Mama mi pomáha s malým. Kto pomáha s deťmi vám?

bubinko83
27. júl 2009

Viete mi pravdivo odpovedat? Ja musim povedat,že mi velmi s malym pomaha moja mama.Ale problem je v tom že jeden tyžden tyžden robi a druhy je vždy v robote.Ona mi tak neskutočne pomože snim,že som aj s malym aj oddychnuta.Horšie je to ten druhy tyžden,ja som upne neštastna ,že mi nema kto pomoct,nič nestiham a jednoducho ho v tomto obdobi aj tak trochu nezvladam.Neviem ako ho zabavit.Ked ho dam do bežky taha ma za nohu,že chce ist na ruky,na rukach sa zase pyta dolu,stale chce chodit za ručičky ,lebo sam ešte nevie.Ja neviem či je chyba vo mne že ho niekedy nezvladam a mama to vie s detmi lepšie. 😒

dadulka19
27. júl 2009

bubi,buď rada,že máš pomoc aspoň obtýždeň.Mne nepomáha nikto s 2 deťmi.No jasné,že tatino čo to pomôže,ale keďže je celé dni v práci,tak som s deťmi len ja 😅 .Ale aj tak som rada,hlavne,že ich mám 😉

bubinko83
autor
27. júl 2009

dadulka,jasne ja som velmi vdačna za každu pomoc.Ja som chcela tym napisat,že obdivujem mamičky ako ty, 😉 že zvladaju aj 2 detičky a ja neviem jedno.Proste nevladzem a neviem kde skor,všade mam bordel vždy no hroza. 😨 🙄

zuzka1.
27. júl 2009

bubi pomaha, normalne sme sami, mm robi, ale robi doma, takze kedykolvek potrebujem pride, ale bezne veci(upratovnaie, varenie) s malym, ked som vystavena, tak idem k mame, alebo ked potrebujem ist kadernicke, do ksoly, maly je u nasich, ked chceme ist s mm von, maly je u nasich. Vtedy pomaha a velmi.

monkula
27. júl 2009

nie, nepomáha...
teda okrem MM, postráži, keď treba, keď si chcem umyť riad, alebo si umyť vlasy, ale teda od narodenia prvého syna, som na všetko sama... nikto nenavarí, nikto neuprace, nepožehlí...
tak buď rada, že máš pomoc aspo§ každý druhý týždeň, niekto nemá ani to....

maruschka
27. júl 2009

nám pomáhajú naši,svokrovci alebo sestra vtedy, keď sme raz za dva týždne v sobotu doobeda v škole na prednáške....Naozaj iba raz za mesiac vybehneme na väčšie nákupy, ktoré trvajú pár hodín, tak vtedy pomôžu tiež...
Ale nič viac, nedávam ich na stráženie, lebo si myslím, že aj raz za dva týždne na 4 hodiny to stačí na to, aby to babky, dedkov a sestru vyčerpalo až-až...Lebo baby sú fakt strašne aktívne 😎 😎 Už len pohľad na ne privádza človeka do zúfalstva a je unavený.. 😀 😀 😀

Ale so všetkými sme vlastne každý deň v kontakte, keďže aj naši, aj svokrovci bývajú od nás o ulicu ďalej..Takže chodíme kávičkovať každý deň.. 😎 😵

markiza
27. júl 2009

ja mam rodicov 2000 km daleko, svokrovcov cez 100 km, takze jediny kto mi naozaj pomaha je manzel ked moze... inak sme sami.

mimikyky
27. júl 2009

nie,nikto mi nepomáha s mojimi štyrmi deťmi....len muž,a staršie decká pomôžu s malým

titkovamiriam
27. júl 2009

tak samozrejme partner ,potom starsie deti vramci ich moznosti a casu 😀 ,no milan si bezne mareka berie von aj na dve-tri hodinky,najma na internat za babami potom na neho cez mareka letia a marek tam chodi rad lebo je tam kopec zvierat.samozrejme priatelova mama ta nam uz vyse roka vypomaha aby som mohla robit,michal zasa doma mareka postrazi ked idem na anglictinu ,k zubarovi a kadernicke.
chvalim mobilne telefony 😀 😀 😀

