Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

titkovamiriam
29. júl 2008

tak to je skoda pritel je haappy ked sme vecer sami/ked marek zaspi/a radi sa rozpravame,planujeme co na vikend,masaz a .... 😅 ,vcera mi napr pol serialu kosti masiroval chrbat a druhu sa hral s vlasmi. 😀

prasiatko30
29. júl 2008

ja mam sice len jednu bosorku ale tiez mi strasne pomaha, ze niektore nedele si proste vyhradim pre seba - a nerobim do kopy nic ale aspon sa osprchujem sama bez toho ze by som mala straz pred boxom, urobim si pedikuru manikuru, vytrham obocie a proste trochu sa o seba postaram, potom si len sadnem do kresla a citam knihu alebo pocuvam radio, pripadne zbehnem na bazen 🙂 a podvecer uz netrpezlivo cakam kedy sa objavia moji unaveni anjelici pred dverami - sice muz pride utahanejsi ako dcera ale to neva 😵 ale inaksie by som sa asi zblaznila prestala by som existovat ako samostatny jedinec a stal by sa so mna len dcerin tien 😝

sirinka
29. júl 2008

no to mi si vecer tiez vcelku uzivame...dame nejake vinko, pivko, pozrieme telku, castejsie citame spolu v posteli, pripadne sme iba spolu v posteli 😅, pokecame. spavat chodime okolo polnoci...ja sa dokazem aj najest iba ked uz mala odfukuje, lebo pri nej je to len take ladovanie jedno cez druhe a furt musim odbiehat za nou...

zuzanocka
autor
29. júl 2008

prasiatko
u nas zatial ani nehrozi, ze by som napr. manzela poslala s babatkom na dlhsie ako max. 3 hodiny - kvoli kojeniu
ale vzdy si hovorim, ze to nebude trvat vecne 😉 😅 😕

zuzanocka
autor
29. júl 2008

sirinka, do kedy si kojila?

ajula25
29. júl 2008

no ja tu práve sedím ako keby ma ovalili niečim čo váži minimálne tonu. Mladšiemu sa prerezáva druhý zúbok. Nechce spávať. Potom len mrnčí a chce sa nosiť na rukách. Už si pripadám ako opica niekedy, také ich mám vyťahané. Ale čo by som neurobila pre svoje dieťa?
No a aby nebolo málo starší mi každý deň dvestokrát oznámi že sa nudí.... 🙄

titkovamiriam
29. júl 2008

zuzi neboj vsetko bude dobre ked bude mimi vacsie 😀

prasiatko30
29. júl 2008

neboj zuzi ono to prejde 🙂 bude zase vsetko viac menej ok - ako hovoria tu v okoli - male deti ale problemy, velke deti velke problemy 😀 - to som ta moc nepovzbudila asi ze 😀 - ale teraz vazne ked uz zacne papkat aj normalnu stravu tak budes vidiet ako sa zacina osamostatnovat a bude fajn - i ked co ti budem hovorit kedze ty si uz skusena bojovnicka 😉

inaksie ja som kojila asi tak do 11m ale v 3m som zacala kombinovat a nevies si predstavit aka to ulava. 😅

zuzanocka
autor
29. júl 2008

dik, baby, ste zlate... frcim dochystat obed babulkam 😵

ajula,
mne je tej starsej dcerky obcas tiez fest luto, ze su dni, kedy sa vsetko toci okolo domacnosti a babtka...a ona sa len taK poneviera po byte... snazim sa aspon navarit na dva dni a vybehnut s nou niekam na ihrisko, alebo kam... 😒

sirinka
29. júl 2008

zuzanocka ja este stale kojim a ani neplanujem prestat. takze u nas tiez nehrozi nejaka dlha vychadzka iba s manzelom, ale chodime spolu a pre mna je to relax...ja som sofer a on zabezpecuje vsetko ostatne heh

sirinka
29. júl 2008

inac klare teraz rastie 8 zubov naraz 😖 zacala sa zase budit aj v noci...

alexandra
29. júl 2008

Vcera zobral muz malu na ruky, hodinu ju hojdal, spieval jej a uspal ju tak dokladne, ze spinkala od 20 vecer do 3 rano 😵 A vdaka Bohu ze nie dlhsie, lebo by mi praskli prsia 😅

