Mám pocit že už nevládzem. Ako ste na tom vy?

zuzanocka
29. júl 2008

ahojte, maminy 🙂

zakladam tuto temu ako "azyl" - ako miesto, kde sa mozme postazovat, ak budeme chciet...zdielat svoje pocity s inymi mamickami "spolutrpitelkami", pretoze matersvo je nadherne, no iste su chvile, ked uz mame pocit, ze "padame na hubu", nic nie je dobre, v byte je bordel, dieta nejak privela place a varit sa nam uz vobec nechce 😉

u nas momentalne nastupuje znova nejaka "kriza" - som unavena, vycerpana, viem, ze bude stacit jedna noc, kedy sa poriadne vyspim a zas bude svet krasny, no momentalne by som - kludne ma nazvite krkavcou materou - dala mimi na UM a aspon na pol dna jednej alebo druhej starkej... 😝
vecer sa nam zle zaspava, rano uz o 4:00 buntosime... mala je krasna, staci, ze sa na mna usmeje a som happy, ale zdravotny stav nepusti... chrbticu mam "vcudu", vlasov mam asi polovicu z povodneho stavu... achjo.... ja som to hovorila, ze prvych 15 rokov je najhorsich... 😀

svoma
31. júl 2008

Trixi,máš dobré,že ti na to ten tvůj přistoupí,taky jsem kolikrát MP řekla,ať si vybere,co udělá,že všechno nestíhám a co myslíš,vykašklal se na to,jako bych nic neřekla a ještě jsme se zhádali.

trixi
31. júl 2008

Ahoj svoma, to vsak vobec nebolo jednoduche si ho vychovat 😀 . Ved pisem, ze som potvora. A neraz som sa ofucala, a riadne nastvala. Ale dnes si ho neviem vynachvalit i ked ma svoje chyby. Ved je to predsa chlap 😀 . A najprv som si ho poriadne rozmaznala, dlhu dobu sme boli sami dvaja, vzdy mal navarene same speciality, napecene, lietala som mu okolo zadku. Ked sa narodil maly na nic som nemala cas a tak varim len vynimocne (o to viac si to ceni cela rodina), na prvom mieste je Matej, a az potom tatino. Prve mesiace velmi ziarlil, nemala som na neho cas ani chut, ale aj to sa upravilo.

svoma
31. júl 2008

Trixi já ho obskakuju pořád,pro něj se nic nezměnilo,to jen pro mě. ☹ Vyvařuju a peču stále stejně.

ivka144
31. júl 2008

Svoma, nechapem, vyvaras a pecies a vsetko robit pri dvoch a obcas troch detoch??
No, kedze sa tato tema scasti zvrhla na ohovaranie nasich poloviciek, tak sa pridam - tento tyzden sa uz ozaj trhol. Kazdy den chodi do roboty okolo 8rano, teda pred osmou. A prichody? Pon - 00:15, ut - 01:30, str - 01:45 a dnes volal (teda ja jemu, samozrejme), ze pride do dvanastej. V preklade to znamena, ze ak sa do pol druhej podari, bude hrdina. No ale vcera cez den asi od 5-7 bol doma, teda sme sli do mesta a dokonca ma zobral na zmrzlinku 😀 To aby som mu nekrivdila celkom. A v noci mi navaril caj, lebo mi bolo zle.

svoma
31. júl 2008

Ivka,to u nás nehrozí,že by mě někam vzal.Teď si odjel na týden na ryby a nechal mě tu jen s dětma,vrací se v sobotu a přiveze si i dceru,takže fakt super.

ivka144
31. júl 2008

Noto ma vie nasr..., ze muzi si rozhoduju za seba autonomne a mi sa za seba skoro nikdy, vzdy akoby za deti a za rodinu a manzela...
A, s dovolenim, Svoma, v com spociva to manzelstvo? Teda u neho myslim. To je cista drzost. Chcela som napisat, ze to ako ked spolubyvajuci - niekedy mam u nas ten pocit. Ale figu, lebo medzi spolubyvajucimi musia byt nejake pravidla, ak sa kazdy stara o svoje, tak to je ozaj kazdy o svoje a nie jeden o druheho a druhy o seba.

svoma
31. júl 2008

My nejsme manželé,naštěstí. Jednou,když jsem mu řekla,že mi prostě pomůže a nikam nepůjde,tak mi řekl,že je svobodnej a může si dělat co chce. 😠 😠 😠
Je prostě sobeckej.

