Mám rizikové tehotenstvo a pri orgazme mi tvrdne bruško

diana20
24. máj 2015

Ahojte,
Mám rizikové tehotenstvo. S tým, že mi normálne počas dňa tvrdne bruško som už u doktora bola a všetko je vďaka bohu v poriadku. Ale v poslednej dobe mi veľmi tvrdne aj pri každom menšom orgazme. Myslíte si, že je to veľmi nnebezpečné? Niekedy to neovplyvním.. s partnerom sme dlho spolu neboli a mam strach ako to bude keď sa budeme chcieť milovať, myslíte si, že to môže bábätku uškodiť?

edvelyn
24. máj 2015

Pokial mas rizikove tehotenstvo tak neriskuj a le to je tvoja vec. Partner to hadam chvilu prezije bez sexu.

diana20
autor
24. máj 2015

@edvelyn už to prežívame obaja takmer pol roka.. Preto hovorím, že niekedy to neovplyvním.. Mne sa o tom proste už aj sníva...

grelu
24. máj 2015

@diana20 zavisi od dovodu, preco je to tehotensvo rizikove. Ak je problem s krckom maternice, tak by som sex ozaj neriskovala...sny neovplyvnis, ale ostatne sa da🙂

edvelyn
24. máj 2015

O com sa ti ako sniva o sexe? Tak snivat a praktizovat je nieco ine..ale tak ak sa bojis o dieta tak hadam chvilu vydrzite..ale ved si sa mala spytat lekara na to.

diana20
autor
24. máj 2015

@grelu mám nízko placentu a aj bábätko je nižšie, ale neotvaram sa ani nič také.
@edvelyn veď jasné, že to vydržíme kvôli malému, ale bude to boj, keď sa uvidíme po pol roku.. Doktora som sa nepýtala, lebo sa mi to stalo až po poslednej poradni.. Tak som myslela, že mi tu poradíte.. 🙂

jessica1996
24. máj 2015

Ked máš nízko placentu tak ti hrozí predčasný pôrod a môže sa aj pri nežnom milovaní stať že ti praskne voda. Ja by som to určite neriskovala. Nejak vydržte, držím palce nech ti to čo najskôr a bez problémov ubehne 🙂

megysis
24. máj 2015

ked maš rizikove tehotenstvo nemaš čo mať sex , je to nebezpečne

mylullaby
24. máj 2015

Ako pisali babenky sny neovplyvnis ale ostatne ano tak si daj radsej pozor 😀 a potom si to vynahradite tvrdnutie bruska moze byt nebezpecne aj my sme kvoli tomu pobudli v nemocnici a to nastastie nemam nizko placentu. Drzim palce nejako to spolocne zvladnite

amarena
24. máj 2015

@diana20 placenta previa, alebo nízko položená placenta je veľmi závažná diagnoza a zdá si mi nepravdepodobne, že dr ti nezakal sex. Pýtaš sa ci to môže bábätku uškodiť...hrozí ti odlúčenie placenty, ktoré je spojené s masívnym krvácaním, pri ktorom musíš byt okamžite prevezena do nemocnice. Je to veľmi nebezpečne nie " len" pre tvoje bábätko, ale aj pre teba. Si v 21 týždni a máš este šancu, že placenta sa ti zdvihne hore. Držím palce.

diana20
autor
24. máj 2015

@amarena ďakujem.. Nie, mňa doktor o ničom poriadne neinformuje, takže preto som napísala aspoň sem.. Ledva mi povedal, že nemôžem dvíhať ťažké veci a zaťažovať sa, keby som sa nepýtala či sa môžem aspoň prechádzať tak ani neviem, že nie a pravdepodobne kdesi stále chodím.. Nezmenila som ho, lebo odchádzam do zahraničia takže tam už budem mať iného doktora... Dúfam, že letieť naozaj je v poriadku, lebo doktor povedal, že áno..

diana20
autor
24. máj 2015

@amarena ako teraz čítam, tak ženy s touto diagnózou aj doktor častejšie kontroluje sonom.. Mňa vôbec, pozerá má len tak ako je povinné, 12.,20., a 30. týždeň.. Myslíš, že je v poriadku ísť lietadlom? Mam veľký strach o malé, nevedela som, že je to také vážne..

amarena
24. máj 2015

Ked ta dr o tom neinformoval, tak si prečítaj nejaké odborné články, ale opakujem odborne. Myslim, že aj tu na wiki je o tom písané. Samotné lietanie neuškodí bábätku, ono je to skôr o tom, že by si mala ležať. Je zvláštne, že nie si na Pn.

