Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

sirinka
2. aug 2008

ivka144 aj moj manzel chodieva s prace casto neskoro, aj ked nie az v noci, ale vecer a rano vstava o siestej a hned zase padi do prace...proste ked maju terminy musia makat. vtedy po nom nechcem aby v noci isiel k malej, ale cez vikendy hej, sak aj ja mam pravo sa vyspat obcas...no nie...
u nas je dobre to, ze mala spi vo svojej izbe, takze my dvaja mozme spolu v spalni 😅
no a ten ekzem uf...ja sama ho mam a je to hrozne, lutujem malickeho, aj teba, snad sa to coskoro polepsi, hlavne vyhladajte fakt dobreho kozneho dr. na tom si dajte zalezat...

sasenka
2. aug 2008

Ivka, len ten tvoj prvý príspevok na 7. (tuším) strane vyznieval úplne inak, ako to teraz píšeš...
Verím ti, že si parádne vyčerpaná, ved naš sa len pri zuboch budil tak 3 noci za sebou a boli sme obaja z toho grogy 😖 Ale ako píše sirinka, mal by ža niekto vystriedať aspon na víkend, lebo sa zosypeš a čo bude potom?

ivka144
2. aug 2008

Sirinka - no, praveze sme sa rozhodli pre inu cestu a tak si za to mozem sama vlastne. Keby sme dali tie hormonalne maste od koznej, predpokladam, ze by to bolo hned lepsie...
No ja inak tiez uvazujem niekedy vysupovat maleho uz do detskej, ale to by som sa nachodila🙂

Sasenka - fakt? To asi podla toho, ako som momentalne nasr... Mna hrozne stve a trapi, ze nemame taky "klasicky" rodinny zivot, ze pride manzel z roboty, vybozkava nas, zoberie si maleho, ja za ten cas oddychnem alebo navarim, potom zas zoberiem maleho ja a ocko urobi par chlapskych veci v domacnosti (pol roka mame nenamontovanu lampu, teraz nenamontovane dvierka na skriniach, co sme kupili, aby maly veci nevytahoval, bordel v aute a neservisovane nejake veci a pod.) A cez vikendy na vyletiky a tak. Moj manzel nie je zly, kruty ignorant,to nie. Len stav je taky, ako som opisovala, ze doma nic, s malym len malo, planovat nieco s nim - cisty horor. A ked je vynervovany z prace a na nvestko potom nervne reaguje, tak to ma tiez ide porazit.
No ale vcera prisiel superskoro, nieco po siestej vecer, tak sme sli vsetci traja na pizzu sa prejst... (Mi bolo vtipne, ked niekto tam pisal, ze manzel chodi dost neskoro, okolo 18 ci 19tej, to u nas ocko cely hrdy, ak raz za tyzden pride pred osmou.)

sisstin
2. aug 2008

holky, tak to mě trápí strašně moc 😒 že nežijeme tak, že by přišel každý večer, hrál si s malým, pak jsme se věnovali sobě ..prostě normální obyčejné věci....jsme spolu vždycky na 48h za 14dní..někdy méně..takže je to fakt jenom o sexu..pak si hraje s malým..a už je čas zase jít 😕 ...takže vždycky s povzdechem koukám na alba, kde jsou rodinné fotky z dovolených a podobně..my nikdy na žádné nebyli, bo drahý je v práci a nemá čas 😒

sasenka
2. aug 2008

no nemyslite že to je u nas vždy idealne, byvajú aj týždne, že muž zoženie zákazku mimo - je živnostník (min. rok bol cele leto na týždnovkách). Ale to fakt pretrpíme obaja, povedal, že nastálo by tak robiť nevedel, že by nebol s deckami. Ono si asi treba aj určiť priority, kedy su tie zarobené peniaze ešte toho hodné. Ja radšej budem mať mesačne o 10.000 menej a rodinný život... to by sme radšej tie deti mať nemuseli.
Sisstin a tvojmu priatelovi tento stav vyhovuje? Prečo si nenájde prácu niekde pri vás. Maš už s ním dieťa, a vaš vuťah je o sexe a pohratí sa s malým? Nie je to trochu málo?

