Máme spať všetci štyria v jednej izbe?

majkaa
30. okt 2011

Ahojte. Chcem sa vas spytat co by sme mali robit, alebo ci nemate podobnu situaciu. Mame maleho synceka 2 rocneho. Prisunuli sme jeho postielku k nasej a dali jedno celo dolu. Spinkal s nami. Chceli sme ale aby sa zacal ucit spinkat sam, tak sme mu v nasej izbe dali uz velku postel. Poobede v nej spi pekne, ale v noci sa k nam stale dobiva. Stoji pri posteli a place, ked ho da spat do velkej svojej postele, tak place, ale ked ho da k nam v momente spi celu noc bez akehokolvek zamrncania. V noci uz necajikujeme nic. Ked spi s nami prespi celu noc od 20.30 az do 8.30h.
Aky mam ale problem. Cakame dalsie babatko. Teraz neviem co mame robit. Je viacej moznosti ale neviem ktora je ta spravna.
1. budeme spat vsetci spolu v jednej izbe : tu sa ale bojim, ze sa Patko nevyspi ked male bude v noci plakavat
2. presunieme Patka do izbycky, ktora v buducnosti bude nasa spalna (lebo je melicka na detsku izbu pre dvoch) : nevihoda, ze tato izbycka je stale zatvorena zatial, mame tam bordel, ale ten by sa upratal, ale nepozna tu izbu a potom znova by sa musel stahovat, keby uz vyrastie aj to druhe
3. alebo my sa prestahujeme s manzelom do malej izby a jemu nechame doterajsiu izbu kde spavame
Pri moznostiach 2 a 3 si ale neviem predstavit ako bude spat sam, ked teraz nevie ani v inej posteli spat ako v nasej. Nevihoda ze tie dve izby su dost daleko od seba. A dalsia vec nechcem to riesit az ked sa babo narodi, lebo nahodou Patka nechame sameho v izbe az po narodeni sa bude citit odstrceny tym druhym babatkom.
Poradte. Dakujem

benne
30. okt 2011

Presne môj prípad. Prvé týždne som s malým spala ja v detskej izbe, dcéra mala 2,5roka, ostala spať s manželom v spálni na svojej posteli.. po pár týždnoch som si trúfla s malým ísť do spálne, ved už ma na nohy oziabalo, ked mi nemal kto zohrievať v noci 😅 Dcéra sa na bratov plač budila asi týžden, ale potom ani ona (a samozrejme ani manžel) nemali s tým problém.. a spali sme všetci 4 spolu niekoľko mesiacov.. a potom sa situácia akosi vyvinula iným smerom.. a decká už spia spolu v detskej 😉

necítila sa odstrčená, ved predsa ona ostala v tej izbe čo celý čas chcela a brat musel do tej, do ktorej ona nechcela

ela2710
30. okt 2011

@majkaa nas maly spinkava vacsinou vo svojej postielke, ale v poslednom case, ako sa mu prerezavaju zubky sa budi okolo 2-3:00 a spinka jedine u nas v posteli, vobec mi to nevadi, ked je moj priatel na nocnej tak spava so mnou v posteli maly stale, on sa potom v noci nebudi a ja nemusim k nemu vstavat a prekladat ho k nam,takze sa vlastne vyspime obaja skvele, nemyslim, ze by jedno dietatko budilo druhe, ked k nam chodi spat moja mala sestra, tak spi so mnou v posteli ona, aj maly a ju este nikdy nevyrusil. Ja si neviem predstavit dat maleho do druhej izby, keby plakal, ani by som ho nepocula, a okrem toho minule som na najmame citala skvely clanok o spinkani deticiek s rodicmi a plne som s nim suhlasila, to, ze dietatko chce spavat s rodicmi neznamena, ze je na to uz zvyknute, alebo ze je tak naucene, proste chce byt blizko maminy a ocina, ja na tom nevidim nic zle. 🙂

