Mám veriť 3 ročnej dcére, že nezjedla atramentové bombičky?

ematko29
14. jún 2012

och mamičky mám problém.moja dcera má 3roky je rozumna neberie veci do pusy aj tak sa bojím.staršia mi chodí do školy aatramentové bombičky som mala odložené na skrini upne hore.teraz som dosla do detskej atie bombicky ja neviem akym zazrakom su rosypane na zemi .pytam sa malej či to nepapala aona ,že nieže ona papa mliečko apolievočku.ked tak na ne pozerám tak oni su velke asi 4centimetre anemaju obly povrch skor sú po bokoch ostrejsie mam jej veriť ,že to nejedla?

xenicka13
14. jún 2012

ved je rozumna tak jej ver to by neprehltla a keby to kusala mala by modre usta 🙂

ematko29
autor
14. jún 2012

dakujem ,ja už stresujem ,hrozne dačo .... ☹

anjelicek26
14. jún 2012

@ematko29 - podla mna by 3 rocne dieta uz taka hlupost nenapadla...ved to sa na jedlo ani nepodoba,plus je to privelke

miggi83
14. jún 2012

a spočítala si si ich? kolko ich bolo predtým, a kolko teraz?

mataharyy
14. jún 2012

@ematko29 Myslím že by jsi to poznala, jak kdyby lhala, tak kdyby je pojedla 😉 Takže bych jí věřila 🙂

ematko29
autor
14. jún 2012

@miggi83 praveže neviem kolko ich tam bolo ☹ .ona ja ked najde niečo na zemi tak mi to donesie.aj spinku zo zošita mi minule doniesla,tak dufam a verim,že nic nezjedla .ačo by sa stalo vtakom prípade?ked je to atramentova bombicka ,keby to zjedla? 😨

mataharyy
14. jún 2012

@ematko29 Vesměs nic, může jí prohnat, nebo se pozvrací 😉 Ve škole jsem měla spolužáka, který je jedl za pár korun a žije 😀

hajanka
14. jún 2012

to uz musis vediet ty, ty ju poznas najlepsie 😉 nie my, nemozeme ti hovorit ci mas svojej dcerke verit alebo nie ked ju nepozname 🙂
dufam, ze nepojdela 😉

amulienka
14. jún 2012

@ematko29 fuuu co sme my pozierali a tu sme 😀
ps. ja som tiez pila atrament, sice si to nepamatam ale fotak ano!

ematko29
autor
14. jún 2012

@mataharyy vážne?tak to si ma ukludnila,hrozne som sa bála.vvážne ich tak jedol?no je čudo sak to je atrament no sila .

ematko29
autor
14. jún 2012

@hajanka no to mš pravdu ale ja už vystresovana,hlavne som sa bala co by sa v takom prípade stalo ači netreba ist na pohotovost,ale vlastna intuicia askusenosti scerou mi vvravia ,že nepojedla ,dúfam 😅 ale vraví ,že nie atym to haslo .povedala :,,SPADLI ,JA DVIHLA A NEPAPALA"

mataharyy
14. jún 2012

@ematko29 Jo, vždy se vsadil o nějaké peníze, bombičku rozkousl a polknul (i s tím plastem) a dělal to poměrně často a přežil, navíc ona je malá, i kdyby polkla jednu, na víc by už neměla odvahu, tak za jedno dle mého na tříletém dítěti poznáš že lže, za druhé pokud je takový pedant a vše ti nosí, tak si nemyslím že by jí snědla, však je to opravdu dost velké a i spolužák, podstatně starší měl problém jí spolknout... Takže v klidu, jen jí pozoruj, kdyby něco, ale z toho množství, navíc už ani atrament není co býval, takže nějaká otrava jí z takového množství nehrozí, opravdu 😉 To by jich musela pojíst vagón 😀

ematko29
autor
14. jún 2012

@amulienka no pozri,ja som takú skúsenosť nemala.my sme používali čínské perá.pametám ,že chlapci kriedy jedli aby mali teploty 😀

ematko29
autor
14. jún 2012

@mataharyy och dakujem,no som taká rada ,že sa môžem poradiť ,inokedy by som mame už telefonovala afurt som ju nastrašila,ked niečo.sice nie často ale naco mamu stresovať,že?

ematko29
autor
14. jún 2012

našla som 19 ešte jednu musím najjst,bolo ich 20ks

mataharyy
14. jún 2012

@ematko29 hlavně v klidu, bude někde zapadlá 😉

traktor
14. jún 2012

@ematko29 odkial vies , ze ich bolo 20 ?ved si pisala, ze nevies kolko ich bolo 😅 ..ale myslim, ze ich nezjedla, ..zvykne ti papat male veci?podla mna uz v tomto veku deti taketo veci nerobia..mas len 2 moznosti, bud jej budes verit, alebo skoc k lekarke, ze mas podozrenie..