sisstin
2. aug 2008

sasenka: to je složitý, v Ba má tři zaměstnání perfektně placená,ty peníze potřebuje 😉u nás to není o tom, že by honil prachy jen tak..prostě musí..kvůli jeho povedené rodině..ale to nechci rozebírat, je to strašně složitý..... a já se zas nechci přestěhovat tam, protože s tchyni bydlet nebudu a nechci 😠 a když je on 24hv práci..tak bych tam byla sama stejně jako tady..já jsem o tom věděla, že to tak bude...s tím jsem do toho vztahu šla..nic mi netajil 😉

sasenka
2. aug 2008

No snad sa to časom podarí, že budete viac spolu, držím palce 😉

albertka
2. aug 2008

Ahojte, starostlive maminy. Dnes som fakt musela navštíviť toto fórum a zisťujem, že už len kliknutie naň mi spôsobuje istú úľavu. Po 3 rokoch na materskej a dvoch detičkách, dcérenka 2,5 r. a synček 4 mesiace,som dospela k pocitom, ktoré som nikdy nepoznela. To sa tak udeje, 2 hodiny uspávate detičky, malý zaspáva pri bradavke, pri každom položení do postieľky sa preberie, do toho za vami docvála vaša veľká dcérenka pokakaná, lebo si rieši svoj detský mindráčiktým, že sa pokakáva a vy s tým márne snažíte bojovať. A keď to všetko s manželom dáte do poriadku a on pri telke zaspí, vy sadáte v týchto horkách k žehliacej doske, lebo malému zajtra už nemáte čo obliecť, je pol desiatej ste hladná, smädná, neumytá, spotená, ešte musíte odložiť veci v spálni po kúpaní, poumývať deťom fľašky, vybrať mäso z mrazničky ...ožehlíte 2 bodyčká, malý plače...rozrevete sa...a musí to ísť von ....muž na gauči tvrdo spí. Dospejete k pocitu vlastnej neschopnosti, neužitočnosti, nemožnosi, hoci ste kedysi bola celkom ambiciozna šikulka. Alebo práve preto. A keď ste ženička, ktorá mala rada poriadok vo veciach, ste úplne v prdeli, na stole sú veci z 2 posledných praní,vedľa plný sušiak všade sa povaľujú hračky, vaše veci v skrini nedržia v komínkoch, pri dverách treba pozametať piesok, čo sa vysypal malinkej z tenisiek. Váš starostlivý milujúci manžel už má tiež dosť vašich inštrukcií, čo ako spraviť, kam uložiť, ako máme stále problém s deťmi sa niekam vytrepať na výlet, ako by on rád niekam vypadol....a čo ja nie? Stačí mi aj pätnásťminútová cesta do obchodu bez detí. Alebo keď si urobím pedikúru a tatinko je s deťmi, alebo keď tatík varuje malého a ja iden s dcérenkou von. Márne sa v tom denno-nočnom chaose snažím nájsť samu seba, to čo mám rada, to aká vlastne som. Bože, veď ja nie som žiadna padavka, nikdy som nebývala taká podráždená. Je mi jasné, že je to len prechodné obdobie, že malý bude o chvíľu sedieť, dám ho do káry, do ruky mu pichnem piškótku a budeme môcť ísť na výlet. Je to len pár mesiacov, len niekoľko unavených dní, čo sa sťažujem, veď každým dňom je to vlastne lepšie, už sa aj hodinku sám prehrá s hrazdičkou... Aj sa hanbíte niekomu posťažovať, že by ste najradšej odložili svoje malé poklady a aspoň na jeden deň vypadli niekam ďaleko, k svojmu starému ja.
Keď tatinko odíde s dcérenkou na výletík do mesta, vy idete uspávať malého von , uspíte ho. Zrazu zistíte, že máte čas myslieť za seba - máte čas myslieť na svojich známych, na hudbu, čo máte rady, na veci, ktoré vás tešia. Čas na vlastné myšlienky - na chvílu odídu vety : musím oprať, treba umyť dlážky, ožehliť, okúpať deti, čo treba kúpiť, nemáme toalet. papier, muž nemá opraté čierne ponožky, treba preprať okakanú plienku, malého treba prezliecť, ogrckal sa, zas mi vykypela polievka, musím sa ísť vycikať, lebo....... a napadne vám, že by ste sa s manželom celkom rady stretli niekedy spolu ako milujúci manželia v posteli.... Keď sa tí dvaja vrátia z výletu, vaša dcérenka vás vyobjíma zo slovami: Maminka ja ťa tak ľúbim, ty si taká moja starostlivá maminka. A to sa zasa rozplačete, tento raz od šťastia.
Držme sa, nad tým denným chosom sa snažme lietať a hlavne bez zbytočných emócií!