ivka144
31. júl 2008

Paaaanecky! To snad nie je pravda.
A to, ze je otec tvojej dcery ho nijak k nicomu nezavazuje, hej?
Inak mne hrozne ide na nervy ta zavislost. Ked potrebujem niekde ist, musim si vypytat auto a ked stiha z prace, tak mi ho aj donesie, ak stiha z prace, pride pomoct s kupanim, ak stiha z prace, zajde po receot k doktorke, ak stiha, tak pojdeme v nedelu troska von s malym. Alebo poprosit nejaku babku. A to pritom nie je to, ze oni pomahaju mne, ale jemu. Lebo supluju jeho ulohu.
A tiez nemam rada vyjadrenie "to zavisi od matuska" alebo "prvorady je matusko", lebo prakticky vsetko zalezi na manzelovi a prvorada je furt jeho robota.

svoma
31. júl 2008

Ivka to máme stejné,bohužel.Absolutně nechápu,co to s těma chlapama je.Oni snad trpí představou,že jejich povinností je jen dítě splodit a pak konec nebo nevím. ☹

ivka144
31. júl 2008

svoma
31. júl 2008

Půjdu spát,malá má nějaké blbé období,celé dny je vzteklá a v noci spí jak kdy a vstáváme brzo. Ahojky zítra. 😉

sasenka
1. aug 2008

Kočky ako to tu tak čítam, napadol ma jeden blog od Monči:
ChladničkaToto nie sú moje slová,ale chcem sa o ne podeliť:

Pár rokov po svadbe som dosiahla materskú a manželkovskú dokonalosť, omyl slovenských žien.Pretože som sa z tej "Zemi dokonalosti" vrátila pri relatívnom duševnom zdraví, môžem všetkým, kto tam mieri, poradiť, ako sa dostať späť medzi šťastné nedokonalé.

Vstávala som vtedy denne medzi piatou a šiestou ráno, keď sa budil syn. Odviedla som ho do kuchyne, aby nebudil otecka. Vyčistili sme si spolu zuby, a zatiaľ, čo raňajkoval, stihla som i rýchly make-up, takže som manžela uchránila pohľadu na prirodzenú zeleň vo svojej nevyspatej tvári. Syn dostal kocky alebo pastelky a pretože do pol ôsmej, keď vstával môj muž, bývalo dosť času, stíhala som obvykle pripraviť poriadne mužné raňajky s kávou, džúsom, vajíčkami na mäkko a hriankou. Obmenou boli lievance, vrchovato obložené chleby alebo domáce pomazánky. Budila som ho veľmi nežne, pomohla mu nájsť košele a ponožky, a keď odcházal do práce, kývali sme mu z okna. V priebehu dňa som stihla všetko: upratať, nakúpiť a pripraviť teplú večeru i s múčnikom. Ísť s malým na prechádzku, upliesť sveter, natrieť poličky, pokosiť záhradu.

Bola som veľmi pyšná na to, že keď sa vracal poobede domov, bolo všetko hotové, vrátane vychladeného piva v chladničke. Z tej doby si nepamätám ani jednu manželskú hádku.
Našťastie mi vtedy ostali kamaráti. "Hej, aký si myslíš,že je rozdiel medzi tou chladničkou a tebou?" opýtal sa ma jeden z nich.Telefonovala som mu v noci, takmer potajomky."Chladnička stojí každý deň tam, kde to čakáš. Vždy ti ponúkne niečo k jedlu, je tichá, na spotrebu nenáročná. Čistá, biela, vkusná, ale ťažko tomu hovoriť krásna. Už si videla chlapa, čo by vášnivo miloval chladničku? Všimne si ju, až keď mu kompletne vytečie na podlahu. Ale to sa musí na tej kaluži pokĺznuť!" V ten večer som vypila dve vychladené desiatky a zobudila sa až o pól ôsmej. Nado mnou stál manžel v jednej ponožke a pokrčenej košeli. Zatiaľ, čo v pravej ruke držal kričiace dieťa, v ľavej držal suchý rohlík. Tváril sa prekvapene. Za pár mesiacov ma už zase vrelo bozkával a pýtal sa,či som varila, alebo má po ceste z práce niečo kúpiť.

