Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

ivka31
15. aug 2008

ahojte baby, viem ze kazda z vas ma sem problem ale nevedeli by ste mi nejako poradit prosimmm vas. maly ma uz cely tyzden horucky 39, zapal usiek. mame 8 mesiacov a ziaden zubok, brali nam krv a krvny obraz je zly malo cervenych krviniek viem ze sa to da napravit zelezom ale my mame malo krvnych dosticiek a hrozy nam transfuzia co je velmi zleee. problem je jeden ,, maly nechce papkat ,, ja uz vazne nevladzem ma 8 mesiacov a 7,5kg nie je kojeny na nutrilone skusam vsetko kravske mlieko, polievocky vsetko mozne, vitaminy a nic vobec nepapka prosiiiim vas pekne neviete o niecom alebo niekom kto pomoze

sasenka
15. aug 2008

na 8 mesiacov 7,5 kila nie je zasa až tak strašne málo, je vela detí čo ma do roka sotva 9kg. Horšie je to že s ato už odráža v krvi.
A kaše si skúšala? A prisladiť, jemnulilinko prisoliť, alebo ochutiť bylinkami? Ak nechutí zelenina, vykašli sa na mudre knihy a skús ovocie, alebo ovocné šťavy - teda doma odšťavené zeleninovo-ovocné.
Nam pomáhal pri dcerke sirupček Peritol, ale žial sa už nevyrába a tiež Pikovit multivitamín v sirupe, tiež zvyšuje chuť do jedla.
A ako tažký sa narodil? A skus popísať vaš jedálniček aj s časmi.

Holky inak som ghragy, už viem čo to je ked manžel cely den nepomáha, teda viac dní za sebou 😒 Prerábame, teraz bol ešte zaviezťšvagra domov, chudiatko je uťahaný, idem m dať masáž chrbta, čo je taky narobený, ale ja mam tiež dosť, ešte že malý aspal o 20:15 na 1. šup beu prehovárania. Cez den spal len hodinu, neboli sme doma,a le v byte u našich, tak sa mu zle zaspávalo... počasie hrozné, boli sme sice chvilkuu von, ale ani tam sa nedalo dýchať, 2 búrky boli ... pridem domov, v spálni napršané cez strešné okno - potopa ....no ešte jeden takýto den a ma niekam odvezú....

lu777
15. aug 2008

Ivko a zkousela jsi jahlovou kasi? jahly maji dost zeleza... nevim jak u vas, tady se i prodavaji instatni kase z jahel, v DM drogerii ji maji a je i bio... do toho by se dalo dat lzicka treba Frutapury nebo kousek rozmackaneho bananu, nas malej z toho byl celej pryc 😉
treba ta Frutapura, tam neni zadny cukr, ale jsou docela sladke, takze malemu to jede

jo a jeste je pry dost zeleza v mrkvi..u nas byl hit pyre z mrkve a kukurice, taky docela sladke a to prirozene

sasenka
15. aug 2008

no alebo mliečne polievky zo špenátu, brokolice, zemiakove a podobne... to chutí po mlieku, ale je to vac ako iba mlieko...
A mliečka vypije dosť? Lebo aj to može byť problem, že sa zasýti mliekom a viac/ iné jedlo mu netreba. Ak sa ti zda že je to tak, skus mliečko obmedziť.

sysik
17. aug 2008

ahoj ivka. no dufam, ze vam je lepsie uz. ak ma zapal usiek, tak bude mat horucku este dlhsie asi ako pri nadche. no a urcite mu nebude chutit papat teraz, lebo ho moze aj hrdielko boliet. skus mozno kuraciu polievku pochlipkat (ak mu uz davas masko). no o tom papani. moj maly mal 8 a pol kg ked mal 20 mesiacov. tak si predstav, tvoj je super oproti mojemu. mam takeho drobceka. nechcel vobec papat ked bol mensi a este popritom my vsetko vyzvracal ked bol chory a chory bol kazde dva tyzdne. mala som ja s nim tiez problemy. ale cim dalej tak lepsie papa. stale ma dni ked toho vela nespapa, ale dakedy zase spapa pekne.najhorsie je ale asi stale na to mysliet, lebo potom ta to vystresuje a aj jeho. na chud do jedla su vitaminy B (hocktore), tak sa len opytaj v lekarni, ci maju dajake vitaminove kvapky s vitaminami B. tie pomohli trochu mojmu, ale tiez nerobia zazraky. a s jedlom, skusaj a askusaj, vselico. a ak mu chuti masko, tak to je dobre na zelezo. moj bol vlastne tiez na kvapkach so zelezom. stale je malicky, ale nic ine mu nechyba. tiez mal netoleranciu na mlieko a z prachu tiez bol stale chory. po vypratani izby sa mu polepsilo zo dna na den (predtym kaslal kazdy vecer - vyprazdnila som izbu, utieram prach stale). no dufam, ze som trosku pomohla. a hlavne nestresuj nad jedenim. niektore deti papaju lepsie, niektore nechcu nic. ale dobehnu to neskor. poznam deti co vyrastli na cestovynach cistych bez omacky a su ok. tak sa maj krasne a dufam, ze sa coskoro polepsi. a napis

sasenka
21. aug 2008

čaute žijete???
No my tak pomaly, prerábka v plnom prude, už som navštívila všetky známe, čo sme stále vo vyhnanstve, nech sa tu v tom prachu nepletieme tatovi pod nohy 😀
Včera mi uletelo v meste koleso od kočíka, tak supriš, ale nam to tata hned aj opravil, no ved mame aj záložný starý kočík, len dobre že sa mi to nestalo daleko od domu, ale už asi 20m od vchodu. Ludia čo sedeli vonku na terase v krčme až zhíkli, ked mi cely kočík "kľakol" na zem 😕

albertka
5. sep 2008

Zenicky, no co je s vami??? My sa mame fajn, minuly tyzden, cez ten predlzeny vikend sme boli uspesne na chate, deti v pohode. Nasa vysmiata zacala spinkat bez plienok, zatial úspesne 😵 , takze sme radi.
Sasenka - uz mate prerobene?