Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

sisstin
1. aug 2008

svoma: nic to není, teploty už nemá..a zvrací z tý rýmy, kterou napolyká 😠

svoma
1. aug 2008

chudáček,tak hlavně ať je brzo vpořádku.

zuzanocka
autor
1. aug 2008

ivka,
pekne si to napisala.
ja sa snazim nevychovavat, neofukovat sa... ved manzel je predsa dospely, on velmi dobre vie, co treba urobit a robit... nehovorim, musim mu obcas pripomenut, alebo tak, ale nie aby som ja niekoho cvicila....

u nas nepomaha nikto... moja mami nemoze, ta ma starosti sama so sebou a aj tak by mimi u nej nevydrzalom lebo mi je prirastene o prso a ked ma nevidi, reve 😝 (ale nebude to trvat vecne, to ja viem 😉 ) no starsia dcerka je uz samostatna, tak ta byva u mojej maminy dost casto. zaplatpanboh aspon za to .svokra je este pracovne cinna, takze ta ma svoj zivot, kocikovat bola asi 3x, mozno 4 😝
ale zas nemozem povedat, uz dva krat bola varovat babatko a my sme boli s muzom vonku 😉 teraz sa nam kazi spanok, takze predpokladam, ze ked vyrazime o 2 tyzdne na oslavu muzovych narodenin, ja budem musiet o hodinu naklusat domov, pretoze babatko bude hore ☹

zuzanocka
autor
1. aug 2008

sisstin,
malemu zelam skore uzdravenie

sisstin
1. aug 2008

zuzi: díky 🙂

já bych to zvládala dobře, kdybych se vyspala těch 6-8hodin...ale to fakt nehrozí, takže mně je celej den zle, motá se mi hlava..zavíraj oči 😒 jinak já nic náročnýho dělat nemusim 😔

svoma
1. aug 2008

Sis,když ti mamka hlídá,tak se prospi. 😉

sisstin
1. aug 2008

svoma:to já zas neusnu, tady je všechno slyšet..to se spíš jdu umejt...do fitka a tak...a když spim odpo..tak už se pak nemůžu vůbec probrat..já byla dřív schopná spát i 16h klidně,když jsem měla volno 😔

zuzanocka
autor
1. aug 2008

sis,
to poznam... vcera som ani neviam, ako - asi prvy krat - zaspala pri malej poobede... zobudila som sa s tak strasnou bolestou hlavy, ze som si musela dat panadol, lebo mi bolo az na vracanie... 😝

mne osobne by mooooc pomohlo, keby niekto za mna varil 😝 😀

sisstin
1. aug 2008

zuzi: no já fakt nemusim dělat skoro nic, takže proti vám je fakt směšný si stěžovat...ale třeba v práci jsem byla klidně 16h denně..docela náročná byla..ale takhle unavená, jako jsem ted..to jsem teda nikdy nebyla 😔

zuzanocka
autor
1. aug 2008

siss,
kojis este? alebo co ta tak vycerpava? ci maly zle spinka?

sisstin
1. aug 2008

zuzi: já jsem nekojila, z toho to není 😕 spíš fakt to spaní...v noci je milionkráááát vzhůru 😖 vstáv brzo a celkem pozdě usíná... 😒 taky mě to vyčerpává i psychicky docela..celej den slyšet jenom gagagaga 😅 a celý je to takový únavný nějak 😒 ale čím je starší, tím mě to s ním víc baví...a mám ho radši 🙂 to miminkovský období..asi do 4m, to pro mě bylo fakt peklo...já na to nějak nejsem 😒

binki
1. aug 2008

siss: no, tak to přeju brzké uzdravení Peťkovi, bohužel moc dobře vím, o čem mluvíš, nedávno jsme byli na pohotovosti...

sisstin
1. aug 2008

binki: my už byli taky na chíře, šilhá...ted ta rýma...to je furt něco 😅 😔

binki
1. aug 2008

ručičku má už ok?

sisstin
1. aug 2008

binki:jj..to bylo hned v pohodě 😉 jo..a nemá jádra ještě 😅

binki
1. aug 2008

vzpomenula jsem si na tebe, nedávno spadl tak blbě, že si ručku zaklínil a řval, naštěstí jsem stála vedle, hned jsem ho vysvobodila, připomenul mi tím našeho kocoura, který se málem oběsil, když mi lezl do skříně s oblečením a zůstal viset na nějakém pásku od šatů a nemohl ven

sisstin
1. aug 2008

binki: no já mám vždycky šoky..když nák spadne..a začne řvát, že zas má něco s tou rukou 🤐

sasenka
1. aug 2008

Ked su deti choré, to je o ničom...

