Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

trixi
30. júl 2008

ahojte, nastastie som toho este nemala dost, mam len jedneho chrustika. Este sa u mna ten pocit, ze nevladzem nedostavil. Asi je to preto, ze som si urcila priority (na prvom mieste je maly, potom delfiny a az potom to ostatne 😀 ) a vdaka pomoci tatina a mojich rodicov. Nemam problem vstavat v noci k malemu (ked nebol na svete, musela som chodit v noci pustat kocura von, tak som vycvicena). Mame obdobie rastu zubkov a tak maly sa budi v noci niekolko krat.
Cez tyzden som odmietla varit, z prace dostavame stravne listky tak chodime na stravu, cez vikend zvacsa chodime na stravu k rodicom alebo ked sme niekde vonku tak sa najeme vonku. Poriadok riesim az na poslednu chvilku, zvacsa vyslem tatina s malym na prechadzku a ja poupratujem (mam totiz fobiu, ze nikto to neurobi tak dobre ako ja 😖 ). Ked maly spi tak pracujem, nastastie mozem aj z domu, 2 x do tyzdna chodim na 2 hodinky do prace, vtedy strazia maleho rodicia. Cestou z prace si v klude nakupim.
Predtym nez sa maly narodil som mala vycvik u sestrynho maleho, vedela som velmi dobre co ma caka, takze ma nic nezaskocilo. Mozno to, ze maly je strasne dobre dieta, kludne, taky maly smejko.
Vsetkym maminam zelam aby ten pocit, ze uz nevladzu nikdy nemali alebo len velmi malo. Radujme sa s nasich pokladikov.

cartmanko, krasne si to napisal, ako keby to pisal nas tatino 😀 .

zuzanocka
autor
30. júl 2008

trixi,
tisko zavidim 😔
tiez by som obcas prijala taku pomoc... urcite by mi to minimalne pridalo na nalade 😉

a este nieco... vcera som sa stretla s kamoskou, tiez ma dve deti . manzel sa po ceste z prace zastavil na chvilu za nami. a viete co vecer pri tej debate povedal??? vraj nech sa pozrem na tu dotycnu kamosku. ze ona tam bola s dvomi detmi (lebo ja asi nie 😠 ) a ze aka bola vysmiata... 😔 po tomto som sa uz rozrevala a bolo dodebatovane 😖 😖 😖

svoma
30. júl 2008

Zuza,oni jsou vždycky všichni kolem chytří,jenže oni všechny děti nejsou hodné,taky je rozdíl,jestli někdo pomůže nebo ne,to se to pak radí,když do tvého života nevidí.

Trixi,máš to dobře zařízené,mě by třeba i pomohli,jenže jsou daleko.

titkovamiriam
30. júl 2008

zuzi ☹ 😠

svoma
30. júl 2008

Ahojky Titko,koukám,že máš dobrého souseda,omluvil se aspoň? 😠 😠 😠

titkovamiriam
30. júl 2008

ale este vecer odisiel,ani to svoje hrozno nevidel 😠 ,cez vikend sa uvidi a inak ma napada mam tam aj skalku tak este ako ta dopadne 😠

svoma
30. júl 2008

to je soused na zabití 😠

cartmanko
30. júl 2008

to ma mrzi zuzanocka. skus mu vysvetlit co vsetko robis popripade si to snim vymenit.
ja takemu pristupu nerozumiem. 😒

svoma
30. júl 2008

Cartmanko,ono kolikrát ano to vyměnění nepomůže. My měli jet jednou na velký nákup a MP nechtěl,že radši pohlídá malou,ať jedu sama,tak jsem jela,brala jsem to tak,že si aspoň odpočinu. 🙂 Vrátila jsem se za tři hodiny a MP byl zralej na infarkt,říkal,že si myslel,že jí šoupne do postýlky a bude u počítače,ale že se to nedalo,že byla protivná,vztekala se a tak.A myslíš si,že se něco změnilo?Tak to ani náhodou,pořád se podle něj válím doma,zatímco on vydělává.

