noci vstat, ale ked ja si lahnem akurat zaspim a maly nato vstava.. 😝
ale musim manzela pochvalit, ze na dnes rano spal s malickym a ja som sa vyspala v druhej izbe 😉 nie je to casto, jasne, kedze tiez je stale v robote....
inac ked ideme na vylet, on zahlasi, ze podme, aj najde miesto...len to balenie ja uz niekedy " neznasam "....a jasne, ze to mamina vie najlepsie 😉 co treba zbalit....takze na koho to ostava ? 😅

ivka, vidim, ze si z KE 🙂

abetka, takze nakoniec si nakrmila maleho ty, vsak ?

sasenka
3. aug 2008

No my sme dnes chceli na kupko,a le aj u nas akesi divné počasie, tak sme skončili v ZOO Lešná pri Zlíne, no musím povedať, že som na tolké chvály od toho čakala aj viac. Sice nebolo zle, ale v ZOO Ostrava bolo teda lepšie. Plus tam je v tom, že je to moderné, su tam prechodzie expozície - opičky, 2 voliery, nejaký ostrov, kam sa nedalo s kočíkom, a taky tropický pavilon (ten je pekný, ale viac trávy ako zvierat ) ale strááášne rozťahané to je, same do kopca, z kopca - Heni nam už nechcela ani chodiť a tatinko mal s kočíkom tiež zaberák. Navyše všetky občerstvenia su nakope a kus potom nič nie je, len automaty na malinovku, a tie boli 4 po seby prázdne takže sme boli parádne smädní. Potom bolo občerstvenie, vravím mužovi, nech kúpi litrovku minerálky a napijeme sa všetci. Stál tam asi pol hodiny vo fronte, ale predávali len predražené pollitrovky a akúsi poriadne nabublinkovanú malinovku čapovanú - a oboje hrozne vychladené, takže Heni revala, že sa jej nechcem dať hned napiť. Aspon na poníka sme ju dali - za 40,- CZK - nech z toho niečo má.

V Ostrave bolo aj krásne zaujímavé komentované krmenie, aj tu malo byť, lenže to prebiehalo asi tak, že pani na otázky odpovedala "nevím" a "já tam nedovidím" a nemala ani mikrofon, takže to počuli asi tak 5 ludia okolo, keby sme tam nestáli, ani nevieme, že niečo tam prebieha. No a ako sme došli hned starkej referovala, že sme boli v ZOO ale neboli tam žiadne zviertká - tak mi potvrdila aj ona moj dojem, že roztahané a zvierat pomerne málo, tie čo boli, tak skor také - detsky neatraktívne.

Maly po ceste späť jasnačka ryčal, nič nechcel, ani dudku, ani čaj, ani mlieko, ale potom si vual to mlieko a zaspal, ani doma sa neprebral, muž ho vyzliekal a dal do postele - moooje zlatko, lebo ja som došla domov s takou migrénou, že ked ma videl, zrazu všetko zvládol (tak nie je taký neschopný ako sa niekedy robí 😀 ) A ja som si napustila vanu a tááák mi je zrazu dobre 🙂

elenita
3. aug 2008

No ja pri mojich krasnych dvojickach mam tiez obcas pocit, ze ak este raz zaplacu a budu buntosit, otvorim si okno a skocim, ale zatial zijem 😀
Budu mat 2 mesiace, prvy mesiac som spavala tak hodinu-dve denne a teraz tak max.styri hodky, tak som teda doooost unavena..............

sasenka
3. aug 2008

mne moj muž vždy povie, ked som na nervy z Alexa - "a keby si mala dvoch???" Oni totiž mali byť dvaja, ale jeho dvojča zaniklo hned na začiatku 😢 Na 1. sone sme videli ešte 2 a po asi 3 týždnoch špinenie a potom už bol sám. Takťe obdivujem všetky maminky dvojičiek, lebo aj jedno dieťa je zaberačka 😉

e1971
3. aug 2008

Ahojte maminky, moc děkuji za tuto diskusi, člověka úplně blaží když zjistí, že je na tom někdo úplně stejně, protože když k Vám přijde kamarádka, která má dvě děti ( 3měsíce a 3roky) a doma má uklizené až se všechno blíská, tak nechápu kdy a jak to všechno dělá a já mám dítě jedno a absolutně nejsem schopná.
Sašenko- já jsem ze Zlína,tzn. asi 20min. od ZOO Lešná a nám to tam vždycky připadalo super, připadá mi jako kdybychom byli každá v jiné zoo.