sasenka
2. aug 2008

Albertka krásne si to napísala, až mi slzička vyhrkla... tak z duše, asi také dni máme každá 😉

ivka144
2. aug 2008

Albertka, sice som toto forum nezakladala, aj snad sa Zuzanocka neurazi, ked vyhlasim tvoj prispevok za prispevok "roka" alebo aspon tohto fora.
Presne si nacrtla to, co sa tu este ani velmi nerozoberalo, ze stracame prehlad o tom, co mame radi, co nas bavi, ake sme, kto sme.
Ja ked mam volnu chvilu, pomaly neviem co s nou. Mi napada, ze som kedysi hravala na gitare alebo aspon flaute, dost som malovala na sklo a hodvab alebo aspon na papier a rada som chodila na tury do Tatier alebo aspon na prechydzky po meste a velmi rada som sla s kamosmi do cajovne alebo som si aspon dala doma nejaky fajny cajik pri sviecke alebo som daco robila na PC... Teraz by mi ani jednu vec nenapadlo robit...
Viete co nechapem? Ze byt mamou je ta najsamozrejmejsia vec na svete, skoro kazda zena v minulosti bola mamou a mne to pride, akoby som prezivala nejaku narocnu a ojedinelu ulohu...

asitka
2. aug 2008

no albertka...si mi písala priam z duše....ja som už v stave...keď si hovorím...aspoň 2 dni...sama niekde na samote....a potom si poviem, že aj jeden deň by mi stačil...a po chvíľke prehodnotím...že aj hodinka bez detí...aby som mohla v kľude všetko upratať...bez toho...aby som spratala čosi...odišla do druhej izby...prišla po pár minútach a ten môj anjel 5 ročný tam už narobil zas neporiadok...ja nie som nejaká maniačka na poriadok dokonalý....ale nejaký ten základ, aby sme sa nepotkýnali o veci a nevyzeralo to ako po výbuchu by mohol byť....ja občas hovorím, že to moje dieťa vie narobiť taký neporiadok...že keby k nám prišli zlodeji...tak si povedia....tak tu nás už ktosi predbehol...a idú preč... 😀 a okrem neporiadku...stále som chorá...a neviem sa z toho dostať....občas si manžel myslí, že je jediný, kto pre túto rodinu čosi robí...lebo zarába peniaze....no fakt ma raz dokonale nas....rie...a odídem na deň, dva preč...a nech sa stará...potom možno ocení, že byť síce na dovolenke...ale materskej nie je až taký med lízať....ja ich všetkých ľúbim,...len občas fakt nevládzem....a neviem...ako vysvetliť....že nie som spaider man krížený so supermanom...v ženskom prevedení....ale no....deti povyrastú...a bude hádam lepšie... 😀 všetkým vám držím pršoky 😀

agatka77
2. aug 2008

albertka:super jsi to napsala,až se mi chtělo trošku brečet! jsi úžasná!
Možná jsem srab,ale já si z tohohle důvodu netroufám mít dvě dětičky.já na to nějak nemám.Stačí mi jedno.Moc ho miluju a je to úžasný,ale někdy strašně vyčerpávájící (hrozně špatně spí v noci a přes den vyžaduje hodně pozornosti) a občas mám pocit,že strácím samu sebe.Ale určitě bude líp 🙂

sasenka
2. aug 2008

Agatka, malinký je ešte moc malý.. ale raz príde čas, ked túžba po mimi je zrazu väčšia ako ten "strach" a druhé dieťa (ver mi) sa zvláda ovela lahšie ako to prvé. Ja som pri dcere všetko strašne preživala, zbytočne sa stresovala... nevedela som si nič poriadne zadeliť, navyše som sa velmi rýchlo ponáhlala aj do práce a snažila som sa všetko robiť aspon na 99% ☹ Ale z takýchto pokusov som sa už vyliečila...