sirinka
30. júl 2008

zuzanocka no to je fakt blbe od tvojho manzela, asi by potreboval nejaku sokovu terapiu...ten moj si naplno uvedomil co obnasa materska dovolenka ked sme boli na dovolenke a on sa musel polovicu casu malej venovat...a to nemusel ziadne domace prace...vecer odpadaval ako mech zemiakov heh...
trixi ty by si nam mohla poposielat trochu tvojej energie a zivotneho optimizmu. inac aj my mame kocura, ja ho len musim nadranom pustit domov...a ma to tak super nacasovane, ze pride vzdy 20 min po tom, co zaspi mala a ja som prave v najlepsej faze zaspavania...hm 😅
zuzanocka este si to rozmysli s tym dojcenim...mozno by ta rovnako vycerpavalao, keby si musela mysliet na to, ze treba kupit UM, vodu, prichystat, flase vycistit...tazko povedat...este si to nechaj prejst hlavou...tu myslienku 😉

kuko7
30. júl 2008

Ahojte babulky,

po precitani resp. preleteni vasich prispevkov som sa rozhodla, ze aj ja nieco napisem 🙂 Mam malicku dcerku Alicku, kt. je nenormalne zlate babulko, no teraz jej idu zubky a je niekedy dooost mrzuta....ale o to by ani neslo, proste poslednu dobu sa mi vsetko nakopilo, vsetok stres sa nahromadil a moje telo to nestacilo absorbovat, co sa preukazalo nenormalnymi stavmi unavy spojene s tetanovymi krcami.....tj. stresovymi krcami. Bola som z toho priserne smutna, nakolko mi to bolo trapne a etse k tomu som sa citila ako totalne neschopna matka..... 😔
Som strasny perfekcionalista aj ked si viem urcit svoje priority a poviem vam varenie to teraz urcite nie je. Na prvom mieste je moja dceruska a potom vsetko ostatne.....no niekedy by som potrebovala aj ja vypnut, co sa v mojom pripade vooobec neda, nakolko nedokazem relaxovat 😒
Teraz som sa zobrala a isla som na dovolenku k mojej mamine, kt. mi velmi rada pomaha, no a hlavne som vypadla z domu, kde byvame s nasimi "uzasnymi" svokrovcami.....mojj muzik ma chape, ale aj napriek tomu sa niekedy citim ako keby mal vedla seba psycho.......dufam, ze sa raz z tohoto kolobehu vyhrabem a budem O.K, lebo teraz som trosku K.O- dajte nejaky recept ako relaxovat, lebo teraz ani neviem ako sa to roibiii (pri tom vsetko nie je kedy)

svoma
30. júl 2008

Ahojky Kuko,taky bych chtěla vědět,jak se relaxuje. 😉

kuko7
30. júl 2008

svoma: alebo by aj stacilo vediet ako sa da vypnut, lenze vzdy ked sa o to snazim, tak myslim na 1000 veci, kt. mi viria hlavou 😅

svoma
30. júl 2008

To já taky,pořád přemýšlím,co je třeba udělat a tak.

zuzanocka
autor
30. júl 2008

cartmanko,
prave o to som sa vcera vecer pokusila... myslim, ze som to vsetko povedala dost jasne, ale ked niekto NECHCE pochopit, pretoze by to prenho znamenalo ZATAZ navyse...nic nenarobis ☹
aj moj manzel sa tesieval z roboty domov...ale prve mesiace mimi v podstate len spalo a ja som nebyvala AZ TAKA unavena... teraz uz ma vyse pol roka a 7r. dcerka ma tiez potrebuje, aj domacnost ma potrebuje, aj manzel ma potrebuje... a ze mam ja tiez nejake potreby, na to sa akosi zabuda...
vraj - co by som robila, keby som mala 3 alebo 4 deti... - to je odpoved mojho manzela na moje "staznosti" a pritom sa snazim nie nariekat, ale sa s nim rozumne porozpravat...

sirinka,
s tym kojenim...to bol moj chvilkovy pocit... ja si dobre uvedomujem, ze s flasami to nebude lahke 😝 prva dcerka bola cisto na UM a viem, co to obnasalo... teraz vytiahnem cicik a papame kedy chceme 😀 je to velka vyhoda... a aj pre malicku... ja to viem 😔

kuko,
uplne ta chapem, tomu, co sa stalo tebe, sa snazim ja vyhnut...
takisto mam mrzi, ze nie som vysmiata, ze nevitam manzela ako superzena s usmevom uz medzi dverami...
"zialbohu" potrebujem partnera...asi som fakt "slaba" - ako mi MM povedal vcera 😢

sirinka
30. júl 2008

zuzanocka a nemozes na tyzden dva odist k vasim? nech sa stara o domacnost sam? mozno by mu to pomohlo.