Neviem už kto písal, že manžel večer proste nepríde... to akože každý večer? A ešte ho čakať do pol druhej 😲 ??? No určite, už len to tak! By skúsil... to by u nas bola iná vojna 😀
Moj manžel sice neviedol staromládenecký život, ale mal doma mamink, baičku, sestričku a okrem niekolkokrát v roku niečo na dvore porobiť, nemusel doma robiť nič, všetko baby za nich porobili... No ale po 8 rokoch už pomaly pochopil, že takto to u nas fungovať nebude, a ak chce obedovať, a chodiť v čistom, musí tiež pomáhať. Nielen v teoretickej rovine, takéto reči na mna nezaberajú.
Holky a neplatí na tých vašich chlapov, ani keby ste ich vymkli zo spálne??? teda od manželského lôžka 😔 😀

sisstin
1. aug 2008

sasenka: já si na přítele nemůžu stěžovat, pomáhá super, ale vidíme se jenom jednou za 14dní na víkend, pracuje a žije v Blave..takže když je malej nemocnej, nebo se něco stalo..tak mi tu teda fakt chybí 😖

sasenka
1. aug 2008

No to ti nezávidím, naši viedli "víkendové manželstvo" celý život skoro a ja som toto pre moje deti nechcela 😖 Moj muž sice ma občas prácu aj mimo, ale to vždy obaja vyslovene pretrpíme 😖

binki
1. aug 2008

siss: nápodobně, mm se snaží v rámci možností, padám na hubu z jiného důvodu 😝

ivka144
1. aug 2008

Aaah, pisala som dlhy prispevok a zmazal sa mi :(
V kratkosti - Sisstin - presne ja som mala ten pocit a potom vycitky,ze som blba mama, ked mi ide na nerva maly a jeho revky a akosi ma nebavi to vsetko okolo, teraz je to lepsie, ked sa aj viac posalime,komunikujeme a tak. Ale mam pocit, ze menej by ma zmohlo 12h v robote, ako toto mamickovanie, len ten pocit, a to, ze stale v strehu a ze nie si panom svojho casu a najma teraz, ked uz tri mesiace mame ten hrozny ekzem, to je zufalizmus.

Sasenka - pisala som to ja. Necakam ho do pol druhej, ale to my sme uz znova hore a maly reve a tak sa utisujeme aj dve hodiny aj viac. A tebto tyzden je ozaj extra, ze kazdy den po polnoci. A tiez to nie je, ze sa chodi opijat alebo co. Koncia projekt (uz asi rok, haha) a su tam velmi velke tlaky od majitela, banky a klientov. Mna strasne stve takyto system prace a to, ze neverim, ze sa to neda zariadit inak.
A vymknut zo spalne? Haha. Ak opomeniem, ze sa nam nezamyka a ze uz aspon 3 mesiace spi tato vedla v buducej detskej, tak poviem ti, ze pri mojej unave, depkarceni a hneve a zdravotnych veciach mam este stale vacsie "pomysleni" ako fyzicky a psychicky vyniceny (aj ked) muz 🙂

trixi
1. aug 2008

zuzanocka, ivka, a vsetky co mate starosti a pada to na vas, vobec, ale vobec vam nezavidim, tak vam aspon posielam trosku dobrej nalady, pohody a vela usmevov. Asi vam to nepomoze. My sme prave s Matkom vyliezli z bazena, ideme na prechadzku, pretoze tento vikend sme bez tatina (aj ten nas nas obcas necha samych) a tak si to ideme uzit a ideme "na tah" 😀 . A vratime sa az vecer. A budeme spat vo velkej posteli, nebudeme upratovat. 😉

siduska
1. aug 2008

trixi
teeeda vy sa mate dobre...
si mi pripomenulas moju mamku, ked chodi nekedy k nam k malej , tak sa stale tesi, ze bude s nou spat na velkej posteli... 😀

svoma
1. aug 2008

Trixi tak si to hezky užijte bez tatínka. 😉

prochazkov
1. aug 2008

[url=http://premamy.sk/ticker][img]http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/4686...[/img][/url]

