Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

titkovamiriam
29. júl 2008

no a pockaj po tych 15 😀 ,vobec to nebude lahsie 😠 -syn ma 17 😀

milhaus
29. júl 2008

zuzanočka, mna prveho pol roka boleli križe z nosenia malej a zo sklanania sa k nej
a občas pada na hubu každy a toto horko tomu ešte pridava

libka1
29. júl 2008

Zuzanocka pekne si to napísala. Ako staré máš bábo?

milhaus
29. júl 2008

ona ma dve deti, nelka ma do pol roka a nadka tušim 7

libka1
29. júl 2008

Dvojitá radosť 😀 Ja som občas KO z jednej bambuľky... 😅

milhaus
29. júl 2008

ale to pisala o tej nelke

rusovcanka
29. júl 2008

Hlavu hore,ako sama píšeš,stačí jedna lepšia noc a bude zase všetko v pohode.Myslím,že toto poznáme všetky a každá z nás občas potrebuje podporu,aby sa nezbláznila 😀 Aké staré máš mimi? Ja som kojila dlllho a buntošili sme stále...niekedy som vyzerala ako chodiaca mŕtvola...teraz má malá 3 roky aj 5 mesiacov a málokedy prespí celú noc vkuse...takže ešte raz-drž sa, bude lepšie.

zuzanocka
autor
29. júl 2008

milhaus,
dakujem setris mi klavesnicu 😀

libka,
ano, malicka bude mat 7 mesiacov, starsia ma 7 rockov, uzasne mi pomaha, cez den trosku zavaruje 🙂

kluara
29. júl 2008

zuzi, no ja mám občas ten pocit tiež, že nevládzem, hlavne vtedy, keď moje dieťa nepotrebuje žiaden spánok - nechce spať na obed, a večer sa mu ešte k tomu dobíjajú baterky 😠 😀 😀 😀

zuzanocka
autor
29. júl 2008

miri,
no...neber mi nadej ☹ 😝 😀

rusovcanka,
ved ja viem, toto tu uz bolo viac krat...

strasia dcerka bola uplny anjelik ako babatko a toto male si stale vyzaduje pozornost... v podstate ma musi stale minimalne vidiet 😉
ja sa nestazujem, len konstatujem a potrebovala som to hodit sem, nech viem, ze nie som sama 😵 😵

milhaus
29. júl 2008

kluara keby sa tak chceli dobijat aj nam, že

zuzanocka
autor
29. júl 2008

kluara
a mozno z vasich prispevkov zistim, ze na tom nie som az tak zle 😝

milhaus
29. júl 2008

zuzanočka ved stači sa pozriet na andy ake ta ma problemy s detmi
ale včera som sa bavila s jednou a 2 - ročna dcera jej začala jest ako ado

prasiatko30
29. júl 2008

zuzanocka a preco neposles pekne s tatinkom na celodenny vylet - nech idu pozriet babicku aelbo len na huby do lesa a ty sa pekne oddas nic nerobeniu - teda budes zdielat denny rezim tvojej malej dcery - ked zaspi ona tak aj ty si vylozis nohy a ulozis sa ku nej a pospis si aj ty 🙂 viem ze asi s dvomi detmi je to omnoho komplikovanejsie ale treba trochu zapojit aj otecka a neplanovat pocas ich celodenneho vyletu nejake celodenne upratovanie ale proste len si lebedit - pokial ti to tvoja mladsia dcerka dovoli. pripadne nakrmit aj mladsiu a poslat ju na rodinnu prechadzku s tatinkom a so starsou sestrickou a ty sa zatial venuj sama sebe 😉

titkovamiriam
29. júl 2008

zuzanocka - krize uz teraz ok ale maly nechodil sam do 18m tak som ho vsade prevlacovala az ma islo uchytit,o polovicu vlasov som dosla cca 4m po porode,potom sa to upravilo a zasa je vsetko o.k.-kojila som 18m a ked som pocas kojenia mala menzes islo my urvat prsa od bolesti a samozrejme som krvacala jak blazen a potom som bola ako sfetovana,len by som spala co sa ale pri mimi moc neda-pomahali starsi synovia az som sa cudovlala.financne sme tiez neboli bohvieako ale aj to sa uz spravilo som naspat v praci a vela mi pomaha priatelova mama 😀 marek ju miluje a strasne rada upratuje 😀 .

