Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

petronilla
29. júl 2008

Tak jsem si šla do kuchyně udělat pití,říkám si,holčička je v obyváku hodná,najednou slyším praskání a ona si zas dolezla k velkému proutěnému květináči a demolovala ho.Zlatě,když leželi ani se nehnuli 😅

svoma
29. júl 2008

Petronilla,moje malá neleze a ani se neplazí.

svoma
29. júl 2008

Jdu jí vykoupat nebo už se dnes neovládnu a plesknu jí.

petronilla
29. júl 2008

tak pevné nervy 🙂

petronilla
29. júl 2008

Už je zas odplazená na koberci a jde po skříňce 😠

milhaus
29. júl 2008

moja je zasa každu minutu skoro na stoličke, všade vylieza

petronilla
29. júl 2008

já se fakt děsím,co bude dělat tak za dva měsíce,když teď je už tak čilá a chvíli nepoleží 😖

svoma
29. júl 2008

Tak je vykoupaná a najezená v postýlce.

petronilla
29. júl 2008

Tak hlavně,aby jí to vydrželo 😉 ,Aduš si schrupla u kojení,zatím hází úsměvy,tak uvidíme,jestli ji to vydrží!tak držím pěsti,ať už jste v pohodě 🙂

svoma
29. júl 2008

Ještě nespí,ale aspoň už neřve.

petronilla
29. júl 2008

Člověk se už kolikrát těší,až bude večer a až usnou.A v noci spinká?

svoma
29. júl 2008

Bohužel ne,budí se jednou,někdy i dvakrát na jídlo,někdy hned usne,ale někdy třeba dvě hodiny ječí a kdy vstává,to už jsem tu psala. ☹

A co tvoje děti? Vyspíš se aspoň?

Já si říkám,že by bylo všechnmo jedniodušší,kdybych aspoń měla kamarádku.

svoma
29. júl 2008

konečně usnula. 😉 Malej je ještě venku,včera přišel ve čtvrt na devět.

svoma
29. júl 2008

Máš ICQ?

petronilla
29. júl 2008

Adéla spala do 4 měsíců celou noc a ted vstává 1-2 krát,napije se a hned usne,tak to jde.To Ti věřím,že by to bylo jednodušší s kamarádkou.Já se před rokem a něco seznámila s holkou vedle ze vchodu a ta měla ještě jednu kámošku,tak děláme každý týden babince,sice s dětma,ale je to fajn,můžem se vykecat,pomluvit chlapy a tak

petronilla
29. júl 2008

Mám ICQ

svoma
29. júl 2008

Mě spala taky celou noc až do čtyř měsíců,ani přes den jsem o ní nevěděla,ale zato teď?

petronilla
29. júl 2008

Mám ti napsta číslo na to icq? 🙂 Ani mě nestraš,že mě malá taky začne vytrapovat 😎

petronilla
29. júl 2008

už jsem objevila Tvé,hned si to uložím 🙂

svoma
29. júl 2008

Nestraším,můžu tě uklidnit,každé dítě je jiné,třeba bude andílek. 😉

petronilla
29. júl 2008

Tak snad máš pravdu!Už tě mám uloženou,tak se můžeš kdykoliv ozvat,když budu na příjmu 🙂 .Adam zůstal u našich,tak jsem ráda.Půjdu koupat malou,tak zatím ahojky 😉

cartmanko
29. júl 2008

no ja sice nie som mamina co nevladze a malinku mame doma par dni ale tiez mam uz podobny pocit. maminku chcem v noci nechat trosku vyspat predsa len fyziologicky vas kojenie vycerpava a potrebuje aj oddychovat, ale ked v noci k malickej vstavam ja a spim ako na ihlach a na kazdy such pozeram co sa deje, asi by som nemohol v praci robit nejaku mikromechaniku. pijem jednu kavu za druhou a mam pocit, ze aj zmurknutie mi trva v praci dvojnasobne dlho. ale aj tak sa neviem dockat kym pridem dovom za svojimi zenami a budem zase v jednom kolotoci. ono je aj toto obdobie na ktore budeme radi spominat. prioritou je malinka a maminka a ostatne musi ist trosku bokom, ci uz je to vlastne pohodlie, konicky, priatelia, praca. ved je to take super ked malemu cloveku splnite aj to co mu este ani na ockach nie je vidno a ci uz prestane plackat alebo iba spokojne zaspinka vy nanho pozerate....som zalubeny...hehe no proste parada. aj ked je to o drzku aj tak parada.