sirinka
29. júl 2008

alexandra waw...ty si 4 nasobna mamina...by sme sa asi mali od teba co ucit 😵

zuzanocka
autor
29. júl 2008

alexandra, mas SUPER motto 😵 😵

petronilla
29. júl 2008

Holky,to je dobrý téma 😉 ,já mám tyto pocity pokaždé,když jde manža na noční.Má buď 2 nebo 3 po sobě,chodí od 18 hod a tak to koupání je na mně.Syn od té doby co se narodila malá pěkně vytrapuje,večer co večer se dohadujem kvůli úklidu,trvá to i 2 hodiny,než dosáhnu svého a to už má po hodině černý puntík na lednici 😀 ,většinou obtisklou moji ruku na jeho pozadí za ty jeho kecy-že nemůže uklízet a ohýbat se,páč ho bolí záda,no mě asi néééééééé 😠 -a tak je veselo,takže když ho naženu do vany se slovy "dělej,potřebuju obstarat Adélku",tak si tam mydlí půl hodiny jednu ruku,pak přijde celej mokrej za mnou do obyváku se ujistit,jestli nekojíme,protože potřebuje kadit a přeci si nebude špinit ruce vytíráním zadku.... 🙄 Ještě,že ta malá je tak hodná,hezky chrupe a já si oddechnu když je večer a oba usnou. 🙂 Tak jsem se pěkně vypovídala a jdu pokračovat v žehlení 😝 ,v tom vedru ideální činnost 😀 .

svoma
29. júl 2008

Ahojky,super téma.

Petronilla to znám moc dobře,já to mám ale složitější,malej je totiž ještě ke všemu hyperaktivní a hyperkinetickej,takže děs,pořád lítáme po dr. a navíc malá posledních pár týdnů děsně řádí a neuvěřitelně se vzteká.Řádí i v noci a vstáváme obvykle kolem páté,někdy i dřív. ☹ MP moc nebývá doma,koupe občas,max jednou za týden a většinou ani to ne.A teď je navíc od neděle na týden na rybách,takže fakt nemám chvilku klid.A s tím žehlením,já obvykle žehlím ráno kolem té šesté,co taky dělat jiného,když už jsme vzhůru,že?

petronilla
29. júl 2008

No jo,je to fakt někdy očistec,ale co nám zbývá,musíme to vydržet 😉.Odměnou nám budiž jejich úsměv 😀

ivka144
29. júl 2008

Ahojte, tak taky pocit mavam skoro denne.
Manzel je vecne v robote, aj 12 ci 16h, takze som rada ak sa vobec vidime alebo ak raz za 3 dni je ucastny a pomoze mi s kupanim. Domace prace skoro nic. Kedysi maly prespal celu noc, ale odkedy ma hrozny ekzem, je to des. Spim niekedy 4-5h denne, nie vkuse, samozrejme. V noci maly reve tak hrozne, ze cakam, kedy nas zazaluju susedia za tyranie dietata. Velmi sa skriabe, aj cez den, takze nemozem ho nechat skoro vobec sameho. Ked ideme na nakup - niekedy ani neviem dojst daleko, lebo vzdy musim zastat a chranit jeho licka, krk prip. inu cast tela aspon trosku pred jeho silnymi ruckami driapkami. Prakticky nevarim, nezehlim, ked uz treba, tak poperem a udrziavam len zakladnu hygienu okolo maleho (koberec a dlazky, kde sa plazi a pod.).
Ked som vecer sama s malym, ide ma porazit, ledva cakam, kedy pride muz, uz len ze je doma mi pomaha. Ale on zas a zas nechodi. Stracam nervy casto a Zuzanocka - zevraj krkavcia mat, haha, take ze nekojit a na pol dna dat maleho babke je to najmenej, o com mozes uvazovat. Ja sa za svoje hrozne myslienky, slova a spravanie casto hanbim, ale v danej chvili si neviem pomoct. Pravidelne revem. A byvam aj agresivna, co je u mna uuuplne nevidane, uplne neznama emocia doteraz.
Jedno stastie, ze chodi babka, aj druha, pomahat, lebo by som bola trela na psychiatriu.
Ked niekto povie, ze teraz iste prezivam najkrajsie obdobie v zivote, tak mi je do placu. Neviem, ci je najhorsie, ale urcite zatial najtazsie.
Ale aby ste si nemysleli, ten moj stuplik je samozrejme a objektivne🙂 ten najkrajsi a najuzasnejsi chlapcek na svete a ked spinka alebo ked sa smeje, tak to je uzas!

ivka144
29. júl 2008

A inak teraz mam vynimocne vela energie, dokonca som po sto rokoch prezliekla postelne pradlo. To lebo minulu noc som spala asi 3 a 3,5 hodiny.