gabriellka
30. okt 2011

@majkaa asi by som sa ho snažila presťahovať do novej izbičky. mám známu kde zabrali nové návlečky barbiové 😀 tak skús aj ty nejakú oblúbenú rozprávku, pekne izbičku vymaľujte, pripravujte ho na to že v nej bude spinkať, lebo je už veľký a postupne odvykať od vašej spálne. určite chodiť uspávať, čítať rozprávku a byť s ním kým nezaspí a postupne si snáď zvykne. držím palčeky 😉

shira_
30. okt 2011

podla mna uvidíš, až ked príde malé, dopredu to ťažko riešiť. ak by sa na bábetko budil, tak ty zostaneš s malinkým a staršie bude s manželom spať v druhej izbe. pokial sa nebude budiť, najlepšie sa vyspíte všetci 4 spolu. 2 ročný je ešte maličký,ja tiež nesúhlasím, aby sa malé detičky vystrkovali do samostatnej izby "na studený odchov" 😀

majkaa
autor
30. okt 2011

@benne no my nemozme ist od seba, lebo ja som na vozicku a mna musi v noci manzel prehadzovat, takze musime byt spolu. Tak to asi nebude riesit a budeme spolu vsetci v jednej velikanskej posteli. Bude to taka stvorpostel :D
@ela2710 to mas pravdu s tym nakoniec co si napisala. Nas je velmi samostatny. Vpohode ho mozme nechat u nejakych znamich aj im tak vpohode zaspi cez den, ale proste v noci nas chce citit je taky tulko.

benne
30. okt 2011

@majkaa to zvládnete.. ved ja som šla do inej izby hlavne kvôli manželovi, aby sa nebudil, kedže makal v práci celý den.. kedže tvoj bude tak-či-tak pomáhať, bude to ok.. decká si zvyknú rýchlo a dobre bude 😀 😀, ked nie aj lepšie.. lebo nové bábo bude privykať hned na hluk

juliagregor
30. okt 2011

zaleží od teba, šo si ochotna spraviť pre to, aby spal sám...nedovolíš mu, aby s vami spal, nepustíš ho do postele a vždy ho odvedieš naspäť alebo sa mu podvolíš a on neskor sa odstahuje sám...

starší bol asi vo veku tvojho syna, ked som čakala dvojky, bola som dlho v nemocke, tak si zvykol na tatina a potom sme sa aj oddelili a v jednej izbe spal mm s ním a v druhej izbe ja s dvojkami...ked mal 3 roky dostal novu postel a na VIanoce sám v nej spinkal, lebo už bol velký chlapec... dvojky odstahujem teraz a už budu spať všetci spolu v jednej izbe...

anjelicek26
30. okt 2011

@majkaa - neviem ale riesit nieco co bude o 8 mesiacov predpokladam uz dnes je nejako skoro, nie? Ak ho chcete odstahovat, zvolte tu vhodnu alternativu a postupne ho navyknite spinkavat tam, nauci sa ako kazde ine dietatko. Ked sa babo narodi, uz bude davno zvyknuty. Je pravda, ze 4 v jednej izbe radsej nie, babatko by rusilo starsie dieta.

trinka
30. okt 2011

@majkaa Lilinka s nami tiež spinkala od narodenia, no ked som otehotnela museli sme to začať riešiť. Manžel bol z počiatku proti mojmu napadu, ale nakoniec mi dal za pravdu. Máme len maly bytik s dvomi izbičkami. Jednu sme prepustili dievcatam. S tým, že sme spolu s Lili vsetko chystali. Má rada Mickeyho klubik, tak sme polepili steny a dali sme tam lehatko pre Lili, malu postielku pre sestricku a manželsku postel sme rozložili a nechali sme tam len jednu postel. My s mm spávame v obyvačke a máme tam aj nachystanú kolísku. Poobede spinka Lili sama v izbičke, večer ju idem uložiť a vyspí zhruba od 20:30 do tej jednej, druhej (kedy ako) dostane mliečko a potom sa budí až nad ránom, vtedy si ide k nej mm lahnuť. Ona je spokojna, že tam niekto je. Verím, že si postupne zvykne, ale vsetci styria by sme sa v jednej miestnosti rušili. Ona ešte vstava raz za noc, mm rano do práce a male sa koji...
Určite je dobré to riešiť, ešte pred narodením drobceka, držím palce 😉

livka299
30. okt 2011

My spíme všetci 5-ti v jednej izbe 😀 Ale to je iná situácia. My sme donedávna mali malý byt tak sme boli nútený. Teraz už začíname premýšľať nad osamostanením starších dvoch detí. Už je načase teda 😀 Ale musím povedať, že vôbec mi to neprekážalo doteraz, ani vlastne teraz ...