ematko29
autor
14. jún 2012

mamičky našla som aj 20tu ale v šuflikuv hornej skrinke,lebo si pametam ,že som ju chcela dať staršej do školy.dakujem ešťe raz za povvzbudenie,teraz sa clovvek dočíta o hocičom ,čo vvšetko deti su schopne pojesť aj o baterkach atd.no idem vyupratovať cely byt,avyhadzem všetko malé nepotrebne 🙂

ematko29
autor
14. jún 2012

@traktor na sáčku bolo napísane 20,ale som nevedela či som už dcere dala nejake z balíčka .som to myslela tak že neviem kolko som použila už.ači vôbec ,lebo medzitym som jej kupila aj gumovacie pero anajnovvšie píse stým 🙂

traktor
14. jún 2012

@ematko29 hlavne, ze sa nasli vsetky a je to ok 😉

zmrzlinkams
14. jún 2012

podla mna by mala modre usta ak by to spapala a zas to určite neprehltne cele bez pohrizenia, tak ja by som jej verila už ja v tomto veku rozum a ked vie že sa papa polievočka a mliečko no šikulka 😀 a videim že si už našla všetky tak vidiš že nespapala 😀 ale to sme my mamičky ked sa to tyka našich drobčekov tak vieme pekne stresovať a myslim že každa jedna si tym prešla a z niečoho stresovala 😀 😀

janka_pn
14. jún 2012

@ematko29 moja 3 rocna, ak by aj take daco dala do ust, tak by to skor chcela otvorit rozkusat.... preskumat. no a to by vypadalo 😉. pochybujem, ze by to tvoja len tak prehltla. a ak este aj sama povie, ze to nejedla, verila by som... prinajhorsom to vykaka 😅

ivett1
14. jún 2012

@ematko29 ahoj, ak by sa snažila zjesť bombičku vcelku 😅 tak by sa mohla ňou skôr zadusiť, ako ju prehltnúť...a ak by ju náhodou nejako rozhrýzla, tak potom by určite bola celá od atramentu... 😉 ...takže ja by som určite dcérke verila🙂
PS: skôr sa jej spýtaj, či ich niekde neukryla, ak nejaká bombička chýba...

ivett1
14. jún 2012

@ematko29 no, až teraz som si všimla, že už je všetko ok...nestihla som si totiž prečítať všetky príspevky, len ten pôvodný...sorry 😉 ...

miggi83
14. jún 2012

@ematko29 ked mas pochybnosti sleduj ju, hlavne zdravotne dva tri dni, a pozri aj stolicu, ale bombičku neverím, že by zjedla, ved by sa tým skôr drhla. To chce klud, ale ked si si fakt neni istá, tak nech ju tvoj detský dr. pošle na rongen.

ematko29
autor
14. jún 2012

@miggi83 už ich mám .vid vyššie.ale dakujem ženy za podporu 🙂

miggi83
14. jún 2012

som si všimla, tak aspon vieš že jej môžeš veriť, sú deti ktoré su ako vysavač, čo nájdu šup do pusy aby niekto iný ma nepredbehol, ale sú deti, niečo ako seriálový adrian monk špinku o rozmeroch 1milimeter x 1 milimeter nájdu a donesu mame ukázať. Viem to podla mojej, po vysávaní vždy našla malinkú omrvinku a doniesla mi ju, takže som sa nebála, že niečo dá do pusy čo by jej uškodilo.. 🙂

ivett1
14. jún 2012

dievčatá, to o akých veľkých - malých bombičkách tu píšeme?...lebo mne sa zdajú tie, čo sme kupovali našej dcérke do školy, dosť veľké na to, aby ich jedlo malé trojročné dieťa (sú dlhé cca 3,5 cm...)....naše dve deti by také niečo určite nezjedli-ani vcelku, ani rozhryznuté 😀 ...robí im problém prehltnúť, alebo dokonca aj "pohrýzť" žuvaciu tobolku s rybím tukom (ochutenú pomaranč.šťavou,kvôli chuti🙂..)...hlavne náš čoskoro už 4 ročný synček by hneď grckal...tak si to dosť dobre neviem predstaviť... 😅

ematko29
autor
14. jún 2012

tak o takych asi 4centimetrovvych.jasne až teraz mi dochadza ,že su asi velke nato aby ich prehltla ,ale v tom strese no...asi vela cítam , 😀

katka1981
14. jún 2012

Zistis na zachode 🙂 Moja vie tiez tak dokonale klamat, ze az. Ale toto by som jej verila, ked ti donesie co je na zemi, verila by som jej. Inak ak by to aj nahodou zjedla, predpokladam, ze nic katastrofalne sa nestane, navyse to podla mna nespapala.

Mna by inak zaujimalo, pytam sa vas vseobecne ake mate skusenosti, ked dieta do troch rokoch nic take nejedlo, myslim, ze nejedlo nic nejedle, uz by nemalo zacat, nie? A ako je to z pchanim si veci do nosa, ucha? Moze zacat dieta aj po 3 rokoch? Lebo mala ma v kuchynke fazulu, burizony, borievky, vsetko mozne, doteraz ziadnu hovadinu nerobila a komoska sa ma minule pytala, ze ci sa nebojim, ze jej syn si minule napchal do nosa cukrik. Dakujem.