zuzanocka
autor
29. júl 2008

ivka 😔
po precitani takehoto prispevku sa zas ja hanbim sama za seba, aka som "narocna" a rozmaznana" 😝
ono skutocne je to zdravie najdolezitejsie a ty si iste hovoris, ze keby bol malicky ok, bolo by u vas vsetko "malina"... moje dve babulky su zdravucke a ja chcem este viac...
tak to vsak je asi u kazdeho... 😉
maznela mam tolerantneho, v robote nebyva az tak strasne dlho, takze mi pomoze napr. skupanim, alebo povaruje babatko (abysom ja mohla napr. poupratovat 😀), ked je vsak na sluzobke niekolko dni, vtedy mi moc chyba aspon jeho blizkost... neviem si vsak predstavit, ze by bol kazdy den v praci 12-16 hodin 😔 to naozaj nie...
ako som napisala vyssie, zostim, ze na tom nie som "az tak zle" 😅 a budem vdacnejsia za to, co mam 😔

baby moje, dakujem 😵 😉

svoma
29. júl 2008

Zuza souhlasím s tebou,hlavně,že máme zdravé děti,ale i tak,nejsme roboti a ani dokonalé,proč by toho na nás nemlohlo být někdy moc a proč si třeba i nepostěžovat,jsme jen lidi. 😉

zuzanocka
autor
29. júl 2008

svoma 😉 tak, tak 😉
inak, mazel ma raz uplne dojal, ked som mu toto, co tu pisem vam, porozpavala a on mi pri najblizsej prilezitosti slpechol do tvare, ze "stale nariekam" a "stazujem sa" ☹

svoma
29. júl 2008

Zuza já když si postěžuju,tak mi řekne,co bych ještě nechtěla,prej se jenom válím doma.To on prej vydělává. 😠 😠 😠

svoma
29. júl 2008

By mě teda zajímalo,kdo mu vaří,pere,žehlí,uklízí,stará se o dítě a další věci.

ivka144
29. júl 2008

Zuzanocka - kazdy ma svoje. Za to, ze ste zdravi este neznamena, ze musis byt stastna a spokojna kazdy den. Iste, treba byt vdacny za to, co mame, aj ja som za vela vdacna. Ale ved kazda mame pravo tuzit po "dokonalosti".
Ako pisala Wali tusim, tiez uzasne obdivujem kazdeho, kto ma viac ako jedno dieta. Ale zeny bez muzov, s jednym i viacerymi detmi, to je neskutocne, co musia dokazat.
Inak moj muz je tiez tolerantny - sice neznasa, ked placem, ale inak si mysli, ze je toho na mna vela, stale chce, aby som oddychovala (napriklad ked pride babka zobrat maleho,ja hned rychlo upratujem a on je z toho zufaly), ale to je taka teoria skor 🙂 Aj ked musim povedat, ze minule ked v noci bolo zas raz zufalo, zobral mi maleho na 1,5h a ja som aspon trochu zdriemla.

zuzanocka
autor
29. júl 2008

svoma,
no... to mal tiez taku poznamku - ze "ale on chodi do roboty" a ja co? ja si doma brucho skrabkam? 😝 ale myslim, ze vidi, co vsetko robim, takze to uz snad pochopil... 😝 vela razy mi povie, lahni si s malou, oddychni si, nerob.... mne to ale casto krat neda...nelahnem si, neoddychnem, robim... 😀 a potom sa stazujem a "nariekam" 😠

ivka,
vela veci som uz vypustila, od mnohych upustila a stale mam pocit, ze to akosi nezvladam... naozaj, ako som napisala v 1. prispevku - strasne mi vypadali vlasy... na jednej strane mam normalne plesinu 🙄 🙄 tak ma to hrozne deprimovalo... chbat boli...
vseobecne vzato...asi netreba silou-mocou kojit... ked je to na ukor zdravia matky.... asi spokojnost dietata je tiez dolezita, nie? a ta sa odvija od spokojnosti matky... ja osobne nemam nervy zo zeleza, ani kamennu volu 😔

sirinka
29. júl 2008

zuzanocka a v akej polohe kojis? my kojime skoro kazde dve tri hodinky a teraz zase aj v noci v roznych polohach a chrbat neboli...a to ma klara 12 kil.

bejby29
29. júl 2008

Zuzanocka, s tym kojenim mas pravdu, ja som sa vcera rozpravala s jednou doktorkou a ona mi povedala, ze vystresovana zena ked koji, tak to je velmi zle pre dieta, lebo sa do mlieka vylucuje stresovy hormon a ten velmi zle posobi na dietatko.. A kazda zena vie, kedy je cas prestat kojit.. Ak to tak citis, tak je lepsie ked prestanes ako sa stresovat.. Este k tomu dodala, ze su zeny, ktore koja aj 2 hodiny, lebo si to vychutnavaju ale su zeny, ktore su proste na kojenie neni 😉

titkovamiriam
29. júl 2008

ja som kojila po leziacky 🙂 alebo v sede tak ze som mala jednu nohu na samliku.no asi som mala stastie ze v noci som mala klud aj 8 hodin ,od troch m. spal v kuse.
na vlasy neviem co pomohlo asi sa zkludnili hormony,ja som mala plesky normalne na bokoch-no uz zasa mam hrivu.

svoma
29. júl 2008

Zuza,tak to mě maximálně řekne,proč nejdu večer dřív spát.