lumimi
31. okt 2011

@majkaa ja soom sa rozhodla podobnu situáciu riešit tak, že na začiatku necháme všetko ako je, len s tým rozdielom že manžel bude spat vedla v izbe. Malý je naučený zaspávat vo svojej postielke a prespí celu noc, tak mu tento zvyk nechcem rušit, uvidime aká bude maličká ked sa narodi, plánujem ju mat zo začiatku u seba v posteli (ako som mávala volakedy aj malého) to aby som k nej nemusela vstávat, neviem či nám tento sastém bude fungovat,ale ak nie, tak to asi poriešime aktuálne, malého presunieme k manželovi, alebo take niečo. na jar sa budeme stahovat do nového, tak tam pojde malý rovno do svojej izbičky - ale všetko sa len uvidi, nedá sa nic predpovedat.

luciferkax
31. okt 2011

ahoj. my spíme 4 v trocj spojenýchvelkých posteliach,, nemáme problém

m.i.r.i
31. okt 2011

ja by som urcite skusila drobceka privykat na novu izbicku..neviem kedy mas termin narodenia babatka, ale ak je este niekolko mesiacov, tak mate kopec casu...v mojom okolii to nerobilo ozajstny problem ani jednej maminke a tvoj chlapcek je uz chapavy, tak ako tu uz aj bolo spomenute, najlepsie by bolo z toho urobit velku udalost, ze ide spat do svojej izbicky, prerobte mu tu izbietku podla jeho zelania, ze tam bude mat auta ci vlaky ci cokolvek ma rad a budu tam spinkat s nim...
My sme prelozili maleho do vlastnej izbicky ked mal 18 mesiacov..a spala som prve noci pri nom este na madraci, ale zistila som, ze som to horsie znasala ja ako on sam...ja som nevedela odist, bala som sa, ze ho nebudem pocut, ale joooj...spinka v detskej izbicke, nik ho nerusi ( ako ja ked som sa pretacala v posteli, ci manzel ked zacal chrapat), prespava uzasne a rano len z postielky vola maminku...v izbicke ma to co ma rad, na stene zvieratka co ma rad a rozprava si rano, koho tam vidi a co robia..ono nie kazde dietatko to zvladne lahko, ale detickam nad 2 roky sa to uz da vysvetlit a treba skusat....

zopka
1. nov 2011

@majkaa
My spíme štyria v spálni a v pohode. Starší syn s mužom si tiež rýchlo zvykli na nejaký ten plač v noci a už sa zobudia, len keď mladší veľmi vrieska (keď sa mi ho nechce vytiahnuť z postieľky k sebe 😅 ), ale to je veľmi zriedka. Starší má postieľku pri našich nohách, mladší vedľa mojej postele. Ak sa niekedy starší v noci zobudí, môžem si k nemu prehodiť hlavu a držať mu ruku, keď to chce. Hoci má 4 roky, ešte potrebuje niekedy v noci mamu. 😉 Mne osobne by bolo ľúto dať dieťa do osobitnej izby spať samé. Urobila by som to, až keby malo súrodenca, s ktorým by už mohlo komunikovať, aby sa mohli spolu pred spaním rozprávať. 🙂 Ale to je len môj názor. Každé dieťa je iné a treba len vyskúšať nejaké riešenie a ak sa to stretne s odmietaním, tak rozmýšľať nad niečím ďalším.