elinka27
2. aug 2008

veru aj ja sa pridavam, krasny prispevok.Ja zatial tiez neuvazujem mat druhe,ale moj manzel uz teraz planuje druhe, ved jasne co by neplanoval, ked s nimi budem cele dni zasa iba ja 😖 Ja mam teda len jedno,ale dava mi riadne cely den zabrat, niekedy si az vycitam ze som neschopna ved co sa stazujem mam len jedno, su na tom aj horsie, niekedy ma prepadne amok a na chudaka nahucim,ale ked som hladna unavena a potrebujem si sadnut no neda sa, ked konecne sadnem k stolu ani nezahryznem a uz pocujem vreskot, ale keby aspon maly plakal on ma teraz obdobie ze po mne vyvreskuje,vrrr, ide ma slak trafit.Nehovorim mam dobreho muza, ked je doma postara sa, ja si pospim alebo sadnem za pocitac,a aj na neho chudaka nakricim.Sama nechapem,kde sa vo mne berie tolko hnevu, niekedy mam chut poriadne sa vykricat.Vzdy som mala rada poriadok,a teraz ked otvorim skrinu tak na mna padaju veci,co su tam len tak nahadzane, plno neozehlenych veci, v kupelke sa susia dalsie ogrckane, ja som spotena a ogrckana tiez, v horsom pripade aj ocikana ked sa mi nepodari skrotit neposlusneho pindika 🙂 Kazde rano dokola ten isty kolotoc a ja nechapem odkial sa vo mne berie energia na dalsi den, ale ked vidim Jakubka ako krasne po hodinovom vycerpavajucom uspavani spinka a spokojne s usmevom na tvari odfukuje, mam chut mat este aspon 10takych deti,ale rano ma vzdy preberie realita 🙂

asitka
2. aug 2008

elinka...som sa schuti zasmiala...

a dievčatá verte...ale asi je fakt pravda, že pri druhom si to viac užijete...aspoň mne sa to tak zdá...hlavne, keď je manžel v práci a malý v škôlke...ale keďže sú teraz prázdniny. mám syna doma a to je tak na bytčicu mať tých dvoch pokope 😀

sasenka
2. aug 2008

prázdniny fúúúj, ako som ich milovala, tak ich neznáášáááám 😖

asitka
2. aug 2008

asi tak sasenka....ináč..ja keď chodila na výšku...tak mi vždy vyšla skúška tak, že som sa na ňu učila, keď deťom začali prázdniny,....vrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😀

ivka144
2. aug 2008

No, tak este pri detoch studovat..., toto som ja nikdy nepochopila. Poupratovat mozes aj ako matoha nesustredena, ale ucit sa na skusku?? Kalapdolu vsetkym takym.

sasenka
2. aug 2008

všetko sa da, ked maš system a ma ti kto pomocť, ale ja by som študovať popri dieťatku teda tiež nezvládla. teraz som si robila pred 2 mesiacmi len atestačku a mala som čo robiť, a to trebalo len prácu na 30 strán napísať a obhájiť... písala som vždy ráno, ked malý spal a potom po večeroch... ale ako byt za ten čas vyzeral... no nechcite vedieť 😖 Aj ked manžel porobil, ženská ruka je len ženská ruka

asitka
2. aug 2008

dievčatá...všetko sa dá...zázraky do troch dní...a nemožné na počkanie 😀 šak to všeeetky veľmi dobre poznáte... 😀

draga
2. aug 2008

albertka krásně napsané 😵

marinka
2. aug 2008

Albertka, tak tohle podepisuju všema deseti 😵
Já jsem od narození malé měla taky párkrát pocit, že už to nedám, že se co nevidě sesypu..U mě je to většinou tak, že dobrý dobrý a pak stačí maličko, Anička nemůže třeba usnout, mně se chce hrozně spát a je zaděláno 😅 Nejhorší byly začátky, první tři měsíce Aničku brutálně trápilo bříško 😖 Druhá větší krize přišla kolem osmého měsíce, když si prdelka začala stoupat a furt padala - musela jsem být u ní prostě pořád a večer jsem byla totálně vyčerpaná. Do toho začaly růst první zoubky, v noci se vzbudila a byla třeba od jedné do tří vzhůru - to jsem měla opravdovou depku. Ale i tohle období přešlo a teď je to zase paráda, malá je sice hrozný živel, vteřinu neposedí, ale zase si vydrží hrát i sama a nemusím jí pořád vymýšlet program. Taky taťka se víc zapojuje, jak je větší, každý den koupe, hrají si spolu, takže i ten čas na odpočinek je. Na druhé baby si ale v brzké době netroufám, Anička někdy vydá za tři potomky 😅 Takže druhé mimi až tak za pět let 😉
Holky, držte se! Každá máma mívá krize, je to normální, jsme taky jenom lidi 😉

albertka
2. aug 2008

Ďakujem za podporu a hneď je mi lepšie.A aj po dnešnom výlete mi je lepšie. No, drobcovi sa chcelo spinkať a moj mužíček zatúžil ísť na výlet. 15:30 h. Nakojiť, pobaliť plienky, deku, náhradné bodyčko, bundičku drobcovi, dcérenke náhradné tričko, tričko s dlhým rukávom, čo keby sa ochladilo...jedlo...obliecť seba, pitie do flaše, nejaké hračky malej do auta.
Plán: chceli ísť do Piešťan, malý si pospí cestou v aute, tam ho praskneme do babyvaku, hodinku sa pomotkáme, malá popozerá jazierka na kúpeľ. ostrove, kúpime si niečo na papanie, malý si pospí cestou späť, príjemný deň bude za nami.
Realita: Vyšli sme za Trnavu, obloha nad Piešťanmi bola príliš tmavá. Volám kamoške, či tam prsí. Prší a riadne. Malý nám zaspal v aute, treba sa voziť, nech aspoň chvíľku spí. Tak Smolenice, tam to nevyzeralo až tak čierno. Dorazíme, malý klipká očami, tatinovi kážem rozložiť kočík. Kočík rozložený, malého doň položím a dočkám sa len vrieskotu v dvojčiarkovej tónine. Tak inak. Spať už nebude, do bybyvaku na prsia.Tatino zbalí do auta kočár. No bóže, troška telocviku. Sme pokojní. Prezlečiem malej tričko, lebo je úplne spotená. Je popršané, takže malá nemôže chodiť po tráve. Ideme k zámku. Tatinko ju dáva cikať. Mám snahu ich čakať, ale nedá sa, drobec je spokojný len keď kráčam. Tak pomaly idem. Miniem zákrutu, miznú mi z dohľadu. Idem, nejdú za mnou, som už pekne ďaleko, kričím. Pekný rodinný výlet, je tu jedna cesta, aj na tej sa mi tí dvaja stratia. Vidím ich, začína pršať. Paráda, výlet s dvoma detičkami paráda. Ideme naspäť, nad malým držím šuštiakovú bundu, pekne ma bolia ruky, sme na prechádzke asi 15 minút. Malá je hladná. Sadneme si pod slnečník jednej miestnej krčmičky, minule tu mali langoše. Nemajú. Musia stačiť chrumky a grahamové tyčinky. Ale čo je to proti mláke, do ktorej sa dá skákať. Má mokré gate. Ja kojím, mužíček odgrgáva. Odgrgnuté, ja vycikaná. Ideme domov. Malý neprotestuje, cestou zaspí, malá je unavená, protestuje. Sme doma, netečie teplá voda, zohrievame... Jaká paráda. Ale čo, tých pár nervov za malú prechádzku 20 km od domova. Je mi to už smiešne. Aký pekný výlet. Je ticho, spia.
Mať 2 malých raráškov je paráda! Nemá to každý takéto! Moja kamoška ma druhú dcérku, ktorá hocikde zaspí a keď tak aspoŇ na 3-4hodiny, môže ju spiacu preložiť zo sedačky do kočíka, pohodička, navarené, starší synček spokojný,doma poriadok, nehty nalakované. Želám vám pekné výlety!

val01
2. aug 2008

ahojte,

albertka, oba prispevky su super napisane, no jasne z realneho zivota 😉

aspon viem, ze nie som sama, ked prichadzam nato, ze uz niekedy si poviem nevladzem ( najviac ma vedia rozculit " komentare " znamych, vsak co sa ja stazujem..ale ja sa nestazujem, len ked sa ma spytaju ako sa mam, a poviem pravdu, to mam brat, ze sa stazujem ? ano, najlepsie by bolo povedat..vsak skvele som predsa na materskej, nie ? a aby som nezabudla - dovolenke..ale uz zacinam byt imunna a radsej ani nereagujem, nema to vyznam 😉 )...ale presne ako to tu uz bolo spomenute, pride rano a ja mam opat energiu nato aby som sa o malickeho postarala...vsak aj musim 😅 😉

maminky, drzte sa a tiez si myslim, ze to bude dobre 🙂

ivka144
2. aug 2008

Albertka, som sa nasmiala... myslim, ze ked sa raz budes pri dvoch detickach nudit (haha), daj sa na pisanie, mas perfektny talent teda! Fakt.