Nebuďte vždy tam, kde to ostatní čakajú. Buďte náročná na spotrebu. Ponúkajte len toľko, čo vám dávajú, a poriadne hlučne, keď je to potrebné. A už vôbec sa nebojte čas od času vytiecť na podlahu.

Dodnes síce neviem prečo, ale je isté, že len tak vás budú tí okolo
milovat.

Taký je zákon chladničky.

svoma
1. aug 2008

Sasenka super. 😉

zuzanocka
autor
1. aug 2008

dobre ranko,

sasenka,
pekny blog, poznam to davnejsie, hovorila som o tom manzelovi... sa smial 😝

v podstate fungujem ako ta baba/chladnicka... s tym, ze drahy si preda potrebuje prist domov oddychnut a v piatok (kazdy piatok) sa ist do krcmy zrelaxovat za kamaratmi (ja osobne som sama nikde nebola minimlane rok)
24 hodin denne sme v strehu, myslim, ze ani v noci si neoddycne na 100% ziadna z nas, pretoze aj v noci mame nminimalne jedno ucho nastrazene smerom k detskej postielke. este, ze mam len dve deti, pretoze mam len dve usi a neviem, ako by som vyzerala s troma (usami) 😉

baby, niekedy mam pocit, ze toho mojho uskrtim...a ked je (aspon par hodin) "dobre", neviem si predstavit, ze by som s nim nebola... fakt si pripadam ako v puberte, ked so mnou hormony mavalai a trieskali ako sa im chcelo... 😝

svoma
1. aug 2008

zuza koukám,že to cítíme úplně stejně.

trixi
1. aug 2008

dobre ranko dievcence. Mozem mat jednu velmi drzu osobnu otazku? Nechcem aby ste sa urazili, ale preco potom zijete s takymi chlapmi? Cele dni ste sami, nepomoze vam, prvorady je on, zasa on a potom on a ked mu zostane cas a chut su ti ostatni. Ako to citam su to egoisti a ti vam velmi nepomozu. Ja by som takeho chlapa asi zaskrtila 😠 . Odist na tyzden na ryby s kamaratmi a vykaslat sa na partnerku a deti, to je na mna silna kava. Ani sa necudujem, ze potom na vas vsetko pada a mate vsetkeho plne zuby. Na takych chlapov poriadny bic.

Mam kamaratku, ktorej partner je presne ako ten svomin. Okrem toho, ze skoro vsetky peniaze, ktore zarobi aj minie a kamaratka zije z toho co dostane od statu a zivi este ich spolocnu dceru a jeho. Je to velky samoluby egoista. A kamaratka, hoci si stale na neho stazuje, tak na neho pozera ako na poloboha. A ja ho straaasne neznasam 😝 .

Zavislost na partnerovi, manzelovi to je hrozne. To si neviem predstavit.

sasenka, velmi pekne napisane. Len stale nechapem, preco mnohe zeny prijimaju dobrovolne ulohu tej chladnicky.

zuzanocka
autor
1. aug 2008

trixi,

ja osobne som tuto temu zakladala s tym, ze u mna je to chvilkovy pocit a som si toho vedoma...
proste su dni, kdey je fajn a su dni kedy nie je az tak fajn. a vtedy som unavena, utahana,, v hroznej nalade... a vtedy ma stve, ze moj muz chodi v piatok vecer von a ja nie... pritom mozem ist hocikedy inokedy, ved on by vecer povaroval.... stve ma, ze v noci vstavam k babatku ja, ale ja si mozem lahnut predsa aj cez den.... stve ma, ze chodi neskoro z roboty domov, ale z rodicovskeho asi nevyzijeme... pisla som aj, ze ja doma neviem, co je vysavac alebo mop... pradlo tu mam v obyvacke uz 4. den hodene a caka na zehlenie, moj muz na to nepovie ani slovo, pretoze vie, ze ma toho dost...

a nenazvala by som to zavislost... na jednej strane ma ste, ze je tvrdohlavy a na druhej strane som rada, ze sa neda dat pod papucu
😝

zuzanocka
autor
1. aug 2008

oprava: ze MAM toho dost.. v predposlednej vete

sasenka
1. aug 2008

U nas to funguje tak, že 99% vecí sa robí spoločne... od vstávania k babatku po upratovanie... su veci, čo robím ja napr. žehlenie), lebo manžel to nevie (tak dokonale ako ja 😀 ) a su veci, čo robí výlučne on - také tie typicky chlapské. Variť tiež moc nevie, ale v núdzi uvarí - vždy halušky, ale aspon máme čo zjesť 😝

Myslím, že kopa žien si za súčasný stav može sama, proste si tak chlapov "vychovali" a potom im to po rokoch začne vadiť. Mam kamku, čo muža "nepustila" k miminku, kym bolo malinké (kúpať, prebalovať, nosiť), lebo vraj by mu mohol ublížiť... a potom pio polroku sa čudovala, že muž s malým nevie narábať, a že mu malý reve.