joj, už ani nepamätám kedy som si tak dobre pospala... ach, zlaté časy, ale

abetka
1. aug 2008

baby aj ja ma pocit, ze je to vsetko nad moje sily a muz beha po sluzobkach a ja tu sama 😅 .Ked si lahnem s malym cez den, tak som nanho normalne niekedy nahnevana, ze tak kratko spal a ja som nestihla ani riadne zaspat ☹ . Minule si to odskakala mala, ked som na nu kricala, ze vsade je neoriado ako keby ona mala vsetko upratat. Bola som jak vysinuta a potom mi to bolo taaaak srasne luto ☹

svoma
2. aug 2008

Abetka,mě taky občas ujedou nervy a zakřičím na malého,ale ono to bývá oprávněně,jen si pak říkám,že jsem mu to mohla říct normálně. 😒

sasenka
2. aug 2008

no to mne ked ujdú nervy, tak lieta všetko - od najmenšieho po najväčšieho 😀

Včera som mala hrozny den - maly sa rozhodol cely den nespať 😖 2x som ho uložila, aj som ho nechala vytrucovať, aj tak nespal - takže som všetko robila za jeho asistencie 😖 Na vysávači sa počas vysávania vozil, všetko vyparatával, tak som upratovanie vzdala a šla s ním na cele popoludnie von. Ešte že ma kamoška zavolala k nim a potom sme šli spolu vonku, lebo by ma 6 hodín s ním vonku piclo v tom teple. Som že v kočíku zaspí a vobec 😒
Manžel bol v robote a potom natieral okná, využil, že nie sme doma. Ale potom zaspinkal malý až o 19:30 a spal do pol siedmej ráno v kuse - aspon že tak, že noci prespí celé. Ja som ani na net nešla, len som kukla TV.

No a to upratovanie ma čaká dnes, ked zaspí... dufam, že zaspí. 😠

Ivka,a prečo manžel spáva vedla v detskej??? To aby sa vyspinkal doružova, zatial čo ty 2 hodiny ponocuješ s dieťaťom??? No to v žiadnom prípade nerob ... pekne nech si nočné odkrúca s tebou a prejde ho aj chuť další den behať do polnoci po krčmách... Prepáč, ale nezda sa ti, že ťa na jednej strane hnevá a na druhej sa ho sama zastávaš???
Vieš moja kamoška, tiež manželíka šetrila, nechala ho spinkať v noci v obývačke, poobede z roboty najskor "doriešiť pracovné záležitosti" v krčme ... až sa jej dal na automaty a už spolu nežijú... aby si tak tiež nedopadla.
Mne osobne by krčma vadila aj z finančného hladiska ...To je dosť drahý "koníček" - keby mi tam manžel nechal denne iba 100,- ( ato je isto viac, pri dnešných cenách) tak by to parádne ukrátilo rodinny rozpočet.

ivka144
2. aug 2008

Sasenka, ved hovorim, ze nie ze by po krcmach chodil, aj ked obcas aj to - pracovne vecere do polnoci. Ale napriklad niekedy ostane v robote chystat veci a minule, ked prisiel o pol druhej vravel, ze dal si kopirovat nejake veci, tak ze sa za ten cas vystrie na gauc a zaspal tam🙂 Takze potom pride v noci s hrbou neprebratych nakopirovanych papierov a lahle odpadnuty spat.
Z financneho hladiska ani nehovorim, takyto rozbehany zivot je omnoho drahsi ako normalny, ked si vezmem, ze stale je (stravuje sa) vonku, ked je cely den mimo domu a pod.
Mna rozculuje sice dost ale zas su veci, v ktorych sa ho akoze zastavam, aby to nevyznievalo este horsie ako to je. Ked vidim, aky pride zmatozeny domov a co ma v noci robit? Natriasal maleho so mnou? Aj tak pri tych nasich krikoch sa furt zobudi a pride kontrolovat co sa deje. Ale ked je 12-16h v robote, tak mu nestaci asi spat 4,5h denne. Problem je to, ze preco musi robit tolko. Do ruzova sa aj tak nikdy nevyspi🙂 Inak vcera v noci som sa uz dorevala, som to po 2,5h nevydrzala, maly sa len skubal, skriabal, reval, mixloval. Jasne, ze potom sme boli hore obaja, ocko sa s nim pohral, kym som urobila mliecko, kedze sa mi zdalo, ze mu kojenie bolo malo.
Lenze teraz mala babka 3tyzdne dovolenku a chodila kazde rano a ja som mala cele doobeda na seba - dospat, umyt sa, najest, poupratovat a pod. Neviem, ako to bude dalej teraz. Predtym sme spavali v spalni a ked sa maly zobudil, poplakal, utisila som a pokoj. Ale ako ma ten ekzem, brutal.