julie6
30. júl 2008

dievcata, nie je stale pomoc ako pomoc, ja som bola rok doma, po tom co sme 4 roky zili s manzelom v zahranici, no otehotnela som neplanovane, a termin porodu bol akurat 3mesiace pod nasim odchodom, v case ked manzel dokoncoval a obhajoval doktorat, tak som sa rozhodla prist domov porodit, domov, t.j. nasi,sestra brat,hoci v rodinnom dome,a bola to hroza, mama furt robila nieco o co som ju neprosila,a zavrhovala to o co som ju prosila,kazdy mi radil od svokri po krstnu ci susedku, vkuse nam kazdy liezol do izby, dookola som opakovala aby boli tichsie, verila som ze tam pobudnem max6 mesiacov, no manzelovi sa nepodarilo najst rychlo pracu,ak som isla vonku s malym aby zaspal aspon v kociari,tak zacali susedia kosit,alebo optori vrcat traktor,alebo miestny rozhals naplne pecky....a kedze sme maly izbu hore, stale pre vsetko do kuchyne som100x zliezala hore dole.... nuz ale to by nebolo vela na vycerpanie, kvoli studiu bol manzel 1mesiac s nami jeden mimo na 3x, a vtedy ked som ostala sama, hoci doma plno ludi, stale akurat ochorel maly alebo ja som dostala chripku, od narodenia sa budi 3-5x v noci,prve 3 mesiace nepriberal, stale sme chodili tyzdenne na prevazenie, ja odsavala,jedla,pila kadeco aby som zvysila tvorbu MM,nakoniec za to mohol reflux, doteraz /9mesiacov/ , no zachrana MM ma stala strasne vela energie, ked cele dni boli o kojeni20-30min, potom zohrievanie odsateho dokrmovanie striekackou, odsavanie, sterilizovalnie, uspavanie na rukach a dookola, inak doteraz ho este kojim 1-2x v noci potom 20 minut uspavam a dalej cakam pokial ho prikryjem ak to urobim hned, v zapati sa prebere, kvoli refluxu stale zaspava na rukuch, ci na prsniku,a po troch pokusoch naucit ho zaspavat sameho podla knizky som to s tym revom nevydrzala je schopny revat aj hodinu az modrie,, chrbitcu mam zrelu na vymenu nehovoriac o klboch,lebo mam stale 12 kg na sebe,po porode hned crevne problemy, vobec doteraz nemozem nic mliecne, ani ovocie, ani nic co nafukuje, maly reaguje aj na papriku, uz som uvavena vobec pri pomysleni na to co idem jest lebo nic dokopy nemozem, a hoci sme uz sami, stahovanie popri 8mesacnemu babu je riadna fuska, vobec zhananie nabytku, a potom to balenie a vybalovanie, a vobec zvyknut si na novu krajinu, a to ze nevladzem som opakovala dookola a kazdy okolo bol z toho nervozny, teraz zo mna opadla polovica mojho nepokoja z toho ze sme nemali ziadne sukromnie, no fyzicky sa citim stale dost zle, a ani spanok s malym poobede niekedy nepomoze, ale myslim ze to ide hore, ja len pisem preto,aby ste si nepripadala cudne

titkovamiriam
30. júl 2008

asi by som sa zuzi normalne fakt zblaznila,ale ja by som to riesila radikalne bud by som bojkotovala doma ,alebo by som fakt niekam odisla 😉

zuzanocka
autor
30. júl 2008

sirinka,
nasi byvaju o ulicu dalej a uprimne povedane, neviem si predstavit, ako by som tam odisla... keby som aj isla - trebars len na par dni, MM by ISTE doma nevaril, neupratoval... ked som bola 5 dni v porodnici, slubil, ze vyupratuje cely byt komplet.... hm... v den mojho prichodu doobeda povysaval... 😝
ale nemozem povedat - upratuje doma v podstate len on, velke upratovanie (pred vel. nocou a pred vianocami) robime spolocne, inak ja neviem, co je vysavac, mop na podlahu... to je jeho parketa... ostatne prace doma robim ja (MM nevie ani pracku zapnut) ale taka tema (pomahaju vam vasi manzelia?) tu uz je... 😉