laculik
27. júl 2009

jasne! by ma piclo keby som nemala pomoc 😀

katuskapd
27. júl 2009

tiez mi nikto nepomaha,teda tiez manzel po robote, ze zabavi maleho, mam zatial len jedno dieta, tak sa to da.
bubinko mozno by si mala maminu odbremenit aj ked je to pohodlne a sustredit sa na maleho, mozno potom nebudes o sebe pochybovat, myslim to v dobrom 😉

bashka
27. júl 2009

bubinko, no my podobne, len mama robi 2 tyzdne a potom 2 tyzdne doma...tie prve 2 tyzdne je to super, este posledny den si uzivam naplno a ked odide tak to je dost pakes 😝 Akoze nebyva s malou vela, ale tak 2-3 krat do tyzdna mi je zoberie dobeda na 2 hodinky von a to mi staci. Porobim s co nestiham, alebo len tak vylozim nohy. Zajtra mala prist, uz som sa tesila, predchvilou som sa dozvedela, ze az v sobotu, nema ju kto vystriedat ☹
Ale nedela je moja 😵 Manzel ju vezme na cele doobedie, sice upratujem jak drak, aj tak je to super. 😵 Cez tyzden sme vacsinou po jeho robote vsetci traja spolu a nahaname ju obaja na striedacku 😀

kili
27. júl 2009

nepomáha, som na deti úplne sama. raz za čas ich dám na deň a noc mame a keď potrebujem, tak ich príde postrážiť aj cez deň. Ja neviem ako vy, ale ja mám dovolenku 😅

titkovamiriam
27. júl 2009

kili kde mas foto dvojciatok?

kili
27. júl 2009

titko, v PC 😀

titkovamiriam
27. júl 2009

no to mi jasne ale preco ich uz nemas tu?

veronika81
27. júl 2009

mne pomáha moja mamina - postráži malého, občas navarí aj pre nás a tiež svokra, keď je doma, lebo pracuje v zahraničí.
Ja som pomoc ocenila hlavne tých prvých 6 týždňov, to bolo o držku, netuším ako by som to zvládla nebyť maminy. Potom v júni som mala skúškové (škola mimo mesta), tak som pri každej skúške zbalila malého aj s odstriekaným mliečkom a šup ho k našim, krásne si tam zvykol, aj oni na neho..teraz im aj chýba, keď ho pár dní nevidia 😀

bubba
27. júl 2009

nikto 😅

sasiki
27. júl 2009

ani nie ☹

nadhera
27. júl 2009

☹ vobec nikto, nemozem si dovolit byt ani chora

bejbypd
27. júl 2009

no jasne ja si pomaham a este potom ja🙂))nadhera, mamy predsa nebyvaju chore ani unavene 😀 to je novodobe porekadlo...ale na zaciatku som klamala jasne ze mi pomahaju svokrovci malu vzdy postrazia aj chlap pomaha sak je otec nie 😎 aj moja krstna,no jednoducho vsetky babky dedkovia a prababky 😀 vlastne som stastna zena

jarka007
27. júl 2009

Nikto, zijme takych 3000km od vsetkych pribuznych vzdialeni. Momentalne som tyzden sama na 3 deti (MM v nemocnici) Na zaciatku to bolo tazsie, bola som vystresovana a pripadalo mi, ze nic nestiham a nerobim nic ine len utieram pokakane zadky, skladam pradlo 😝, a vyvaram . Po 2 dnoch som si nasla svoj rezim a uz to ide lepsie. Chce to proste naplanovat svoj cas a popritom zamestnat aj deti. Trosku volnejsie sa berie poriadok 😉 a samozrejme nemozu chybat velky pomocnici ako umyvacka, susicka a zehlit som prestala po druhom dietati. Velkou vyhodou je napr. pre starsie deti zahrada, kde ich len vypustim a zahraju sa vacsinou same. Ked najmensi spi, tak sa hrame aj vsetci spolu.
MM je uz teraz doma, tak si musim momentalne naplanovat cas pre 4 deti 🙂 , kedze kvoli zraneniu mi s nicim vacsim nepomoze. Obcas aj chcem, aby som mohla niekam ist aj sama, ale uz som si to raz vyskusala a aj tak som musela stale mysliet na to, co robia deti. Osobne by som sa teraz iba pri jednom dietati uz strasne nudila 😀 .