spathiger
29. júl 2008

Aha, a ja som teraz doupratovala.. Doobeda rychlo niekoho pozvem na navstevu, vytesim sa aka som ja 'poriadna' a poobede sme tam, kde sme boli pred upratovacim maratonom.. Teraz cakam, kym sa maly zobudi, nakojim a mozem zdriemnut.. ;o)))

zdina
30. júl 2008

Dobre ranko vsem, u nas je nadherne, slunicko sviti a hned je ten den veselejsi.

svoma
30. júl 2008

Dobré ráno,tak jsem se konečně trošku prospala.Malá se sice vzbudila jako obvykle v půl páté a brečela,tak jsme jí dala hračky do postýlky,ale nzabralo to,pořád se otáčela na bříško a ječela.Jsem jí pořád lítala otáčet,ale po páté už jsem toho měla dost,tak jsem si řekla,že jí nechám,ať se trošku vyřve,nebrečela ani dvě minuty, položila si hlavičku a usnula.A spala až do třičtvrtě na osm,asi dělám chybu,že jí nenechávám chvilku brečet,ale hned k ní lítám.Jinak dnes nemusím vařit,hned je mi líp. 🙂

zuzanocka
autor
30. júl 2008

ahojte, dobre ranko 🙂

sirinka,
vcera si sa pytala - kojim v pohode - v sede na gauci, alebo nadranom v posteli na boku, to je ok... mna ten chrbat boli asi z celkovej vycerpanosti - cely den sa v podstate nezastavim - sadnem si vzdy len na par minut 😒

u nas bola vecer debata, poviem vam - dost neprijemna, ten moj chlp proste nemal naladu uznat mi, ako sa veci maju, vraj on chodi do roboty a domov sa chce dojst zrelaxovat, ale nemoze, lebo doma som ja a ja sa furt stazujem a zaklincoval to tym, ze mi povedal:" no myslel som si, ze si silna"... na to som uz nemala slov.... takze v "dobrej nalade a plna optimizmu" som isla spat... este, ze mimi to citilo a spinkalo az do 5:30 a potom este do 7:30 sice tym mame naruseny komplet krvopotne vybudovany rezim, ale ved nejako bude...
inak, velmi sa ma dotklo, co mi ten moj povedal... myslim, ze som si to nezasluzila...len mi pridal k mojej i tak rozvinutej depke ☹

zdina
30. júl 2008

ja jsem pred chvili zjistila, ze mi vcera vitr zhodil z parapetu dlouhy truhlik a petunkama ☹ . Tak se jdeme podivat kolik prezilo a dat to do poradku.
U nas bylo v noci strasne horko, nemohli jsme spat a i Marta knoural ze spani, kopal .... Ja dnes delam sekanou, to je v pohode. Jeste kouknu v zahradce jak to vypada s hlavovym salatem.

svoma
30. júl 2008

Ahojky Zuza,to je mi líto,my se taky v noci pohádali,ale po telefonu,ti chlapi jsou normální sobci.Oni se dřou,zatímco ženská jen válí. 😠 😠 😠

svoma
30. júl 2008

Zdina,tak snad nějaké zachráníš. 😉

titkovamiriam
30. júl 2008

dobre ranko 😀 ,sice ako komu-sused vcera striekal hrozno a otravil my ryby a kvety v jazierku 😠 😢

ja som sa vcera isla zbleznit,nemali sme ani vodu ani elektriku-vodu pustili o 17 a elekriku o21,tak pracka isla do 23 ☹ ,no kedze nebolo co robit-isli sme s priatelom a marekom k jazeru,milan spal bol narobeny z brigady a michal bol na rybach. 😀