lienockaa
1. nov 2011

@majkaa -my spime vsetci styria..tiez spaval maly s nami, aj s nami v posteli, ale ked sa mala narodila, kupili sme jemu velku postel, ktoru sme umiestnili k nam do spalne, kupili sme do nej pekne navliecky, ake si sam vybral a spinka v nej skoro bez problemov-nas potrebuje k sebe ked je chory, alebo sa nieco zle sniva, to je normalne..nechcela som ho dat do druhej izby, bol na mna velmi naviazany, plus prichod sestricky na svet nim poriadne zamaval a dost ziarlil, takze som urobila len a len dobre, ze som ho neodstrcila do druhej izby sameho..no a jasne, dalsia vec, odplienkovaval sa, takze to bol tiez dovod preco ostat v jednej izbe spolu, v noci na wc nevie ist samo take male dieta-mal 2,5 roka, ked sa mala narodila..jedine, co bolo treba urobit, bolo to, ze sme vyhodili nocne stoliky a presunuli komodu..😉
s vyrusovanim sme problem nemali, resp. trosicku ten prvy tyzden..a to malicka fakt ze bola velky placko prvych 6 tyzdnov..no zvykli si na seba, na svoje zvuky a spia obaja v pohode s nami v izbe..😉

sharmana
1. nov 2011

@majkaa zatial mám len jedno dieťa, ale tiež plánujeme v budúcnosti druhé... ja to urobím tak, že ked sa narodí druhé, tak zostanem s bábom v spálni a manžel bude zo začiatku s dcérou v detskej izbe, kým si nezvykne spávať sama..

majkaa
autor
3. nov 2011

dievcata dakujem za rady. U nas neprichadza do uvahy aby sme sa s manzelom rozdelili a to kvoli mojmu postihu. Takze po precitani vasich nazorov zostaneme asi vsetci spolu a uvidime, dufam ze to dobre dopadne. Nas krpcek ma teraz samostatnu velku postielku v spalni ale vzdy okolo 1-2 rano stoji pri nasej a mrnka ze chce ist k nam. A je pravda cez den uz je bez plienok ale v noci mu este davame, chapem manzela ze ma toho dost, mna prevracat a budit sa a este keby mal davat aj maleho na zachod. A sam by urcite netrafil v noci ani by sa nevystveral.
Tak este raz dakujem za rady.

mihouk
3. nov 2011

@majkaa My sme isli na dovolenku, kde maly spaval s nami a kedze sme za ten tyzden vystriedali asi 4 postele, tak bol taky pomixovany, ze ked sme prisli domov, tak sme jeho postel prestahovali do jeho izby. Pockala som kym zaspi a isla prec, ked sa zobudil, tak som k nemu isla, chvilku zostala a ked som nezaspala (dost casto som tam vytuhla 😀 ) isla som prec. Takto to je doteraz, niekedy sa v noci zobudi, niekedy nie a uz je to skoro rok co spava sam. Drzim palce.

elbe
3. nov 2011

moj starší mal 2 roky, ked sa nám narodil druhý syn, a spali sme všetci štyria v jednej izbe. Ani som nepomyslela na to, že by som ho presunula do vedľajšej izby, ved ako by sa chúda asi cítil - odsunutý na vedľajšiu koľaj...Bol na mňa silne naviazaný a tak som počúvala len svoj inštikt a nie "dobré rady" okolia. Chlapci teraz spávajú spolu vo svojej izbičke - od leta, obaja prespia celú noc a ja som nikdy neľutovala, že som oboch mala pri sebe.

nelinka158
24. apr 2016

Baby tie ktoré ste spali všetci 4v jednej izbe ako ste to riešili my sme momentálne 3 s manželom máme veľkú posteľ drobec 2,3m má veľkú postieľku už ale spi pri nas nie a nie ísť do postele keď sa mi to podarí a zaspí vo svojej tak aj tak okolo 1-2 príde do našej. No a čakáme ďalšieho drobca a teraz neviem kúpiť mu malú postieľku ktorá sa dá napojiť na našu alebo veľkú klasickú zas nechcem mať v izbe samé postele potrebujeme aj priestor

lenqua_12325
15. sep 2019

My spime 4 v jednej izbe. Ročný a 4 rocna a nikto nikoho neruší. Neodhodila by som staršie dieťa kvôli narodeniu mladšieho.

katkaos
Autor odpoveď zmazal
Zobraz