zitaje
28. júl 2009

Mne straaaasne vela pomaha mama, obcas mam pocit ze az privela. 😉 Ale teda vdaka za pomoc. Ja som s detmi vacsinou sama, a bez mamy si to neviem predstavit, mam velky vekovy rozdiel medzi detmi a maju rozne aktivity. Teda mala este nic moc ale nemozem ju zobrat napr. na nejake kulturne podujatie, kam idem so starsou, lebo drobec je akcny typ a potom by som sa aj tak nemohla venovat starsej lebo by som vecne len malu nahanala. Zehlit nezehlim vobec, varim a upratujem priebezne, mama mi pomaha tak ze strazi.

bihan
28. júl 2009

Nepomáha.. nemá kto. Iba keď sme na prázdninách u našich.

dominka11
28. júl 2009

bubinko, zavidím ti aspon ten každy druhy týžden, čo ti mama pomože. Ja mam svoju 130km daleko, so svokrou nemožem ratat a v surnych prípadoch, ked som bola napr. chora sme museli zobrat moju babku k nám, aby bola s malým. s malým som od narodenia vkuse, všade s nami chodí, najviac som bola bez neho pár hodín. Teraz sa nám akurat ponukla 1 z rodiny, od januara je nazamestnana, že keby potrebujeme, tak nam maleho na par hodín postraží, tak to asi využijeme...

bianca
28. júl 2009

podobne ako bihan.A tatino robi od 5-23 takze od malinka som na malu sama

sirinka
28. júl 2009

mne teraz pomahaju sestry ako sa narodila magdalenka...maju prazdniny a byvaju u nas. sice maju brigady, takze nie su tu uplne stale, ale mne to veeeelmi pomaha...uvidime ako bude od oktobra, ked im zacne semester.
mama je daleko, pracujuca, takze iba obcas pomaha a ja k nej kym som bola tehu som nemohla moc chodit, ale teraz v auguste sa chystame...
svokra detto...

tilly
28. júl 2009

tiež mi neskutočne pomáha mamina a samozrejme, tatino sa tiež dobre stará 😉

susik77
28. júl 2009

tiez sme od rodiny 400 km, takze len mm ked pride po 18-19.hod z prace si zoberie malu alebo cez vikendy. Ked potrebujem k lekarovi cez den kedy mm nemoze, tak mam slecnu na hlidani-ale vyuzivam tak max. 1x za 2 mesiace. Snazim sa objednavat sa na rano, to ideme vsetci aj s mm autom a mm strazi malu.
Uz sme si zvykli, da sa to v poho, akurat teraz na konci tehu som uz dost unavena, mama by mala prist za 2 tyzdne, bude chodit s malou von...

veronkaj
28. júl 2009

mne v podstate nepomáhal nikto z rodiny, lebo není kto tak ale zase som mala šťastie na dobré opatrovateľky, čo som si našla, nakolko som splácala úver a aby sme mali kde bývať veľa som pracovala.
je pravda, že to bolo veľmi krušné obdobie a v škole bola výhoda družina ráno a poobede, v škôlke sme boli tiež medzi prvými ráno ale zvládli sme to.

inak nik a tak veľmi dobre viem čo znamená mať dieťa, nakolko som na dcéru bola od narodenia sama, manžel vtedy bol viac preč ako doma a ked bol tak sa maxim. spolu chvílu pohrali a od troch rokov sme boli úplne sami.

bubinko83
autor
28. júl 2009

baby dakujem za nazory a odpovede. 🙂 Vidim že som na to celkom dobre a som rada že mi ma kto pooct.Samozrejme to určite každa ocenite ked vam niekto pomaha alebo pomože iba na hodinku denne.A tym kto nepomaha nikto akože klobuk dolu.Veeeeeeeeeeeelmi obdivujem 😵