julie,
to si mala dobry zaberak... presne, ako pises - nie je pomoc, ako pomoc 😠

a to nas pravdepodobne caka v septembri stahovanie a bud. rok stavba domu... ja si neviem predstavit, ako to zvladneme 😒

idem, babulky, k mamine, trosku zmenit vzduch.... zehlenie odignorujem (nastastie aspon toto nemam "na tanieri" - kym ma muz ozehlene kosele, ine byt nemusi 😝) a u mamci sa necham troska poobskakovat ja - aj ked ona moc nemoze - sama zle chodi, tiez nie je zdrava 😔

zuzanocka
autor
30. júl 2008

miri,
u nas nic nevytrucujem 😖 - ja v cinskom horoskope koza, moj muz je zas lev - no dvaja tvrdohlavci panovacni sme sa stretli, ja sa cudujem niekedy, ze sme este vobec spolu 😅 😠 😉
vies, keby som sa napr. ozaj "zosypala" (myslim zdravotne), viem s istotou, kto by sa staral o deti a domacnost - MM urcite nie - boli by to obe mamy... ved on predsa CHODI DO PRACE 😠 😠 😠
ja tak strasne obdivujem chlapov (a zavidim ich zenam), ktori zvladaju domacnost, ktori aspon navaria, alebo zoberu niekam deti...dobrovolne... moj keby isile sam niekam s babami, 3 dni by sa z toho musel spamatavat 😠

titkovamiriam
30. júl 2008

zuzi tak este aj stavat , ked mate tak vyostrene vztahy-aby ste sa o par rokov potom o ten dom nenatahovali ak by ste sa rozviedli 😒 , co ti samozrejme nezelam.skor prajem aby ste dokazali spolu komunikovat a aby ti viac pomahal.
ja som mala podobne manzelstvo a dnes si poviem ze som sa mala rozviest skor,no clovek chce vela veci zachranovat ale niekedy sa neda ☹

zuzanocka
autor
30. júl 2008

miri 😔
ved to.... ze my zjavne nevieme komunikovat... u nas sa obycajna moja ziadost o pomoc zvrtne na taku hadku, ze sa ideme rozvadzat 😠 😠 😠
vazne uvazujem o nejakej odbornej rade... psycholog, resp. manz. poradna 😒
mat poboku partnera, ktory je naozaj partnerom, mnohe veci zvladam lahsie...
www.manzelstvo.sk - tam su pekne veci, ucim sa to pomaly naspamat... 😔

zuzanocka
autor
30. júl 2008

ale uz fakt teraz frcim k tej mamine, tak zatial dovidenia 😵 😵

svoma
30. júl 2008

Zuza,hezky si to tam užijte. 🙂

spathiger
30. júl 2008

Dievcata,hlavy hore,este nam bude luto za tymto obdobim.Tiez mam doma pol rocne babo s nevycerpatelnym zdrojom energie :o).Vsetko robime spolu:jeme,upratujeme,perieme,zehlime,vysavame,nakupujeme,strazi ma v sprche,na wecku,atd,atd..vsak to poznate.Aj toto piseme spolu,chrobak zaveseny na pravom boku,v lavej mobil,behame po obyvacke (v ziadnom pripade nesmiem zastavit) a tukame ;o).Vcera som do 1h v noci upratovala,tak sa teraz vytesujem,aky je tu zas po case poriadok.Spavam naozaj velmi malo,zatial mam vsak energie dost :o).Teda,pokial nemam migrenu,to su strasne stavy,som ako matoha.No ked prejde,som zas vo svojej kozi.Dufam,ze mi to vydrzi :o).Mam este 2 pubisov,ale s nimi je pomaly viac roboty.Obcas im musim pripomenut,ze som na materskej s malym a nie s nimi. No nemozem povedat,zeby vobec nepomahali,po sebe si poriadok spravit musia,aby mi potom ich polovicky nevycitali,ze su zle vychovani :o).Len co ma to stoji namahy dohnat ich k tomu.Ked sama upracem cely byt,tak ma to menej vycerpa :o). Ale svoje deti