jahodka11
3. aug 2008

maminy, ja mam zas pocit, ze ked uz totalne nevladzem, tak ma danielko presvedci, ze to nie je pravda, ze este vydrzim 😒 aj teraz tu este pozera a nie a nie spat 😠

sasenka
3. aug 2008

e1971 ako ZOO ako taká je vcelku pekná, len tie služby o ničom 😒 Hlavne ked porovnám s Ostravou. Možno to len na fore prechválili a som očakávala od toho viac 😉

My sme si perné chvíle užívali s dcerkou, ta nechcela spávať ani jesť, ja som pracovala, ale priznam sa, že do práce som si chodila oddýchnuť - nie priamo od nej, ale od toho všetkého doma 😉 Maly je vcelku v poho, sice velmi živý, ale na nezaplatenie, že v nci spinká, aj ked sa budil, tak tak 2-3x v noci, len ked mu šli zuby bol horor, ale to všetko prejde.. treba vydržať.

trixi
4. aug 2008

dobre ranko, sasenka, velmi pekne dakujem za potrobny opis ZOO. Mame v plane navstivit Lesnu aj Ostravu. Tak som velmi zvedava. Hlavne neviem ako to bude znasat maly, predsa je este malicky, ale zvieratka zboznuje.

Suhlasim, ze vsetko prejde, treba vydrzat. Nas maly sa tuto noc budil kazde dve hodiny, tlacia ho asi zubky. Dokonca hodinu si pospal aj s nami, asi mal zle snicky. Dnes mam upratovaci den, tatino slubil, ze po praci vezme maleho na dlhu prechadzku, tak budem moct poriadne upratat. A den asi stravime zasa na bazene, ma byt velmi horuco.

andrii
4. aug 2008

sasenka, na tom tvojom popise som sa poriadne nasmiala a to hlavne preto,že u nás to je véééľmi podobné. Iba s tým rozdielom,že ja mám tri deti a obliekam malého ja.Dievčatá sa už oblečú našťasie samé. Včera sme šli na Šíravu. No viete si to predstaviť, chystať veci pre tri deti a dvoch dospelých. A bolo tak všelijako,takže chystať,aj keď bude veľmi teplo,aj keď sa ochladí. Samozrejme,všetci sedeli pred televízorom a ja som pobehovala,aby som na niečo nezabudla. Keď už bolo všetko nachystané,tak som sa manžela opýtala,že kedy chce vyraziť. A on odpovedal,že čakajú iba na mňa a ja stále pobehujem po byte v pižame! No neporazí vás? A ďalšia otázka - Načo nám je toľko vecí, veď on potebuje iba plavky a osušku! A Deťom vraj tiež veľa netraba, iba potom za mnou stále behajú,prečo som nezobrala to alebo ono.
Potom sa manžel čuduje, že sa mi nikam nechce chodiť a najradšej som doma. Ale keď prídeme domov,je to to isté, všetko všetci zložia na chodbe a tým to pre nich končí. A ja pobehujem - chystám jesť, vybaľujem, púšťam práčku, zbieram prádlo... Veď to poznáte. To som potom naozaj radšej,keď manžel zoberie dcéry a ide s nimi sám.