mywiel
2. aug 2008

Albertka krasne, veru to je uz osud zien, ale bez tych nasich pokladikov si tiez nevieme uz predstavit zivot, su sucastou nas a ako je to napisane v "Malom princovi" - "cas ktory venujes svojej ruzi ju robi takou dolezitou" a tak je to aj s laskou ktoru davame nasim detom, vsetko to obetovanie berieme ako sucast tej lasky. 😵

annag
2. aug 2008

albertka, toto je na knihu aj s autorským honorárom 🙂 🙂 🙂 🙂

lenka1108
2. aug 2008

ahojte pripajam sa a zahajujem strajk..... prezlecme oteckou za maminky a zase naopak.
predstavte si to...ist do prace stretnut sa z ludmi bez toho aby vam za usami kricalo male dieta,pytalo sa cikat alebo hadzalo ozem koli hracke ktoru ste mu nekupila.v klude pokoji si urobit svoju pracu bez nahanania,stresou ci si jedno dieta nieco neurobilo ked bezite k druhemu.mat obednajsiu prestavku a vychutnat si papanicko namiesto to to to musim spravit kym mala spi lebo potom uz neurobim nic....
prist po cca 8 hod domou a sadnut pred televizor a povedat boze aka som unavena a hladna namiesto milacik uz bezim nesiem ti veceru joj dufam ze ti bude chutit medzitym nakrmit okupat uspat deti.
a ked si pojde muz kvam sadnut po namahavom dni trosku sa potutulkat tak vy zaspite...........tomu hovorim zivot..............

a vzdy po takomto dni ked si idem lahnut uz s prizatvorenymi ocami kuknem do postielkya vidim to spiace dietatko co je zavysle len odomna poviem si ze zijem len pre nu co by som bez nej robila..... 😉

zuzanocka
autor
3. aug 2008

ahojte, baby moje 😵

albertka napisala naaaaaadherny prispevok, je to presne o tom, o com tato tema, len ja som to nevedela napisat na uvod tak pekne, ako albertka (ivka, nie, nenahnevam sa 😉 🙂 )

lenka,
uplne si to vystihla 😔
presne, ako u nas... len ja este dodam, ze ked konecne uspim babatko a stastna si idem spravit nieco jest, moj muz pride k postielke a zobudi ju, pretoze "jej musi predsa dat dobru noc"... poslala by som ho do teplych krajin... 😝

u nas tento vikend relativna pohoda, sice starsia dcerka je u svokry, takze mi chyba, ale je doma manzel tak mi pomaha s malickou, pradlo sice stale nezmizlo z obyvky, ale je mi akosi lepsie, vcera som dokonca vydrzala do polnoci pozerat film - nevytuhla som uz o deviatej - a to asi tym, ze som doobeda spravila len lahky obed /(pecene kridla a ryza),, nenahanala som sa a inak som v podstate nerobila NIC - len sme boli poobede gratulovat mamine, tak sme sa presli 🙂
este nam aj nabalila plnenu papriku, takze mame na dnes navarene 😝 takze sa mi celkom dari si aj oddychnut (aspon fyzicky 😉 )

zelam peknu nedelu 😵 😵

albertka
3. aug 2008

Ahojte maminky. Chcete vedieť, akú sme mali noc? 😅
To je fór, noc bola celkom dobrá. Papali sme iba 3x a naša usmiata sa nám postarala o budíček o 5:40. Raduj sa z údelu svojho! 😀 Takto nejak vyzerán, keď mám nervy. Nič moc.
Jaj a to som zabudla povedať, prečo sa mi stratili z dohľadu tí moji dvaja včera na výlete. Môj milovaný dával našu vysmiatu cikať. Lenže prečo by pri tom nestratil dioptrické okuliare, ktoré si fakt múdro založil za tričko. A jasné, že na to prišiel až o niekoľko metrov ďalej. Ale bez dioptrií sa dioptrie dosť ťažko hľadajú, najmä ak netušíte, v ktorej trávičke ste s vysmiatou robili ciki-miki. Jáj, tak to sa načakáte. Tak kým prehrabali niekoľko metrový lesný porast....áááá musím ísť, tečie nám práčka..... 😲