spathiger
30. júl 2008

..(pokrac.).. tak ako aj Vy, lubim z celeho srdca. Aj ked niekedy by som tych starsich..vrrr..vsak viete :o)). Mozno som plna energie aj preto,ze mam male babo po rokoch a tak si to materstvo uzivam so vsetkym,co k tomu patri. Nevadi mi vstavanie v noci, skor rano :o)). To je uz horsie. V ziadnom pripade sa tu nechcem vystatovat, nie som super zena, v byte je viac bordel ako poriadok - vcera som ho uz ale musela urobit,bo uz ani novy prach nechcel sadat na ten stary, ale vystreloval do vzduchu a vsetci doma provokacne kychali. Tak Vam zienky prajem vela sil a energie, treba to vydrzat, odmenou nech su Vam stastne ocka Vasich deticiek. Aj to moje sa tu teraz na mna culi z postielky.. no ale sme si pospali.. az celych 15 minut! :o). Hned si ho idem vybozkavat :o))..

zdina
30. júl 2008

spathiger velmi krasne jsi to napsala. Je to presne tak, nekdy ty pubertaci nas stoji daleko vice energie nez miminko. Potesilas mne, kdyz jsi psala ze novy prach nechtel sedat na ten stary 😀 . Preste to bylo u nas, takze jsme v nedeli musela dukladne vysaat, vytrit loznici. Co bylo na tech parapetech... Do pokoju starsich radeji casto nechodim. V patek budu zase prevlikat postele, to si sebou beru velky pradlovy kos. Ono i pod postelama a za skrinema a vsude se najdou veci..... U nas je to horsi v tom, ze pubertaci nejsou "moji" a nebyli zvykly na poradek.
A co se tyka relaxu - ja napr. zrovna ted lustim sudoku, protoze mam momentalne chvilku volna. Malej spinka, kluci jsou pryc, sekana je v troube. Na zahradku se uz neda jit, takze relaxuju i presto, ze na stole v obyvaku je plno vseho.....

womenne
30. júl 2008

ahojte tak ja mam tento pocit dost často najme stredy alebo ked su maly strašne nezbedny a ja si sadnem na gauč a rozrevem sa ako male decko ☹ teraz je to už lepšie su trošku mudrejši i ked Nikolasko mi dava zabrat stale je to proste nezbednik ma velku energiu,a všetko musi mat po svojom.Ked boli maly tak tento pocit som mala neustale bolo to hrozne obdobie nemala som ich komu dat aby som si oddychla takže som bola strašne nervozna a priznam sa že dokial sme sa neprestahovali naspet k našim som si malych vobec nevychutnala čo velmi lutujem a stale sa obvinujem že som bola vtedy zla,nieže by som ich zanedbavala to nie ale prosto nebolo to take ako teraz,preto dufam že ked trochu podrastu a pojdu do školy budeme mat dalšie babo tak za 12r 😀

svoma
30. júl 2008

Ahojky Womenne,teda to musí být,mít dvojčátka,to si vůbec nedokážu představit.Máš můj obdiv.Mě bohatě stačí jedno mimi a druhé dítě větší a jsem hotová.

spathiger
30. júl 2008

Zdina.. No tak o tom prachu.. To by som vedela pisat romany.. Nechapem, kde sa ho tolko berie.. Si niekedy (skor stale) pripadam, ze mam v tele magnet, ktory vsetok ten bordel a prach (hadam aj od susedov v baraku) pritahuje.. A ja si tu tronim, uprostred toho vsetkeho, kym ini maju poriadok :o). Uz to ani neriesim, takto mame s malym doma aspon prekazkovu drahu :o). Len ten PRACH !!! Ale za to mozu plavacky, nie my :o). Nasim mamkam sa nabilo do kobercov, raz za cas povysavali a bolo.. A my aby sme furt behali s vysavacom a mopom?! Mop? Take slovo nase mamky ani nepoznali :o). Sa mozem vyflaknut na taku 'novu modu' :o)). A preto to u nas obcas tak 'vyzera' :o).