Aj keď musím uznať,že manžel mi v rámci možností pomáha ako môže. Malého okúpre, umýva spoločné priestory na chodbe, pomôže s veľkým nákupom, aj tašky nosí on. Zlatý je, iba je tak málo doma, že je to iba občas.

albertka
4. aug 2008

Abetka,
moja zlata, mala by si toho tvojho tatina nejako rafinovane vycvičiť, chápem, že to nie je ľahké, ale aj my ostatné sme tých našich pokladíkov museli k všeličomu dokopať

listicka20
4. aug 2008

Přesně tak, jak to říkala naše doktorka na skupině: manžel něco neumí? tak se to naučí. A že mu to jde pomalu? Čím víc bude procvičovat, tím mu to půjde rychleji... 😀
Holky, já mám taky často pocit, že už nevládnu... a to mi muj chlap docela pomáhá... a stejně mám kolikrát pocit, když jdu večer spát, že jsem právě ušla horskou túru s dvacetikilovou krosnou na zádech... 😖

sasenka
4. aug 2008

No ja mam mojho otestovaného, že zvláda všetko...min. rok som sa akútne dostala do nemocky a poležkala som si 6 týždnov(v septembri - oktobri), doma začínajúca prváčka a 6- mesačný Alex a manželík sa fakt velmi snažil, aby som sa nemusela trápiť, ako doma. Do práce zrazu "nemusel" a hoci mohol vybaviť daku pestúnku, všetko nechal tak a bol domka. Sice mu pomáhala moja mama, aspon poprať, požehliť, aj s malou sa učila... ale aj tak, viete si to predstaviť, aký to bol zaberák, ked bol vždy zvyknutý, že domáce práce riadim ja, a on len pomože, čo mu poviem. Sam si to nikdy neorganizoval.
Ale zvládol to celkom OK, len z kvetiniek som mala herbár a jasne že všetko zanedbané z mojho pohladu... napr. si za 6 týždnov neprezliekol periny (ja mením minimálne každe 3 týždne!) no ale evidentne mu smrad nevadil 😖 ale nebolo tak, že by deti boli hladne alebo špinavé, ešte aj denne za mnou chodil, staral sa o mna, hlavne psychicky som ho potrebovala.

zuzanocka
autor
5. aug 2008

ahojte, maminy, ako?

nepisete, tak asi mozem byt rada, ze nie je o com, ze? 😉

u nas klasika, len mam par dni nejak (relativne) viac energie, tak zvladam aj ozehlit, postele prezliect, nieco povybavovat a tak.. 😝
a manzel chodi dost skoro z roboty, takze mam nejaku psychicku oporu v nom - ze viem, ze je aspon doma 😉

pekny tyzden zelam 😵

halaska22
5. aug 2008

Ahoj vsetky maminy,
ja sa tiez citim sem-tam bez energie. s malym som cely den sama lebo tatino je v praci aked pride domov tak ja idem do prave. aj ked pracujem len 3 krat do tyzdna je to vcdy vecer az do 10tej tak ani nema cas na nic lebo som unavena. upratovat sa snazim ako sa daked maly spi ale su dni ked sa mi ozaj nechce a potom som zas nervozna s toho ze som to neurobila. a aj ine veci okolo toho. a na koho moj stres padne? na mojho chlapa. pom sa citim vynna ze sa vyvrsujem na nom.
vacsina dni je jednotvarna a kedze tu nemam naokolo ziadnych znamych (zijeme v UK) tak ani nema za kym skocit sa odreagovat. niekedy je to ozaj o nervy.
ale este ze maly je zdravy a rastie. ved to je hlavna vec
🙂

svoma
6. aug 2008

Dobré ráno,

Zuza,nepíšu,protože skoro nestíhám,malá poslední dobou řve ve dne v noci a nevím,proč,na zoubky to nevypadá. Jsem ráda,že máš aspoň manžela brzo doma.Můj má teď dovolenou,tak je tu taky víc,navíc jsem mu nedala na výběr,došla mi trpělivost,takže mi musí pomáhat s malou. Měl dovolenou i minulý týden,ale to byl celý na rybách,tak teď ať se snaží. 😀 Akorát teda v noci k malé vstávám já,jemu všechno trvá a než by jí nakrmil,tak by se nejspíš uřvala.Ale jinak můžu říct,že je mi trošku líp,když se stará taky on.

binki
6. aug 2008

dobré ráno, dneska jsem měla zase budíček 5.30 🙄 , malý se mi poblinkal na krk (k ránu jsem si přenesla do postele) usnul kole 23, jsem hin, cítím se jako týden po porodu 😠