inak co sa tyka ked su deti starsie-mam panicky strach ze sa im nieco stane na stanovacke,ze sa mi najstarsi syn dokantri na konoch,postpubertakov a pubertakov ohrozuje alkohol makke drogy,tvrde drogy-chodia na brigady spoznavaju novych ludi,nove zivotne styly tak len musim dufat ze som ich vychovala tak aby odolali. 😀

sirinka
29. júl 2008

teda tento pocit doverne poznam...tej mojej v tomto veku niekedy staci spat doobedu 20min a poobede 15min 🙄 a medzitym si vyzaduje moju plnu pozornost, najviac zuri, ked idem na zachod....ale ked sa zadari taky den, ze si aj dobre pospi, aj sa trosku sama zahra, to je ako celodenna kura v kupeloch xixi

pavlina05
29. júl 2008

Zuzi a ostatní. I já znám ten pocit beznaděje, úzkosti, smutku a že už to nezvládnu. ale pak se podívám na andílka a je mi lépe. Teda pokud nepláče. U mě je vše dané tím jeho pláčem a kolikama ze kterýma bojujeme. Holky , musíme to zvládnout, ono nám nic jiného ani nezbývá!!!!

emfi
29. júl 2008

To poznám. Mám dve deti, teraz cez prázdniny starší je na dedine u babky. Muž chodí domov až večer, takže som s malou väčšinou sama. Je zlatá, to áno, ale niekedy mám toho plné zubv a pocit, že nič nestíham. Stále vyžaduje moju pozornosť, takže skoro stále sa nosíme na rukách a podobne.
Včera som toho mala plné zuby, večer som bola poriadne nervozna, všade samé veci , v kuchyni riad a plačúca bábika, keď pri nej nikto nebol.
Je to stály kolotoč, ale nič sa nedá robiť, treba to vydržať. Raz je lepšie , inokedy horšie.
Musi nás tešť hlavne to, že máme krásne zdravé deti.

milhaus
29. júl 2008

ja sa tešim na čas kedy večer zaspi a mam klud ale ked sused bucha tak zurim aby ju nezobudil

libka1
29. júl 2008

Titkovamiriam 😀 😀 😀

milhaus
29. júl 2008

ja si občas cez obed s malou schrupnem nachvilku

sirinka
29. júl 2008

milhaus aj ja sa niekedy uz od obeda tesim na vecer...ze si trochu odfuknem 😅

zuzanocka
autor
29. júl 2008

prasiatko,
manzel mi pomaha kolko moze... nie je to vela, ale aspon nieco... cez vikend sa necitim tak unavena (i ked je viac roboty), pretoze ho mam pri sebe a aj to je pre mna velka - psychicka opora. v podsate by som s nimi na ten vylet mohla aj ja a oddychla by som si rovnako, ako keby som zostala doma "lezat" 😉
u mna je to vycerpanie asi trochu aj psychickeho razu :-/

miriam,
ja viem, hovori sa: "male deti, male starosti; velke deti, velke starosti"...
mne nepomaha nikto... svokra bola kocikovat asi 3x, mamina nemoze chodit, ta by ochotne zavarovala, ale ked to moje dieta citi, ze nie som pri nej, aj ked spi... hned je hore 😲 a ked nespi a nevidi ma, reve uplne priserne 😅

sirinka,
hej, mne pre ten pocit staci, ze spim vkuse 6 hodin a som ako znovuzrodena 😝 😀

emfi,
ako u nas 😔 😉 😵
ja viem, ze to zvladneme... 😉

milhaus
29. júl 2008

na to že mi manžel pomôže sa tešit nemôžem kedže je v praci každy den okrem nedele do večera a to i cez sviatky

prasiatko30
29. júl 2008

zuzanocka - prave tym ze to je psychickeho razu potrebujes trochu cas aj pre seba - aby si bola sama uplne sa odreagovala od deti. naprogramuj si navstevu kozmeticky a kadernicky na sobotu rano a uvidis ako ti to dobre padne a na dalsiu sobotu jednu masaz a mas to 😀

milhaus
29. júl 2008

mne trocha pomohlo že chodim cez vikendy k nasim, nie som sama ako tu cele dni a oni sa o lucku dost staraju

titkovamiriam
29. júl 2008

baby mi to vydrzime 😀 len je fakt ze je lepsie ked je niekto pri nas. 😀

milhaus
29. júl 2008

to ano ale ked tu niekto chodi ako vzduch a len nervy robi tiež to nie je ono

zuzanocka
autor
29. júl 2008

sirinka,
ved to... aj do ma dost stve, ze sa od obed atesim na vecer, ked deti uz spia, ze si s manelom adneme, zahrame karty, clovece 😀 , porozpravame sa, posedime na balkone s poharom vinka... a co pride? trt makovy... o pol deviatej uz poskulujem po pelechu 😝

prasiatko,
viem, mas pravdu,.... staci, ze obcas vybehne sama do mesta nieco vybavit a hned sa inak citim.. 😕

wali
29. júl 2008

holky, skladam klobuk pred maminami, co zvladaju dve a viac deti. mne staci na tieto pocity, co ste popisali, to jedno dieta 😅 a proste ked nevladzem, je tu manzel a chce-nechce, musi mi pomoct. tych dni nie je vela, ale niekedy je to doslova nutnost, aby som sa ja dobila a dokazala fungovat dalej.