Ja mojho občas liečim školom, aj si zájdem vonku s kamoškami a dam mu jasne najavo, že to je MOJ večer, a on bohužial nie je pozvaný. Moj muž ale napr. nikam nechodí, a mne to aj vadí, lebo potom ma mierne ofuky, ked idem ja (aj ja mam z toho zle svedomie chvílu 😀 ) Ale ja mu za to nemožem, že si nevie najsť kamoša 😝 odkedy sme sa presťahovali 😀

sasenka
1. aug 2008

no a taky sprostý nápad mal tiež, že si vybaví rybárske papiere, aja mu hned povedela, to si možeš rovno aj rozvodové vybaviť 😀 😀 😀 Kamoškin muž je rybár... viem čo to obnáša 😖

Ešte som zabudla napísať, že to ja idem preč tak 2-3x do roka, s kolegynami z práce (teraz som na MD, udržujem kontakty), ale by ste neverili, ako to dobíja baterky.

sirinka
1. aug 2008

moj muz ma rybarsky listok a odkedy sa pozname...vyse 5 rokov...este nebol na ryby ani raz... 😅 , ale za to sa venuje rybolovnej technike...

sisstin
1. aug 2008

takovej pocit mám každej druhej den 😝

ivka144
1. aug 2008

Trixi, ja Ti poviem preco. Jeden z najcastejsich dovodov je laska. (Lebo samozrejme laska nie je rozumna a lubit mozno aj hajzla) a z praktickej stranky - preto, ze viera je silnejsia ako skusenost🙂 Myslim, ze vzdy clovek veri, ze bude lepsie, alebo ze sa nieco zmeni, aj ked tomu nic nenasvedcuje, ale stale je tu nadej🙂
Inak ja som si zial nemala moznost muza vychovat a skor si myslim, ze je to obetou jeho "mladeneckeho zivota". Ked sa odtahoval velmi skoro od rodicov a min. 10 rokov takto zil, o domacnost sa nestaral, vsetko si robil podla svojho a pritom je to taka falosna samostatnost, lebo mamka stale nieco navarila, doniesla, oprala, ozehlila, zariadila. To je zas taka opicia laska materska.
Moj muz odo mna vonec neocakava, ze budem varit, upratovat a neviem co robit. Aj ked, ked si nema co obliect zacina byt nervozny, ale nikdy mi to nevyhadzuje na oci, naopak, stale hovori, nech oddychujem, ze mam toho vela, ze on mi nepomaha a pod. Teoria je u nas vyborna. Len v praktickej stranke ziadna zmena.
Ako sa mam vybrat von vecer, ked on proste nepride? Vcera inak o pol druhej🙂 ako som cakala...
A je z roboty taky nanic (niet divu po 16h), ze nevie ani uvazovat a vobec nechape, co mu hovorim, ze toto nie je zivot.

svoma
1. aug 2008

čauky Sis,vítej do klubu. 😉

sisstin
1. aug 2008

svomi: no já jaksi nemám právo si stěžovat, rodiče pomáhaj moc moc moc..všechny vás tu obdivuju..já to nezvládám ani tak 😒

svoma
1. aug 2008

Mě občas pomůže malej,že si s ní hraje,jinak vážně nevím

sisstin
1. aug 2008

svoma: já mám fakt času pro sebe dost...minimálně 4h denně..jenže já prostě nedávám to noční nespaní..pro mě je to šílený..a ted je nemocnej,tak je to ještě horší 😒

svoma
1. aug 2008

chudáček,co mu je? No jestli si četla naší diskusy,tak už jsem na prášky z toho malýho ječidla.

sisstin
1. aug 2008

svoma: má brutus rýmu, měl horečky..a furt blije 😒

svoma
1. aug 2008

a co na to dr.?