tereza123123
25. máj 2015

@diana20 ahoj Diana 🙂 no mne pred nedávnom oznámili že mám placentu nízko ... sex mi zakázali ale orgasmus nie mne sa o tom tiež občas sníva.. je to moje telo a to neovplivním. Ked som sa na to pýtala dr povedal že to je trening maternice a bude sa mi lepšie rodiť 🙂. tiež mi hovoril len o dvíhaní ťažkých vecí a extrémnej námahe.. hlavne mi povedal že sa nemám stresovať a báť sa robiť bežné veci a že ploha placenty sa sleduje až na konci 2 trimestra kôli tomu či pôrod bude prebiehať prirodzene alebo cisarakom... takže ja si myslím že také 1-2 orgasmy týždenne nezaškodia 🙂 len opatrne 🙂 a nič neprehánaj tehotnosť nieje nemoc 🙂

barboritta
25. máj 2015

@diana20 ja keď som mala tú diagnózu čo ty tak lekár mi povedal že môžeme sexovat ale opatrne, samozrejme ku styku nedošlo, to som sa bála ale myslím že ručne stručne sa tiež dajú veci riešiť. Neboj ona sa ti tá placenta ešte posunie a bude dobre 🙂

tereza123123
25. máj 2015

@barboritta a tebe sa posunula hore ? ako si rodila ? prirodzene ? aj si krvácala počas tehu ?

diana20
autor
25. máj 2015

@tereza123123 tak si ma potešila, že sa mi bude lepšie rodiť 🙂 držím ti palce, nech sa ti posunie hore a nech je všetko v poriadku..

@barboritta ďakujem teda.. Ja to tiež nebudem riskovať, len som nevedela, že je to také "strašne vážne", keďže môj doktor sa k tomu ledva vyjadril..

barboritta
25. máj 2015

@tereza123123 no ja som to mala v tomto tehotenstve, zistili mi to hneď na začiatku, a v 21 tt už som ju mala pekne na prednej stene. Mi hovoril dr, že nález môže byť každých 10 týždňov úplne iný. Mne úplne prekryvala krcok ale nekrvacala som ani raz

barboritta
25. máj 2015

@diana20 mne tiež moc nepovedal, som si sama pozistovala a pýtala som sa len na ten sexik lebo veď aj tehulka je len človek 😀 a na pn ma chcel dať ale ešte som na md

ivett1
25. máj 2015

@diana20 ja som mala rizikové tehotenstvo a môj gynekológ mi sex zakázal - celé tehotenstvo ...asi tak ...preto ma tvoja otázka prekvapila a jediná rada, ktorú ti môžem dať, over si to u svojho gynekológa ...

adulkas
28. máj 2015

aj mne sa snívalo, viem to pochopiť, stačilo na mna položiť ruku a už bolo, ale keď máš nízko placentu tak radšej nejako vydržať, utčite sa spýtaj gynekol´ga, na mne sa vždy bavil, lebo som sa na to vždy pre istotu opýtala, či zákaz stále platí, a platil, otehotnela som po 5.rokoch takže sme vydržali a neriskovali

mari304
17. jún 2015

mari304  Ahojte,ja som v 17.tyzdni a tiez mi zacalo tvrdnut brusko asi pred piatimi dnami.Citim to hlavne ked lezim na chrbte,je to take vydutie bruska (tam kde je maternica)a je vtedy uplne tvrde,citim aj taky jemny tlak na kozu...KontaktovAla som moju sestricku (zijeme v taliansku,tak to tu funguje inak),kt.mi povedala,ze to vobec nie je dobre,dala mi DAVmagnesium 2krat denne,ziadne masirovanie bryska-to iba zvysi cinnost tych kontrakcii ( vysvetlila mi,ze tu v tal.su to normalne kontrakcie,nehovori sa o "tvrdnuti bruska")..ziadna msturbacia,pohlavny styk,orgazmus a oddychovat.Keby som to zacala citim viac ako 8krat za den tak treba ist na vysetrenie,skontroluju krcok maternice ci sa neotvara. Zlakla som sa. Ked to teraz citim, znervozniem,ale snad to magnesium zaberie..

bielavila
17. jún 2015

@diana20 ahojky ak ti lekar sex nezakazal mozes samozremje sexovat dalej, sex sam o sebe babu neublizi, ale je mozne ze orgazmus moze sposobit mansie kontrakcie, ktore mozu(ale samozrejme aj nemusia) viest k predcasnemu porodu, nie nadarmo vela tehotnych sexovat proste nemoze....ale ak zakazal treba respektovat, my sme nemohli od mojho zacateho 4 mesiaca...bol to masaker, ale tak co uz vydrzali sme 🙂

lienocka1986
8. júl 2015

@diana20 ahoj Dius. Je to normal ze pri prgazme ti stvrdne brusko. To aj mme. Moj gyndos hovoril, ze je to oky a ze babatku sa to dokonca aj paci 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre